Spinalna anestezija u Nisu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Anci0208 -> Spinalna anestezija u Nisu (4.4.2014 17:40:39)

Iako sam tek 4. mesec, mislim da bih zelela porodjaj spinalnom anestezijom posto sam cula da epiduralne nema. [sm=zmeden.gif] Zanima me da li znate postoji li u Nisu i da li je neka imala iskutva sa tom anestezijom tamo? [sm=smiley1.gif]




Azra_ -> RE: Spinalna anestezija u Nisu (6.4.2014 0:56:52)

Ja znam da postoji spinalna anestezija. Zapravo, upoznala sam ženu koja se tako porodila. Ali, spinalna anesteziju ne dobija svako. Prvo ˝nalog ˝ lekara da mora biti obavljen carski rez, pa tek onda dogovor sa ginekologom i anesteziologom o vrsti anestezije. Znači, nema biranja... Naravno, ako imaš vezu ili neki dogovor sa lekarom, to je druga priča i tu ne znam šta se i kojim redom odvija.




Anci0208 -> RE: Spinalna anestezija u Nisu (6.4.2014 11:43:35)

Hvala na odgovoru, vec sam izgubila nadu da ce se neko javiti. [sm=smiley1.gif] Jako je zalosno sto danas u 21. veku moramo da imamo vezu da bi sebi obezbedile laksi porodjaj. Tuga...Pretpostavila sam da je tako, s toga mislim da cemo mm i ja krenuti da radimo na pronalazenju vezice.




Azra_ -> RE: Spinalna anestezija u Nisu (6.4.2014 19:23:50)

To je ono što ja znam. ne znam kakva je situacija sa epiduralom sada... Raspitaj se pa ćeš uspeti da nađeš neku varijantu. Ako ti je za utehu, ja sam imala dogovoreni epidural, ali se sve izdešavalo vrtoglavo da ga na kraju i nisam primila. Porodih se. Dečak ima već 2 godine. Iskreno, više bih volela da ga je bilo, ali eto, preživeh i bez njega.[sm=smiley36.gif]




Anci0208 -> RE: Spinalna anestezija u Nisu (7.4.2014 0:07:38)

Kad bih znala da ce sve ici brzo, mozda i ne bih pomisljala ni na kakvu anesteziju, a ovako... [sm=smiley36.gif] Psiha pravi cuda. Ne mogu jos da zamislim taj bol i sebe u tome. Mozda nisam normalna ali sta cu. [sm=zmeden.gif] Samo da bebac bude dobro, pa videcemo kako ce biti.




Stranica: [1]