|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temenjača
27.4.2010 13:10:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Shishica

Da li se moze spreciti pa mazati lutkice sa malo ulja pre kupanja i malo, blago cesljati pa kupati....?

Ne svako vece tako nego onako...ponekad staviti ulje... haaaaaaa???


meni zena u apoteci kod koje sam kupila NUK cetku i cesalj (230din) da ako beba ima kosicu da ipak od prvog dana malo krenem da je cesljam...i da cu tako spreciti nastanak temenjace...
I ona je pominjala ulje koje namazem bebi na glavu (ako se pojavi temenjaca) ...I onda je okupamo.



evo ovo sam ja napisala u januaru i nisam poslusala...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Temenjača
27.4.2010 13:20:55   
gagana83
Bilo koje bebi ulje.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Temenjača
27.4.2010 13:23:15   
LillyT
OTI, nama je partonazna rekla da je cetkamo svaki dan posle kupanja. Takodje, kaze da je bitno da te cetke ne budu mekane, cak je ok da su malo tvrdje jer onda lepse masiraju. Ona kaze da su chicco cetke (po njoj) dosta blage i da ne proizvode zeljeni efekat. Naravno, ne treba da stisnes kao sivonja, ali bebicu treba normalno cetkati.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Temenjača
27.4.2010 14:12:14   
Anoniman
OTI, i da si češljala bi se možda pojavilo. Ja sam Luku češljala svako veče pa se ipak pojavilo.
Nakon što sam namazala uljem i ostavila da odstoji, i bolje se skidalo ako češljam češljem a ne četkom. Ali sam češalj blago polegla, nisam ga držala direktno na glavu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Temenjača
27.4.2010 14:17:20   
Anoniman
ja kupila neku NUK ...cetka mekana i cesalj...

Veceras cu da probam pre kupanja...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Temenjača
27.4.2010 14:22:42   
Anoniman
Mislila sam da je i moja bila NUKova, a izgleda da nije. Ne mogu da pročitam marku, bila sam prezadovoljna, onda je Luka porastao, četku koristio kao gitaru user posted image i zaturio, posle sam kupila novu i nikako mi se ne dopada ova nova. Nova je neka NO-NAME, piše na njoj Thailand. user posted image A ovo je ona kojom sam bila zadovoljna:
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Temenjača
27.4.2010 15:26:16   
Anck Su Nmaun
Heh Tasho ovo sto je ovde sve sam isto kupila... sem sto je cetka i cesalj Diznijev al sve isto user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Temenjača
27.4.2010 16:26:16   
Nanica1
Mi namazemo glavicu sa obicnim uljem (suncokretovim) pa stavimo kapicu neka to tako odstoji najmanje pola sata! Onda mu prilikom kupanja operem glavu i trljam sa mokrom pelenom a kada se okupamo istrljam mu glavu sa peskirom ali mora da bude hmmm....kako da kazem........ ostriji tj.da nije previse mekan jer to onada ne vredi... MPomaze nam i iscesljavanje PRE kupanja... Ako cesljam posle to ne vredi!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Temenjača
27.4.2010 19:15:49   
anajid
Moj decak ima toliko gustu i dugu kosu,da ja njemu uopste ne vidim teme i kozu glave!Samo se plasim da ne dobije temenjacu pa sta cu onda?

Mazala bi mu ulje ali to ne bi bog oprao!Ne znam sta da radim???
user posted image user posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Temenjača
27.4.2010 19:54:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Heh Tasho ovo sto je ovde sve sam isto kupila... sem sto je cetka i cesalj Diznijev al sve isto user posted image





user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Temenjača
15.5.2010 14:53:01   
LakijevaMama
Mene ne brine toliko sama pojava temenjace koliko me brine komentar dve pedijatrice da temenjaca ukazuje na kasniju sklonost beba ka ekcemima i raznim drugim alergijama. A koliko vidim ovde skoro svaka beba ima taj problem kad tad. Da se zabrinem il ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Temenjača
15.5.2010 16:33:30   
gagana83
Prvi put cujem za touser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LakijevaMama)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Temenjača
15.5.2010 23:16:49   
sneza24
I ja prvi put cujem za to.David do sad uopste nije imeo alergiju ni na sta a imao je temenjacu.Dok je od moje drugarice mala jednom imala alergiju na neznam sta ali nije imala temenjacu sto uopste ne mora da znaci da je istina to sto su ti njih dve rekle.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Temenjača
15.5.2010 23:18:32   
Anoniman
Ni ja nisam čula za to, niti mi se čini logičnim. Temenjača je isto što i kod odraslih perut, bar sam ja to tako složila u glavi... nekako isto izgleda... 

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Temenjača
15.5.2010 23:23:09   
marince1
Nisam cula za to user posted image
I nije bas logicno...
Mada mi smo imali temenjacu i alergiju na mleko,ali i dalje mislim da su to 2 zasebna problema


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Temenjača
16.5.2010 10:26:30   
LakijevaMama
Ni meni se ne cini logicnim, pa sam ignorisala kad mi je prva doktorica to rekla. Ali kad je i druga imala isti komentar onda pomslih da upitam vas za misljenje. Ova druga mi je jos rekla, posto dojim, da izbegavam lesnike i valjda orahe posto mali moze imati alergiju. Ima li to smisla?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Temenjača
16.5.2010 10:33:04   
Nena81
Moja oba deteta su imala temenjacu, sin nije imao kosice nista  a malecka je prava cupsi. Ni jedan dr nam nije rekao da temenjaca ima veze sa kasnijom pojavom alergija ili bilo cega drugog, vec da je to masnoca koja ne moze tako lako da se ispere, iz razloga sto su bebe osetljive pa mama nesme mnogo pritiskati niti trljati mesto gde se temenjaca pojavila.
Kod oboje se od prvih dana pojavljuju ospice za koje nam je i pedijatar i dermatolog rekao da ukazuju na osetljivu kozu sklonu ekcemu i kasnije mozda cak i alergijama na hranu, da budem pazljiva prilikom uvodjenja namirnica. Sto se i pokazalo kao tacno, sin ima alergiju ( bar je na testu poakzalo) na jabuku.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu LakijevaMama)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Temenjača
16.5.2010 10:35:26   
Nena81
IZVORNA PORUKA: LakijevaMama

Ni meni se ne cini logicnim, pa sam ignorisala kad mi je prva doktorica to rekla. Ali kad je i druga imala isti komentar onda pomslih da upitam vas za misljenje. Ova druga mi je jos rekla, posto dojim, da izbegavam lesnike i valjda orahe posto mali moze imati alergiju. Ima li to smisla?


kikiriki je toliko jak alergen da beba moze cak i preko mleka da odreaguje na njega, slusala sam dr alergologa bio je skoro na B92
treba izbegavati i paradajz,soju bar prvih par meseci dok se beba doji

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu LakijevaMama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Temenjača
16.5.2010 13:29:17   
LakijevaMama
Moguce da je rekla kikiriki. Ne jedem ni jdno ni drugo
Kako izgledaju ospice?

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Temenjača
31.5.2010 19:19:42   
Anck Su Nmaun
Ja je cesljam cetkom  cisto malo  od prvog dana kad smo dosli kuci posle kupanja  nadam se da se nece pojaviti ..mada neznam ni kako to izgleda user posted image

(odgovor članu LakijevaMama)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Temenjača
31.5.2010 20:38:15   
*Alexx*
Anck, prepoznaćeš ako se pojavi, kao ljuspice. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Temenjača
31.5.2010 20:39:59   
Anck Su Nmaun
Pa njoj se maalo preuta koza  i na glavici ali to je jako malo user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Temenjača
31.5.2010 20:42:03   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Tashke

Ni ja nisam čula za to, niti mi se čini logičnim. Temenjača je isto što i kod odraslih perut, bar sam ja to tako složila u glavi... nekako isto izgleda... 


Upravo to!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Temenjača
31.5.2010 20:45:27   
anajid
Moj Andrija ima malo temenjace,ali njemu je toliko gusta kosa i dugacka da sam jedva primetila!Svakih par dana mu sat vremena pre kupanja namazem bebi uljem glavu pa posle kupanja iscesljam i povuklo se skoro sve!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Temenjača
31.5.2010 20:54:58   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa njoj se maalo preuta koza  i na glavici ali to je jako malo user posted image


Andrejeva temenjača je izgledala baš kao ljuspice, ali ne kao perut kod odraslih (nije bilo belo kao perut, nego blago žućkasto). I imao je malo, ja sam jednom iščešljala bez bebi ulja, ali Andrej je ćelav, pa je bilo lakše.
Ne znam šta bih ti rekla, ja bih probala da iščešljam, ali ne bih preterivala user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here