|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
3.11.2011 20:32:19   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Lalami

Opet ja, da li neko moze da mi kaze nesto o dr Radulovicu i Specijalnoj klinici Beogard

Stvarno ne znam nista o ovoj klinici. Pridruzi nam se i na ovoj temi, posecenija je, pa ce neko sigurno znati da ti kaze nesto o ovom dr VANTELESNA OPLODNJA

(odgovor članu Lalami)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
5.12.2011 13:25:22   
monini
devojke samo da vas obradujem...
http://www.smedia.rs/vesti/vest/77445/Centar-za-vantelesnu-oplodnju-Pronatal-Genezis-Cesi-i-Srbi-otvorili-centar-za-vantelesnu-oplodnju.html
ima nade za sve nas...user posted image ljubim vasuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
10.4.2012 12:31:33   
World
ima li neko iskustva sa klinikom GENESIS u Novom Sadu, konkretno dr. Crnogorac?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
10.4.2012 13:56:50   
dugmence
World,ja iskreno sto se tice te klinike mogu da ti preporucim dva Dr. za koja znam da su van serijska a to su Dr.Kopitarevic i Dr.Bjelica.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
10.4.2012 16:16:31   
Suncicabg
Ne znam gde bih mogla to da uradim, pa cu ovde da jako pohvalim sestru Milicu iz Visegradske i glavnu sestru Miru. Super su user posted image

(odgovor članu dugmence)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
10.4.2012 19:50:29   
plačljiva
ima li neko iskustva sa dr Spremovic iz Visegradske...Ona će mi raditi vto...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
10.4.2012 21:17:11   
Suncicabg

IZVORNA PORUKA: plačljiva

ima li neko iskustva sa dr Spremovic iz Visegradske...Ona će mi raditi vto...



Danas sam cula u prolazu da devojke pricaju da je bas fina, i da se svakom nasmesi user posted image onako bas prijatna kazu

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
11.4.2012 0:35:46   
monini
IZVORNA PORUKA: World

ima li neko iskustva sa klinikom GENESIS u Novom Sadu, konkretno dr. Crnogorac?

Sveteuser posted image pa gde si ti?!i pak nastavljate pricu Vto?! znam da ste se pazili da do trudnoce ne dodje zbog tvoje terapije, ali ti posle toga nestade zeno :)
ja nemam licno iskustvo sa Genesisom,ali sam cula o njima sve naj naj kao i za dr Kopitovic..za dr Crnogorac neznam,ali negde sam citala da ona blisko saradjuje tj menja dr Kopitovic..ja sam se dvoumila izmedju njih i Leskovca,ali je Le bio u opticaju jos za prvu Vto prosle god, tako da smo se ipak odlucili za njih..u svakom slucaju, Genesis toplo preporucujem, mislim da neces pogresiti :)

< Poruku je uredio monini -- 11.4.2012 0:37:46 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
11.4.2012 2:22:25   
liliana

IZVORNA PORUKA: plačljiva

ima li neko iskustva sa dr Spremovic iz Visegradske...Ona će mi raditi vto...

Ja sam bila kod Dr Cece Spremović zbog prolaktina, tj. na nju su me uputili , jer mi je prolaktin bio enormno veliki. Jako je fina, ljubazna i prijatna. Ja za nju imam samo reči hvale.user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
12.7.2012 9:59:02   
kejtica
Zna li neko kako izgledaju prve konsultacije kod Kopitovićke u Genesisu? Koliko se čeka na vt o svom trošku?

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
12.7.2012 10:14:38   
Lenka2
Kada ideš o svom trošku ne čekaš ništa, sve sa stimulacijom i transferom završi se za mesec ipo dana. S tim da ti je sad sezona godišnjih odmora.

(odgovor članu kejtica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 17:12:59   
dunja RR
Iz klinike PFC (Prag) sam dobila odgovor da doktor preporučuje kratki protokol sa menopurom i cetrotidom (veće doze hormona) zbog granične vrijednosti FSH i AMH, što govori o smanjenim ovarijalnim rezervama kod mene.

Iz klinike Embryolab (Solun) su mi javili istu dijagnozu ali predlažu duži protokol od 3-4 nedelje.- "Vas AMH je na niskom nivou, dakle rezerve jajnih celija su smanjene sto je i realno zbog endometrioze koju imate i operacija koje ste imali do sada".

I sada ne znam šta da radim ...

Takođe i dr. Zadori mi se danas javio mailom i verovatno ću otići na konsultaciju. On mi nije rekao ništa o dužini protokola ..

Volela bih i da znam šta znači to kratki protokol sa menopurom i cetrotidom (veće doze hormona) što rekoše u PFCu, koliko je to lekova da procenim koliko bi me izašli što se para tiče.

Da li je glupo da pitam Danicu iz PFC-a koji bi mi lekovi sve išli za stimulaciju, kako bih se preračunala? Ili možda vi devojke koje ste radile znate otprilike šta im to znači - kratki protokol sa menopurom i cetrotidom (veće doze hormona)?

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.7.2012 17:13:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu tonja)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 18:35:06   
nina26
z klinike Embryolab (Solun) su mi javili istu dijagnozu ali predlažu duži protokol od 3-4 nedelje.- "Vas AMH je na niskom nivou, dakle rezerve jajnih celija su smanjene sto je i realno zbog endometrioze koju imate i operacija koje ste imali do sada".


Izgleda da u Grckoj praktikuju duzi protokol da bi obezbedili sto veci br. jajnih celija i da bi imali vece sanse za oplodnju.

Ali ne znam sto ti svi govore da ti je AMH nizak ako se dobro secam, tvoj AMH je bio super????

Nije glupo da pitas za lekove i koja je can istih, moras unapred da se pripremis, to oni dobro znaju.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 19:08:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26

z klinike Embryolab (Solun) su mi javili istu dijagnozu ali predlažu duži protokol od 3-4 nedelje.- "Vas AMH je na niskom nivou, dakle rezerve jajnih celija su smanjene sto je i realno zbog endometrioze koju imate i operacija koje ste imali do sada".


Izgleda da u Grckoj praktikuju duzi protokol da bi obezbedili sto veci br. jajnih celija i da bi imali vece sanse za oplodnju.

Ali ne znam sto ti svi govore da ti je AMH nizak ako se dobro secam, tvoj AMH je bio super????

Nije glupo da pitas za lekove i koja je can istih, moras unapred da se pripremis, to oni dobro znaju.


Hvala dragauser posted image

Amh mi je 1,56. Dr. koji je radio analizu u laboratoriji je rekao da je nalaz super, ostali kukaju kako je AMH nizak. Ni meni nije jasno ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 19:20:43   
mica slavljenica
Dunja, moj AMH je 1,10 i sa minimalnom terapijo sam imala 14 jc u Le. Kada sam pisala dr Lazarovskoj, nijednom ije pomenula moj AMH, cak je rekla da obzirom na dobar odgovor na stimulaciju, necemo koristiti previs hormona. Pretpostavljam da su kod tebe tu sliku sklopili na osnovu ostalih hormona i njihovog odnosa ili mozda gresim? Kakav ti je FSH?
Sto se kratkog protokola tice to je protokol u kome ne primas supresive koji potiskuju dejstvo tvojih prprodnih hormona i meni je to super jer kada rade kratk protokol, lekari imaju individualni pristup pacijentkinji, a sa dugim protokolom prave grupe pacijentkinja i kalkulisu malo kako bi imali transfere i aspiracije u isto vreme. Dr Sonja to ne radi. Ne znam sta znaci to - vece doze hormona i naravno da nije glupo da pitas koliko bi to sve kostalo, ne moze ti reci tacno, ali okvirno bar, moze.
Eto, to je sve sto ja znam i nadam se da sam ti pomogla.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 19:20:52   
17 joka
Dunjice, kratki protokol je manji broj dana a jaca stimulacija
Amh, je super

nemoj mi zameriti ali posalji mejl i ovima iz klinike u koju ja idem

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 19:25:59   
dunja RR
Hvala devojke. Joko pisaću :)

Mico da li si i ti radila u PFCU VTO ili?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
18.7.2012 22:58:17   
mica slavljenica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala devojke. Joko pisaću :)

Mico da li si i ti radila u PFCU VTO ili?

Nisam, ali spremam seuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
16.8.2012 11:43:49   
zmajče
Mico jesu li ti rekli koliko bi to okvirno koštalo čisto da znamo red cena.srećno dragauser posted image

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
19.8.2012 16:24:08   
dunja RR
Evo mojih utisaka sa klinike Kaali u Segedinu, za koju sam se definitivno odlučila:

Evo ovako, kada sam stigla (sama sam išla, bez supruga), prvo smo malo popričali dr.Zadori i ja, objasnila sam mu svoj slučaj i onda mi je uradio UZ. Sve je ok, endometrioza se nije vratila u zadnjih mesec dana ni malo, znači na desnom jajniku stoji mala endometriočna cista koja je tolika bila i pre mesec ipo. Dr. kaže da to sve izgleda OK, čak da mu i levi jajnik, iako je manji, izgleda prilično OK (u Frontu su ga bili otpisali). Rekla bih da priraslica po materici nema, jer mi ništa nije naglasio. Komunikacija je bila na engleskom, ja ne pričam ništa specijalno, on priča odlično - studirao je u u SAD, ali mi je rekao da se dobro razumemo.

Posle UZ, dopunio je još neke moje podatke, između ostalog, pitao me čime se bavimo suprug i ja. Rekla sam da ja radim za Ringeraju a da suprug ne radi trenutno. Nakon toga mi je rekao da će mi konsultacije i UZ, umesto dogovorenih 85 eura naplatiti 45 eura, jer suprug ne radi.

Pitao me kada želim na postupak, i ja sam rekla krajem septembra. Rekao je da nema problema, krećemo tada :)

Cena postupka IVF je 355.000 HF, vrlo je verovatno je da će mi raditi i ISCI pa čak i hatching, ali mi to neće dodatno naplaćivati zbog naše materijalne situacije.

Lekovi su između 130.000 i 150.000 HF.

Ukupno postupak i lekovi izlaze oko 1.800 EUR.

Za zamrzavanje nisam sigurna da li će nam dodatno naplaćivati ili ne, poneću još para za svaki slučaj.

Lekove kupujem u Mađarskoj, (dr. će mi dati recepte) i dogovorili smo se da po lekove dođem polovinom septembra a sa postupkom krećemo krajem septembra, 2. dana ciklusa. Moram još da razradim detalje oko termina dolaska i ostanka tamo, to mi je još ostalo malo nejasno, ali on uredno odgovara na mail, svaki dan, tako da ćemo se to lako dogovoriti.

Dr. Zadori ja jako fin, Segedin je miran gradić, nisam puno videla od samog grada, ali eto, biće prilike i jedva čekam:)


Za sada mi je dao da pijem (uzela sam u Segedinu u apoteci u koju me on poslao, blizu klinike je) Femibion, CETEBE (vitamin C od 500) i Riblje ulje. Sa tim krećem od 1.9.. Rekao mi je i da nastavim sa kontraceptivima, koje pijem protiv endometrioze, i piću ih sve do postupka (sa pauzama pred cikluse, naravno).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
19.8.2012 16:31:33   
Jeca*
Dunja, hajde pa onda uz paketice ove godine da nazdravimo i lepim vestima user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
19.8.2012 16:32:33   
dunja RR
Dogovoreno Jecka user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
19.8.2012 16:34:52   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mica slavljenica

Dunja, moj AMH je 1,10 i sa minimalnom terapijo sam imala 14 jc u Le. Kada sam pisala dr Lazarovskoj, nijednom ije pomenula moj AMH, cak je rekla da obzirom na dobar odgovor na stimulaciju, necemo koristiti previs hormona. Pretpostavljam da su kod tebe tu sliku sklopili na osnovu ostalih hormona i njihovog odnosa ili mozda gresim? Kakav ti je FSH?



FSH mi je 10,77.

Dr. Zadori je rekao da mi AMH nije loš :)


< Poruku je uredio dunja RR -- 19.8.2012 16:35:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
19.8.2012 17:07:20   
pari
Dunja, hvala puno što si sve opisala i jedva čekamo nastavak i naravno radujemo se za tebe!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Savet za izbor klinike za vantelesnu oplo...
19.8.2012 17:08:36   
dunja RR
Hvala pari, i mila, scanirala sam cenovnik, stavila sam u temu za Mađarsku:)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here