RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Didy -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 14:09:53)

Mod, pisala sam na prethonoj strani, verovatno nisi videla - pitala sam u skoli, kazu da po zakonu moraju biti uposana sva deca rodjena do 28. februara, osim ako ne trazis da napisu da je dete mentalno zaostalo ili tako jeku sifru, a mislim da to bas i nije pametna ideja. Bar ja nikada ne bih svom detetu to uradila.
Nasi u predskolskom rade dosta. Pre neki dan je doneo dve strane grafomotorike za domaci. Kaze moja svekrva koja je uciteljica da se to tako je radi, vise od 2-3 reda se je daje za jedan dan.




Modessty -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 14:18:24)

Nisam videla Didy. To si sad pitala? Zato sam se i raspitivala jer je kao krenuo trač da rositelji mogu odlučiti sami da dete rođeno jnaura i februara krene kasnije. Znači to je samo trač!
Onda nema šta - krećemo septembra u predškolsko! [sm=smiley22.gif]




Didy -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 14:25:43)

Pre dve nedelje sam sedela u zbornici skole s pedagogom i pricala, pa sam je pitala i za to. Nemas sta da proveravas, informacija iz prve ruke. Pomiri se s tim i ne lupaj vise glavu. Bice to sve u redu.




Modessty -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 14:28:56)

Hvala ti puno! Takva informacija mi je trebala - iz prve ruke! [sm=smiley1.gif]

Ma svi pritiskaju - u smislu - još je mnogo mali, bolje kasnije i slično. Niko ne pita imamo li tu mogućnost ili ne?!




Sanjica26 RR -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 14:33:20)

I meni je pre neki dan rekla isto to pedagog. Bas sam je pitala, jer se povela prica o predskolcima. Pitala sam je za moju Teodoru posto je rodjena januara.




Didy -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 14:36:29)

Sto ja volim te Drage Savete koje znaju da dignu pritisak.




choopa choops -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 15:05:37)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

cockić sad gledam baš, deca su nam isto godište 2010. Ali tvoje dete je generacija koja u predškolsko kreće 2016.god, pa ti nećeš imati tu dilemu

Ja tek sad kapiram da su nam djeca isto godište [sm=smiley36.gif], s tim da je M rođen u septembru.
I da kreće u predškolsko sa 5g. Smješno mi i kad pomislim [sm=jezicek.gif] Ne mogu da ga zamislim da on tamo nešto crta, uči, a nema interesovanje čak ni da drži olovku pravilno.




Ivanka 75 -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 15:13:55)

Po zakonu u predskolsko krecu deca rodhena do 1 marta tekuce godine, ne znam odakle sad ta buva da mozes da biras.




Peace* -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 15:31:00)

Ma, kako će ti sa 5g u predškolsko?
Ja sad računam, Marko će sledeće god u stariju grupu (5g), i u predškolsko one tamo (6g).
Ili to ima veze što si u CG?

Imam tu suludu sreću da su mi deca rođena u julu u početak septembra. Luka je imao punih 7, a Marko će napuniti 7g 7 dana po polasku u školu. [sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (11.2.2015 15:38:50)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma, kako će ti sa 5g u predškolsko?
Ja sad računam, Marko će sledeće god u stariju grupu (5g), i u predškolsko one tamo (6g).
Ili to ima veze što si u CG?



Da, kod nas se kreće u predškolsko sa 5g, a u školu sa 6g. Ima djece koja u predškolsko krenu sa recimo 4g i 9mj.
Mislim, Matija i predškolsko??? [sm=jezicek.gif] A eto L je isto krenula kao on, sa 5g. (oboje su mi rođeni u septembru) ali ona je doooosta zrelija od njega bila i to mi je bilo normalno...

Tako da ja mislim da to nema puno veze sa godinama i mjesecima, nego da je sve do djeteta.[sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (12.2.2015 12:55:54)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Po zakonu u predskolsko krecu deca rodhena do 1 marta tekuce godine, ne znam odakle sad ta buva da mozes da biras.


Priča se po "čaršiji". I ispade da je samo priča bez osnova. Tako da mi samo digoše pritisak moji roditelji pre svega pa onda i ostali! [sm=zz_banghead.gif]




Ivanka 75 -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (12.2.2015 17:57:52)

Ja znam samo da postoji mogućnost, u stvari čula sam, da dete može da ide u predškolsko 2 godine, e sad, da li je to tačno ne znam....




serpica -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (12.2.2015 18:22:08)

Ivanka,tacno je ,ja sam imala primer u svojoj grupi,jedino ako nesto nisu menjali u skorije vreme.




Didy -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (18.2.2015 21:01:38)

Kod nas ne daju dve godine da se ide u predškolsko. Kad smo mi išli znam da je moglo, sad ne može.




lanajelena -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (19.2.2015 7:58:16)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja znam samo da postoji mogućnost, u stvari čula sam, da dete može da ide u predškolsko 2 godine, e sad, da li je to tačno ne znam....

I kod nas je bio taj slucaj




branki* -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (19.2.2015 8:00:47)

ja znam da moze dve godine u predskolsko ako psiholog proceni da je bolje tako za dete,ne znam da li moze po licnoj zelji roditelja.




Modessty -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (19.2.2015 10:17:19)

ja se pomirila sa činjenicom da mi dete raste i da će od septembrau predškolsko! Problem je sad odlučiti koju školu da upišemo. Svi kažu da se dobro raspitamo. AJd raspitaćemo se.
Ja bi volela da ide još jednu godinu u Andreu. Čisto iz sebičnih razloga - osećam da je siguran tamo i ne brinem uopšte, a ova promena koja nas čeka mi je strašna![sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (19.2.2015 19:15:41)

Mod tek sam sad shvatila zasto se brines kada sam pogledala tiker.Sa mojom S,isto polazi jedan decak,sad je 15 februara napunio 5 godina i bas je u odnosu na moju S.manje zreo ali koliko vidim ti si pisala u temi da tvoj sin zna slova i latinice i cirilice pa mislim da ce se on snaci cak i bolje od starije dece.I moja A.ima u odeljenju jednu drugaricu koja tek sada marta treba da napuni 9 godina i dete se uopste ne razlikuje od ostale,odlican ucenik,uciteljica je hvali stalno,jedino sto je manja rastom od ostale dece.Bice sve ok,znam da ti se ne svidja sto polazi ranije ali kada vidis da mu super ide,promenices misljenje [sm=smiley31.gif]




Ivanka 75 -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (19.2.2015 19:27:58)

Mod, sve oni nadoknade vremenom, nemoj da brines [sm=smiley31.gif]
Mozda ce malo vise truda u pocetku da ulozi ali ubrzo ce biti ravnopravan sa drugom decom, i bolji!




Modessty -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (20.2.2015 10:38:10)

hvala vam na rečima utehe [sm=smiley31.gif]
Nadam se da će mu ići lako. I da će uživati u predškolskom kao što sad uživa u školici [sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (28.2.2015 16:07:44)

Kod nas isto moze dete da ide dve godine u predskolsko,sad ne znam d ali je to na zahtev roditelja ili po proceni psihologa.
A jeste nezgodno to kada su deca rodjena u januaru i februaru,pa su nekako mali da krenu sa 6,5 u prvi razred. Moj dever ima sina,rodjen je 7.marta, ne znam sta on planira, da je rodjen nedelju dana pre, morao bi u septembru u skolu.Deca rodjena oko tog roka ,1.marta koliko znam svakako idu na razgovor sa psihologom da se vidi da li da krecu u skolu.Znam jednu devojcicu rodjenu 11.marta,na zahtev majke je valjda uradila testiranje i ona je krenula u skolu.




Bibilib -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (28.2.2015 23:23:57)

Mi cemo krenuti u skolu sa 6 god.i 9 meseci i mislim da to nije tako lose,jer ce za tri meseca imati punih 7....




Žapkić -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (20.3.2015 0:27:23)


IZVORNA PORUKA: Didy

Kod nas ne daju dve godine da se ide u predškolsko. Kad smo mi išli znam da je moglo, sad ne može.

Ni kod nas to ne moze... Izuzev ako psiholog ne proceni drugačije.




Logoped Kragujevac -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (21.4.2015 21:10:28)

Okacicu i ovde, posto je malo zivlja tema, a mogla bi da vas interesuje.

Evo jedan tekst vezano za pripreme za skolu... Mislim da nije lose da se ljudi informisu.



Puno pozdrava svima :)




Anck Su Nmaun -> RE: U školu sa 6 ili 7 godina? (16.12.2016 9:53:25)

Nas ce zapasti sa punih 7 god i kusur, u Maju puni 7.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>