Otvoren čas za roditelje na kraju školske godine (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Peace* -> Otvoren čas za roditelje na kraju školske godine (6.6.2014 10:42:23)

Juče smo mi, roditelji, prisustvovali jednom školskom času naše dece, kako bismo videli šta su naučili, i kako oni ustvari rade na času. [sm=smiley1.gif]

Deca su bila podeljena u 4 grupice po 6oro dece, i zajedno rešavali zadatke. Počelo se sa matematikom, tj, sabiranjem i oduzimanjem. Rešene papire su magnetima kačili na tablu i iz svake grupe je po jedan đak prezentovao šta je grupa uradila, i vršila se provera urađenog.
Sledeći su bili textualni zadaci iz matematike, provereni i prezentovani na isti način.
Zatim srpski, traženje skrivenih reči.
I na kraju zajedno obuhvaćeni likovno i svet oko nas, gde su deca trebala da izaberu jednu od skrivenih reči iz srpskog koja predstavlja živu prirodu, i da je nacrtaju i napišu sve što znaju o njoj. Lukina grupa je izabrala papriku.

Dopalo mi se što su zaista uspeli da podele da svako od njih izađe na tablu bar jednom. Čak sam čula kod poslednjeg zadatka kada su se dogovorili: "ti piši, mi ćemo da diktiramo. Ja ću da crtam, a ja ću da bojim."

Bilo je slatko. Deca su bila srećna da pokažu šta znaju. A mi roditelji ponosni. [sm=smiley27.gif]




vikiveki -> RE: Otvoren čas za roditelje na kraju školske godine (7.6.2014 0:35:17)

Peace,to je zaista predivna zamisao i mislim da bi bilo lepo kada bi to svugde zaživelo i postalo tradicija.[sm=bravo.gif] za idejnog tvorca




Misha i Ljisha -> RE: Otvoren čas za roditelje na kraju školske godine (7.6.2014 5:30:54)

bas su lepo to osmislili. Svaka im cast a tako lepo ucine i da se deca osecaju bitnom[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: [1]