|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija IV deo
26.7.2015 21:44:25   
misika
Hvala svima! Ja sam jos uvek u soku, uradila sam 4 testa za svaki slucaj user posted image user posted image user posted image

Sutra vadim betu i zovem doktoricu.

Jedino dok sam bila na moru nisam pila siofor, reko da me ne opali sunce i padne secer, pa sam mislila da smanjim sad malo sa 850 na 500???

Od simptoma nisam imala nista do 13 dp IUI kad sam osetila bolove kao da cu dobiti i mislila sam da je gotovo... Jedino sam imala polu zatvor zadnjih nedelju dana sto mi inace nije uobicajeno..

Manje-vise sam digla ruke ovaj mesec i vec sam dobila terapiju za VTO jer sam imala sve nalaze spremne od ranije (hormone, briseve, hsg, histero) i taman sam mislila posle ovog ciklusa se odmorim i krecem u bockanje..

Ja sam dosta lose reagovala na klomifen prosli mesec i ovaj mesec smo probali Femaru koju nisam ni osetila ni fizicki ni psihicki.. Mozda mi je to pomoglo, ali svakako i mm je popio 6 kutija proxeeda i ovaj put je dr bila jako zadovoljna sa uzorkom (prosli mesec je rekla da bas i nije dobar spermogram)

Javim jos sutra sta bude i onda cu malo da virim u trudnicke teme jer do sada nisam smela user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Inseminacija IV deo
28.7.2015 10:38:27   
Yellena008
Misika gde si radila iui?

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Inseminacija IV deo
28.7.2015 10:39:28   
Yellena008
P.s. Cestitam od srca...javljaj kako si prosla kod dr!!!! Drzim palceve i zelim ti lepu i skolsku trudnocu....

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Inseminacija IV deo
28.7.2015 12:13:05   
misika
Hvala puno, bas sam uzbudjena.. Beta je 485 bila juče na 16 dp iui
IUI sam radila kod moje dr u Novom Sadu, ona nije specijalista za sterilitet ali sam se tamo najbolje osecala ona ima jednu zenicu koja dođje da obradi spermu i to je to, da ne kažem da sam isla kod popularnih lekara i bas bezveze pristup, zaborave ko sam, rade mi nepotrebne procedure, pa zaborave da nisam u pripremi za vto itd...
Mogu ti poslati detalje u pp..

Želim srecu svim cekalicama user posted image

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Inseminacija IV deo
28.7.2015 12:29:47   
jess021
Misika, cestitam od srca.user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Inseminacija IV deo
28.7.2015 17:55:12   
Macarons
Da li neka od vas zna da li u N.F obradjuju spermu za iui?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Inseminacija IV deo
28.7.2015 21:05:27   
Yellena008
Posalji mi u pp ako ti nije problem.....

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Inseminacija IV deo
6.8.2015 21:24:53   
janabons
Macarons,kazu da obradjuju spermu pre iui u Frontu
Zelim vam svima puno uspeha, i moja Jana je zaceta iz trece iuiuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Inseminacija IV deo
6.8.2015 21:32:13   
janabons
A sto se tice bolova posle iui, meni je sva tri puta bilo drugacije- od nista do toga da sam imala bas jake bolove..individualno
MAcarons, probaj sledecu sa stimulacijom,predlozi dr, kod njih je tamo kao na traci, najbolje bi bilo da se vezes za jednog dr, to ti kazem iz iskustvauser posted image Meni je sa stimulacijom uspelo, prve dve su mi bile bez stimulacije,a za trecu kad sam pitala da li da krenem sa stimulacijom rekli su mi, da , naravno, eventualno prva ide bez...luda kuca...onda sam rekla dr Jovanovicu direktno jel moze on da me vodi kroz taj proces i da prati folikule i sve, a ne svaki put drugi, on je pristao...i eto doneo mi na svet ovu moju smizluuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Inseminacija IV deo
8.8.2015 10:23:11   
Macarons
Meni je u ovom ciklusu propala iui , jer je doktorka zakazala ponovo folikulometriju za pondeljak a ovulacija je bila u cetvrtak, nije htela da cuje da imam redovne ovulacije i da je 14- og dana mc.Tako da u ponedeljak idem i potrazicu Jovanovica.Za prvu iui mi je trazio br tel ali je sad bio na odmoru, u ponedeljak poxinje da radi.Potrazicu ga.

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Inseminacija IV deo
29.8.2015 20:48:38   
jeca666
Pozdrav devojke. Trenutno sam na stimulaciji Klomifenom i jako lose reagujem na njega. Jos sutra treba da popijem 2x50mg i jedva cekam da se to zavrsi. Jel postoji neka druga stimulacija osim klomifena da znam za sledeci put(ako bude potrebno)?
U ponedeljak idem na ultrazvuk pa cu videti dokle smo stigli. Inace mi je ovo prva IUI. Jel imate neki savet kako da se ponasam posle IUI jer cu verovatno biti na bolovanju prvih par dana (nebih ja ali ipak radim u vrticu)?! Unapred hvala, pozdrav

(odgovor članu Macarons)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Inseminacija IV deo
29.8.2015 20:57:43   
saska80
Evo ja sam danas odradila drugu inseminaciju. Isto stimulacija klomifenom. Posle intervencije treba da se miruje, da se ne diže teško dan, dva.. Posle sve normalno i umereno..

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Inseminacija IV deo
29.8.2015 21:50:14   
jess021
Jeca, i ja sam Klomifen podnosila gore nego stimulaciju za vto, ali izdrzi se. Znam da neki lekari umesto Klomifena daju Femara tbl, ali sigurno sa nekim razlogom.
Nemoj se nista forsirati i ponasaj se najnormalnije, budi pozitivna.
Srecno i tebi i Saskiuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Inseminacija IV deo
29.8.2015 21:52:33   
saska80
Hvala :-)

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Inseminacija IV deo
30.8.2015 8:02:16   
jeca666
Hvala puno, svaki savet dobro dodje. Jos danas klomifen...izdrzacu. Javljam vam sta se desava. Srecno devojke

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Inseminacija IV deo
31.8.2015 16:57:04   
misika
Draga jeca666,

Meni je bilo lose od klomifena na prvoj IUI, cak sam imala i neke smetnje u vidnom polju i bilo mi je bas lose...

Drugi put mi je dr dala da pijem Femaru, super sam je podnela, bez trunke bolova i taj ciklus zabebila na drugoj IUI user posted image

Nadam se da ti nece trebati drugi ciklus, ali ima drugih lekova...

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 8:16:41   
saska80
Da li je moguće da imam valunge, znojenje od klomifena i deset dana posle terapije... Ili me hvata rana menopauza.. Baš se loše osećam. U subotu sam imala drugu inseminaciju

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 9:37:16   
jess021
Saska, moguce je. I meni je bilo tako.
Nadam se da ce ubrzo proci.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 10:48:34   
saska80
Hvala ti.. Nadam se i ja da će brzo proći...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 17:29:57   
jeca666
Hvala misice na odgovoru. I ja se nadam da nece trebati ali cisto da pitam. Danas mi je 8 dc i bila sam na folikulometriji...endometrijum 5 mm,D.O. najveci folikul 11 mm i 3 folikula od 10, L.O. jedan od 11 i jedan od 10. Doktorka kaze da mi je stimulacija slabo odreagovala ali kad sam joj rekla za reakciju na klomifen kaze da joj je sad jasno sto je slaba reakcija user posted image ....sta god to znacilo...ali mi klomifen vise nece davati. U petak idem na drugu folikulometriju pa ce mo videti sta ce mo.
Koliki folikuli i endometrijum treba da budu minimum za nastanak trudnoce?

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 18:49:32   
jess021
Jeco, endo treba da je bar preko 10mm, a folikuli pucaju kad narastu oko 20mm.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 18:54:04   
jeca666
Auuuu...ja sam bas daleko od tih rezultata user posted image .... Ma ne mogu da razmisljam....sta bude bice user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 18:56:43   
jess021
Jeco, ali tek ti je 8. dan ciklusa.
Kad imas ponovo uz? Za 4-5 dana to sve moze super da poraste.
Navijamuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 18:58:43   
misika
Jeco nemoj da brines, 8 dc je jos rano. Ja nisam isla na folikulometriju pre 10 ili 11 dc.

Ima jos 7-8 pa cak i vise dana da oni lepo narastu...

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Inseminacija IV deo
1.9.2015 19:26:15   
saska80
Sa ovoliko folikula slabo odreagovala?! Baš svašta.. Ima još vremena da narastu, i do 2 mm dnevno mogu da porastu. A za endo samo tri brazilska oraha dnevno i bude super :-)

(odgovor članu jeca666)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here