RE: Krvna grupa deteta (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Tiziana -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 15:04:12)

A moja mama jos uvek cuva nase otpusne liste kad smo se rodili brat i ja i na njima takodje pisu krvne grupe. Ni moja mama nije Eh-.




mirkam -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 15:50:20)

I moja mama i svekrva imaju otpusne liste od mene i mm,i piše krvna grupa novorodjenceta.Ali i mama i sveki su rh- pa možda zato.
Mm je A+,ja sam A- a M je 0-.Babe odmah rekle povukao krvnu grupu na njih ( obje su 0-) [sm=smiley36.gif]




mali_mis -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 16:17:19)

I moja mama cuva otpusnice brata i mene, ali ne pisu krvne grupe. Ja nemam pojma koja je A. krvna grupa, moja je A+, a za mm nemam pojma, ne zna ni on.




Žapkić -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 17:18:53)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.

Ne piše.


Inače, neko je napisao da se moze tražiti da se detetu odradi krvna grupa prilikom rutinske kontrole krvne slike. Ja sam to tražila svaki put kada su Tini vadili krv i uvek mi je rečeno da to ne rade u laboratoriji, već na transfuziji krvi i da treba uput nezavisno od pregleda krvne slike. Znači, poseban uput.

Ja ne znam Tininu krvnu grupu. Ja sam A+, a tata joj je isot A+




Tiziana -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 20:31:54)

Verovatno zavisi gde se poradjas. Ja sam se porodila u N.Fronta u Bgd i imam na otpusnim listama decije krvne grupe.
Za ostala porodilista i druge gradove zaista ne znam.




Ivanka 75 -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 20:36:51)

Ivi na otpusnoj listi piše krvna grupa. I da, radi se samo u bolnici na transfuziji.
Ja sam 0+, mm B+, Iva je B-, beše malo polemike oko toga [sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 20:40:04)


IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Krvna grupa deteta pise na otpusnoj listi za novorodjence koja se dobija pred izlazak iz porodilista.


Koliko ja znam to vazi samo za decu cije su mame Rh-. U tom slucaju se radi analizna krvne grupe novorodjenceta da bi se znalo da li mama treba da primi Rhogam nakon porodjaja.




Tako je,meni su sva tri puta napisali jer su svo troje pozitivni i morala sam da primim rogam.
Zapkic ako ste oboje A+ Tina moze da bude A+, A-,O+ nisam sigurna za 0-




wivern -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 20:44:20)


IZVORNA PORUKA: Tiziana

Verovatno zavisi gde se poradjas. Ja sam se porodila u N.Fronta u Bgd i imam na otpusnim listama decije krvne grupe.
Za ostala porodilista i druge gradove zaista ne znam.


Ja sam se porodila u frontu pre desetak dana i ne pise mi na otpusnoj listi.




Tiziana -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 20:49:40)

Nemas?
List za novorodjence, pa stoje podaci majke,kad je poceo porodjaj,kad se zavrsio, kad se otpusta iz bolnice,podaci o bebi,tezina,duzina,OG,i dole KG majke, KG deteta i ispod dete vitalno,bla bla bla..




wivern -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 21:47:40)

Tiziana tako je, sve pise osim KG za dete.




choopa choops -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 21:54:08)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75
Ja sam 0+, mm B+, Iva je B-, beše malo polemike oko toga [sm=smiley1.gif]


Ovo je sve zbog matematike i pravila da + i + uvijek daju plus [sm=smiley36.gif]

MM O+ JA A+
ĆERKA A+
SIN 0-




choopa choops -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 21:59:06)

Kalkulator moguće djetetove krvne grupe





Ivanka 75 -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 22:01:10)

Moja mama je - faktor, znači, imala je od koga da nasledi. Ali, malograđanština je to....




serpica -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 22:31:33)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Moja mama je - faktor, znači, imala je od koga da nasledi. Ali, malograđanština je to....




Ja sam citala,cak mislim da je naucni rad u pitanju,da dete moze naslediti krvnu grupu jednog od roditelja ili ni jednu ( u mom slucaju ) ali da Rh faktor mora biti ocev. To je kao 99% sigurno.
Kad su meni rekli da je mladja cerka 0+ a mm i ja B prvo sta mi je palo na pamet je da su mi zamenili dete,nisam znala kako to ide,kad sam dobila odgovor od pedijatra u bolnici pitala sam je kad radi onog dana kad mm dodje po mene,cisto da mu objasni... Na kontu toga bila je sala mm, jer je Tara bila bas dlakava beba,rekao je ovako: "krvnu grupu cu i da ti oprostim ali ove dlake necu nikad" ( mm ima manje dlaka nego ja,cisto da razjasnim [sm=smiley36.gif] )




milicicak -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 22:46:05)

Rh faktor deteta NE zavisi od Rh faktora oca.
Rh i ABO sistem krvnih grupa su nevezani jedno za drugo, odnosno nasledjuju se odvojeno.

Ne znam da vam objasnim nasledjivanje krvnih grupa ali ovo su stvari koje uvek vaze:
Ako su roditelji Rh+ mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Ako je jedan roditelj Rh+ (nebitno koji) a drugi Rh- mogu imati i Rh+ i Rh- decu.
Dva Rh- roditelja mogu imati samo Rh- decu.

Ako su roditelji A i B krvna grupa mogu imati decu A, B, AB i O krvne grupe.
Ako je jedan roditelj A\ B a drugi O, deca mogu biti A\B ili O krvne grupe.
Ako je jedan roditelj AB a drugi O deca mogu imati A ili B krvnu grupu.
Ako su oba roditelja O sva deca ce imati O krvnu grupu.
I valjda nisam zakomplikovala [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 22:48:23)

Ivanka čaršija ko čaršija [sm=smiley1.gif]

šerpi, ne mora imati očev rezus faktor. Evo i milicicaak je objasnila. A postavila sam i link u kojem se fino unesu podaci i nema moždikanja (što je govorila prase [sm=smiley36.gif] )




milicicak -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 22:53:10)

Choopa, ne mogu da otvorim link sa tel ali obozavam arizona.edu [sm=smiley1.gif]
Carsija ce uvek da prica al genetika je genetika [sm=smiley36.gif]




mama krava -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 22:55:00)

Ja se poradjala u NF pre 5 god i prosle god i pise mi za oba deteta KG.




choopa choops -> RE: Krvna grupa deteta (18.11.2014 23:09:58)

Kod nas upišu u otpusnoj listi, ali taj dokument nije validan za neke potrebe, da tako kažem. Može se odraditi i u običnoj labaratoriji, ali opet danas sutra da mi zatreba zvaničan dokument opet nije validno. Tačni jesu ali neiskoristivi, kod nas kad dijete ide na operaciju na primjer mora da vadi krvnu grupu u državnoj bolnici ili zavodu za transfiziju i onda se dobije fino papir, sa pečatom i to se čuva u kartonu djeteta. Ja za sina imam, jer je on išao na operaciju, ali ćerkin imam samo taj iz otpusne liste. A ja sam ih upisala i u njihovu zdravstvenu knjižicu za svaki slučaj, nadam se samo da nisu pogriješili kod ćerke...
Kod nas je nekad stajalo i u ličnoj karti (za odrasle) , a sada kako su ove biometrijeske enema i to mi je čista glupost!




cockic -> RE: Krvna grupa deteta (19.11.2014 9:43:41)

moja mama se poradjala samnom u visegradskoj pre 28god i koliko znam nije pisala kg,vadila sam u prvoj trudnoci ja sam 0+.sa mojim bratom kad se poradjala pre 20godina u frontu su vadili i on zna svoju kg.ja sam u viseg.pre cetiri i po godine kad sam sina rodila nije pisala kg.njegovu ne znam.a cerinu znam isto je kao ja 0+ jer smo bile kad je imala 7 dana u tirsovoj tamo su joj izvadili inace u viseg.ne.




snezap -> RE: Krvna grupa deteta (19.11.2014 13:23:44)

ja pojam nemam ni za jedno dete...a mislim da bi logicno bilo da odmah u porodilistu izvade krv i urade analizu da se vidi koja je krvna grupa..ja sam za mene saznala tek kada sam ostala trudna [sm=smiley13.gif] onda sam radila testiranje i saznala koja sam krvna grupa




Skockica -> RE: Krvna grupa deteta (9.1.2017 1:19:33)

Vasilije je 0+ kao i ja, mislim da su mu to odmah po rodjenju utvrdili.




Dragce86 -> RE: Krvna grupa deteta (21.2.2018 16:30:41)

V je 0+ kao i tata. Ja sam A-, pa su joj morali uraditi krvnu grupu na rodjenju.




Sarav -> RE: Krvna grupa deteta (21.2.2018 16:32:54)

Obe su A+ na tatu, ja sam 0+




Ana RR -> RE: Krvna grupa deteta (21.2.2018 17:09:29)

Ima moju krvnu grupu, B negativnu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>