RE: Posle carskog reza (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Shishica -> RE: Posle carskog reza (26.9.2012 9:19:18)

Jaaao brate mili kud pogledahhhh [sm=smiley36.gif] MEni je bio jedan plavi konac (sto mi nije bilo jasno kako to usivaju..) .. uh breee..




pepeljuga -> RE: Posle carskog reza (26.9.2012 14:26:16)

Eee ja sam imala ovo sto je Vuka stavila, sad kad bacim pogled na obe slike, to mi izgleda kao znatno bolja varijanta, mada mi onda nije tako izgledalo [sm=smiley36.gif] Imala sam osam tih kopcica, nemam nikakve oziljke, samo linijicu gde je bio rez.




vukosava -> RE: Posle carskog reza (26.9.2012 18:35:11)

Meni bilo frka da to i gledam uopste, nisam, muz mi je slikao pa sam tek kasnije kad je rana zarasla skroz. A koje je olaksanje bilo kad su mi ih skinuli nakon pet dana nakon operacija, milina...




branki* -> RE: Posle carskog reza (26.9.2012 18:40:16)

joooj,ni ja nisam smela da pogledam svoj rez dok nije sve lepo zaraslo.




vukosava -> RE: Posle carskog reza (26.9.2012 19:15:55)


IZVORNA PORUKA: branki

joooj,ni ja nisam smela da pogledam svoj rez dok nije sve lepo zaraslo.


Ma bjazi. Ja se divim onima koji mogu da nas lece, svaka im cast. Ja nemam herca za te rane, procedure razne... Juce mi vade krv a ja glavu u levo, zabole me vrat od pokusavanja da je prebacim u drugu prostoriju ne bi li slucajno videla kapljicu krvi... Smesna sam sama sebi...




minna -> RE: Posle carskog reza (27.9.2012 13:40:01)

Ja kad sam prvi put pogledala ranu i konce bas mi je bilo gadno, i zgrozila sam se na glas, a sstra kaze - sto odvratno, pogledaj kako ti je lepo uradjeno[sm=smiley36.gif]

Inace uopste nisam mazala, mrzi me, bas me briga kad se ne vidi. Na krajevima mi je tanka bleda linija, a na sredini je malo deblje, i dr mi je rekao - Ovo cemo da popravimo sledeci put (nije mi moj dr radio cr).
Do skoro me je oziljak bas cesto dosta svrbeo, sada vise ne.




Shishica -> RE: Posle carskog reza (27.9.2012 13:46:06)

Ja sam mislila kada sam zavirila ispod gaze da cu videti horor, a uopste nije bilo tako. Jedino sam imala modrice valjda kako tegle taj otvor ili sta rade.. sestrica jedna nam je rekla da je bolje da nam ne objasnjava sta rade [sm=smiley36.gif]




pepeljuga -> RE: Posle carskog reza (27.9.2012 14:29:35)

E i meni su se odusevljavali kad su mi previjali ranu, jaooo kakav diiivan rez, ja se mislim ovi nisu normalni, kako to moze da bude divno kad je[sm=smiley11.gif] posle mi kazu da je moj dr poznat po tome, sta ce ljudi, profesionalna deformacija, njima je to normalno valjda




sirko -> RE: Posle carskog reza (28.9.2012 21:47:35)

da li posle carskog sme da se nosi steznik




Sanchy -> RE: Posle carskog reza (28.9.2012 22:30:24)

Naravno da sme, posle skidanja konaca ..ja ga nosim evo vec tri meseca i slaba vajda,stomak mi je i dalje ko lopta a lepo mi je dr rekao da se nemucim sa steznikom i onako ce stomak sam spasti u roku od godinu dana[sm=zmeden.gif]




pepeljuga -> RE: Posle carskog reza (29.9.2012 0:34:29)

Sanchy, onda ti sasvim sigurno nije dobar steznik, proveri, jer ja sam pocela da nosim steznik nedelju dana nakon cr (kad su mi skinuti konci) i momentalno mi je splasnuo stomak, onako bas primetno, a za nekih dva meseca ga nisam imala uopste, kao da ga nije ni bilo. Nisam vezbala a jela sam sasvim normalno i dojila. Steznik bas treba da ucvrsti taj deo, meni je prijao.




Sanchy -> RE: Posle carskog reza (30.9.2012 23:25:18)

Steznik je Carriwell pamucni na cicak i dosta sam ga platila sto ne mora da znaci da je dobar ali bolji nisam nasla..ne znam sta da kazem,stomak mi je i dalje grozan..




meyo -> RE: Posle carskog reza (15.11.2012 17:35:46)


IZVORNA PORUKA: Tash

Posle prvog CR sam posle 10 dana bila kao da ništa nije bilo. Već drugi sam teže podnela. Toliko teže da kažem NIKAD VIŠE, iako sam se oporavila, gore-dole za 2-3 nedelje. 



ovo ko da sam ja pisala, prvi osjetila nisam a ovaj drugi na moje zaprepascenje jesam i te kako ne umijem opisat tu tezinu al jednostavno sve mi je teze palo .. jos sam nekako umorna malaksala, lako se zamorim rana me nekako unutra jos boli pogotovo dok hodam a tacno je mjesec dana proslo.. jos juce dobih temper. koja je trajala svega jedan dan 37.8... jel imao ko takva iskustva??




mica0 -> RE: Posle carskog reza (1.4.2013 15:49:53)

DA li vam se desi da vas boli pubicna kost, mene boli kad dojim nocu lezeci, bas?




Shishica -> RE: Posle carskog reza (17.4.2013 17:22:17)

Zna li neko posle koliko vremena rana carskog na materici zarasta?




Anoniman -> RE: Posle carskog reza (17.4.2013 21:22:45)

Upravo sam videla da mi je ostao jedan koncic. Mm je gledao i kaze da se malo gnoji i da ce sam ispasti napolje. sta vi mamike kazete?




Sanchy -> RE: Posle carskog reza (17.4.2013 21:32:12)

Ja bih isla tamo gde su ti skidali da ti izvade taj koncic i pogledaju to sto gnoji,gnoj na rani nije dobar a nije dobro ni da ti ostane koncic,pa za svaki slucaj




dunja RR -> RE: Posle carskog reza (20.6.2014 14:51:12)

Meni skinuše konce pre 15 minuta, nisam oset__ila. Moj dr. ima poseban način šivenja, i samo jedna dr. zna da vadi takve konce, vade se iz sredine. Hvala im, sjajni su, ma ništa ne oset__ih stvarno. Kažu da je rana super, i sekli su preko ranijeg reza, tako da i dalje imam samo jedan.




World -> RE: Posle carskog reza (16.8.2014 20:25:12)

da se samocitiram i u ovoj temi tek sam vidjela da postoji... [sm=smiley1.gif]


IZVORNA PORUKA: World

I opet ja.. [sm=smiley1.gif]
Danas je 16. dan od CR, a ja vec 2 dana imam bolove sa desne strane gore nego kad sam tek izasla iz bolnice. Probada me, ali samo na jednom mjestu, u stvari imam kao neko zarenje. Sada funkcionisem samo sa steznikom, inace jedva mogu da stojim. Recite mi je li se jos nekome desavalo ili da se javim dr? Cudno mi je sto je to samo na desnoj strani i kao da je samo jedna tacka negdje unutra, pa ne mogu da ocijenim sta je u pitanju.





mirkam -> RE: Posle carskog reza (16.8.2014 21:44:38)

World, ja bih se javila doktoru. Mislim, svako razlicito podnosi bol i reguje na ranu posle CR. meni je par zena reklo da su to strahoviti bolovi danima posle porodjaja, da necu moci minimum tri nedelje da ustanem iz kreveta i sl. Medjutim, mene je rana boljela prva dva dana, bas ono da je bol bio prilicno jak. Kasnije, kad sam dosla kuci, potpuno sam normalno sve radila, mozda bi me i boljelo da sam imala vremena da mislim na ranu[sm=smiley36.gif]
Salu na stranu, ne znam zasto te boli samo na jednoj strani, zato je bolje da te pogleda dr. Mene kad je boljelo, boljelo me sve, cijela rana, unutra ruzan osjecaj kao da je nesto zategnuto..




Maslacak15 -> RE: Posle carskog reza (16.8.2014 21:53:14)

World i ja sam misljenja da bi trebalo da se javis doktoru i prekontrolises. Jeste to sve individualno i tako dalje, ali mi zvuci pomalo neuobicajeno tvoj opis da je bol toliko jak " da jedva stojis". Proslo je vec dosta vremena, ni ja posle cetiri pet dana vise nisam imala bas nikakve bolove osim sto me seckalo malo kad opterecujem ranu, prilikom ustajanja sedanja itd. I to ne jak bol. Ibuprofene sam prestala da pijem jos treci dan u bolnici. Mozda nije nista ali nije zgoreg da proveris. Treba biti oprezan. Pozdravljam te draga!




World -> RE: Posle carskog reza (17.8.2014 11:30:21)

Hvala [sm=smiley31.gif]
Potrudicu se da prezivim jos danas, s bzirom da je nedelja, ne ide mi se kod nekog nepoznatog dezurnog, nesto imam utisak da ce me samo skinuti sa dnevnog reda.. Sutra zovem dr pa cu otici za svaki slucaj...




Vanda -> RE: Posle carskog reza (18.8.2014 4:50:37)

Vidim da se steznjak nosi posle skidanja konaca, a da li ide preko rane ili......?




Peace* -> RE: Posle carskog reza (18.8.2014 8:10:08)

Da




Vanda -> RE: Posle carskog reza (18.8.2014 18:13:34)

Hvala. Danas sam bila na skidanju konaca i rekose mi da je rana fantasticna ali da ne smem ni bebu 6 nedelja podignuti.[sm=zmeden.gif]. Ja na nogama od cetvrtog dana, doduse ne dizem je bas puno puta ali............




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>