Tumacenje decijeg crteza (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Odgajanje



Poruka


mila83 -> Tumacenje decijeg crteza (7.3.2015 18:57:07)

Imamo temu CRTEZI gde postavljamo umetnicka dela nasih malih dusa,ali da li ste se zapitale ikad zasto koriste odredjene boje, oblike,nacin crtanja? Pravu analizu decijeg crteza moze samo strucnjak za to uraditi,ali htela sam sa vama da podelim par zanimljivih informacija.
procitajte, mozda i bolje upoznate svoje dete , ili fazu kroz koju trenutno prolazi [sm=smiley1.gif]

KLIK

KLIK




veselicaa -> RE: Tumacenje decijeg crteza (7.3.2015 19:18:45)

davno sam negde procitala da sve sto dete nacrta predtsvlja njegove misli,zelje i da crtezima iskazuje ono sto ne bi recima.Volela bih da znam nekog ko tumaci decije crteze da cujem sta bi rekao o crtezima moje dece.




mila83 -> RE: Tumacenje decijeg crteza (7.3.2015 19:23:26)

Ovi tekstovi gore ti mogu biti neke odrednice.Koliko znam,ne moze se vrsiti analiza na osnovu samo jednog crteza. Interesantno je,ima i o upotrebi boje,linija,kako dete crta osobe,sta mu je bitno,na kom delu papira se to crta itd. Bar karakter svog deteta mozes prepoznati [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Tumacenje decijeg crteza (7.3.2015 19:24:21)

deluje zanimljivo [sm=smiley1.gif]




Anarunika -> RE: Tumacenje decijeg crteza (8.3.2015 14:13:33)

Kod mog Iskona je karakteristično da nešto nacrta i onda to sve preboji braon ili crnom bojom. Kada ga pitam zašto on uvek ima objašnjenje. Ili je to auto koji je upao u blato, ili maca koja se sakrila u kućicu jer pada kiša i tako...zapravo ne crta baš detaljno,precizno i uredno ali za sve ima objašnjenje zašto je baš tako nacrtao. Sad me u ovom tekstu uteši što crnu boju između ostalog koriste i inteligentna deca. Uli mi nadu [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Tumacenje decijeg crteza (8.3.2015 14:25:00)

Pa vidis da dete ima objasnjenje ! [sm=smiley36.gif] Ni moj Dimi nije nista drugaciji....[sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Tumacenje decijeg crteza (8.3.2015 15:28:59)


IZVORNA PORUKA: mila83

Ovi tekstovi gore ti mogu biti neke odrednice.Koliko znam,ne moze se vrsiti analiza na osnovu samo jednog crteza. Interesantno je,ima i o upotrebi boje,linija,kako dete crta osobe,sta mu je bitno,na kom delu papira se to crta itd. Bar karakter svog deteta mozes prepoznati [sm=smiley36.gif]




Mili i te kako mozes zakljuciti iz samo jednog crteza mnogo o detetu,zavisi samo sta je bila tema,koliko je dete i u kakvim uslovima zivi. Ako imas te smernice sve je jasno vec od boja koje koristi. Ovo ni ja nisam znala ali su me starije koleginice,psiholzi i pedagozi na raznim seminarima naucile. Treba samo pazljivo posmatrati dete,sve nam kaze kroz crtez,boje,sta prvo crta,na sta obraca paznju i td...




mila83 -> RE: Tumacenje decijeg crteza (8.3.2015 15:35:56)

Znam da mozes svasta zakljuciti,ali cini mi se da sam negde procitala da se kroz vise crteza moze pouzdanije nesto zakljuciti o detetu..Moja Mima nekada ne crta isto kada je tuzna ili raspolozena,koristi drugacije boje npr. ali sto se tice detalja,linija,oblika to se ne menja u crtezima.




Stranica: [1]