|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
10.3.2020 12:05:47   
tanja1984

Devojke,
Malo sam uplašena, molim za pomoć oko tumačenja dabl testa:
Gastaciona starost : 12+5
Free BhCG : 1.7 MoM
PAPP-a : 2.46 MoM
NT: 2,4 mm - 1.5 MoM
Kilaža : 68 kg
Nosna kost prisutna
Rizik od Dauna : 1:719
Rizik na godine : 1: 314
Rizik Edwards i Patau : 1:100000

Meni se čini da je PAPP-a malo uvećan, pa sam se istraumirala :-(
Hvala unapred

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Double test II deo
10.3.2020 12:21:34   
Maslacak15
E pa nemoj da se traumiras posto je to dobar parametar :) Gori ti je beta HCG on jje malo uvecan a to je rizik a u trudnocama sa hromozopatijama PappA je cesto snizen znaci 0,5 corr MOM na primer. Da ti nije PappA toliki rizik bi ti bio veci nego sto sad jeste. Rezultat je skroz ok Po meni nemas nikakvog razloga da se uzbudjujes.

radi objasnjenja cor MOM 1 je za svaki parametar prosecna vrednost u trudnocama. Rizik za down sindrom raste kada je Beta HCG uvecana ana PappA snizan-- u kombinaciji. Tebi je PappA duplo veca od proseka ali to nije niakakv rizicni parametar, naprotiv. I moja je bila....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 10.3.2020 12:26:15 >

(odgovor članu tanja1984)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Double test II deo
10.3.2020 12:28:29   
tanja1984
Hvala ti puno, nisam dve noći spavala, tako su me i sa prvom trudnoćom preplašili, i na kraju sam rodila zdravo i čitavo dete, hvala Bogu.
Sad si me smirila :-)
Inače su mi preporučili AC, a ja to iskreno ne želim, nekako sam sigurna da je sve OK.
Kolika je granica za BETU?
Hvala ti puno još jednom

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Double test II deo
10.3.2020 12:37:52   
Maslacak15
za sve parametre je prosek 1 corr Mom. Ali beta je jako cesto povecana i u zdravim trudnocama. Iskreno moja je bila 5,8 cor MOM user posted image pisala sam negde 2018. imala sam ukupan rizik od samo 1:217 posto sam imala punih 40 godina ali nisam htela da radim ni NIFTY. Moja Anci je ko bombona user posted image

To mi je poznato da u Srbiji samo maltretiraju i sikaniraju zene sa tim testovima. Niko ne moze ni na sta da te natera a kamoli na amniocentezu. Ako je ultrazvuk neupadljiv, hormoni su ok ne vidim sto bi bilo sta radila. Nego tako nastrave zene i isprepadaju.

Nije to bas tako. Na forumu sam od 2011 mislim da sam procitala sve priloge na te teme posto imam troje dece a pocela sam da radjam sa 34 godine. Do sada je bilo smamo par slucajeva downovog sindroma i oba su se videla" iz aviona". Znaci i ultrazvuk je bio neregularan i hormoni jasno van uobicajenih granica. Posle su potvrdjeni amniocentezom.

Po meni su tvoji nalazi sasvim u redu.

(odgovor članu tanja1984)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Double test II deo
10.3.2020 13:13:28   
tanja1984
Hvala ti puno još jednom!
Puno pozdrava

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Double test II deo
10.3.2020 17:58:09   
princezica1
Podrzavam testove nego me nervira sto doktori ne objasnjavaju zenama rezultate. Da li ne stizu ili ih mrzi ko zna.


(odgovor članu tanja1984)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Double test II deo
12.3.2020 16:16:01   
anuska85
Postovanje, juce sam odradila Double test i danas pokupila rezultate i moram priznati da sam malo uplasena.
Pa ako moze neko nesto vise da mi kaze kako bih se smirila.

Dakle rezultati su sledeci:

Free BhCG 230.4 mlU/ml: 5.08 MoM
PAPP-A 3770 mlU/l: 2.09 MoM
NT 1.7 mm ( CRL of 44mm ): 1.39 MoM

Rizik Daunovog sindroma 1:273 izracunat kao rizik na dan porodjaja. VISOK RIZIK. Rizik od
pojave Daunovog Sindroma na osnovu starosti majke je 1:443

Rizik Edward i Patau sindroma manji od 1:100000 izracunat kao rizik na dan porodjaja. NIZAK RIZIK.

KOMENTAR:
1:380 predstavlja granicnu vrednost u preceni rizika.
Dobijeni rizik Daunovog, Edward i Patau sindroma veci od 1:380 smatra se visokim rizikom.
Dobijeni rizik Daunovog, Edward i Patau sindroma manji od 1:380 smatra se niskim rizikom.

Hvala unapred za sve odgovore :)

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Double test II deo
12.3.2020 19:07:01   
Maslacak15
zasto je beba tako mala? Double bi trebalo da se radi kada je baba najmanje 5 cm. Double ti je vlo slican kao moj ste je bio u poslednjoj trudnoci. Sve je proslo u najboljem redu. Rezultat je zbog beta HCG tako los ali i PaPPA je uvecana sto je u principu dobar znak kao sto sam prethodno objasnjavala. Bice sve ok !

(odgovor članu anuska85)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Double test II deo
12.3.2020 19:31:45   
princezica1
Mozda te posalje doktor na dodatni  tripl test koji je slican dablu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Double test II deo
12.3.2020 19:41:04   
anuska85
Iskreno nisam sigurna, gledala sam na UZ, mislim na ekranu i sve je bilo ok, cak je i doktor rekao a je beba ok i da lepo raste.
Misim videlo se sve, rukice glava, telo....

Hvala na odgovoru, videcu sta dalje, mozda odem kod privatnika da jos jednom uradim UZ za nedelju dana.

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Double test II deo
13.3.2020 11:59:58   
tanja1984
Nemoj da se sekiraš, i ja sam to prošla, istraumirali me samo tako, i na kraju bude sve OK.
Obećala sam sebi da neću više ni raditiu sledećoj trudnoći taj DABL test, jer mi je živce pokidao, a to je samo statistika.
I meni je PAPPA povišen, tako da nisi jedina, samo se opusti u trudnoći, i uživaj, mene ja Maslačak smirila, i skroz je upravu. VELIKO HVALA!!!!
Ja sam rešila da se max opustim, neću da lupam glavu, jer to nije dobro ni za mene, a ni za bebu...
Želim da uzivam u trudnoći što više.
Ja ću obaviti taj II ekspertni u 22 nedelji, tu se sve lepo vidi, i to je sve što ću raditi do porođaja.
Meni je predložena i AC zbog godina (36), ali sam odbila.

(odgovor članu anuska85)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Double test II deo
13.3.2020 12:59:17   
Maslacak15
znam da se to kod nas po pravilu radi istog dana ali hormoni za double test su najpouzdaniji u 12 oj nedelji a ultrazvuk u 13. oj. Ali sve jedno to nije los test. Povisena PappA je odlican dijagnosticki parametar i nema bas ni jedno oboljenje bebe vezano za taj parametar. Snizena pappA je pokazatelj raznoraznih potencijalnih problema.....

to mi je najzalije od svega na ovom topicu, sto trudnicama naprave pakao u glavi, stresiraju se nedeljama bez razloga. Double je cista statistika a posto su hromozopatije ipak jako retke ima mnogo vise zena sa zdravom bebom " i losim rezultatom " nego zena kod kojij beba stvarno nije u redu. Ali ni jednoj od vas double nije zapravo los.

da je rizik 1: 10 pa i da razumem paniku. Ali rizik od 1:273 znaci da od 1:273 rodjene bebe koje su u trudnoci dale identican hormonski rezultat samo jedna ce imati downov sindrom a ostale 272 ce biti potpuno zdrave. Znaci to nije neki veliki rizik samo se tako zove. Psihologija je cudo.

(odgovor članu tanja1984)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Double test II deo
29.4.2020 19:23:07   
Kaca9490
Imam 25 godina rezultati testa beta 24.09 mIU/ml 0.78 MoM, PAPP-A 575.6 mIU/l 0.3 MoM, NT 1.1mm CRL 52,9mm 0.78Mom, daun 1:6015 edvards i patau 1:78358 doktorka kod koje sam radila privatno rekla je da je sve okej i da se desava nekad da je papa smanjen a da je sve ostalo dobro dok mi je doktorka u dz dizala paniku kako to nije dobro i kako sam trebala da idem na savetovanje. U medjuvremenu sam odradila i prenatalni test koji pokazuje da je sve super doduse to je test samo na ova tri sindroma ali ja sam idalje u nekoj panici. Jel imao neko slicna iskustva da mu je papa nizak? Hvala unapred

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Double test II deo
30.5.2020 17:38:50   
ida_na
Drage moje zene/trudnice/mameInace vodim trudnocu kod dr. Fazlagic. Sve je super za sad i eto htela je da ne bi placala sve, jer privatno vadim krv imam malo veci strah od igle, u domu zdravlja vade kao ni sebi ni svom, da dabl uradim na Institutu za majku i dete i moj ginekolog isto predivna doktorka Stanic (Zemun) mi da da uput. Sad sam 12ta nedelja i moje pitanje je da li postoji mogucnost da me odbiju na Institutu i sa uputom od doktorice? Dobila sam uput u petak jer tek tad sam uspela da zakazem i trebala bi sutra na Institutu da zakazem termin. Ne razumem se da li su guzve, prva mi je trudnoca ...nista jos ne znam?!? Ako je neko upuceniji od mene meni bi znacio savet, odgovor ....

(odgovor članu Kaca9490)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Double test II deo
31.5.2020 0:43:20   
Bebiboom
Molim vas za pomoc!

Stigao mi je uzasan nalaz Dabl testa pa trazim neku nadu.Rezultati su sledeci:
CRL: 65mmGA: 12+6FBhCG: 3,664 MoMPAPP a : 0,459 MoMNT: 1,7mm  0,949 MoM
Rizici za trizomiju 21:
Background risk: 1:144Biochemical risk : 1:4NT : 1:696NT + add marker risk : 1743NT+ Bio risk 1:15Adjusted risk : 1:15
Trazim nadu da je greska.Jedino sto na nalazu vidim pogresno je ocekivani datum porodjaja, JANUAR 2020. 
Molim vas za misljenja

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Double test II deo
31.5.2020 3:24:24   
Maslacak15
bebiboom samo polako. probaj da ne donosis zakljucke na precac. matematicki rizik je visok zbog niza faktora koji su se poklopili. to ne mora obavezno da znaci da beba ima.hromozopatiju. kao prvo vidim da imas godina, tj da je dosta rizika stiglo od 1:144, znaci blizu si kraja 30 tih. biohemijski imas kombinaciju visoka beta nesto snizen pappA sto moze biti rizik za downa, ali rezultat nije ekstreman. obicno je pappA ispod corr mom 0,3 kod.beba sa daunom. ne znam ko je radio ultrazvuk ali dobar ekspertski ultrazvuk je zlata vredan. nuhalni nabor deluje sasvim normalan sto je jako vazno. ne znam da li ti je Dr nesto rekao ?  neophodno je da prebrodis prvi sok i procitas rezultat na pravi nacin. rezultat znaci, od 100 beba koje u trudnoci imaju ovakav rezultat, 85 njih ce biti zdravo a 15 ce imati downov sindrom. to znaci i dalje je velika verovatnoca zapravo da je sve u najboljem redu. Sigurno da treba proveriti, uradi neki genetski prenatalni test da vidis sta je zapravo slucaj. Javi se i srecno!!!


(odgovor članu Bebiboom)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Double test II deo
31.5.2020 5:38:37   
Maslacak15
pobrljavih sa matematikom kad blejim budna po ringeraji u pola noci :) :) 1:15 rizik je prebaceno u procente samo 6,6%. Znaci 93,5% beba sa tim rezultatom je zdravo. Sve najbolje ti zelim i da se ispostavi da ja lazna uzbuna !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Double test II deo
31.5.2020 12:48:51   
Bebiboom
Hvala Maslacak.

U pravu si, imam 37 godina. Trudnoca je od starta visokorizicna zbog skracenog grlica i trombofilija. U vezi toga sam veoma brinula, nisam ocekivala jos neki rizik da se pojavi. I onda ovo.UZ sam radila u drzavnom domu zdravlja, a ponovicu ga za 2 dana kod moje privatne dr. Nadam se da mozda u tome lezi uzrok ovakvog rezultata.Prenatalni test sam svakako planirala da radim zbog godina i bila sam spremna da dabl nece biti sjajan. Ali ovako los rezultat me je zaprepastio.Zakazana sam i kod geneticara, tamo ocekujem da mi predlozi amnio koju cu raditi samo ako prenatalni ne bude dobar.Javicu se sa rezultatima, znam koliko meni znaci da procitam tudja iskustva i misljenja.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Double test II deo
31.5.2020 13:21:31   
Maslacak15
rezultat je takav kakav jeste zbog kombinacije uvecan beta HCG i snizen pappA.  na osnovu toga je rizik samo 1:4. zato.sto je NT u redu (oko 1) to popravlja rezultat na 1:15. E sad ultrazvuk je sve jedno jako bitan, jel sam ja duboko ubedjena da iskusni ispitivac moze da uoci sitne nepravilnosti takozvane soft.markere ako beba nedajboze ima down. takve bebe cesto imaju srcane defekte onda  tzv horionski pleksus itd da li je vidjena nosna kost? kakve su druge proporcije, to je jako vazno. 

double test je samo "statistika". i ima jako.puno "lazno pozitivnih". probaj da se ne nerviras koliko je.moguce, verujem da je tesko biti cool ali ja stvarno mislim da tu moze sve da bude u najboljem redu..puno pozdrava!

(odgovor članu Bebiboom)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Double test II deo
31.5.2020 16:19:49   
Bebiboom
Nosna kost je vidjena. Od ostalih parametara vidim da je merio obim glave. 

Obzirom da je u pitanju dom zdravlja sumnjam da bi na tako losem aparatu i video neke sitnije anomalije.Cekam ekspertski u utorak ovde gde idem privatno. Dr ima dobru opremu i temeljna je pa se nadam da cu dobiti vise informacija.Trudim se da ostanem sabrana ali je tesko. Trazim po netu pozitivne price da me umire dok ne bude konkretnih rezultata.Jako bih volela da moj slucaj bude potvrda da dabl jeste samo glupava statistika :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Double test II deo
18.6.2020 22:08:20   
Bebiboom
Da javim i epilog cele price.

Ponovila sam UZ kod drugog dr, koji je tvrdio da beba deluje potpuno dobro i da nema nicega sto ukazuje na down.Zbog sopstvenog mira uradila sam i prenatalni test koji je pokazao da je bebica zdrava.

(odgovor članu Bebiboom)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Double test II deo
18.6.2020 22:33:06   
lesli


IZVORNA PORUKA: Bebiboom

Da javim i epilog cele price.

Ponovila sam UZ kod drugog dr, koji je tvrdio da beba deluje potpuno dobro i da nema nicega sto ukazuje na down.Zbog sopstvenog mira uradila sam i prenatalni test koji je pokazao da je bebica zdrava.



Super! Drago mi je da je sve ok :)

(odgovor članu Bebiboom)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Double test II deo
18.6.2020 22:35:25   
jabudic
Bebiboom, divno, baš mi je drago da je sve u redu! 👏

Isto se desilo mojoj snajki, s tim što je ona u dvadeset_im. Ali bitno da je sve OK! Uživaj sad!
Ja u ponedeljak idem na UZ za double. Krv sam vadila prošlog četvrtka, ne vidim da su mi rezultati još stigli online.

(odgovor članu Bebiboom)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Double test II deo
18.6.2020 23:09:38   
Bebiboom
Ajde srecno 🤞

Pa da nunamo bebice za nekoliko meseci🙂

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Double test II deo
18.6.2020 23:21:11   
Maslacak15
heeeej divnoooo


mnogo mi je drago bas!
uzivaj u trudnoci.

(odgovor članu Bebiboom)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here