|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija IV deo
29.3.2021 14:14:46   
Tearon


IZVORNA PORUKA: Tahini

Coa Tearon.... Meni se upravo zavrsila menstruacija, I koja je bila malo cudni ja I slicno je krenula tacno 10  dan posle inseminacije, isto tako imala sam I komadice  u puje utrogestan. Imala sam pre par meseci funkcionalnu cistu tj folikule je naarastao do 4,5 cm I nije pukao, tako da taj mesec nisam ni imala ovulaciju... Kasnilo mi je 10 dana I dobila sam normalno.. E sad za endometrium, moguce da nisi dobro od reagovala na stimulaciju.. A moguce je da od stimulacije  da bude ili tank ili deblji endometrium... Sada posle prve inseminacije jesi li odradila betu da. Iskuljucite trudnoci sigurno pre nego si prestala da pijes utrogestan?  Nemoj se nervirati, I brinuti sve ce biti ok, verovatno su to hormoni malo podivljali.... Pisi,pomaze caskanje sa nama ovde, makar meni je pomoglo puno bez obzira na neuspesnost inseminacije:) 






IZVORNA PORUKA: Tahini

Coa Tearon.... Meni se upravo zavrsila menstruacija, I koja je bila malo cudni ja I slicno je krenula tacno 10  dan posle inseminacije, isto tako imala sam I komadice  u puje utrogestan. Imala sam pre par meseci funkcionalnu cistu tj folikule je naarastao do 4,5 cm I nije pukao, tako da taj mesec nisam ni imala ovulaciju... Kasnilo mi je 10 dana I dobila sam normalno.. E sad za endometrium, moguce da nisi dobro od reagovala na stimulaciju.. A moguce je da od stimulacije  da bude ili tank ili deblji endometrium... Sada posle prve inseminacije jesi li odradila betu da. Iskuljucite trudnoci sigurno pre nego si prestala da pijes utrogestan?  Nemoj se nervirati, I brinuti sve ce biti ok, verovatno su to hormoni malo podivljali.... Pisi,pomaze caskanje sa nama ovde, makar meni je pomoglo puno bez obzira na neuspesnost inseminacije:)  


Cao Tahini, hvala ti na odgovoru, znaci mi ☺️Radila sam betu 08.03. i bila je 1,24 mIU/ml.Posle dan-dva sam dobila. Sinoc su mi stigli rezultati krvi i urina, ovo je prvi put da mi inslulin i prolaktin nisu dobri i bas sam se zabrinula. 
Ovo su rezultati koje sam dobila 😕
Insulin serum 327,40 (ref.vred. 17,8-173) ranije uvek oko 19-20Prolaktin 28,28 (ref.vred. 4,79-23,3) ranije uvek oko 12Glukoza 5.56 (ref.vred. 3,89-7,77)TSH 3.02  pre ovoga 3,5 a pre pre 4,8 pijem euthyrox od 25 od februara APTT 23,60 (ref.vred. 25,3-33,3)Protrobin vreme 10,30 (ref.vred. 9,9-11,8)INR 0,97 (ref.vred. 0,8-1,2) ovo ni ne znam sta je
Ne znam ni koliko je ovo relevantno jer nije radjeno na drugi dan ciklusa vec na moje insistiranje jer je po glavi pocelo da mi se mota da mozda nemam IR.
I naravno imam dosta bakterija u mokracu sto sam i ocekivala jer imam taj neki bol na samom kraju mokrenja.Plan mi je da kad dobijem, ako dobijem, da ponovim opet sve hormone i da se konsultujem sa endokrinologom sta i kako dalje... 😞

(odgovor članu Tahini)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Inseminacija IV deo
29.3.2021 14:45:38   
lesli
Moveit, test moze da bude negativan i ako je prerano uradjen ili ako je urin previse razredjen.Pozitivan test, ako je do trudnoce doslo mozes da ocekujes najranije oko 11-12. dana nakon ovulacije (dan ovulacije je 0ti). Sve pre toga je prerano. Drzim palceve da je ovaj samo prerano odradjen!

Tearon, obavezno kod endokrinologa. Treba ti neko ko se po mogucstvu bavi bas sterilitetom.Bazni insulin je povisen. Cak i glukoza je dosta visoka (iako u referentnim okvirima) za glukozu nakon 12h gladovanja.Tsh je visok. Za trudnocu treba da bude oko 1-1.5 (mada tolerisu i do 2.5). Prolaktin isto povisen. Da li su ti stavili braunilu i izvadili krv nakon 30minuta mirovanja?A ovo ostalo su faktori vezano za koagulaciju. Nebitno je kog dana ciklusa se rade. Vidim da i tu neke stvari ispadaju iz referentnih okvira. Bilo bi dobro da te rezultate pogleda neki hematolog.

I nemojte sebi nabijati tenziju da mora opusteno. Kad ne ide dugo i kad vec dodje do inseminacije/vto tu su stres i tenzija nezaobilazni. Probajte koliko mozete da svedete na minimum sve to, radite sta vas opusta i kontaktirajte sa ljudima koji vas ne opterecuju i to je to. Da je stres presudan, ja potpisujem da meni VTO nikad ne bi uspeo. Ja sam nakon svakog transfera pocinjala da pucam po savovima nekog 3./4. dana, a imala sam 2 uspesna i 1 neuspesan postupak.

(odgovor članu Tearon)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Inseminacija IV deo
30.3.2021 7:53:57   
Tahini

Cao Tearon, sve ce to da se sredi samo ti idi kod endokrinologa.  Nisu ti radili antitela stitne, jer mozda upravo to se krije odgovor, kao neko ko je kuburio sa stitnom zlezdom I sa obe dijagnoza, prvo hiper pa onda ne normalna hipofunkcija sa tsh od 90 (do 5 je bilo normalno) I sa   jako visokim antitelima, znam pouzdano da je povezano sa reproduktivnim hormonima a I sa insulinskom rezistencijom... Povisen tsh je znak usporenog rada stitne sto je automatski povezano sa metabolickim procesima. Bice sve u redu, ne stresiraj se puno, vec samo zdrav nacin is hrane I obavezno da sledis Sva  upustva endokrinologa.. Ovo poslednje ne znam no ja, a draga Lesli ti je lepo napisala  sta I kakoPozdrav :) 
IZVORNA PORUKA: Tearon



IZVORNA PORUKA: Tahini

Coa Tearon.... Meni se upravo zavrsila menstruacija, I koja je bila malo cudni ja I slicno je krenula tacno 10  dan posle inseminacije, isto tako imala sam I komadice  u puje utrogestan. Imala sam pre par meseci funkcionalnu cistu tj folikule je naarastao do 4,5 cm I nije pukao, tako da taj mesec nisam ni imala ovulaciju... Kasnilo mi je 10 dana I dobila sam normalno.. E sad za endometrium, moguce da nisi dobro od reagovala na stimulaciju.. A moguce je da od stimulacije  da bude ili tank ili deblji endometrium... Sada posle prve inseminacije jesi li odradila betu da. Iskuljucite trudnoci sigurno pre nego si prestala da pijes utrogestan?  Nemoj se nervirati, I brinuti sve ce biti ok, verovatno su to hormoni malo podivljali.... Pisi,pomaze caskanje sa nama ovde, makar meni je pomoglo puno bez obzira na neuspesnost inseminacije:) 






IZVORNA PORUKA: Tahini

Coa Tearon.... Meni se upravo zavrsila menstruacija, I koja je bila malo cudni ja I slicno je krenula tacno 10  dan posle inseminacije, isto tako imala sam I komadice  u puje utrogestan. Imala sam pre par meseci funkcionalnu cistu tj folikule je naarastao do 4,5 cm I nije pukao, tako da taj mesec nisam ni imala ovulaciju... Kasnilo mi je 10 dana I dobila sam normalno.. E sad za endometrium, moguce da nisi dobro od reagovala na stimulaciju.. A moguce je da od stimulacije  da bude ili tank ili deblji endometrium... Sada posle prve inseminacije jesi li odradila betu da. Iskuljucite trudnoci sigurno pre nego si prestala da pijes utrogestan?  Nemoj se nervirati, I brinuti sve ce biti ok, verovatno su to hormoni malo podivljali.... Pisi,pomaze caskanje sa nama ovde, makar meni je pomoglo puno bez obzira na neuspesnost inseminacije:)  


Cao Tahini, hvala ti na odgovoru, znaci mi ☺️Radila sam betu 08.03. i bila je 1,24 mIU/ml.Posle dan-dva sam dobila. Sinoc su mi stigli rezultati krvi i urina, ovo je prvi put da mi inslulin i prolaktin nisu dobri i bas sam se zabrinula. 
Ovo su rezultati koje sam dobila 😕
Insulin serum 327,40 (ref.vred. 17,8-173) ranije uvek oko 19-20Prolaktin 28,28 (ref.vred. 4,79-23,3) ranije uvek oko 12Glukoza 5.56 (ref.vred. 3,89-7,77)TSH 3.02  pre ovoga 3,5 a pre pre 4,8 pijem euthyrox od 25 od februara APTT 23,60 (ref.vred. 25,3-33,3)Protrobin vreme 10,30 (ref.vred. 9,9-11,8)INR 0,97 (ref.vred. 0,8-1,2) ovo ni ne znam sta je
Ne znam ni koliko je ovo relevantno jer nije radjeno na drugi dan ciklusa vec na moje insistiranje jer je po glavi pocelo da mi se mota da mozda nemam IR.
I naravno imam dosta bakterija u mokracu sto sam i ocekivala jer imam taj neki bol na samom kraju mokrenja.Plan mi je da kad dobijem, ako dobijem, da ponovim opet sve hormone i da se konsultujem sa endokrinologom sta i kako dalje... 😞



(odgovor članu Tearon)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Inseminacija IV deo
31.3.2021 22:52:26   
MOVEIT
Drage moje, ja sam danas trebala da radim betu i jutros dobijem, sinoc braon trag od jutros normalna menstruacija.. Sledeci put vise srece, idemo dalje.. Tahini, javljaj sta se desava, ja cu jedan mesec da pauziram, da se odmorim, pa cu u maju ponovo na inseminaciju..  Lesli, lepu trudnocu ti zelim, uzivaj..🤗

(odgovor članu Tahini)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Inseminacija IV deo
1.4.2021 7:28:12   
Tahini
Draga Moveit,bas mi je zao... Ja sam ocekivala Jednu lepu betu da cujem....I ja cekam sledeci menstruaciju, pa da krenem ali sa stimulacijom cu raditi ovaj put...ne znam tacno kad ce biti sledeca menstruacija jer kod mene je taj raspon razlicite, ali druzicemo se opet u iscrkivanju bete.. Samo pozitivni misli I bez stresa I nerviranja. Kako si? :*

(odgovor članu MOVEIT)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Inseminacija IV deo
1.4.2021 9:39:43   
lesli
Moveit, bas mi je zao 😔

(odgovor članu Tahini)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Inseminacija IV deo
1.4.2021 10:43:30   
Tearon
Cao devojke 🙂
Hvala vam svima na savetima, mnogo mi znaci...Samo da javim da su mi stigli rezultatu urino kulture i da imam eserihiju po prvi put u zivotu i dobila sam antibiotike 😭
Na 21. dan sam radila progesteron i on je 10,61ng/ml, generalno mi je uvek 10,+ samo je jednom bio 13,4, doktorka tvrdi da je to skroz ok rezultat, a ja ne znam da li je zaista bilo ovulavije ili ne.
Takodje sam ponovila insulin i prolaktin, insulin je jako spao i sad je 79,77 pmol/L sto je i dalje vise od onoga kako je inace do sad bio, dok je prolaktin jos skocio i sad je 31,77 ng/ml.
Ja sam inace kod endokrinologa odradila sva antitela za stitnu i sva su bila negativna, tada mi je endokrinolog objasnila da meni hormoni stitne osciliraju i da su nekad niski nekad visoki i tako u krug.
Sledece nedelje idem kod nje opet i planiram da napravim sposak svih hormona i svega sto moze da pravi problem i da sve odjednom odradim i da znam na cemu sam i da onda krenemo u lecenje, ne pitam koliko kosta samo vise nemam snage da svaki put nesto novo iskace kao problem jer kako vreme prolazi sve sto mi je bilo ranije odlicno pocelo je da bude katastofalno... Ako imate savet gde mogu da nadjem neki spisak sa svim testovima od A do Š bila bih vam zahvalna 🥰
Inace imam 33 godine, 3 godine pokusavamo, HSG radjen ok je, imamo 1 neuspelu IUI i nikada nije doslo do trudnoce ☺️


(odgovor članu Tahini)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Inseminacija IV deo
1.4.2021 10:44:35   
Tearon


IZVORNA PORUKA: MOVEIT

Drage moje, ja sam danas trebala da radim betu i jutros dobijem, sinoc braon trag od jutros normalna menstruacija.. Sledeci put vise srece, idemo dalje.. Tahini, javljaj sta se desava, ja cu jedan mesec da pauziram, da se odmorim, pa cu u maju ponovo na inseminaciju..  Lesli, lepu trudnocu ti zelim, uzivaj..🤗



Moveit samo hrabro 💕

(odgovor članu MOVEIT)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Inseminacija IV deo
2.4.2021 8:17:59   
Tahini
Cao Tearon, zao mi je, bice sve ok.. Radi na imunitetu, pij te antibiotike, pij dosta  vode. Za stitnu, hmmm ok, hormoni osciliraju dnevno, nikad nisu isti to je tacno.... Trazi da ti proveri rad parastitaste zlezde, I ona moze da utice na nestabilnu funkciju stitne a I drugih organa.... Budi pozitivna, nemoj se nervirati, mlada si Jos, 8 godina radimo na bebi I nista.. Tako da je I stres po meni  veliki faktor.. A to, sto uvek neki novi problem isrsne, a pre je bilo sve ok, to mi je bas poznato, ne bi stala ovde moja prica OKo pokusava ja OKo bebe:) budi pozitivna, Pokusaj sto zdravi je da zivis I pikusavajte, bice sve ok:) :*


(odgovor članu Tearon)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Inseminacija IV deo
2.4.2021 8:21:33   
Tahini
Cao zene, svima zelim uspesne Pokusaje, a pre svega bih dala od srca jedan veliki zrak pozitivni energije. Pikusavajte, radite na bebicsma srece I sto manje opterecene na ishod. Pozitivni stav je sustina. Ma koliko da se razocarate idemo dalje:*


(odgovor članu Tearon)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Inseminacija IV deo
6.4.2021 15:16:37   
MOVEIT
Tahini, pridruzujem se u sirenju pozitivne energije..❤️ Ja sam sebe zatrpala obavezama da nemam vremena da mislim o ovom neuspelom pokusaju, tako da nisam ni na forum ulazila.. Sad sam ok skroz, cekanje je ubedljivo najgore... Pokusavam dok ne uspem i to je to..😀 Planiram sledecu za maj pa se javljam, ti javljaj sta se desava kod tebe..😉

(odgovor članu Tahini)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Inseminacija IV deo
6.4.2021 15:30:56   
Tahini
Draga Moveit, nas dve cemo da sirimo pozitivnu energije da nam maj bude sto uspeniji :) ja napisah u nekoj orethodnoj poruci da mi je gore cekanje bete od samo negativnog Ishida, ali sta je bilo bilo je, idemo dalje. :) :) :*  ja se sto vise relaksiram, nista od sezone za ovu godinu, jer obicno posao krece od aprila, a sada pricaju o junu:) tako da radim kao da ne radim.. Jaa se bas trudim da se ne nerviram.Isto od Maja krecem (ako sve bude OK, ne da iskrsne nesto pa cu glavom o zid definitivno da udaram:D) Hvala Bogu dobro sam psihicki, trudim se da budem sto aktivnija... Mada mi karantin ne dozvoljavajte full slobodu Kretanja, Hmmmm smor :) Pisi Moveit, ljubim:)  :*

(odgovor članu MOVEIT)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Inseminacija IV deo
13.7.2021 22:15:05   
Tikvica1
Ima li zena koje rade inseminaciju da se malo bodrimo?

Idem u ponedeljak samo na razgovor u odeljenje za sterilitet, imam pcos, insulinsku, hasimoto, radila hsg, partner spermogram... moj veliki problem je sto ja ciklus skoro i da nemam, ne dobijam po godinu dana, izazivam ga uvek i tako cu morati i sad da prvo oni tamo prodiskutuju o mom slucaju pa da izazovemo ciklus pa onda da izazivamo ovulaciju... mnogo sam nestrpljiva, a ovde sve mora da se ceka i to strpljenje je najvaznije u celom procesu, a ja ga nemam.

(odgovor članu Tahini)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Inseminacija IV deo
23.7.2021 19:01:45   
VeRa91
Ima nas jos 👋Pozdrav. Radila sam 19.07. Inseminsciju, I ko sto svi kažu ubija to čekanje do bete. Čak sam jednom I odradila test, nije mi dalo mira... Bio je pozitivan al znam da moze biti lažno pozitivan od simulacije 🙄 moram da se strpim do sledećeg ponedeljka da ne radim više 😂 ovih par dana sam imala blage grčeve u donjem delu stomaka, danas je to u momentu stalo i postalo mi jako muka. Pa sam se uplašila  jer nekako sam mislila da su ti grčevi dobri pokazatelji 😔 evo ne znam, sve kao neću da se nadam previše, kao hladna spolja, a iznutra gorim, to je jače od mene 😕 prva mi je inseminacija, ne znam kako da se ponašam. Pre toga u maju sam imala laparoskopiju I histeroskopiju, otklanjanje endometrioze I septuma. Zato su nas posle sa VTO preusmerili na inseminaciju. Spermogram dobar, ja pijem lekove za štitnu, jer su mi pre svega parametri bili na 3,8 a sa lekovima sam spustila na 1,8. Hormoni bili dobri, sve sem eto septuma i endometrioze... 


(odgovor članu Tikvica1)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Inseminacija IV deo
23.7.2021 22:03:56   
flamingos
Držim fige svima,pa da nam javite lepe vesti.Srećno!❤


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Inseminacija IV deo
24.7.2021 0:06:16   
Tikvica1
Eto ja jos nisam ni pocela, kaze dr da ce biti jako tesko, sad izazivamo ciklus pa tek za nekih 10ak dana kada dobijem onda opet da idem tamo vrv hoce da proba da uhvati ovulaciju, ali ja znam da ovulacije nece biti jer je nemam, tako da ce onda on da zakljuci da nema ovulacije pa onda opet da izazivamo sledeci ciklus i da izazivamo ovulaciju sa time 🤦‍♀️... sve traje i traje



(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Inseminacija IV deo
24.7.2021 10:23:24   
VeRa91
Ja sam u procesu od maja prošle godine 😵 još zbog korone se sve oduzilo... Al ajde, moramo biti strpljivi... Druge nam nema 😁 držim fige da uspeš! Hvala bogu da je medicina uznapredovala, za sve se nadje rešenje ❤️


(odgovor članu Tikvica1)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Inseminacija IV deo
24.7.2021 14:18:54   
Tikvica1
Juuu pa realno onda da se ja ne nadam pre sledece godine nicemu


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Inseminacija IV deo
24.7.2021 17:32:08   
VeRa91
Ma neeee, to će tebi brže ići veruj mi... Ja nisam to radila u srbiji, ovde je sve stojalo u mestu dok je u srbiji sve radilo normalno... Nemoj da te moje čekanje obeshrabri ni malo. Držim fige da do kraja godine bude ono što želiš najviše 😊😉 


(odgovor članu Tikvica1)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Inseminacija IV deo
10.8.2021 22:38:40   
Tikvica1
Eto mene da se javim. Doktor mi je otisao na more, ovaj ciklus koji smo izazvali propada. Sledeceg meseca ja idem na more tako da propada i taj. Ostaje samo oktobar da se nadam da cemo uraditi bar jednu inseminaciju tad i da se nadam da nas komisija nece odbiti. 😑 komisija je odmah pocetak novembra


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Inseminacija IV deo
11.8.2021 7:58:49   
VeRa91
Joooj, pa nije mogo drugi doktor da preuzme? Strasno....

Ja se javljam sa lepim vestima ☺️ prva inseminacija uspešna 😊😊😊 upravo idem kod doktora da potvrdim, testove sam radila prošle nedelje... ☺️☺️

(odgovor članu Tikvica1)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Inseminacija IV deo
11.8.2021 15:13:01   
flamingos


IZVORNA PORUKA: VeRa91

Joooj, pa nije mogo drugi doktor da preuzme? Strasno....

Ja se javljam sa lepim vestima ☺️ prva inseminacija uspešna 😊😊😊 upravo idem kod doktora da potvrdim, testove sam radila prošle nedelje... ☺️☺️
Divnoooooooo,čestitam!❤Tikvica,baš bez veze.Hajd srećno nakon povratka sa mora,pa da nam i ti javiš lepe vesti.❤


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Inseminacija IV deo
11.8.2021 17:39:38   
Morence
Cao,nova Sam na forumu,pa ako moze pomoc u odabiru klinike za inseminaciju.Vidim da se to radi svuda od ordinacija ginekoloskih do centara I bolnica za vantelesnu a velike su razlike I u cenama ,pa nisam pametna .Partner I ja smo ovaj mesec trebali uraditi inseminaciju medjtim odlozeno je zbog Candide koja mi je nadjenaInseminaciju nam je predlozila njegova Dr urolog posto on ima problem sa spontanom ejakulacijom ,sve ostalo je u redu svi nalazi I spermogram ,kao I samnom.Ostala je jedino provera provodljivosti koju ne mogu da uradim dok ne sredim kandidu.Ceo proces pripreme sam zapocela u jednoj ordinaciji u Beogradu koja saradjuje sa tom uroloskom ordinacijom gde partner ide.Postupak se izvodi Tako sto on da uzorak tamo,oni obrade ,a mi nosimo ginekologu da mi to ubrizga.Zbog tog nacina postupka nisam sigurna u odabir,kao I  zbig toga sto ordinacije ne rade vikendom na primer,sta ako mi tad zapadne sto nije iskljuceno.Druga stvar koja me je naterala da se zapitam jeste stav Dr koja iako je sasvim ok  I otvorena za sva pitanja,posvecena , konstantno me podseca da ne nadam puno,da se ne vezujem previse za taj ceo proces ,da je uspesnost jako mala,da statistke ne govore bas u prilog uspesnosti  itd ,i vec me sad na pocetku opterecuje da ce biti neuspesno,iako smo oboje zdravi u tom smisluZato ne znam sta da mislim i da li je bitno traziti strucnjaka Koji se usko bavi time ili  ne?😔 Hvala unapred.


(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Inseminacija IV deo
16.8.2021 19:16:08   
Tikvica1
Jaooo pa prelepo, cestitam! I da sve bude kako treba! 🥰

Pa ne znam nije mi rekao da odem da nadjem drugog doktora, ja sam isla privatno 10. dc. Da uradim folikulometrije cisto da ne propustimo ako se moozda nesto desava, mada nije se nista desilo, izgleda kao da sam do juce imala ciklus, endometrijum tanak, jajnici boze sacuvaj, puno folikila ni jedan se ne izdvaja. Odnecu te rezultate doktoru kada se vrati ss mora cisto da ima uvid sta se desavalo pa da zna kako dalje.Jel si i ti imala policisticne jajnike pa si isla na inseminaciju?

(odgovor članu VeRa91)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Inseminacija IV deo
16.8.2021 19:20:30   
Tikvica1


IZVORNA PORUKA: Morence

Cao,nova Sam na forumu,pa ako moze pomoc u odabiru klinike za inseminaciju.Vidim da se to radi svuda od ordinacija ginekoloskih do centara I bolnica za vantelesnu a velike su razlike I u cenama ,pa nisam pametna .Partner I ja smo ovaj mesec trebali uraditi inseminaciju medjtim odlozeno je zbog Candide koja mi je nadjenaInseminaciju nam je predlozila njegova Dr urolog posto on ima problem sa spontanom ejakulacijom ,sve ostalo je u redu svi nalazi I spermogram ,kao I samnom.Ostala je jedino provera provodljivosti koju ne mogu da uradim dok ne sredim kandidu.Ceo proces pripreme sam zapocela u jednoj ordinaciji u Beogradu koja saradjuje sa tom uroloskom ordinacijom gde partner ide.Postupak se izvodi Tako sto on da uzorak tamo,oni obrade ,a mi nosimo ginekologu da mi to ubrizga.Zbog tog nacina postupka nisam sigurna u odabir,kao I  zbig toga sto ordinacije ne rade vikendom na primer,sta ako mi tad zapadne sto nije iskljuceno.Druga stvar koja me je naterala da se zapitam jeste stav Dr koja iako je sasvim ok  I otvorena za sva pitanja,posvecena , konstantno me podseca da ne nadam puno,da se ne vezujem previse za taj ceo proces ,da je uspesnost jako mala,da statistke ne govore bas u prilog uspesnosti  itd ,i vec me sad na pocetku opterecuje da ce biti neuspesno,iako smo oboje zdravi u tom smisluZato ne znam sta da mislim i da li je bitno traziti strucnjaka Koji se usko bavi time ili  ne?😔 Hvala unapred.






Mislim da ti treba da odaberes kliniku gde ce biti neki doktor koji ce se posbetiti vama, odnosno tebi, sve ostalo su tehnikalije. Mozda i nije lose sto ti je tako rekla jer bolje da ti kaze iskreno nego da ti obecava neka cuda, a ima i talvih veruj mi. Meni je jedna doktorka rekla kako je ona cudotvorka i kako kod nje sve ostaju trudne, msm kompletan apsurd od zene, pri tone nije specijalista za infertilitet nego obican ginekolog.Sto se tice privatnih klinika skupo je dosta to, ja sam se i zbog toga odlucila za drzavno jer je sve besplatno.Srecno u svakom slucaju, mozda i tebi uspe, vidis desava se i to 😍

(odgovor članu Morence)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here