|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.11.2019 8:05:04   
nata11
Ja juce dadoh bundevu a popodne Humana griz i ok je bila sa stomacicem.





_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.11.2019 12:00:48   
nata11
Sa koliko ste dale bebama krusku? Nije im preteska za stomacic? 



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.11.2019 12:05:04   
Analiticarka
Ja se ne secam, ali ako ti je frka zbog stomaka. Sto joj ne izmiksas sa jabukom pola. Jabuku si sigurno uvela.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.11.2019 12:08:51   
mama ivane

IZVORNA PORUKA: nata11

Sa koliko ste dale bebama krusku?


Ja sam krusku uvela sa 6 meseci , bebac nije imao nikakvih problema sa stomacicem

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.11.2019 12:09:53   
mama ivane


Ja sam krusku uvela sa 6 meseci , bebac nije imao nikakvih problema sa stomacicem

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.11.2019 18:48:33   
MamaNecaVo
I krusku i bananu sam dala sa 6,5.Kazu da su teske za stomak pa za svaki slucaj.Cekala sam iskreno creva da se razrade pa sam tek onda uvela.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 10:33:23   
bubulence
Uros ima 4 meseca i 11 dana. Krenuli smo sa kasicama kada je napunio 4 meseca. Pre 2 dana dr nam kaze da uvedem sokice od jabuke, breskve i narandze. E sada, mi sokice ne pijemo, nisam ih davala ni cerkama osim kada smo negde u set_nji pa zagusti. Ne planiram ni njemu drugacije ali me je zbunilo sto je predložio sok od narandze. Zar to ne ide dosta kasnije!?

Do sada smo jeli tikvicu, jabuku i bundevu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 10:46:36   
Analiticarka
Radi po instiktu. I meni je rano za sok od pomorandze. Generalno on jos nije ni naucio da jede lepo i mislim da im u tako ranom periodu sokici i ne trebaju. Mislila sam da se citrusi uvode tek oko prvog rodjendana.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 10:56:08   
Ana RR
Narandža? Svašta. Rano je za citruse.

Pa vi već ručkate user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 10:58:09   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Radi po instiktu. I meni je rano za sok od pomorandze. Generalno on jos nije ni naucio da jede lepo i mislim da im u tako ranom periodu sokici i ne trebaju. Mislila sam da se citrusi uvode tek oko prvog rodjendana.



I ja mislim da je prerano za citruse, iako se sada vise ne ceka godina. Navodno, po novom ide sve od 6meseci.  Mi sokice ne pijemo i ne planiram. Cerke su popile mozda po 2,3 puta maksimalno. Pihvatale su vodu i to im je biko dovoljno. Sa nnim planiram sve isto. Samo mi je ovo bilo jako cudno. Ancice, pa mi smo veeliikiii😁

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 11:05:05   
mama Jo
Da, bas mi cudno... nama je rekla da citruse uvodimo posle godinu dana, tako sa obe. Mladjoj sam dala mandarinu sa 8 meseci, zato sto je starija jela i ova joj uzela i strpala u usta user posted image ju secam se da sam tih sat vremena posle samo je zagledala da vidim ima li nek reakcije.
Ja stvarno mislim da apsolutno nema potrebe u tom uzrastu bilo kakav sok, posebno citrusni...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 11:06:54   
Analiticarka
Bubulence, sad cemo i mi za vama. Taman si mi reper za hranu. Prepisivacemo od druga kako ide. Reci mi zasto niste uveli krompir i pirinac?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 11:21:58   
bubulence
Zato sto jako stezu stolicu. I sargarepa isto. Tako da sa tim ne planiram da zurim. Ima mnogo drugih namirnica koje su bolje za stomacic. Nas gastroenterolog nije uopste za krompir u ishrani deteta. Kaze da on nema skoro nista hranljivo, i da je bundeva idealna zastita za krompir. Jako je hranljiva, puna vitamina i vode, ukusna i idealna za kombinovanje sa vocem i povrcem.



(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 13:42:45   
nata11
Bubi bravo za momka 👏



Kako ste uvodili piletinu? Jel prvo sokic u kome se kuvala ili odmah malo mesa? 

Mi smo povrce vec zavrsili sem krompira. Trenutno smo na vocu pa cu se vratiti na brokoli, karfiol i mozdaaaa krompir. 

Danas jeli breskva 3 kasicice+ teglicu jabuke + za  glavni rucak ce griz. 

I ja sam primetila da joj Milupa pirinac bas stvara grceve. Da potrosimo griz pa cu uzeti ovaj. 



user posted image

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:24:58   
bubulence
Nato, ja sam cerkama uvodila normalno, prvo malu kockicu kuvala sa povrcem, kasnije povecavala. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:31:26   
mama Jo
I mojoj je pirinac stvarao gasove i otezanu stolicu.. Cak i one instant pahuljice i prestali smo brzo.

Bubi... I nama je sad sa u pedijatar rekla da po nekom novom ide sve od sest meseci ali tu je vise mislila na gluten mislim kao da ne mora da se ceka osmi ili deveti kad je ono pre islo... A citruse nam je bas napomenula da sacekamo.

A mozda da probas batat... Ne znam.

Ja sam sve meso isto uvodila... Miksala sa povrcem koje lepo jede i yo odmah kockicu mesa nisam prvo vodu.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:38:38   
nata11
👍Rekoh da proverim da ne pogresim. 
Ja kupujem kasice pa sam planirala normalno da joj dam kao i od svake druge.


_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:46:52   
bubulence
Nato slobodno, lprvi dan malo manje posle normalno. Mamajo, pratila sam onu grupicu na fejsu ''zdrava ishrana za bebe'' ili tako nesto. Kazu da po SZO sada sve ide od 6 meseci pa i citrusi. Ali sam izasla iz grupe pa ne moram da se pridrzavam 😂


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:49:41   
mama Jo
Eto vidis, nisam uopste znala za to. Stalno menjaju.
Nemam pojma, ja sam im posle godine davala. Kad budem trece rodila odmah po rodjenju ce im se nuditi da ruckaju sigurno user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:51:10   
bubulence
Hajde ti odmah trece, lako cemo za ishranu 😂. 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:51:48   
bubulence
P. S. Nisi mi rekla jesam li ono tebe zapratila na instagramu 😁? Nisam sigurna ali mislim da si ti


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:57:58   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: bubulence

Hajde ti odmah trece, lako cemo za ishranu 😂. 




user posted image
user posted image

Sve se promenilo kojim redosledom da uvodis koje povrce i voce. Samo polako i bez zurbe. Ja sigurno ne bih rano uvodila citruse.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 29.11.2019 14:59:19 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2019 14:58:10   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: bubulence

P. S. Nisi mi rekla jesam li ono tebe zapratila na instagramu 😁? Nisam sigurna ali mislim da si ti




Daaaa, zaboravih da ti kazem pre neki dan da sam ti poslala zahtev za pracenje. I da, setila sam te se sa novogodisnjeg druzenja pretprosle god.odmah user posted image

Da ne masimo temu... meni je mala razlika medju decom pa sam mladjoj uvodila sve kao starijoj, ali se cak i za to vreme dosta toga promenilo.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.12.2019 20:42:12   
MamaNecaVo
Mi smo koristili taj Podravkin i mesali smo sa vodom. Mleka za izmuzavanje tada nisam imala pa mi je bolja varijanta bila voda nego AD.

Problema sa stolicom ili glasovima nije bilo... 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.12.2019 20:52:12   
nata11


IZVORNA PORUKA: bubulence

Nato slobodno, lprvi dan malo manje posle normalno. Mamajo, pratila sam onu grupicu na fejsu ''''zdrava ishrana za bebe'''' ili tako nesto. Kazu da po SZO sada sve ide od 6 meseci pa i citrusi. Ali sam izasla iz grupe pa ne moram da se pridrzavam 😂





🤣🤣Ne takmicis se vise za naj mamu godine? 
Sta li bi u grupi rekli za onaj američki sistem kada ih sa 6 meseci stave u stolici i daju im sve sto ukucani inace jedu. 😀

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here