RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Caca1988 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.12.2018 9:16:34)

Posle 2 meseca kasljanja i slinavog nosa, bezuspesnog ispijanja antibiotika i sirupa za kasalj, odlucila sam da cerkici od 5 god dam inhalacije sa pantenolom. Poslednja 3 dana joj uvece napravim inhalaciju, i primetila sam da nocu lepo dise na nos i ne kaslje, malo se nakaslje preko dana. Zanima me, ako neko moze da mi pomogne, koliko smem dugo da joj dajem inhalacije? Do ozdravljenja ili postoji odredjeno koliko sme, da joj ne skodi? Za sve ovo vreme nijednom nije imala T, samo kasalj nikako da prestane...




IvanaSK RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (13.12.2018 10:20:38)

Evo teme o inhalacijama
Klik




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (1.2.2019 23:15:14)

Slusam ovo moje dete kako kaslje... Tuga me uhvati svaki put... Vec mesec dana se vrtimo u krug, ni da je vodimo kod lekara niti ne. Pre 2 nedelje je isto kasljala nije isla u skolu, ostavila sam je kod kuce od srede pa do krajja nedelje, i smirilo se. Sinoc opet poce, curi nos kaslje. Sad nikako da se uspava. Jutros popila fluimucil, veceras ne, dal je od njega nisam pametna. Prosli put kad je kasljala imala jednom 38,5 i toliko. U dom zdravlja mi se ne ulazi tamo je uzasno... 




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (1.2.2019 23:35:02)

Ivanka, pa gde si ti? Žao mi je :(. Sezona.




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (1.2.2019 23:41:12)

Hi hi hi evo me 😊 Nije me bilo godinama




bebilule -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 7:57:33)

Ivanka, meni je M na pocetku ove zime kasljao jedno mjesec i po. Na kraju sam problem rijesila sirupom koji su u nekoj temi spominjale clanice. Sa lovorom i zalfijom. Ali stvarno. 




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 8:35:59)

Bebi, stvar je u tome sto je za mene i za nas u kuci lasalj totalna nepoznanica. Znam da ce da prodje ali ja pola noci lresedeh pored njenog kreveta. A mm samo govori "polako polako", a mene nesto strah.




milicicak -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 9:24:30)

Ivanka [sm=smiley31.gif] mora da izbaci to sto ima. Floimucil nemoj da joj dajes posle 4 popodne da ne bi iskasljavala celu noc. Ako suvo i nadrazajno kaslje daj joj septolete za decu da sisa, tako se najbrze smiri.




Maraj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 9:27:03)

Ivanka verovatno si joj kasnk dala to za iskasljavanje pa je celu noc kasljala. I ja znam da se ne daje posle 4/5 uvece nista za iskasljavanje.




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 10:06:29)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Ivanka verovatno si joj kasnk dala to za iskasljavanje pa je celu noc kasljala. I ja znam da se ne daje posle 4/5 uvece nista za iskasljavanje.


Maraj, zato me i cudi sto kaslje, popila fluimucil u 9 ujutru, uvece joj nismo dali. Evo sad se dogovaramo ako se ne smiri do ponedeljka da je vodimo lekaru. A nema ni izabranog lekara na skolskom, toliko o tome koliko je ona bolesna. 😁




vonavoj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 10:07:07)



IZVORNA PORUKA: bebilule

Ivanka, meni je M na pocetku ove zime kasljao jedno mjesec i po. Na kraju sam problem rijesila sirupom koji su u nekoj temi spominjale clanice. Sa lovorom i zalfijom. Ali stvarno. 


Taj sirup je zakon!Inace evo i mene ovde,ubi me od sinoc kijavica i nos,tacno sam se prehladila ustajuci nocu zbog M..jedva na oci gledam,a nos kao slavina..




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 10:11:55)



IZVORNA PORUKA: vonavoj



IZVORNA PORUKA: bebilule

Ivanka, meni je M na pocetku ove zime kasljao jedno mjesec i po. Na kraju sam problem rijesila sirupom koji su u nekoj temi spominjale clanice. Sa lovorom i zalfijom. Ali stvarno. 


Taj sirup je zakon!Inace evo i mene ovde,ubi me od sinoc kijavica i nos,tacno sam se prehladila ustajuci nocu zbog M..jedva na oci gledam,a nos kao slavina..


Poslacu muza po taj sirup posle. Majle mi nisam rada da je vodim kod lekara, cerka moje drugarice prosle godine zaradila male boginje kad je otisla na kontrolu posle prelezanog gripa. Nije bila vakcinisana zbog stalnih prehlada i trmperatura, jadno dete namuci se. A starija vakcinisana i njoj nije nista bilo. 




vonavoj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 10:22:44)

Nema gde da ga posaljes,moras da ga napravis..200g secera,kristalizujes, dodas 2dcl vode,kuvas i dodas 7 lovorovih listica i supena kasika zalfije. Kuvas 5min i da odstoji 30min poklopljeno. Kad se ohladi u friz stavis 




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 10:28:01)



IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nema gde da ga posaljes,moras da ga napravis..200g secera,kristalizujes, dodas 2dcl vode,kuvas i dodas 7 lovorovih listica i supena kasika zalfije. Kuvas 5min i da odstoji 30min poklopljeno. Kad se ohladi u friz stavis 


Eeeeee sreca te pogledah u tel sad! Upravo sam Posla da joj napravim taj sa lkvorom samo, nisam znala da sei zalfija stavlja! Odlicno! Hvala Von! Idem da krčkam😊




Sanjica26 RR -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 11:06:42)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nema gde da ga posaljes,moras da ga napravis..200g secera,kristalizujes, dodas 2dcl vode,kuvas i dodas 7 lovorovih listica i supena kasika zalfije. Kuvas 5min i da odstoji 30min poklopljeno. Kad se ohladi u friz stavis 


Moja mama stavlja jos neke biljcice. Nasu decu je to spasavalo kad ne staju sa kasljanjem.




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 11:06:50)

Von, kako se bese pije ovo sa lovorom? Kasicica, gutljaj...? Nisam ga kuvala ne pamtim... I da li da ga lrocedim sad kad se skuvalo dok je ovako toplo, dok se ne ohladiSecam seda je meni bio mnogo jak ako ne procedim




vonavoj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 11:21:04)

5ml pre jela.3 puta dnevno..Ja drzim 30min poklopljeno.




Maraj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 11:21:25)

Deca 3 puta po kafenu kasicicu
Odrasli 3 puta po supenu




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 13:10:22)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Deca 3 puta po kafenu kasicicu
Odrasli 3 puta po supenu


Hvala ❤️




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (2.2.2019 22:22:43)

Sad sam zvala hitnu jer ne prestaje da kaslje vec dva sata, ovo nikad nije bilo, sistanje iz grla, suv kasalj odjednom, bori se za vazduh, majko mila 😔Dr iz hitne me odmah pitala jel promukla reko nije, inhalirajte je pulmikortom, nemam pulmikort, onda bosiljkom, toplom parom da joj se ne zatvori grlo. I tako se sad inhalirala, ima 37,5 kuka da joj se spava, ne znam da li je bolje ili ne. Drugarica mi rece da ovaj laringit ne traje dugo, ima zena iskustvo, trebalo bi sutra da bude boljeNadam se... 




BubaBubica -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.2.2019 15:43:49)



Joj iskucah post i ništa.


Ivanka 75 i mi smo sa istim simptomima primljeni u bolnicu na ispitivanje jer joj se svaka prehlada završi ovako. Primila je infuziju glukoze i fiziološkog, inhalaciju berodualom i sad je na kiseoniku. Treba da je pregleda i pulmolog al predpostavljam da danas nije tu. Nadam se da nije ništa ozbiljno i da budu nalazi ok pa da idemo sutra kući. Sad je bolje dok miruje al kako krene da plače bori se za vazduh. Ja ne znam šta je ovo.





vonavoj -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.2.2019 16:28:03)

Ovo je epidemija velikog kaslja,strasno sta nam rade virusi..Ja sam uzela ferveks,meni samo nos i kijam..




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (3.2.2019 21:54:28)

Ivanka, ako imaš dežurnu apoteku uzmi pulmikort.




Ivanka 75 -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.2.2019 9:36:02)



IZVORNA PORUKA: Rosita

Ivanka, ako imaš dežurnu apoteku uzmi pulmikort.



Jao Rosita mi to nikad nismo koristili, ne znam ni kako se koristi ni koje mu je dejstvo




Rosita -> RE: Prehlada (curi nos, kašlje) (5.2.2019 9:58:34)

Čitam da ste bolje, pa nema veze. Otpusti te stegnute gornje disajne puteve, umanji i eliminiše laeingitični kašalj, napad gde jedva diše- mada tad i treba zvati hitnu. Kortiko je, ali kad zagusti spas. Nas je spasao puno puta.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>