RE: Beba ne priča (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dunja RR -> RE: Beba ne priča (15.10.2021 20:19:04)

Smeškić mislim da nije, nikada drnije prokomentarisala da su joj sumnjivi krajnici.



Bili smo večeras kod logopeda, M je bila sama 45 minutansa logopedicom, ja sam posle došla po nju, i baš sam iznenađena.
Rekla je da je od maja, kada je poslednji put videla, do sada vidno napredovala (i logopedica se jako jako iznenadila), kaže da je skroz u normi, da lepo priča, lepo se igra, prepričava, objašnjava, i da nema potrebe ni za kakvim tretmanom, kaže skroz odgovara uzrastu.

Nisam baš ovo očekivala, valjda je sam pod utiskom od maja, kada je kasnila, ali sam naravno, radosna :)




flamingos -> RE: Beba ne priča (15.10.2021 21:21:57)

Divno Dunja.Radujem se sa vama.Predivna vest.Budite mi dobro.Ljubim vas puno.❤





Milli07 -> RE: Beba ne priča (16.10.2021 14:44:22)

BRAVOOOOOO!!! 👏👏👏👏👏 Bas mi je drago...😘😘😘😘😘




Sanjica26 RR -> RE: Beba ne priča (16.10.2021 14:48:55)

Sta rekoh Suzi. 😊👏





Milli07 -> RE: Beba ne priča (23.10.2021 17:26:18)

Mi smo sad usli u fazu sta god da ga pitas on kaze ne. Kaze tata, mama, dede mu je deda, ajde. Valjda ne moze odjednom sve. 




Sanjica26 RR -> RE: Beba ne priča (23.10.2021 18:44:58)

Mili, koliko vi imate? 





bubulence -> RE: Beba ne priča (23.10.2021 22:49:01)



IZVORNA PORUKA: Milli07

Mi smo sad usli u fazu sta god da ga pitas on kaze ne. Kaze tata, mama, dede mu je deda, ajde. Valjda ne moze odjednom sve. 


Mili to je odlican napredak. I mom Urosu je iz pocetka sve bilo ''ne'', kao i vecini dece. Bitno je da je poceo da izgovara reci




Milli07 -> RE: Beba ne priča (24.10.2021 21:09:16)

2 godine i 4 meseca. Bubi, njemu je bukvalno sve ne. 




Milli07 -> RE: Beba ne priča (11.11.2021 15:47:05)

Bubi, sta se desava kod vas? Ima li sta novo? 




Milli07 -> RE: Beba ne priča (27.12.2021 16:25:24)

Ima li sta novo? Nema nikoga... 😪😪😪




bubulence -> RE: Beba ne priča (8.1.2022 12:37:55)

Evo nas. Ne stizemo da pisemo jer pricamo po ceo dan 😁. Na jednom je poceo da prica bukvalno sve, sastavlja recenice, nije sve bas cisto, jos uvek je to bebece ali govori apsolutno sve sto hoce. Mama daj meka, tata jojim te, Ema hoće pise, mora ide napoje.... To su njegove reci koje je poceo bukvalno preko noci da prica. Do tada je imao fond od 30ak reci tipa mama, tata, baba, ne, da, nece .. 




Milena18 -> RE: Beba ne priča (8.1.2022 16:44:42)

Super, Bubulence! Baš mi je drago 🙂




Milli07 -> RE: Beba ne priča (8.1.2022 18:57:54)

Bubi, BRAAAAAAAAVO!!! 😁😁😁 Bas mi je drago zbog vas... Mi smo sad u fazi toj ne, nece, mama, dodji, daj... 




Mirko Svirko -> RE: Beba ne priča (12.1.2022 15:03:02)

Bravo, Bubi.


M je oko 2og rodjendana tako krenuo.Prvo jw bila voda - oda,  daj, mama, tata...Posle odjednom pauza i nista. I onda je preko noci sve krenuo da prica.I sada ne staje.
Imali smo i knjizicu sa vezbama za progovaranje.Lepili slicice,  negde sam pisala o tome u nekoj temi...Ako nekome treba slikacu.




Milli07 -> RE: Beba ne priča (12.1.2022 16:31:24)

Mirko Svirko to bi bilo super ako mozes da nadjes. 




nata11 -> RE: Beba ne priča (12.1.2022 19:49:00)

Generalno mislim da sada deca kasnije progovore jer su izlozena barem dva jeziku.

Ja Sam poznati panicar kada je u pitanju razvoj deteta Ali ne I na ovu temu. Moja I je sada Sa 2.5 god pocela kratke recenice tipa: Hvala mama, Mama daj vodu, Kuca nije dobra. Daleko je od toga da sastavi duzu recenicu Ali zato govori I engleski. Baby drink ti, Nice day...





Mirko Svirko -> RE: Beba ne priča (13.1.2022 1:08:34)

Mili, slikacu sutra.

Uglavnom dosta slika..I pitanja.1.Kako place beba? -Eeeeeee.. uz trljanje okica.
2. Gde leti ptica? -Goreeee... uz pokazivanje rukom.
3. Kako hoda puz? - Tu se pokazuje celom sakupljenom sakom i onako puzi po papiru. 
4. Kako ide auto? - Brm brm..
5. Kako puca puska? - Pa pa pa... uz lupanje rukom o sto...
Videcu sta jos ima..
Slikacu sutra..




Milli07 -> RE: Beba ne priča (13.1.2022 14:39:08)

To je super. Nisam znala za to. 




Ana RR -> RE: Beba ne priča (13.1.2022 15:23:10)


IZVORNA PORUKA: bubulence

Evo nas. Ne stizemo da pisemo jer pricamo po ceo dan 😁. Na jednom je poceo da prica bukvalno sve, sastavlja recenice, nije sve bas cisto, jos uvek je to bebece ali govori apsolutno sve sto hoce. Mama daj meka, tata jojim te, Ema hoće pise, mora ide napoje.... To su njegove reci koje je poceo bukvalno preko noci da prica. Do tada je imao fond od 30ak reci tipa mama, tata, baba, ne, da, nece .. 


Bubi [sm=smiley27.gif] bravo!

Tako je i Marko, posle 2. rođendana kao da ga je neko pustio na play [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Beba ne priča (13.1.2022 15:30:42)



IZVORNA PORUKA: nata11

Generalno mislim da sada deca kasnije progovore jer su izlozena barem dva jeziku.

Ja Sam poznati panicar kada je u pitanju razvoj deteta Ali ne I na ovu temu. Moja I je sada Sa 2.5 god pocela kratke recenice tipa: Hvala mama, Mama daj vodu, Kuca nije dobra. Daleko je od toga da sastavi duzu recenicu Ali zato govori I engleski. Baby drink ti, Nice day...




Kod nas nije to u pitanju jer sam veliki protivnik stranih  crtaca i uopste ucenja male dece stranim jezicima. Neka prvo nauci svoj maternji pa ce posle uciti engl ili koji vec zeli. Anci, bukvalno kao da je neko pritisnuo play🤣




Ana RR -> RE: Beba ne priča (13.1.2022 15:57:52)

Bubi, mislim da grešiš kada su jezici u pitanju jer nikad ih neće naučiti sa takvom lakoćom kao u tom uzrastu.

Mare je sada u uzrastu kada gleda neke glupave emisije/crtaće i ja mu ne dam da ih gleda na srpskom jer onaj prevod i ono užasno izgovaranje i izvrtanje jezika, to je bolesno. Sme da ih gleda samo na engleskom. Mada, on odavno gleda i filmove bez prevoda.




Mirko Svirko -> RE: Beba ne priča (13.1.2022 19:42:32)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2145864-5451.jpg[/img]


[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2145864-866.jpg[/img]



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2145864-8277.jpg[/img]




bubulence -> RE: Beba ne priča (14.1.2022 11:23:55)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Bubi, mislim da grešiš kada su jezici u pitanju jer nikad ih neće naučiti sa takvom lakoćom kao u tom uzrastu.

Mare je sada u uzrastu kada gleda neke glupave emisije/crtaće i ja mu ne dam da ih gleda na srpskom jer onaj prevod i ono užasno izgovaranje i izvrtanje jezika, to je bolesno. Sme da ih gleda samo na engleskom. Mada, on odavno gleda i filmove bez prevoda.


Ne znam, mislim da nema potrebe da sa 2 god uci engl. Nisu ni Ema ni Masa, pa kada je krenula skola i privatna skolica engl jezika pricaju savrseno. Ema bas ima sluha za jezike, mada ni jedna ni druga ne vole taj predmet u skoli. Iz privatne sam ih ispisala. 




Bambino1 -> RE: Beba ne priča (14.1.2022 11:33:19)

Pratim ovu temu redovno, i vec neko vreme sam u dilemi da li ici kod logopeda ili sacekati jos malo. Moj P ima godinu i 8 meseci. Zna da kaze mama, tata, baba, deda, nana, daj, ajde,pa pa, bi bi, brm brm, a u poslednje vreme ponavlja za nama, recimo ja brisem sto i pricam a on kaze "biši, biši"  I za papriku kaze papka.To je nekih 10ak reci koje izgovara, a nekako sam misljenja da bi trebao mnogo vise reci da izgovara. Kakvo je vase iskustvo, kada treba reagovati i javiti se logopedu? 




nata11 -> RE: Beba ne priča (14.1.2022 11:37:03)

Ja ne bih. Sa dve godine je progovorila reci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>