|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.12.2019 12:34:44   
bubulence
Pa kada bi oni znali da sam detetu sa 4 meseca dala da jede tacno bi me prijavili centru za soc rad... Rekoh, ajd ti Branka napolje iz grupe da ti ne oduzmu ovu sitnu decu... Nisam se dzabe 3x poradjala


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.12.2019 14:14:04   
nata11
🤣🤣


Mi zavrsili ciklus povrca i voca. Ostao mi jos krompir i brokoli pa da pocnemo kasice sa mesom. 

Naravno opet imamo talas odbijanja mleka., 😩Videcemo krajem nedelje u savetovalistu koliko je napredovala ali nije bas nesto bucka kao ranije. 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 12:31:21   
Analiticarka
Mi kuvamo nas prvi krompiric :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 14:32:45   
Filadendronka

Nemoj da se iznenadis, ako ne bude bas sjajno prihvaceno. Puno beba ne voli taj ukus. Srecno. 🍀
IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Mi kuvamo nas prvi krompiric :)



(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 15:42:52   
Analiticarka
Pojeli smo 4-5 kasicica. Dodala sam malo svog mleka. Kad je pocela da se buni prestala sam. Sutra ispocetka❤️

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 15:47:11   
bubulence
I mi smo danas imali pokusaj samog krompira ali nije hteo. Pa sam dodala tikvicu i malo bundeve, sve je pojeo


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 16:04:39   
Analiticarka
Koliko je njima dovoljno u tom periodu da pojedu. Covece meni kao da je prvo a ne trece. Ja se nicega ne secam... mozda zato sto je velika razlika, a delom i zato sto ono sto je vazilo za prve dve sad vise ne vazi. :))

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 16:13:06   
bubulence
Pa po par kasicica za pocetak


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 22:55:44   
nata11
Ja I juce dala Hippov brokoli. Meni se zgadilo kada sam probala kako li jadna decica jedu ovo. 



_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 23:02:19   
bubulence
Urosa je veceras bas bas mucio stomacic. Celo vece prduckao i napinjao se. Izbacicu krompir na par dana pa cu probati opet. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 23:03:36   
nata11
Ja izbacila do daljeg sve korenasto. Ista prica. 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 23:06:04   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: nata11

Ja I juce dala Hippov brokoli. Meni se zgadilo kada sam probala kako li jadna decica jedu ovo. 




Nato, grozne su te kupovne. Spremi joj sama, pomešaj sa krompirom i tikvicom, npr.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.12.2019 23:30:18   
Sanjica26 RR
Meni je svaka kupovona grozna. Posebno ta sa brokulima. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 8:35:32   
bebilule
Meni su sve slane kupovne bile uzasne. Nekad sam mu dala neku s mrkvom, bili smo na putu. Guza mu primila narandzastu boju. 🤔


Voćne su znale biti ok. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:30:57   
nata11
Racunam bolje kupovinom jer neprskano svakako nemam. Zivela sam na selu koje je glavni proizvodjac povrca 3 godine i ne biste verovali cega sam se nagledala. Racunam ovde bar neke kontrole ima.Piletina da ne pricamo kakva je. 




Vocne su super. Uvek probam pre nego njoj dam. 


_____________________________





(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:32:56   
Filadendronka

Bubulence, moj jede par kasicica i nakon skoro tri meseca dohrane. Sve pokusavam, ali nema nekog efekta. Nego sto kaze nasa dr svi nauce pre ili kasnije da jedu. Samo strpljivo i lagano. Krompir ne dajem, nece da lizne, a i onako ima problem sa zatvorom. 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Pa po par kasicica za pocetak





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:35:07   
Ana RR
Nato, slažem se ali ukus im je baš grozan. Ja nikad nisam probala, nisam probala ni ono što ja kuvam (mm je uvek govorio da nisam normalna, ne znam šta dajem detetu pa je on sve isprobao user posted image ) ali onaj smrad kad otvoriš teglicu... te voćne budu fine.

Da bebi, od te sa šargarepom ostanu fleke koje više nikad ne možeš da opereš. Sa lica sam mu jedva prala. Strašno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:38:41   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11

Racunam bolje kupovinom jer neprskano svakako nemam. Zivela sam na selu koje je glavni proizvodjac povrca 3 godine i ne biste verovali cega sam se nagledala. Racunam ovde bar neke kontrole ima.Piletina da ne pricamo kakva je. 




Vocne su super. Uvek probam pre nego njoj dam. 




Piletina je zlo! Svi kao jedu pilece meso a od nekoliko dr (endokrinolog, moj dr, i pedijatar) kazu da piletinu zaobilazimo, posebno devojcicama da ni slucajno ne dajem. Kokosku da, petla da, piletinu ni slucajno. Fil, moj Uki pojede bas puno od prvog dana. Npr celu jabuku, kockicu bundeve i jako place kada nema vise, sav se zaceni. A meni deluje previse. Prekljuce je pojeo pola tikvice i isto kockicu od bar 100gr bundeve. I nije mu bilo dosta

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:40:51   
bubulence
Krompir sam uvela juce jer je kao bio red da dam nesto novo a nisam imala nista drugo. Prvobitno je bio plan da krompir ostavimo za dosta kasnije. Ali bas mu nije prijao. Nikako. Tako da ga definitivno odlazemo. Uzela sam mu karfiol za danas. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:48:05   
Analiticarka
Mozes da probas avokado?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 9:51:50   
bubulence
Jao ne znam... Ja sam nekako za ove domace varijante. Gastroenterolog (to pricam o doktoru kod kog je isla moja cerka zbog alergija, sada nemamo iskustva sa njim), kaze da deci a posebno bebama treba davati samo hranu sa naseg podneblja. Tada sam ga pitala da uvedemo one silne zitarice iz dm, misleci da je organsko i zdravo. On tvrdi da deci ne prija nista sto ne uspeva na nasim prostorima i da pored toliko voca, povrca i zitarica koje uspevaju kod nas nema potrebe uvoditi nesto sto nam je potpuno strano u svakom smislu. 


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 10:02:26   
Ana RR
Ja ne znam, meni to ne zvuči logično. Daješ detetu koje svakako ništa još nije probalo tako da se njegov stomak navikava na hranu koja god ona bila. Moglo je dete da se rodi u Africi a odavde je, i šta onda. Nema logike nikakve.

Ja sam davala avokado i jako mu je prijao, pritom je to namirnica koja može da se meša i u slane i u slatke kašice. Avokado sa bananom je obožavao.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 10:03:23   
Analiticarka
Verujem, ali on je bas zdrav i neutralan. Razmisli pa kako odlucis. Ni maslina nije sa naseg podneblja pa je maslinovo ulje zdravo. Ja cu kad isprobamo povrce da probam da stavim Lenki po par kapi u jelo. Izguglala sam i one Sinlac Nestle kasice. Procitaj, bas su za decu sa alergijama, sto meni puno znaci i imaju seme rogaca sto je super za stomacic. Nama bi i trebalo nesto da nam regulise stolicu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 10:06:05   
Analiticarka
AnaRR ni meni ne zvuci logicno. Zamislite da beba krece da jede kad kod nas prirodnu zru jagode... tom logikom bi znacilo da moze da ih jede a one se tek izbegavaju. Ne znam, mozda gresim, ja samo tako razmisljam.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.12.2019 10:12:21   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Analiticarka

Verujem, ali on je bas zdrav i neutralan. Razmisli pa kako odlucis. Ni maslina nije sa naseg podneblja pa je maslinovo ulje zdravo. Ja cu kad isprobamo povrce da probam da stavim Lenki po par kapi u jelo. Izguglala sam i one Sinlac Nestle kasice. Procitaj, bas su za decu sa alergijama, sto meni puno znaci i imaju seme rogaca sto je super za stomacic. Nama bi i trebalo nesto da nam regulise stolicu.



Uzimala sam taj nestle za cerku koja je imala alergije. Ja sam vam dete sa sela. Prosto ne prihvatam da je zdravije nesto sto se uvodi u Srbiju od onog sto raste i uzgaja se kod nas. Nemam nista protiv avokada, ali ako imam vecinu domacih i neprskanih stvari pre cu se odluciti za njih. Devojakama (8god i 4god) dajem skoro sve, ali za bebu gledam da je drugcije. Nisam od onih mama sektasica, eto cist primer je sto sam mu dala čvrstu hranu sa 4 meseca, ali gledam da je domace, neprskano i bez zacina. 

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here