Kongenitalna adrenalna hiperplazija (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Optimista1 -> Kongenitalna adrenalna hiperplazija (1.6.2014 0:24:18)

Pozdrav svima
Imam djevojčicu od 8 godina sa dijagnozom Kongenitalna adrenalna hiperplazija.
Sad čekamo magnetnu rezonancu hipofize i nadbubrežne žlijezde.
Ima li iko iskustva sa ovim? Šta raditi?
Preporučena hormonska terapija, koja mi se ne daje.
Hvala unaprijed.




vikiveki -> RE: Kongenitalna adrenalna hiperplazija (1.6.2014 0:39:32)

Ja se javljam iako nemam baš neka znanja o tome,ali me zanima da li je njoj ta dijagnoza postavljena ranije ili tek sada u 8 godini? Šta su vam rekli koji je uzrok? Možda ja lupam gluposti ali za one koji znaju nešto o tome verovatno bi trebalo da navedete još neke podatke ili da opišete njeno stanje u slučaju da još neko to ima a da nezna




Optimista1 -> RE: Kongenitalna adrenalna hiperplazija (1.6.2014 0:58:58)

Hvala na javljanju.
Dijagnoza je sasvim slučajno uspostavljena i nije kraj.
Počelo je tako što su joj se već sa 7 godina pojavile bubuljice po cijelom čelu i izrasle su joj dlačice na intimnom predjelu. Odveli smo je ljekaru da bi se bubuljice izliječile i tako je sve počelo. Uglavnom završila je u bolnici na ispitivanjima i sad je ta dijagnoza. Čekamo da se uradi magnetna rezonanca hipofize i nadbubrežne žlijezde. Riječ je o urođenom poremećaju hormona. Ima višak muških hormona. A taj višak može biti izazvan, makar po našim saznanjima, i ne daj Bože tumorima na hipofizi ili na nadbub. žlijezdi. Na dijetetu nije moguće primjetiti ništa. Ona nema apsolutno nikakvih smetnji.
Ovo nam je veliki šok.




vikiveki -> RE: Kongenitalna adrenalna hiperplazija (1.6.2014 1:28:13)

Pretpostavljam samo koliki je to šok...nadam se da će se javiti neko da vas posavetuje,vi i sutra pišite u ovoj temi kada bude prisutno više članova,sada pretpostavljam da je malo nas prisutno




Stranica: [1]