Defektolog (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca sa posebnim potrebama



Poruka


jela90 -> Defektolog (9.6.2014 9:56:35)

Pozdrav svima :)
Novi sam clan foruma,a razlog postavljanja ove teme je sto zelim da saznam kakvi su stavovi roditelja vezano za individualni rad sa decom sa posebnim potrebama.
Svesna sam da zivimo u zemlji u kojoj se malo prica o ovoj tome i u kojoj veliki broj ljudi i nema pojma ko su defektolozi i sta je sve posao defektologa.
Naime, ja sam zavrsila specijalnu edukaciju i rehabilitaciju (nekadasnja defektologija), i dobila sam zvanje dipl. defetkolog. Kao i najveci broj populacije u ovoj zemlji od posla nista, pa sam mnogo razmisljala o pokretanju nekog privatnog posla. Neka moja zamisao je da sprovodim individualni ili grupni rad sa decom, a da obuhvatim decu za specificnim smetnjama u ucenju (disleksije,disgrafije,diskalkulije), poremecajima paznje, pamcenja. . . reedukaciju psihomotorike, odnosno da se baziram na one teskoce koje su vazne, pre svega, za uspesno savladavanje skolskog gradiva.
Veliki je broj dece koja imaju ove teskoce i cesto nemaju odgovarajucu podrsku, pa zbog toga ne uspevaju da savladaju gradivo koje se pred njih stavlja,a adekvatna terapija svakako bi bila od koristi. Mene u sustini zanima, da li su roditelji spremni da svojoj deci omoguce ovakav vid tretmana, tj. da li bi ovakav neki centar bio koristan u nasoj drzavi!? Wink




Olga75 -> RE: Defektolog (9.6.2014 11:12:37)

ja imam pozneniocu koja radi sa decom koja imaju disleksiju, ona je uciteljica i sa njima radi domace zadatke
a inace ja vodim zvercicu kod defektologa reedukatora iako nije dete sa posebnim potrebama . Krenuli smo posle obaveznog sistematskog pregleda jer je ambivalentna i na preporuku psihologa otisli smo i kod defektologa . Ide dva puta mesecno , njoj je to zabava a sto rece defektolog sad ce lepo da se pripremi za skolu




jela90 -> RE: Defektolog (9.6.2014 11:46:38)

Lepo je sto neko radi nesto dobro,ali prosto smatram da jedan defektolog moze mnogo vise da uradi sa takvom decom nego jedan ucitelj.Ne zelim da me pogresno shvatite,ja cenim svacije zanimanje,ali smatram da svako treba da se bavi svojim poslom.Lepo je da neko radi sa detetom domace zadatke,svakako je to korisno,ali opet treba znati kako delovati na neki uzrok koji kod deteta stvara teskoce.
Sto se tice Vas,mislim da je to super,sigurno ce koristiti detetu,a svakako lakse ce se snaci kada dodje vreme za skolu.




branki* -> RE: Defektolog (9.6.2014 12:18:26)

jelo,sta tebe zanima tacno?koliko su roditelji spremni da angazuju ili se posavetuju sa defektologom ukoliko postoji potreba za tim?moj sin ima poremecaj razvoja i ide kod defektologa 2puta nedeljno ,izmedju ostalog.planiramo da na leto mu angazujemo i privatno defektologa koji ce dolaziti kuci kod nas da radi sa bozom.imam u okruzenju jos 2 porodice koje angazuju i placaju defektoloske tretmane svojoj deci.sto se tice drzavne sluzbe,blago je reci da su prebukirani.




Olga75 -> RE: Defektolog (9.6.2014 12:27:18)

Jela , slazem se sa Vama da svako treba da radi svoj posao . Kako ona radi sa njima ja stvarno ne znam ali cim je angazuju predpostavljam da radi kako treba
i mislim da ako krenete daradite imacete posla
ja , posle ovih casova sa reedukatorom , one slazu geometrijske oblike , igraju igrice , vezbaju uglavnom neku finu motoriku jer kod nje se jos nije diferencirala primarna ruke ( inace
ja sam izrazito levoruka ) pa je njena " svakorukost " kako ona to zove fizioloska , mislim da svako dete treba da ide na vezbe za skolu
inace , posle prvog susreta je njena preporuka bila da sto vise slobodnom ruku vice linije , spirale , dase ne zamara slovima i bojenjem od linije do linije jer je dete od cetiri i po suvise malo i ne zrelo za to




jela90 -> RE: Defektolog (9.6.2014 23:38:19)

Da Branki,upravo to me zanima...znam da zivimo u siromasnoj zemlji i da su primanja svih mala,a sa druge strane znam da su potrebe za defektoloskim tretmanima sve vece. Zato zelim da cujem necija iskustva i misljenja o tome. Ja sam volontirala u jednom privatnom centru koji se bavi razvojnim poremecajima (autizam,disfazije...), i tamo su dolazili roditelji cija su primanja mnogo iznad proseka i prosto su mogli da priuste svojoj deci takve terapije. Mnogo je drugacija situacija sa roditeljima cija su primanja dosta manja,a opet prebukiranost drzavnih institucija primorava roditelje ili da idu privatno ili da cekaju da dodju na red.
Ide mi rad sa decom i zelim da se posvetim tom poslu,ali trenutna situacija u nasoj drzavi nije obecavajuca,pa zato zelim da ispitam sve mogucnosti. U svakom slucaju puno mi znaci ovo sto ste svi rekli,zelim da sagledam realno situaciju a najbolji nacin za to je upravo da neko sa strane kaze sta misli.




branki* -> RE: Defektolog (10.6.2014 6:13:56)

jelo,zelim ti svu srecu sta god da odlucis vezano za posao.cinjenica jeste da su privatno svi ti casovi jaako skupi,pogotovo u beogradu.a isto tako detetu nije dovoljan jedan cas,nego meseci svakodnevnog rada[sm=smiley13.gif].nasi prijatelji iz bora imaju sina i iznajmili su u beogradu stan na 3 meseca da bi vodili 5 puta nedeljno sina na logopedsko-defektoloske tretmane.kod nas u boru nije toliko bas skupo.ali,ipak...ljudi sa skromnijim primanjima ili cak i primanjima uobicajenim za srbiju jako tesko mogu svojoj deci da priuste privatno ovakve casove,jer,ponavljam,jako je sve to skupo,a nije samo to,nego postoji i gomila analiza koje ti savetuju da uradis,promena nacina ishrane,a sve to ziskuje novac,tako da su prinudjeni da cekaju red u drzavi.mi smo imali srecu i poznanstvo,pa jeboza odmah dobio drzavnog logopeda i defektologa,5 sati nedeljno.




jela90 -> RE: Defektolog (10.6.2014 9:57:54)

Hvala u svakom slucaju...razmislicu dobro o svemu... Vama zeli sve najbolje i da Boza brzo napreduje :)




branki* -> RE: Defektolog (10.6.2014 10:53:33)

hvala i tebi[sm=smiley1.gif]




cetvrtko -> RE: Defektolog (14.3.2015 10:52:19)

da li mozda neko zna nekog dobrog defektologa koji se bavi djecom koja su socijalno zaostala ??? ....... trebaju mi preporuke . hvala unapred ;)




branki* -> RE: Defektolog (14.3.2015 13:02:50)

cetvrtko kako mislis -socijalno zaostala?
ako treba za beograd,imam da preporucim defektologa,devojku koja radi sa decom sa autizmom,poremecajima razvoja i ponasanja.




awake -> RE: Defektolog (1.5.2015 19:09:14)

Pozdrav svima!
Googlajući po internetu i taražeći defektologa u privatnoj praksi naletela sam na ovaj forum i ovu temu. Vidim da su postovi u većoj meri još od prošle godine ali se nadam da još uvek nekog tu i tamo ima. Mislim da bi mi trebao defektolog privatno, obzirom da samo obrnuli krug sa psiholozima i neuropsihijatrima i dosli do neke zvanične dijagnoze poremećaj ponašanja mešovitog tipa a off the records u objašnjnju vrsan neuropsijijatar mi je rekao da je dtete nevaspitano i razmaženo. Na pitanje šta da radim i kako sada to da korigujemo i kome da se obratimo (defektolog na primer) odgovor je bio doslovce, " A šta bi ste vi, da vam neko drugi vaspitava dete!".. Obzirom da je već došlo do ukorenjavanja negativnih šablona u komuikaciji i ponašanju i jaza koji se sve više produbljuje trebao bi mi stvarno dobar i vispren defektolog.
Hvala u napred na svakoj preporuci!




jess021 -> RE: Defektolog (2.5.2015 10:26:45)

Awake, a odakle si?




awake -> RE: Defektolog (6.5.2015 1:05:17)

Beograd...




awake -> RE: Defektolog (6.5.2015 1:18:12)

I hval, drago mi je da još uvek nekog ima.. bila sam skeptična:)




Modessty -> RE: Defektolog (6.5.2015 11:34:31)

Branki imaš da preporučiš nekoga?




branki* -> RE: Defektolog (6.5.2015 20:02:48)

Awake,mom sin u beogradu ide kod dva odlicna defektologa,danka I mirna,obe rade u privatnom centru kod Dr selakovic.ne znam da li one dolaze I kuci,mi sina vodimo kod njih na casove.zadovoljna Sam.




awake -> RE: Defektolog (7.5.2015 11:39:12)

Ljudi hvala vam, sjajno! Evo pogledala sam i web i što je najbolje još su mi u komšiluku. Inače ja nisam pristalica da je najbolji u branši baš i najbolji za mene ali kako nisam imala nikog u blizini da mi nekog preporuči. Sama sam našla neku profesorku koja je dosta i medijski eksponirana ali sam morala da je bukvalno hvatam po hodnicima da zakažem pregled. Na kraju sam odustala jer ako ona nije sposobna da vidi svoje "granice" i prihvata tri različite funkcije pa ni jednu očigledno ne može da izgura do kraja šta očekivati više:))
Hvala još jednom. Bukmarkujem web i zovem uskoro..




branki* -> RE: Defektolog (7.5.2015 12:33:37)

Awake,sve najbolje tvom detetu,pa nam javi kako napreduje!pozdrav!




Jovana reedukator -> RE: Defektolog (15.5.2015 19:49:57)

Pozdrav, javljam se povodom vaseg posta u vezi privatnog angazovanja defektologa radi pomoci Vasem detetu. Ukoliko jos uvek imate potrebu za defektologom mozete mi se javiti oko eventualne saradnje.
Diplomirala sam na Defektoloskom fakultetu (smer: prevencija i tretman poremecaja ponasanja), a takodje sam i licencirani Defektolog-reedukator psihomotorike. Imam iskustva u radu sa decom sa razlicitim problemima, koje sam stekla na Institutu za mentalno zdravlje, kao volonterski radnik, a takodje i u privatnoj praksi.

S postovanjem, Jovana Djordjevic, defektolog-spec.pedagog-reedukator psihomotorike.




biserno_srce -> RE: Defektolog (20.7.2015 19:33:35)

Poštovanje svima.
Pošto je ovo tema za profesionalce rešila sam i ja da se uključim. Inače sam MASTER DEFEKTOLOG - OLIFRENOLOG SA 26 god. radnog iskustva u državnoj službi i 12 god. privatnog rada ( registrovana sam u APR-u). Ako mogu da pomognem stojim Vam na rspologanju.
biserno_srce.




Vakili -> RE: Defektolog (30.9.2015 19:26:22)

Postovani,

da li znate da neko trazi defektologa, oligofrenolog za rad sa decom. Ja imam iskustva u radu i sa cuvanjem dece. Apsolvent sam defektologije.




somatoped -> RE: Defektolog (16.12.2015 19:21:01)

Pozdrav svima ,

po zanimanju sam defektolog rehabilitator somatoped.Zamolila bih sve koji su imali iskustva sa strucnjakom ovog profila da mi prenesu svoje utiske.Posebna molba za koleginicu koja dugo radi u privatnoj praksi (biserno srce) da mi prenese svoje iskustvo jer i sama planiram da zapocnem privatnu praksu.Kako je sve zapocela,koliko posla ima...?Hvala svima.....




branki* -> RE: Defektolog (16.12.2015 21:21:23)

A,sta je to somatoped?




somatoped -> RE: Defektolog (17.12.2015 10:20:16)

Somatoped se bavi prevencijom,dijagnostikom i tretmanom motorickih ostecenja.Motorika podrazumeva reflekse,tonus,pokrete,koordinaciju,lateralizovanost,praksija..psihomotorika.Pokrivamo uzrast od rodjenja do starosti.Motorika se kod beba prati od samog rodjenja jer je direktni pokazatelj razvoja mozga a na njoj se temelje vise funkcije...Laicki se somatopedija najvise veze za cerebralnu paralizu ...kazem laicki jer mnostvo ljudi i nezna koliko je motorni razvoj specifican.Nas rad se preplice sa fizijatrima .




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>