RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (3.8.2015 20:58:15)

Isisdora, kada krene drzava da ti uplacuje, kasnice ti sigurno, evo Suzi radi u zdravstvu pa joj kasni...




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (4.8.2015 20:47:08)

[sm=smiley7.gif]
Ja sam od aprila na bolovanju, za april primila platu od firme, pošto tu prvu daje poslodavac, od maja sam na teretu drzave i od tad ništa. Puna tri meseca , četvrti počeo pre par dana.




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (5.8.2015 18:31:44)

Uplatiše danas 65% za maj i jun, čekam još ostalih 35%.
Baš im Fala što uplatiše [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (5.8.2015 20:20:28)

Daj da se upisem i ja [sm=smiley1.gif] meni juce uplatili 35% za maj. 65% jos cekam...




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (5.8.2015 20:25:30)

super za uplate[sm=bravo.gif]
da se uskoro i ja upisem sa lepim vestima....[sm=smiley36.gif]




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.8.2015 14:55:17)

Meni danas od grada leglo onih 35% i za maj i za jun, baš su se otvorili [sm=bravo.gif]
Sad sam bogata zena, neću da se druzim više sa vama [sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.8.2015 14:56:58)

ahahah Suzi ahaha [sm=smiley36.gif]
sad u jedan soping[sm=bravo.gif]




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.8.2015 14:58:56)

Nego šta [sm=smiley36.gif]
Jutros smo išli kupovali raznorazne sitnice i pukli 10 000,jedino konkretno što sam kupila su majice za mamu i tatu i svekra i svekrvu, ništa drugo, ostalo sve neke gluposti.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.8.2015 15:04:17)

Leglo mi upravo 65% za maj. Dakle pre 2-3 dana mi leglo 35% a danas 65% za maj
suzi super tebi placaju. Ja tek za maj dobila a ti i maj i jun odjednom. [sm=bravo.gif]




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (7.8.2015 15:17:39)

Maraj to mora da je neka protekcija [sm=smiley36.gif]
Mada to ništa ne znaci, sledeća će mozda biti ko zna kad [sm=smiley36.gif]mozda i zaboravim kad je ova bila, ništa me ne čudi u ovoj državi.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (13.8.2015 16:12:08)

Napokon i ja da napisem nesto pozitvno u ovoj temi. Danas mi je leglo bolovanje za februar i mart, svih 100%. Bilo je dosta muke, ali bar ima nekog rezultata.




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (20.8.2015 12:35:27)

e pa ja cu da izludim, molim za pomoc!!!!

upravo me zove racunovodja. kaze da ni ne otvaram porodiljsko jer "ako nemam 6 meseci staza mogu da dobijem samo 30%, kakve veze da li je minimalac ili ne" plus "ja moram da placam pun iznos poreza i doprinosa, pa mi drzava vrati 30 posto i prakticno sam ja U MINUSU!" svakog meseca do kraja porodiljskog.
pa jesam li ja luda da sve ono sto smo pricale nije tacno. ko bi se uopste bavio prijavljivanjem?
sta da kazem, svesna sam i ja da "citala sam na forumu" zvuci smesno.
ali ne umem da kazem sta stvarno treba da uradi da stvarno ne budem u minusu.
UPOMOCCCCC




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (20.8.2015 12:36:27)

Valerie koliko imas prijavljenih radnih meseci?




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (20.8.2015 12:40:14)

1. juna prijavljena
1. jula na trudnickom
1. septembra otprilike treba da otvorim porodiljsko




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (20.8.2015 12:42:55)

Pa dobro ti naci imas 3 meseca, juni, juli, avgust, i otvaras porodiljsko, trebala bi da primas 65% minimalac, jer 100% nema sanse jer nemas 6 meseci radnog staza, najbolje bi bilo da se javi Von, ona se u to razume da ti objasni...




isidora88 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (20.8.2015 15:20:44)

Ja sam otvorila bolovanje od 1.08, krajem meseca idem na komisiju, baljda ce sve biti ok, samo da dobijem taj minimalac.




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 10:56:58)

ja zaista vise nista ne razumem.
knjigovodja kaze da tokom porodiljskog za one koje imaju 3-6 meseci vezanog staza, firma svakog meseca mora da uplati 100% plate i doprinosa, a drzava refundira 60% i njeno pitanje je "ko ce da nadoknadi tih 40 odsto".
ja ne mogu da verujem da su firme na gubitku zbog porodilja i da je takav princip. moze i PP ako neko zna.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 11:05:15)

Naknada zarade za vreme porodiljskog odsustva, nege deteta i posebne nege deteta

I Pravo na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i odsustva sa rada radi nege deteta ostvaruju:

1) porodilje zaposlene kod pravnih i fizičkih lica;
2) porodilje koja samostalno obavljaju delatnost.

Naknada zarade utvrđuje se u visini prosečne osnovne zarade za 12 meseci koji prethode mesecu u kome otpočinje korišćenje odsustva, uvećane za minuli rad, a najviše do pet prosečnih mesečnih zarada u Republici Srbiji.

Pun iznos naknade zarade pripada porodilji pod uslovom da je neposredno pre ostvarivanja ovog prava bila u radnom odnosu i po tom osnovu ostvarivala zaradu, ili naknadu zarade, odnosno samostalno obavljala delatnost više od šest meseci neprekidno. Porodilji koja je bila u radnom odnosu, od tri do šest meseci pripada 60 odsto, a porodilji u random odnosu do tri meseca pripada 30 odsto od iznosa naknade zarade.

Mesečni iznos naknade zarade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene za mesec u kojem se vrši isplata, samo ukoliko u smislu prethodnog teksta porodilji pripada pun iznos naknade.

Obračun i isplatu naknade zarade vrši poslodavac istovremeno sa obračunom i isplatom zarada zaposlenima.

Poslodavcu se vrši refundacija isplaćenih sredstava po dostavljanju dokaza da je isplatio naknadu zarade porodilji.

Valerie, knjigovodja je u pravu za taj deo da ti pripada 60%, ali ne vidim da negde pis da ti moraju isplacivati 100%, a drzava njima refundira samo 60%. Ja mislim da oni odmah treba da ti obracunaju 60% i toliko njima da se refundira, ali nisam sigurna.





Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 11:26:36)

hvala jess, to i ja mislim. ali ona pita "ko ce da nadoknadi tih 40 odsto". gluvi telefoni.

ne znam kako onda kaze da za prvi mesec trudnickog treba da se uplati 65% (iako na sajtu rfzo pise da je 100% i za prvih 30 dana koej su na teret poslodavca), a posle ne moze za porodiljsko 60% da se uplati...




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 14:50:05)

Valerie, 100% je za prvi mesec trudnickog bolovanja, nisam sigurna da je i za prvi mesec porodiljskog. Mislim da je porodiljsko, u tvom slucaju, od prvog meseca 60%.
Pitaj ti nju sto mora da ti obracunava 100% kad ti pripada 60%?




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 17:51:32)

jao jess ne shvatam uopste. delegiracu mm, meni su zivci na froncle [sm=smiley1.gif]
lepo sam sa njim nacrtala sve opcije, pa cemo da rascivijamo nadam se.
hvala ti na razumevanju, znam koliko se i sama maltretiras... ima li kod tebe nesto novo u vezi sa isplatama?




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 17:53:18)

evo mene[sm=hudicek1.gif]
malopre mi je legla druga plata za trudnicko bolovanje ali od poslodavca, ne od drzave, e sada zovem knjigovodju ne javlja se, nije mi jasno sto mi je poslodavac dao ovu platu, to znaci da cu opet morati da placam doprinose[sm=zmeden.gif]




isidora88 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 18:52:45)

Um mozda ti je poslodavac uplatio kad i ostalim zaposlenima pa ce da ceka da mu drzava refundira. Ne placas ti doprinose ako si prosla komisiju




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 19:12:25)

Pa prosla sam, evo sada 27 idem na 3 mesec za bolovanje!
Nista mi nije jasno, on i nema puno aposlenih, nas 2 ili 3, mada mislim da je 2[sm=zmeden.gif] moram da se raspitam!




adulence -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.8.2015 19:13:42)

UM tako i meni poslodavac uplacuje kada i ostalim radnicima pa ceka da mu drzava refundira...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>