RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


nata11 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (23.12.2019 11:08:25)

Leglo.

20 je bio petak a petkom nikada ne uplacuju.




Rea1234 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (23.12.2019 11:12:26)

I meni je bila uplata sad :)





Filadendronka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (23.12.2019 11:54:04)

Leglo na racun. 




Slavkic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (23.12.2019 12:56:28)

U meni leglo, samo nije uvecana plata nego isto, ne znam da li kasni isplatašŸ˜





bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (24.12.2019 10:12:27)

Slavkic kako uvecana? Zasto? 





Slavkic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (24.12.2019 14:35:06)

Pa mislim ovo 9%Å”to su povećali u prosvjeti da li se odnosi i na porodilje? 





Filadendronka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (24.12.2019 14:36:48)

Slavkic, ti si na bolovanju i to se trenutno ne odnosi na tebe. 




Slavkic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (24.12.2019 14:38:51)

Znači kad se zavrÅ”i porodiljsko onda da očekujem uvećanje





Filadendronka -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (24.12.2019 14:41:12)

Tako bi trebalo, ne znam kakav ugovor imas sa poslodavcem. 





Slavkic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (24.12.2019 15:01:02)

Ok hvala ti na  informaciji vjeruj mi da pojma nemam mora u da proverim





Beca.t -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (6.1.2020 14:44:49)

Jedno pitanjce: papire za porodiljsko sam predala pre neki dan a porodiljsko mi pocinje 12.1. Da li ce mi u februaru isplatiti ceo mesec ili samo 18 dana u januaru? Ja sam navikla da mi firma redovno placa, tako je bilo i na trudnickom, ali sad kazu ne smeju, sve ide preko rfzo...Meni je vise odgovarao stari zakon, iskreno.





KPejcic -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.1.2020 7:56:46)

Na trudničkom sam od 25.11.2019. Radim u Å”koli i juče mi je legla uplata,ali kao da nisam na trudničkom (trebalo bi da bude oko 6000 viÅ”e). Hoće li mi se ostatak uplatiti kasnije,zna li neko? Na sajtu RFZO nema podataka da je poslodavac podneo zahtev za isplatu bolovanja. 




nata11 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.1.2020 8:23:03)

Beca isplatice te onoliko dana koliko si na odsustvu. Nece te cas_titi za ceo mesec šŸ˜€


Pejcic vec sam pisala o tom pracenju predaje dokumentacije za bolovanje da nije tacno. Meni bas nista nije znacilo. Ja uveliko primila isplate a na dajtu pise da je jos u obradi. 




Beca.t -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.1.2020 8:28:39)

Nato, moje pitanje je da li je u februarau isplata za januar? Ako jeste,onda naravno ide za tih 18 dana šŸ˜€




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 16:06:40)



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Jedno pitanjce: papire za porodiljsko sam predala pre neki dan a porodiljsko mi pocinje 12.1. Da li ce mi u februaru isplatiti ceo mesec ili samo 18 dana u januaru? Ja sam navikla da mi firma redovno placa, tako je bilo i na trudnickom, ali sad kazu ne smeju, sve ide preko rfzo...Meni je vise odgovarao stari zakon, iskreno.





Pa ako si od 12.1. Na porodiljskom isplatice ti 19 dana januara porodiljskog i 12 dana trudnickog. Tako da ces dobiti za ceo mesec ali jedno od firme drugo od drzave. Za porodiljsko moras da dopunis dokumenaciju kada se porodis jer isplata nece krenuti dok ne dostavis bebin izvod iz knjige rodjenih, i cini mi se prijavu prebivalista. 




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 16:09:55)



IZVORNA PORUKA: KPejcic

Na trudničkom sam od 25.11.2019. Radim u Å”koli i juče mi je legla uplata,ali kao da nisam na trudničkom (trebalo bi da bude oko 6000 viÅ”e). Hoće li mi se ostatak uplatiti kasnije,zna li neko? Na sajtu RFZO nema podataka da je poslodavac podneo zahtev za isplatu bolovanja. 



Zavisi... Na trudnickom dobijas osnovicu iz ugovora. Bez prevoza, toplog obroka, bonusa itd... Moja plata je bila u proseku oko 45000 a trudnicko mi je bilo 31000 jer je to plata u ugovoru. Sve preko toga su bonusi na koje su se placali doprinosi ali ne ulazi u obracun za trudnicko. 




Beca.t -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 16:39:52)

Bubi, hvala na odgovoru. E da mi je stari Zakon, moja firma je vrh, unam po prvom detetu, oni su meni i trudnicko sada isplacivali dva puta mesecno kada i zaposlenima  a kad se naviknes, onda je za mene 25.2. daleka buducnost. šŸ˜€
Moja firma ce meni vec 15.1. da isplati sa akontacijom zaposlenih tako da za to ne brinem. Moja kuma radi u banci, porodila se pre 2.5 meseca i nije nista dosavljala...videcemo sta kazu..meni su u 27.marta rekli da resenje bude za 30 dana a isplata izmedju 20-25. u mesecu. Nisu pominjali dodatne papire...




Ana RR -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 16:53:04)

Koliko sam ja imala sreće sa mojom bivÅ”om firmom onomad... em sam imala vrhunsku platu em su mi sve uplaćivali tokom bolovanja, bez zakidanja, plus bonuse, plus 13. plate.. milina.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 17:23:19)

Moras odneti i izvod. Ja a sam predala oko 5.8. A vec 20.8.sam dobila uplatu za jul





Beca.t -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 18:30:08)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Koliko sam ja imala sreće sa mojom bivÅ”om firmom onomad... em sam imala vrhunsku platu em su mi sve uplaćivali tokom bolovanja, bez zakidanja, plus bonuse, plus 13. plate.. milina.

E takva je moja firma! Puno radimo ali zaista su krajnje korektni! 




Beca.t -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 18:31:27)



IZVORNA PORUKA: bubulence

Moras odneti i izvod. Ja a sam predala oko 5.8. A vec 20.8.sam dobila uplatu za jul





Ok, to nije problem. Ja cu se poroditi krajem meseca, Boze zdravlja, tako da ne ocekujem kasnjenje, vec upadam u taj ciklus za isplatu u februaru.




lesli -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 22:24:31)

Koliko ja znam, izvod se predaje jedino u slucaju da se dokumentacija za otvaranje bolovanja predaje nakon porodjaja. To je kod mene bio slucaj jer je beba malo pozurila, pa sam morala cekati njen izvod i tek tada predala papire. U suprotnom, ne treba. Beograd je u pitanju. Od momenta predaje, uplata je legla tek nakon 3 meseca. Podatak iz septembra 2018.Cula sam od prijatelja da su se malo ubrzali.




bubulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (8.1.2020 23:12:36)

Mozda zavisi i od opstine. Ja sam papire odnela ranije ali su mi rekli da svakako ne mogu da obradjuju bez izvoda. Takodje i uplata vrv zavisi od opstine jer citam po grupama na faceu da neke mame dobiju uplate posle 2 nedelje, neke predaju sve uredno a cekaju i po 3 meseca.... 





nata11 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (9.1.2020 9:21:05)

Razlikuje se od grada do grada. Kod nas se otvara tek nakon porodjaja. Ne prihvataju ranije papire. 





IcaM -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (23.1.2020 17:28:25)

Je l'' legla nekom uplata za trudničko?





Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>