RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta) >> Rodili su se ...



Poruka


Rosita -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 18:25:45)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja ne bih da koristim vlažne, pa ću te pamučne iz DM, da kvasim i sa njima da čistim kada je frka.




Dunja, to su to-to suve krpice. One su kao vlažne bez vlažnosti, bez ičeg- suve. One su korisne za svašta.
Ja sam sa D ponekad i vlažne koristila, N isključivo perem. Ujutru kad presvučem noćnu ide pod tuš i posle svakog kakenja.




veselicaa -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 19:23:20)

Dunja ja Nini nisam koristila vlazne maramice,prala sam je kad je presvlacim,kada smo negde napolju lice sam brisala micelarnom vodom,koristile smo Uriage.I sada ne koristi vlazne maramice.
Mustela micelarnu smo isto probale,zaista nam je odgovarala.




dunja RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 19:57:15)

Rosi, a jel se te maramice kvase, ne kapiram sad? Ne stigosmo danas da ih uzmemo, ujutru ćemo.
Jel si ti od starta prala posle svakog kakenja?
Jer eto nama rekoše da ne kvasimo puno sada, tek jenom dnevno, mi to uveče.

Da li noću i koliko često presvlačite bebe, posebno me zanima sada u startu i za devojčice?

IZVORNA PORUKA: Rosita


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja ne bih da koristim vlažne, pa ću te pamučne iz DM, da kvasim i sa njima da čistim kada je frka.




Dunja, to su to-to suve krpice. One su kao vlažne bez vlažnosti, bez ičeg- suve. One su korisne za svašta.
Ja sam sa D ponekad i vlažne koristila, N isključivo perem. Ujutru kad presvučem noćnu ide pod tuš i posle svakog kakenja.





pari -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:02:03)

Dunja, ja sam koristila te kao velike tufere iz dm-a...ima ih i lilly, 60 kom u pakovanju. Umocim ih u toplu vodu i sa njima obrisem. Ja sam tako sad sa devojcicom radila. A kad je malo porasla,krenula sam da je perem svaki put kad se ukaki...Patronazna nam je isto to savetovala.




Rosita -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:07:46)

Da, da, kvase! Od starta pranje guze posle kakenja. Tako sam ja, ali mi smo i ojed odmah imali.





dunja RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:08:03)

Pari, isto je i nas savetovala!
Sa koliko meseci si onda krenula da je pereš svaki put posle kakenja?




pari -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:09:10)

Nesto ne mogu da se set_im...mozda poske mesec dana...Boze vec se ne secam,a ona jma samo 9 meseci 🤪




dunja RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:11:08)

Hvala vam!
Moram ujutru nabaviti te maramice.




vocicana -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:11:17)

Dunjci, [pa jel sve ok ili si onako u rebusu za pranje guze posle kakanja? Ja sam mog prala od pocetka, nisam ga ni sa cim prebrisavala.




dunja RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:16:33)

Voći zbog urtikarije koju imasmo u porodilištu (sada se smiilo, tek pomalo ima), rekoše nam da ne kvasimo, već jednom dnevno da peremo.
A KOSU I TElo ređe.




lesica -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:21:26)

Devojčice drage, prebacite se u odgovarajuću temu Nega genitalija devojčice




vocicana -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 20:23:37)

Izv Les




Rosita -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (11.3.2019 21:09:31)

Dunja, stavila sam link na temi.





dunja RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 12:46:31)

[img]https://www.dodajsliku.com/images/2019/04/02/IMG_58968073129913c97719.jpg[/img]


Juče bila prva kontrola, dobili 900 gr, porasla 3cm (samo sisa).

Kaže dr da joj nogice idu previše ka unutra (femur), što sam i ja videla, i pitala sam patronažnu za to još pre 2 nedelje, ona rekla ma to je sve ok, i da je zbog širokog povoja. A dr kaže juče, da patronažne pojma nemaju. Nervira me baš što im se stavovi ne poklapaju.
Reče nam da radimo vežbice sa golicanjem stopala, mada ja razmišljam da je odvedem kod fizijatra (imamo vezu za super dr. u Sokobanjskoj kod nje smo i S vodili).

I r reče da sumnja da ima pupčanu kilu, da joj en damo da plače a ona zna jako da plače, kod mm, k sam ja u kupatili npr, sada smo ukinuli plakanje, ne damo joj nikako.

Radila joj UZ kukova (sada to radi baš pedijatar kod sebe u ordinaciji, iznenadila sam se), i kaže da joj deluju ok kukići, videće opet za mesec dana.




vonavoj -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 12:52:47)

Bravo! Divna je! Ispravice se i nogice,to je od polozaja u stomaku,mora da imas jaku matericu,hehe,nemaju mesta da se tegle.




dunja RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 12:55:34)

Daaa, to je dr rekla, evo baš krenuh tamo da pišem. Tačno sam znala da će opet neki problem biti sa nogama, najavih ja u onoj temi.

Ona drži nogice kao u turskom sedu da je, skroz savijene, preklopljene. Stalno.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Bravo! Divna je! Ispravice se i nogice,to je od polozaja u stomaku,mora da imas jaku matericu,hehe,nemaju mesta da se tegle.





vocicana -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 12:56:37)

Dunjci, pa ona je jedan secerko, joj kako bi je njuskala I gnjavila, pa ona bi se semskala. Malenaaa[sm=duda.gif]




Ana RR -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 12:58:55)

Suzi, divna je [sm=smiley27.gif]




medamisko -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 12:59:06)

Kako je slatka.




veselicaa -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (2.4.2019 13:20:50)

Dunja,ja ne vidim sliku.
I Nini je jedna nogica isla na unutra,ali se ispavila,bez vezbi.




Bebana17 -> RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put (5.4.2019 21:22:01)

Generacijo, ja ko pala sa marsa, na forum sam svratila samo da vidim da li si se porodila, kad ono beba kao princezica lepa!!! Cestitam ti od srca, da ste svi zdravi i srecni i da uzivate jedni u drugima. A sad prakticne stvari: svu decu smo posle kakenja kupali od prvog dana, nikad problema nismo imali sa kozom, sin prvi je imao pupcanu kilu, sama se povukla cim je ojacao za par meseci, sa cerkicom smo stopalca vezbali i vrat kod kuce po uputstvu doktora, sve se korigovalo u toku odrastanja, al smo je vodili i kod fizijatra, a kasnije i kod ortopeda na kontrolu i rekao je da ce se sve samo korigovati (sto i jeste bilo tako. 

Ljubim slatkicu iz daleka, a sad idem da iscitam temu od pocetka da vidim kad si se porodila i ostalo 😂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 18 [19]