RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:05:29)

Analiticarka, iz iskustva, probaj da joj u kasice uvaljuje neko alergicarsko mleko, cisto da se navikne na ukus. Ja nikad nisam uspela dovoljno da izvucem pumpicom a svanulo mi je kad sam mogla da joj umuljam palentu sa ad





Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:08:22)

Hocu, samo da odemo na kontrolu da vidim koje smem da uzmem, tj koje nam preporuci. I istina je da je spanac slab sa gvozdjem ali ga ipak ima. Mnogo vise gvozdja ima u pilecoj dzigerici i u koprivi. Sad mi pade na pamet kad poraste jos malo da uzmem u zdravoj hrani seme od koprive i to pomalo da dodajem u kasice.




Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:09:59)

Daaaa palentaaa 😍




nata11 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:10:32)



IZVORNA PORUKA: milicicak

Mleko talozi oksalate koji su anutrijenti a vrlo je diskutabilno koliko je spanac zaista bogat gvozdjem koje moze da se apsorbuje





Ovo je i meni rekao jedan dr. Da je to gvozdje-spanac zastarela prica, da ga mnogo vise ima u drugim namirnicama. 




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:14:31)

Analiticarka, nisam ispratila odakle si ali iz mog iskustva Tirsova preporucuje Aptamil adc, IMD Allernovu. Osim ako bas ne morate Neocate nema neke razlike koje mleko izaberes.





milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:17:08)

Nato, kad smo vec kod gvozdja, uvedi proso, ono je odlicno i za probavu i puno gvozdja. Da bi se najbolje iskoristile sve blagodeti istog trebalo bibda stoji potopljeno u vodi pre kuvanja, preko noci najbolje, pa se onda ta voda prospe i skuva u novoj





Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:22:09)

Ja sam iz Kragujevca. 18og ovog meseca imamo kontrolu kod GE iz KG Klinickog centra. Sve sam upamtila sta si mi pisala na drugoj temi. Za sad je GE bila protiv ukidanja dojenja dok ja ne budem neko vreme na eliminacionoj dijeti. Ali cu joj bas traziti preporuku za AD mleko zbog uvodjenja zitarica, da spremam sa njim.❤️




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:24:05)

Analiticarka, dok god budes mogla da izguras dojenje, izguraj. Vidis da vec ima efekta i tvoja dijeta. Ad mleko samo kao rezervna opcija i za kasice [sm=smiley1.gif]




Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:27:14)

Ja sam vec bila klonula duhom jer sam na dijeti duze od mesec i po dana. Kaka je mnooogo gusca, sluzi nema toliko vise a krv ni kao tackica (ali za to moram da uradim FOK da bih bila sigurna). Inace odatle mi i nadimak, od analize bebine kake mm me prozvao Analiticarka :)))Da ne odem u off. Proso je isto bezglutenska namirnica, sa koliko on sme da se uvede?




milicicak -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (9.12.2019 22:29:22)

Proso je bezglutenska namirnica i moze sa 6 meseci




Slavkic -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (11.12.2019 14:24:47)

Paleta nam je omiljena





Khaleesi -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (11.12.2019 14:26:00)

Odavno nisam palentu kuvala deci. Veceras za veceru 🤣 super se ideje pokupe





Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (11.12.2019 15:12:03)

Danas smo uveli jabuku. Skuvala sam joj sa bundevom. Ostalo mi je dosta u tegli u kojoj sam izmiksovala, da li mogu to da joj ostavim i za sutra. Imam posudice sa poklopcem bas za nju. Nikad nista nisam ostavljala danas za sutra, pa ne znam ni da li smem?




Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (14.12.2019 16:26:38)

Uveli smo krompir, bundevu, jabuku i sargarepicu. Pirinac sam malo odlozila. Sta mi jos ostaje da mogu da probam. 
Kakva su vasa iskustva sa kupovnim kasicama. Naletela sam na neku hipp organsku jabuka i sljiva. Pise da je od 4og meseca. A opet na drugoj slanoj pise da je isto od 4og meseca a ima mladi grasak i jos nesto.... zar to ne ide kasnije?




Slavkic -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (14.12.2019 17:45:45)

Ja sam mom malom danas dala od breskvice kasicu i super je proslo inace ima 5 meseci





Dragce86 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (14.12.2019 17:52:04)

Mi smo poceli sa 5.5. prve kasice sargarepica, tikvica, jabuka , sve sa razmakom od 3 dana, tj.4.dan nova namirnica




Slavkic -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (14.12.2019 17:53:19)

Ma da to je sandsrd





Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (17.12.2019 12:00:28)

To vise nije standard...Ako pratimo “novitete” mnogo toga se promenilo u uvodjenju cvrste hrane kod dece. Medicina je napredovala, statistika se promenila...celokupna nauka sto se ishrane tice sad ima drugaciji pristup. Sada po SZO, beba treba da proba sve izmedju 4og i 6og meseca. Meni je ovo trece dete i umesto da ja delim savete drugima sta i kako ja se sad informisem sta se promenilo i zbog cega. Nije bas da se slepo pridrzavam svega ali kad nesto ima osnova ona prihvatam novitete.Da ne odem u off. Mi smo uveli krompir, sargarepu, bundevu, jabuku i pirinac. Nisam nasla lepe tikvice... Kazite mi kako ste naterale bebe da piju vodu. Moja je pocela sa hranom i mislila sam da ce tad da se navikne... ali nije.




bubulence -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (17.12.2019 12:56:09)

Nikako 🤣. Nece pa nece. Jedino kada je jako gladan pa mu uvalim flasicu i onda dobro povuce 3-4 puta dok ne skonta da nije mleko. To je sve sto popije. Ali posto i sisa (ima oko 10 podoja dnevno) tesim se da nije zedan





bubulence -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (17.12.2019 12:58:01)

Mi smo do sada uveli tikvicu, bundevu, jabuku, krusku, pirinač, krompir probali 2x i nije bilo uspesno. Mislim da je to to... Jeo je i kasicu od breskve, nije bio odusevljen ali je pojeo





Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (17.12.2019 13:17:07)

Bubulence, jel mu sve spremas domace ili i kupujes. Ja videh pre neki dan Hipp jabuka i sljiva, bas mi deluje primamljivo.... ali ne znam... cini mi se ajd jos malo da prodje. Ima mi logike da se neke namirnice ranije uvode sad... kao istrazivanje je pokazalo da sto se pre uvedu manja je sansa da deca rzviju alergije. Ali oni propagiraju i zacine odmah. Cenim da misle na so i bilje. Tipa moze detetu odmah suvi persun... necu bas slepo da ih pratim ali cu nesto i usvojiti. 
Cuveni dr Perisic, tvrdi da sad detetu vec od 4og meseca moze zumance.




nata11 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (18.12.2019 7:21:06)

Bubi i mi opet probali krompir sa 6+ i opet ne ide.


Sljiva je meni najbolja Bebilove. Ima je u Lidlu. Hippove kasice su mi previse guste. 




bubulence -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (18.12.2019 8:15:23)

Uveli smo i sljivu, to sam zaboravila.

Spremam, 2x je jeo kupovne i nije mnogo oduševljen , valjda stvar navike... 




Analiticarka -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (19.12.2019 11:14:46)

Pirinac smo uveli kroz Milupa bezmlecne pahuljice. Mesala sam ih sa kuvanom jabukom, racunajuci da posto pirican malo zatvara, jabuka malo otvara pa da je ne muci stomacic. Sad vidim da joj pirinac ne prija bas nesto. Presla bih na kukuruzne pahuljice. Nigde jisam nasla samo kukuruz vec neke kombinacije. Znaci moram da uzmem instant paletnu. Kako ste vi spremale bebama palentu i sa cime ste kombinovali? Jeste dodavali jos nesto od voca i povrca u palentu? I kada se uvodi kruska?




veselicaa -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol (19.12.2019 11:26:58)

Ja sam palentu spremala kao slani obrok,sa jogurtom,sirom.Ako niste uveli to,možeš da skuvas jabuku pa u toj vodi skuvas palentu i dodaš jabuku.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>