RE: Koliko dnevno trosite na hranu (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.4.2020 12:40:21)

Nato, mnogo vise nego pre. ☹️





jess021 -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.4.2020 12:55:49)

Sigurno vise nego inace, jer kao sto neko kaze svi smo kuci po ceo dan. Nema sanse da izracunam cifru, ali sigurno je veca nego inace. Ako mislimo na hranu, ali nista ne trosimo vise jer nigde ne idemo, mislim na te neke sitne kupovine, tako da na mesecom nivou mozda dodje i na isto. 





Misha i Ljisha -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.4.2020 13:02:43)

Mi mozda malo vise no inace zbog te cinjenice da smo kuci ali ja vise racunam veci racun za struju i sl. Moji svi ionako jedu kuci. Jedino mm nekad jede na poslu a nekad nosi od kuce. Tako da smo za hranu verovatno i dalje u proseku od 1000 din dnevno. Nisam racunala ali to je to jednom nedeljno kupovina, nekad potrosim 10 000 nekad 7000 ali to je to kad se izracuna.




Ana RR -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.4.2020 15:09:10)

Hmmm dosta, iskreno. Ne samo sada već uopšte. Volimo dobru klopu,volimo da probamo nešto novo, ja volim da u kući imam kvalitetno vino... tako da potrošimo poprilično.




Misha i Ljisha -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.4.2020 15:18:49)

Eh da ja dosta toga ne moram da kupim. Sad salatu svez luk spanac jaja inace i slanine to nista ne kupujem. Povrca dosta iz baste imamo sa salasa i od svekrve. I td. Isto volimo da klopamo. Ja se salim nas scaki rucak je ko poslednja vecera. 😂





flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.4.2020 18:14:58)

Ana,takođe,trošimo dosta na hranu,ne samo sada,već i ranije.Jedino što manje trošimo to je na cigarete,mm je pre tri godine ostavio cigarete tako da se to oset_i.Samim tim ni kafu me pije(pijem ja i u njegovo ime.😂).Baš u želji dva puta mesečno popije,ponekad ni to.Ali,dobro,mora da se jede.❤





branki* -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (27.4.2020 15:34:12)

ZaviSi sta jedemo...raspon je vrlo visok.nekad spremam teleći gulaš za rucak i picu za večeru. Onda taj dan na hranu ode oko 2000.

Nekad skuvam virsle..napravim krompir čorbu i poparu za večeru i bude 500 din.InacE..U našoj kuci sam ja ta koja manje daje za hranu.mm kupi kvalitetnije i skuplje. I nije mu problem da baci hranu.Ja kupujem jeftinije i gledam da iskoristim ono što imam.
Koliko imaš, toliko se i protežes.to je tako .kao i za sve drugo.




Mirko Svirko -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (28.4.2020 21:18:48)

Mi dosta trosimo na hranu.

Nekad kad odemo do mojih,  uzimamo i mleko,meso, sir, jaja, povrce i voce. I onda bukvalno kupujemo nesto minimalno. Ovako bas trosimo. Sads nismo isli skoro pa sam kupovala sir. Sto mi je najgore i nekako mi bude zao. Jer ipak moja baka sprema najbolji sir i znam da je domaci. Ali sada kako je tako je. Bice bolje. 




flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (28.4.2020 21:48:05)

Mirko,najbolji je domaći sir.Šta da radite,za sada je tako.Proćiće i to i eto vama bakinog sira.Troši se na hranu-mora da se jede.😀





Bossy -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (28.4.2020 21:59:56)

Kako je počelo ovo vandredno stanje, konačno sam samu sebe naterala da napravim plan jelovnika za nedelju dana. I to je “game changer” sto bi rekli Amerikanci.
Već imamo 5-6 nedeljnih jelovnika, pridrzavamo ih se 90%.
Kupujemo sve što treba za jelovnik za tu nedelju, tako i da se tu oset_i ušteda jer ne kupujemo ono tipa “možda će zatrebati” i “nek se nadje”.
Ja sam oduševljena...sve moje preporuke pravljenje nedeljnog jelovnika!




flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (28.4.2020 22:11:58)

Bossy,nije llša ideja.Nekako ne mogu takav plan da napravim-dete kao dete ne jede sve što mi,muž na dijeti,doduše,većinom jede sve što i ja,sem hleba.Slatkiše izbegava,posladi se,ali ima mere.😀.U suštini,sad održava kilažu nakon skinutih 10 kg.





Misha i Ljisha -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (29.4.2020 6:59:56)

Ja ne pravim spisak ali smislim sta cu kuvati i tako kupujem. Ne drzim se rasporeda strogo. Jeste na neki nacin usteda. I nema "dokupljivanja" pravia to sto imas pa je u tom smislu isto usteda





jess021 -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (29.4.2020 7:42:08)

Sto kaze Branki nekad 500, nekad 2000, ali generalno najviše para ode na hranu. S tim da mi ama bas sve kupujemo, od mesa, povrca, voca, mlecnog.. Mnogo je drugačije kad imas svoje bar nesto. Em je zdravije, em jeftinije. 





Dragica Draga -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (21.9.2021 8:13:52)

Na hranu najvise i trosimo iako imamo fosta domacih proizvoda. Ali svaki dan treba neato.




Marinkela -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (24.9.2021 22:03:43)

Na hranu puno. Idemo vikendom u kupovine vece.




flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (24.9.2021 22:31:27)

Najviše para i troşimo na hranu.Mora da se jede.Nekad kupujem svakodneno.Nekad idemo i nakupujemo više za naredni period.





nata11 -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.9.2021 7:37:34)

Bossy ja bih te zamolila da podelis jelovnike.


Ja probala da napravim ali ne ide. Sto kaze Flamingos uvek neko nesto ne jede.




Dragica Draga -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.9.2021 8:38:32)

I ja sam pravila plan jelovnika za nedelju dana i naspram toga smo isli u kupovinu, i to je bilo za vreme policijskog casa. To je stvarno bilo isplativo. Bas cu probati da nadjem ako sam sacuvala




dddaca -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (25.9.2021 12:01:46)

Nije vam losa ta ideja za nedeljni jelovnik, mada ne znam koliko bih uspela u tome. Ne znam koliko moze da utice na ustedu novca, ali svakako olaksava planiranje.




flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (4.11.2023 18:40:51)

Bogami,dosta se troši na hrani.Generalno,sve je poskupelo,pa i hrana.Ne računam koliko trošimo na hranu(i bolje🙄).Volimo kvalitetno da pojedemo.Tu je spremanje slatkiša,a i slaniša.Da smo živi i zdravi.Mora da se jede.




Srecko47E -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (6.11.2023 12:08:59)

Juce sam izasla iz Maksija i rekla mami-pogledaj sta sam kupila a 1200dinara.

E tako je svaki dan,previse novca odlazi na hranu.Pogotovo,ako zelimo da se kvalitetno hranimo.
Hrana je generalno skupa.

Listing mojih transakcija-Maxi,Maxi,Maxi,Lidl,Maxi,Aman pa u krug.




flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (6.11.2023 12:14:44)

Hrana je stvarno skupa.Ranije si za 1000 dinara i mogao nešto da kupiš.Sad-začas odu,a ništa konkretno ne kupiš.




Srecko47E -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (6.11.2023 12:16:47)

Zaista j tako kada se pogleda.
Nasa korpa je ranije bila max 15 000-Liidl.
Sada to isto platimo oko25000,apropo stavki i racuna.
Bas smo skoro uporedjivali.





flamingos -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (7.11.2023 19:26:01)

Bolje i da ne računamo koliko dnevno trošimo na hranu.Baš dosta.Ali,neka smo živi i zdravi.Moramo da jedemo.




Srecko47E -> RE: Koliko dnevno trosite na hranu (13.11.2023 9:09:47)

Ukoliko se racionalno raspolaze i hrana ne baca,trosak je znatno manji.
Planiranje kupovina-pravlejnje spiska sta se sprema u mnogome olaksava .




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>