RE: Dohrana (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:23:15)

Sa sinom sam Nestle Nan, sada Impamil.
Ja se pre plasim grčeva i bljuckanja i isprobavanja hrane nego toga koliko ce jesti. Ali dobro, svi razmišljamo drugačije.




MimaKos -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:37:48)

Mi smo probali NAN sensitive jer nije hteo moje zamrznuto mleko, nema sanse.. ni da lizne :)




MasnaMasnica -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:41:30)

Mi smo do pre neki dan bili na nanu i zadnjih dana je odbijao mleko. Dr. nam rekla da promenimo i sada evo pije humanu, nju hoce.

Nora je bila do 18 meseci na nanu. A posle je presla na onaj tecni nan sa ukusom vanile pre 10 dana dmo ga ukinuli.




MimaKos -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:45:06)

Moram da nadjem resenje kad ga neko cuva na duze od dva sata.. bas mi cudno sto je moje mleko odbio, i to je od pocetka maja.. nije starije. Probacu nekoliko pa cu videti




MasnaMasnica -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:48:24)

Mima Kos meni je prva beba bila dojena samo ni jednu dohranu nije prihvatala.
19.5 meseci.




MimaKos -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:55:15)


IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Mima Kos meni je prva beba bila dojena samo ni jednu dohranu nije prihvatala.
19.5 meseci.

Isto, cerkica je sisala do god dana, ali sam mogla da zamrznem moje mleko i da joj to daju, a ovaj malecki zeza, nece da pije zamrznuto.. cak sam testirala pa mu ostavim sveze izmuzeno ali na flasicu, i to mrljavi ali ga malo bolje prihvata. A nekad moram da ga ostavim barem na tri sata, oko posla me cimaju nesto, i moram da nadjem neko resenje..




Maraj -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:57:25)

Verovatno je onda problem u flasici a ne u mleku [sm=smiley1.gif]




vonavoj -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:59:35)

Pije humanu.uzecu babylove...ali ga trenutno nema,nestasica je..
Njima sam to davala,nemacko je i odlicno.




MimaKos -> RE: Dohrana (6.6.2018 13:59:44)

I meni je to palo na pamet, ali vodu pije iz identicne i flasice i cucle, bez problema.. mislim da je navikao na sisu i sad nece zamenu, a voda je nesto drugo, bezobraznik..




mama Jo -> RE: Dohrana (6.6.2018 14:09:00)

To sve periodicno sa flasicom ide... ali znam za slucajeve da su deca toliko odbijala flasicu da ih hranili kasicicom... zamislite koliko to traje...




MimaKos -> RE: Dohrana (6.6.2018 14:10:40)

Ako se nastavi ovako moracu i ja tako.. nemam drugu opciju :(




IvanaSK RR -> RE: Dohrana (6.6.2018 14:13:36)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Pije humanu.uzecu babylove...ali ga trenutno nema,nestasica je..
Njima sam to davala,nemacko je i odlicno.

Vidi u Aksi da li imaju. Imas besplatnu dostavu ako ti je porudžbina minimum 2000 din. Ja sam kod njih uzimala Impamil (nas je).




Misha i Ljisha -> RE: Dohrana (7.6.2018 6:35:16)

Ispade mi bas na fejsu neki kviz sa pitanjem koliki je bebin zeludac. Velicine tresnje a sa nedelju dana velicine taman da stane 70ml. Tako da je ipak mnogo ovih 120ml. Ja mislim da je do dohrane. Ne zasiti ga. Jer secam se nekad davno sam citala da jedna dohrana za razliku od neke druge "brze salje signal sitosti"u mozak.




mama Jo -> RE: Dohrana (7.6.2018 6:38:41)

Svakako probaj.... pa u tim prvim danima mora tako. I da siki, da place- stalno bi mu davala, dojila bi na zahtev, aj' tek onda znaj koliko je povukao i uzeo [sm=smiley36.gif] pa posle sat vremena opet kad se zaplace, opet bi mu dala, i tsko u krug... sve se to stabilizuje, ali prvi dani su takvi.




MimaKos -> RE: Dohrana (7.6.2018 7:20:16)

Moguce da je do hrane, meni je u pocetku (dojen) ponekad sve sto pojede izbljuvao, meni se cinilo da nista u stomaku ne zadrzi a doktorka kaze znaju oni kad su siti i koliko im treba.. a dodavao bas fino na kilazi




vonavoj -> RE: Dohrana (7.6.2018 8:54:29)

Ipak pije 90ml..120 je popio 2 puta...ali iz 2 puta[sm=smiley36.gif]
I juce je poceo da bljucka, znaci shvata da ima i viska[sm=jezicek.gif], nego je alav..a kao sat se budi...




IvanaSK RR -> RE: Dohrana (7.6.2018 9:06:01)

Vonavoj, moji su bljuckali sve vreme. Uf, kad se setim [sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Dohrana (8.6.2018 21:04:24)

Moj prestao pa opet poceo, od napora jer trazi da sedi i ceo se izbljuva, a nista mu ne mogu..




mama Jo -> RE: Dohrana (8.6.2018 21:50:12)

Jaoj kad se setim te alavosti i halapljivosti prva, recimo 3 meseca sigurno... pa stucanje, pa bljuckanje... joj koliko to smori...




IvanaSK RR -> RE: Dohrana (13.6.2018 8:45:19)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Nego von, ana kako spremate vodu u mikrotalasnoj? Da se pripremim na vreme [sm=smiley1.gif] u kojoj posudi? Koliko minuta?





Maraj -> RE: Dohrana (13.6.2018 9:01:51)

Ivana je prebacila post [sm=smiley1.gif]
Dajte da se pripremim na vreme.
Ako mi dete bude nespavac , kako spremate ad mleko u mikrotalasnoj?
Ja sam sa L prokuvavala vodu pa je stavim u termos onako vrelu i kad se L nocu probudi koristim nju. Al nekad bude voda vrela a nekad vise hladna pa moram da je dogrevam.
Kako u mikrotalasnoj?
I ako stavljate flasice u mikrotalasnu , od kog su materijala? Staklene ili plasticne?




IvanaSK RR -> RE: Dohrana (13.6.2018 9:03:31)

Ja sam znala i na sobnoj temperaturu da smuckam[sm=smiley36.gif] ali nece ni svako mleko da se rastvori ako voda nije toplija.




Maraj -> RE: Dohrana (13.6.2018 9:09:18)

Ja sam sa L koristila Hipp. I sa ovom bebom planiram.




emicaa -> RE: Dohrana (13.6.2018 9:55:18)

ja sma u termos boci imala vrucu vodu,prokuvam je pred spavanje i do ujutru imam dovoljno.I onda malo vruce i malo hladne i eto ga.Za 10 sekundi spremim.




mama Jo -> RE: Dohrana (13.6.2018 9:56:58)

Uvek mi se cinilo komplikovano to spremanje hrane u sred noci, ali sad kad tako opisete, nije uopste komplikovano...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>