RE: Testovi za utvrđivanje alergije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


MOCICA -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 8:44:21)

Da iz krvi. Tad je samo ta ordinacija u nekoj ulici u blizini 29. novembra radila taj test i onda kao 3 meseca ne smes da jedes to sto ti napisu. I pitali me sta dete jede i ja navedem 5 namirnica jer joj je sve ostalo bilo zabranjeno, a oni nadju i da je na tih 5 alergicna. Kad sam sledila njihova uputstva tek tada posle 2 meseca mi je dete krenulo ne da stagnira nego da propada. Tada sam stavila detetu na sto tipa 5 namirnica za svaki obrok pa sam je tako testirala. Tipa danas jede breskvu, ona joj digne kiselinu, vise nikad nece breskvu. A i nama je obicna breskva dizala kiselinu, a nektarina nije.

Pisem ja na PP.




mamamikka -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 8:52:51)

mocica treba mi e-mail ili br tel na koji da ti odgovorim, nemogu pisati na pp




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 9:12:55)

Mislim na ovo sa magnetima iz SU što je mamamika pričala. Ovde da ti napišemo kontakt? Ajde prepiši adresu pa da brišem.





Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 9:16:39)

Jesi uspela da prepišeš?




Snelle -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 10:16:17)

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Snelle

Štarkove napolitanke [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Sta one sadrze Snelle? Jel imaju belance?



Nemaju ni mleko, ni belance, posne su. Setila sam se sad i Medenog srca, i ono je bez mleka i jaja.
Da napomenem, sada Štark ima više vrsta napolitanki, pa vodite računa da ne kupite one koje nisu posne.




mamamikka -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 10:17:31)

tash, ušla sam preko kompa pa sam poslala mocici pp nadam se da je dobila? Baš bih volela da vam pomognem znam koje su to muke sa alergijama, a najgore je kad nisi siguran.




Adriana83 -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 12:33:21)

Ajde molim vas i mene zanima taj test preko magneta!Jel ima to negde u Novom Sadu?Kako se zove ta metoda da potrazim preko neta?




Christabel -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 19:21:57)

mamamikka, saljem ti i ja moj mejl na pp, pa mi prosledi ime klinike i ostale detalje - adresu, tel, cenu, proceduru oko zakazivanja itd...

I ako je eka od vas doila info, saljite mi na pp, please!!!

I mamakikka, koliko je staro bilo tvoj dete kad ste radili taj test??




mamamikka -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 19:39:44)

bio je šest meseci kad smo radili, oko zakazivanja i svega nema neke frke, za cenu morate pitati.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 21:49:37)

Chrisabel, prosledila sam ti, jesi dobila?

mamamika, kako ste uspeli da ubedite dete od 6m da drži žicu dok dr tapka po 370 alergena? [sm=zmeden.gif]




mamamikka -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 22:53:10)

to mu je ona oko ruke uvezala to najviše liči na ručku od recimo užeta za preskakanje i bitno hje da je dete u dodiru s tim, nije bitno da ga drži lepo. sedeo mi je u krilu pa sam ga zamajavala a test ne traje dugo možda 10-15min jer ima grupe npr orašasto voće pa ako nema reakcije na grupu ne ulazi pojedinačno u orah, lešnik... a naravno i obrnuto ako reaguje na grupu onda ide redom svaki pojedinačno. uf al ste me preslišale ko na ispitu. ajde baš mi javite šta ste rešile i da li ćete probati a ako se odlučite za to nek vam je sa srećom i da se javite sa dobrim vestima! jel ima i u ns možda oni sarađuju s nekim odatle? nekako mi je čudno ipak je ns puno veći?




Yula -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 23:21:51)

Hej, pa to uopste nije tako skupo! Mislila sam da kosta oko 400-500€! Ovde mora da je papreno i ne verujem da socijalno pokriva, zato cemo mi to tu da zavrsimo kada dodjemo na leto. Jedva cekam! Vise mi je muka od ovog nagadjanja, a i beba ce mi tada imati godinu dana i verujem da ce rezultati biti pouzdaniji, odnosno, imuni sistem ce se nadam se stabilizovati koliko-toliko.




Christabel -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (8.3.2012 23:28:42)

Tash, sad sam preko mobilnog pa cu sutra pp preko kompa, hvala ti. Mamamikka, i sta se na kraju ispostavilo, na sta je bio alergican?




mamamikka -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 8:00:56)

IZVORNA PORUKA: mamamikka

Otkrili smo reakcije na lenor, persil, akril, terilen i perje koje sam uklonila i rešila stvar.

Zaboravila sam duvanski dim, od tad su svi koji puše imali čast da beže napolje s cigarom- do tad smo onima koji dođu u goste dozvoljavali da zapale u predsoblju ali posle nikako ni blizu. Počeli smo redovno kontrolisati etikete- neka ćebenca koje je dobio sadržala su terilen, pobacali smo svo perje- na to je najjače reagovao, promenili prašak i tehniku pranja(smanjili smo količinu deterdženta i to sa duplim ispiranjem) i od tada je počelo da se popravlja. popusti.rs danas ima ponuda za to




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 8:48:00)

Meni stiže od Kolektive i KupiMe, u kom mestu je taj popust?




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 9:03:45)

1290din je! 57% popusta! Znači da je puna cena: 2025,3din. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Nešto nisam dobro izračunala... ebo proporcije! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 9:06:10)

Aha, čekaj, 1290din je 43%, znači da je puna cena 3000din. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ja inače kao obožavam matematiku, i užasno me nervira što sam se zbunila. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Sorry za off. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




mamamikka -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 9:22:53)

e sad si dobro izračunala. popust je u subotici, ali ako se neko odluči da dođe, to je taman za gorivo ušteda. nema u ns takvih testova?




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 9:41:19)

Ne znam, sad ću da čačkam po netu.
Svakako sada čekam PRIC u dogovoru sa dr koja do sada nikada nije pogrešila u vezi Marka, pa ću je pitati šta misli o ovakvom testiranju.




Yula -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 11:51:05)


IZVORNA PORUKA: mamamikka

e sad si dobro izračunala. popust je u subotici, ali ako se neko odluči da dođe, to je taman za gorivo ušteda. nema u ns takvih testova?


Jbt, ja prvi put cujem za takvo sto! Ako dobro kapiram, to je neki test-kuca varijatna, kao test za trudnocu? Ili sam nesto pogresno razumela?[sm=zardeva.gif]




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 12:07:47)

Idi na sajt badawi klinike, i vidi Vega test. 




Christabel -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 12:35:02)

Hvala za kontakt. Nego o kakvom popustu je rec, sta to racunate?




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (9.3.2012 12:36:55)

Preko popusti.rs imaš da kupiš to sa popustom od 57%. 




Adriana83 -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (10.3.2012 14:54:35)

Zene,ja tek sad videh PP [sm=smiley9.gif]
Hvala Vam puno!




cockic -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (10.3.2012 19:15:15)

e mene zanima od kog uzrasta mogu da se urade testovi za utvrdjivanje alergije
konkretno ja sam ubedjena da joj smeta k.mleko.

ona sad ima mesec i nedelju dana.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>