|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 14:09:53   
Didy
Mod, pisala sam na prethonoj strani, verovatno nisi videla - pitala sam u skoli, kazu da po zakonu moraju biti uposana sva deca rodjena do 28. februara, osim ako ne trazis da napisu da je dete mentalno zaostalo ili tako jeku sifru, a mislim da to bas i nije pametna ideja. Bar ja nikada ne bih svom detetu to uradila.
Nasi u predskolskom rade dosta. Pre neki dan je doneo dve strane grafomotorike za domaci. Kaze moja svekrva koja je uciteljica da se to tako je radi, vise od 2-3 reda se je daje za jedan dan.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 14:18:24   
Modessty
Nisam videla Didy. To si sad pitala? Zato sam se i raspitivala jer je kao krenuo trač da rositelji mogu odlučiti sami da dete rođeno jnaura i februara krene kasnije. Znači to je samo trač!
Onda nema šta - krećemo septembra u predškolsko! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 14:25:43   
Didy
Pre dve nedelje sam sedela u zbornici skole s pedagogom i pricala, pa sam je pitala i za to. Nemas sta da proveravas, informacija iz prve ruke. Pomiri se s tim i ne lupaj vise glavu. Bice to sve u redu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 14:28:56   
Modessty
Hvala ti puno! Takva informacija mi je trebala - iz prve ruke! user posted image

Ma svi pritiskaju - u smislu - još je mnogo mali, bolje kasnije i slično. Niko ne pita imamo li tu mogućnost ili ne?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 14:33:20   
Sanjica26 RR
I meni je pre neki dan rekla isto to pedagog. Bas sam je pitala, jer se povela prica o predskolcima. Pitala sam je za moju Teodoru posto je rodjena januara.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 14:36:29   
Didy
Sto ja volim te Drage Savete koje znaju da dignu pritisak.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 15:05:37   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

cockić sad gledam baš, deca su nam isto godište 2010. Ali tvoje dete je generacija koja u predškolsko kreće 2016.god, pa ti nećeš imati tu dilemu

Ja tek sad kapiram da su nam djeca isto godište user posted image , s tim da je M rođen u septembru.
I da kreće u predškolsko sa 5g. Smješno mi i kad pomislim user posted image Ne mogu da ga zamislim da on tamo nešto crta, uči, a nema interesovanje čak ni da drži olovku pravilno.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 15:13:55   
Ivanka 75
Po zakonu u predskolsko krecu deca rodhena do 1 marta tekuce godine, ne znam odakle sad ta buva da mozes da biras.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 15:31:00   
Peace*
Ma, kako će ti sa 5g u predškolsko?
Ja sad računam, Marko će sledeće god u stariju grupu (5g), i u predškolsko one tamo (6g).
Ili to ima veze što si u CG?

Imam tu suludu sreću da su mi deca rođena u julu u početak septembra. Luka je imao punih 7, a Marko će napuniti 7g 7 dana po polasku u školu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
11.2.2015 15:38:50   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma, kako će ti sa 5g u predškolsko?
Ja sad računam, Marko će sledeće god u stariju grupu (5g), i u predškolsko one tamo (6g).
Ili to ima veze što si u CG?



Da, kod nas se kreće u predškolsko sa 5g, a u školu sa 6g. Ima djece koja u predškolsko krenu sa recimo 4g i 9mj.
Mislim, Matija i predškolsko??? user posted image A eto L je isto krenula kao on, sa 5g. (oboje su mi rođeni u septembru) ali ona je doooosta zrelija od njega bila i to mi je bilo normalno...

Tako da ja mislim da to nema puno veze sa godinama i mjesecima, nego da je sve do djeteta.user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
12.2.2015 12:55:54   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Po zakonu u predskolsko krecu deca rodhena do 1 marta tekuce godine, ne znam odakle sad ta buva da mozes da biras.


Priča se po "čaršiji". I ispade da je samo priča bez osnova. Tako da mi samo digoše pritisak moji roditelji pre svega pa onda i ostali! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
12.2.2015 17:57:52   
Ivanka 75
Ja znam samo da postoji mogućnost, u stvari čula sam, da dete može da ide u predškolsko 2 godine, e sad, da li je to tačno ne znam....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
12.2.2015 18:22:08   
serpica
Ivanka,tacno je ,ja sam imala primer u svojoj grupi,jedino ako nesto nisu menjali u skorije vreme.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
18.2.2015 21:01:38   
Didy
Kod nas ne daju dve godine da se ide u predškolsko. Kad smo mi išli znam da je moglo, sad ne može.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
19.2.2015 7:58:16   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja znam samo da postoji mogućnost, u stvari čula sam, da dete može da ide u predškolsko 2 godine, e sad, da li je to tačno ne znam....

I kod nas je bio taj slucaj

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
19.2.2015 8:00:47   
branki*
ja znam da moze dve godine u predskolsko ako psiholog proceni da je bolje tako za dete,ne znam da li moze po licnoj zelji roditelja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
19.2.2015 10:17:19   
Modessty
ja se pomirila sa činjenicom da mi dete raste i da će od septembrau predškolsko! Problem je sad odlučiti koju školu da upišemo. Svi kažu da se dobro raspitamo. AJd raspitaćemo se.
Ja bi volela da ide još jednu godinu u Andreu. Čisto iz sebičnih razloga - osećam da je siguran tamo i ne brinem uopšte, a ova promena koja nas čeka mi je strašna!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
19.2.2015 19:15:41   
veselicaa
Mod tek sam sad shvatila zasto se brines kada sam pogledala tiker.Sa mojom S,isto polazi jedan decak,sad je 15 februara napunio 5 godina i bas je u odnosu na moju S.manje zreo ali koliko vidim ti si pisala u temi da tvoj sin zna slova i latinice i cirilice pa mislim da ce se on snaci cak i bolje od starije dece.I moja A.ima u odeljenju jednu drugaricu koja tek sada marta treba da napuni 9 godina i dete se uopste ne razlikuje od ostale,odlican ucenik,uciteljica je hvali stalno,jedino sto je manja rastom od ostale dece.Bice sve ok,znam da ti se ne svidja sto polazi ranije ali kada vidis da mu super ide,promenices misljenje user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
19.2.2015 19:27:58   
Ivanka 75
Mod, sve oni nadoknade vremenom, nemoj da brines user posted image
Mozda ce malo vise truda u pocetku da ulozi ali ubrzo ce biti ravnopravan sa drugom decom, i bolji!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
20.2.2015 10:38:10   
Modessty
hvala vam na rečima utehe user posted image
Nadam se da će mu ići lako. I da će uživati u predškolskom kao što sad uživa u školici user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2015 16:07:44   
mila83
Kod nas isto moze dete da ide dve godine u predskolsko,sad ne znam d ali je to na zahtev roditelja ili po proceni psihologa.
A jeste nezgodno to kada su deca rodjena u januaru i februaru,pa su nekako mali da krenu sa 6,5 u prvi razred. Moj dever ima sina,rodjen je 7.marta, ne znam sta on planira, da je rodjen nedelju dana pre, morao bi u septembru u skolu.Deca rodjena oko tog roka ,1.marta koliko znam svakako idu na razgovor sa psihologom da se vidi da li da krecu u skolu.Znam jednu devojcicu rodjenu 11.marta,na zahtev majke je valjda uradila testiranje i ona je krenula u skolu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2015 23:23:57   
Bibilib
Mi cemo krenuti u skolu sa 6 god.i 9 meseci i mislim da to nije tako lose,jer ce za tri meseca imati punih 7....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
20.3.2015 0:27:23   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Didy

Kod nas ne daju dve godine da se ide u predškolsko. Kad smo mi išli znam da je moglo, sad ne može.

Ni kod nas to ne moze... Izuzev ako psiholog ne proceni drugačije.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
21.4.2015 21:10:28   
Logoped Kragujevac
Okacicu i ovde, posto je malo zivlja tema, a mogla bi da vas interesuje.

Evo jedan tekst vezano za pripreme za skolu... Mislim da nije lose da se ljudi informisu.



Puno pozdrava svima :)

< Poruku je uredio branki RR -- 16.12.2016 18:33:21 >


_____________________________

Logopedski tretmani Kragujevac
https://www.facebook.com/logopedski.tretmani

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
16.12.2016 9:53:25   
Anck Su Nmaun
Nas ce zapasti sa punih 7 god i kusur, u Maju puni 7.

(odgovor članu Logoped Kragujevac)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here