RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Torbica -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 13:12:26)

Sanchy, nismo to imali, a sad kad razmislim ni od mojih blizih niko. Ali mi nismo ukinuli lazu, oni su je sami ukinuli, ne znam da li to ima veze.




Sanchy -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 14:06:33)

Kako su je sami ukinuli?Rekli mama necu vise lazu[sm=zmeden.gif]..ja sam mu lepo objasnila da je laza za bebe a da je on vec decak i da je damo nekoj bebici i on se saglasio..mislim to podrazumevam za ukidanje,,da sam cekala da kaze mama ja sam veliki necu vise lazu nacekala bi se..mislim prvi put cujem za to..




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 15:08:17)

K je "sama" ukinula lazu. Jednostavno vise je nije htela, ja joj gurala, ona pljuvala, par veceri tako i onda ukapiram da je nece i sklonim. Onda je trazila opet sa 14 meseci, jer je vidjala decu u jaslama, naravno, nisam joj vratila. Off, ali htedoh da objasnim samo kako je npr moje dete samo izbacilo lazu.

E, Sanchy, jeste, moguce je da mu nedostaje laza. Moja najbolja drugarica ima i dalje taj problem. Negde u junu je izbacila laze svojoj deci, devojcica sutra puni 4 a, decak je onda imao negde oko 2g2m, i bas se tesko uspavljivao i tako i dalje. Takodje je primetila da cesce pije vodu, koju mu i dalje daje na flasicu (to je vec drugi problem i ne zelim da ga sad analiziramo, jer nisam ja u pitanju, samo navodim primer iz moje bliske okoline) i vaspitacice u vrticu su joj rekle da ne panici sto toliko pije vodu da je to samo jasni pokazatelj da mu nedostaje laza[sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 15:20:49)

zver nije koristila cucu i kad je bila mala pa spavala dva - tri puta kasnije je nocui isla na spavanje ( to je za onu bebecu temu [sm=smiley36.gif] )
ali kako je krenula u vrtic to spavanje je ko bonbonica
vikendom malo duze spava , do pola osam - osam ali na spavanje i onda ide u slicno vreme , deset - petnaest minuta razlike
jednostavno joj oci posive i marija iz sating daun [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 15:23:09)

Zaova rekla sinu da su mu lažu pojeli pilići i nije više tražio.Teodora sinoć zaspala u pola 10,jedva.ja se ubih pjevajući ona se smije,prestanem pjevat ona razgleda po sobi pa se smije,strašno[sm=smiley1.gif]




minnica -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 20:10:36)

Obično oko 9 već spavaju, ali se desi da ostanu budni i do 10, naročito ćerka. Mada, kad ide u vrtić, obično ne dočeka tako kasno.




Torbica -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 20:23:25)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Kako su je sami ukinuli?Rekli mama necu vise lazu[sm=zmeden.gif]..ja sam mu lepo objasnila da je laza za bebe a da je on vec decak i da je damo nekoj bebici i on se saglasio..mislim to podrazumevam za ukidanje,,da sam cekala da kaze mama ja sam veliki necu vise lazu nacekala bi se..mislim prvi put cujem za to..

Cerka je duze koristila, i te zime sa dobrih godinu ipo je progrizla jednu po jednu, imala je 4 dude. I vikala POKALILA SE, kao pokvarila se. Ja sam joj pricala da kad sve progrize, tu je kraj, nema ih vise. Uredno ih je sve progrizla i kao da nikad nije ni koristila.
Sin je ranije ostavio, interesantno, kad je krenuo u vrtic, april je bio i jednostavno je nije hteo, nikako. Mm govorio, ma ne guraj mu vise, vidis da nece, a sestrice su je drzale u ormaricu...
Mladji sin samo prvih 4-5 meseci i presao na palac... E to je jos aktuelno [sm=hudicek1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 20:26:46)

veceras u pola 8[sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 21:09:00)

O da. Nas najmadji uvek ide prvi u krevet, oko pola osam, a onda za njim i ovo dvoje.




New Mom -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (10.9.2014 22:20:02)

Beba redovno spava najkasnije do 20.15h (da, bukvalno tako), a stariji izmedju 20.30h i 21h, zavisi u sustini od bebe i drugih aktivnosti pre toga.




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 20:34:34)

Radnim danima u 21.30 a vikendom i do 23 ostanu.Starija ustaje u 7 zbog skole a mladja spava i do 11.Nismo neki ranoranioci,kada su bile male spavale su samnom i muzem do 10,11.




Anoniman -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 20:38:26)

Kupamo se oko 19.:45 i odmah idu u krevet,a najkasnije u 21 zaspu.





Mala Elena -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 20:45:03)


IZVORNA PORUKA: emicaa

Zaova rekla sinu da su mu lažu pojeli pilići i nije više tražio.Teodora sinoć zaspala u pola 10,jedva.ja se ubih pjevajući ona se smije,prestanem pjevat ona razgleda po sobi pa se smije,strašno[sm=smiley1.gif]



Hahahaaa ubih se od smeha [sm=zz_bounce.gif] Isto. Mozda da promenimo zanr ? [sm=zz_dance.gif]




Mala Elena -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 20:47:12)

Ljudi , bez' te bre, nabijate mi komplekse. Ja sam za to da se ova tema ukine...[sm=zz_cold.gif][sm=zz_smile.png]




veselicaa -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 20:52:43)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ljudi , bez' te bre, nabijate mi komplekse. Ja sam za to da se ova tema ukine...[sm=zz_cold.gif][sm=zz_smile.png]

ME zasto bre[sm=smiley36.gif]?




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 23:05:44)

Veceras K uveliko spava, od nekih 21i30, a N, iako okuppan, nahranjen, lezi i prica[sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif] jos uvek. Ne znam da li da se smejem ili placem




little_one -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (13.9.2014 23:08:32)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Beba redovno spava najkasnije do 20.15h (da, bukvalno tako), a stariji izmedju 20.30h i 21h, zavisi u sustini od bebe i drugih aktivnosti pre toga.


Isto ovako. Beba zaspi najkasnije do 20 a cura je najkasnije u pola 9 u krevetu. [sm=bravo.gif]




Misha i Ljisha -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (14.9.2014 23:48:05)

danas za nedeljnim ruckom se povela polemika oko vremena kada deca treba da idu na spavanje. Mm kaze bratovoj zeni kako ja nisam normalna i zahtevam da D ide uvek u isto vreme u krevet u fazonu ne spava se detetu uvek u minut u to vreme bla bla bla kad ce ti snajka na to da i moj brat isto tako a ona se slaze sa mm. Brat i ja crne ovce. Tek upada moj tata u razgovor i kaze ne mozes dete uvek u minut, pa prilagodi se ne spava se uvek u isto vreme tralalala... I ja ga gledam i ne verujem sta izlazi iz usta mog tate, pa on je taj koji nas je uvek terao u krevet i koji nas je budio u 8 ujutru sa recenicom "kakvo je ovo spavanje do podne?"[sm=smiley29.gif]

Eto postanes deda i postanes mekan.

Elem na tu temu o mekanim dedama i babama imam i ja nesto da kazem. Radili su istrazivanje u fazonu za cim zale ljudi u poznim godinama, preko 90% njih zali sto nije provelo vise vremena sa svojom decom tokom njihovog odrastanja i po statistici tih 90% su ustvari 100%mekane babe i dede. To su ti sto deci sve zivo dozvoljavaju, jer pokusavaju da izmire savest[sm=hudicek1.gif]




dunja RR -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (14.9.2014 23:53:28)

NM, kada se beba budi?
IZVORNA PORUKA: New Mom

Beba redovno spava najkasnije do 20.15h (da, bukvalno tako), a stariji izmedju 20.30h i 21h, zavisi u sustini od bebe i drugih aktivnosti pre toga.





Dani.kv -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 0:12:52)

Moj Maksim je budan[sm=zmeden.gif]




Mala Elena -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 0:16:26)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Veceras K uveliko spava, od nekih 21i30, a N, iako okuppan, nahranjen, lezi i prica[sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif] jos uvek. Ne znam da li da se smejem ili placem



Veselice , bas iz ovog razloga. [sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 0:21:18)


IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Moj Maksim je budan[sm=zmeden.gif]

i moj S je budan, u toku je treći pokušaj uspavljivanja




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 0:22:10)


IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: New Mom

Beba redovno spava najkasnije do 20.15h (da, bukvalno tako), a stariji izmedju 20.30h i 21h, zavisi u sustini od bebe i drugih aktivnosti pre toga.


Isto ovako. Beba zaspi najkasnije do 20 a cura je najkasnije u pola 9 u krevetu. [sm=bravo.gif]

Dunjci, evo i LO da nam odgovori, i mene isto zanima. Pocecu da ih spremam za spavanje oko 18h pa do 21h neka se uspavljuju. To mi je zadnja solucija, samo da zahladi[sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 0:25:34)

Fora je da ih dovoljno izmoriš![sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: U koliko sati vaša deca idu na spavanje? (15.9.2014 0:42:47)

Mod, sve sam probala, zeno draga. Npr, juce je K bila odmah posle dorucka sa tatom po gradu pesaka, da ovaj zavrsi sta ima, pa je odveo na ljuljaske, tobogan, pa sreli tu moju rodjaku sa cerkom, pa bili u halu trcale kao lude,pokusavale da ubace po koji kos, doveo je kuci posle 4 sata setnje i svega, istusirala sam je, spremila, otisli na rucak kod komsija, tamo sve vreme trcala sa decom, dovela kuci, opet presvlacila, vodila u igraonicu na rodjendan kod drugarice iz vrtica, moz' misliti sta je tamo bilo, pa na pregled stopala, pa kuci...Istusirala i opet nije bilo komiranja nego natezanje uz 10001 bajku. Nije ni hrana u pitanju, bas je slabo juce jela, a od vitamina jos uvek ne uzima nista. Slatkise smo skoro skroz eliminisali [sm=zmeden.gif]

A, ovog malog,cu na kraju po guzi [sm=smiley36.gif] salim se, naravno. S njim mi ne uspeva nikako da uhvatim ritam. Sa K je sve nekako bilo pod sat i opet opusteno, ovo, brate mili, neki izrod teski...sve je na familiju mm[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>