|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:13:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

meni stalno mere pritisak u domu zdravlja, ali mi bilo cudno to sto sam poslednji put kad su mi merili, bas pred ctg, pitala da li ce mi u 9. mesecu meriti pritisak svake nedelje, a sestra rekla da nece, da je dovoljno ovo sad... a cula sam da bas u 9. mesecu pritisak zna da skoci. 


ako mozes meri ti sama sebi.pozajmi od nekog pa sa vremena na vreme...

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:15:22   
Anoniman
Posto nema teme za nas van trudnoce user posted image da vam se pozalim ovde moj je normalan oko 110/70-80 ali ume da dodje na 90/80 a tad mi se sve vrtiiiiii... Rekla mi jedna zena da popijem 2 andola,oni razdvajaju ta dva!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:15:49   
micketta
imam jednu apoteku u blizini koja meri pritisak za dz :))
bas sam bila kod njih da merim onda kad je bio sneg i led da se ne mrcvarim do doma zdravlja samo zbog toga...
ma, ima i ovoj sestri u domu zdravlja da trazim da mi meri pred iduci ctg. to joj je posao, ko je shisha user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:16:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Posto nema teme za nas van trudnoce user posted image da vam se pozalim ovde moj je normalan oko 110/70-80 ali ume da dodje na 90/80 a tad mi se sve vrtiiiiii... Rekla mi jedna zena da popijem 2 andola,oni razdvajaju ta dva!


uh bre to je bas blizu..ne znam to za andol...

user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:16:22   
gagana83
Meni je samo jednom trazila analizu krvi a ni tezinu mi nije merila.I to sam imala debelu vezu kod nje,a vazi za najbolju gin. u bolnici!
Ma sta da ti pricam,znas!



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:18:30   
micketta
IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni je samo jednom trazila analizu krvi a ni tezinu mi nije merila.I to sam imala debelu vezu kod nje,a vazi za najbolju gin. u bolnici!
Ma sta da ti pricam,znas!




uzas!
tako mogu i ja da budem najbolji ginekolog.
stvarno svakakvih lekara ima

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:19:29   
gagana83
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni je samo jednom trazila analizu krvi a ni tezinu mi nije merila.I to sam imala debelu vezu kod nje,a vazi za najbolju gin. u bolnici!
Ma sta da ti pricam,znas!



Kkvi li su onda oni koji nisu najboljiuser posted image

uzas!
tako mogu i ja da budem najbolji ginekolog.
stvarno svakakvih lekara ima



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:19:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI


uh bre to je bas blizu..ne znam to za andol...

user posted image user posted image user posted image



Osecam ih da su blizuuser posted image ,to najcesce kad dodje do nagle promene vremena pa dok se adaptiram...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:20:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni je samo jednom trazila analizu krvi a ni tezinu mi nije merila.I to sam imala debelu vezu kod nje,a vazi za najbolju gin. u bolnici!
Ma sta da ti pricam,znas!




ni meni tezinu nije izmerila nijednom...
jedino sto mi je rekla za 8 meseci je:
" moje trudnice se ne farbaju i ne sminkaju"
tada sam joj rekla "znam jer bilo koja trudnica koja vodi racuna o sebi ni ne dolazi kod vas"
inace bila sam nasminkana...bilo je to pre dva meseca./..

pa majku ti tvoju...ako je to jedino sto  imas da mi kazes za 8 meseci...user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:22:49   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni je samo jednom trazila analizu krvi a ni tezinu mi nije merila.I to sam imala debelu vezu kod nje,a vazi za najbolju gin. u bolnici!
Ma sta da ti pricam,znas!




ni meni tezinu nije izmerila nijednom...
jedino sto mi je rekla za 8 meseci je:
" moje trudnice se ne farbaju i ne sminkaju"
tada sam joj rekla "znam jer bilo koja trudnica koja vodi racuna o sebi ni ne dolazi kod vas"
inace bila sam nasminkana...bilo je to pre dva meseca./..

pa majku ti tvoju...ako je to jedino sto  imas da mi kazes za 8 meseci...user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Lazes da si joj to rekla?
Sta ti je odgovorila?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:25:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Meni je samo jednom trazila analizu krvi a ni tezinu mi nije merila.I to sam imala debelu vezu kod nje,a vazi za najbolju gin. u bolnici!
Ma sta da ti pricam,znas!




ni meni tezinu nije izmerila nijednom...
jedino sto mi je rekla za 8 meseci je:
" moje trudnice se ne farbaju i ne sminkaju"
tada sam joj rekla "znam jer bilo koja trudnica koja vodi racuna o sebi ni ne dolazi kod vas"
inace bila sam nasminkana...bilo je to pre dva meseca./..

pa majku ti tvoju...ako je to jedino sto  imas da mi kazes za 8 meseci...user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Lazes da si joj to rekla?
Sta ti je odgovorila?



pisala sam ja to ovde gagana...
rekla je: "imas pogan jezik" i nasmejala se...

vec sam ja sa njom imala "problem"
posle drugog pregleda (tad sam tek ustanovila trudnocu) kad sam videla kako je nezainteresovana i kako me izbacila iz ordinacije cim mi je uvalila upute i papire...rekla sam joj:
"DR vi ste obican birokrata! "

od tad me zapamtila...ne voli me nikako...
a njena sestra koja sa njom radi me obozava i uvek se smeje kad ja dodjem,....

ma pusti, ja nisam normalna...
zato se i plasim sta cu babicama da radim ako mi se zamere...
ima svi da me ostave sama da se poradjamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:30:43   
micketta
babicu da slusas!
ona ti je bog i batina na porodjaju!
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 1:35:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

babicu da slusas!
ona ti je bog i batina na porodjaju!
user posted image



znam...slusacu..bicui dobra obecavam...

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 21:45:40   
bojana87
uf meni je pritisak stalno nizak
sinoc mi je pao na 97 sa 52 user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 22:15:03   
micketta
a kakav ti je bio pre trudnoce, bojana?
u trudnoci ipak bolje nizak nego visok :))

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 22:59:44   
bojana87
IZVORNA PORUKA: micketta

a kakav ti je bio pre trudnoce, bojana?
u trudnoci ipak bolje nizak nego visok :))



pa bio je normalan,retko nizak,ali mi nikad nije bilo lose. Sad mi se cesto slosi.Pocne da mi se vrti u glavi i sva sam slaba.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 23:01:50   
eugenija
I vreme je skenjavo...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.2.2010 23:05:44   
micketta
vala bas
i meni sto mi je oduvek nizak, nekada padne tesko.
bojana, ti ipak priupitaj svog dr da ti mozda preporuci odredjeni nacin ishrane, vise kretanja...  samo obavezno pitaj. ne kazem ti ovo zato sto mislim da moze nesto da ti bude nego samo zato da bi se ti bolje osecala tokom trudnoce :))

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
1.3.2010 0:33:02   
choopa choops
Moj pritisak je normalan, a ponekad i malo nizi. Na zadnjoj kontroli je bio 100/60, a tako nekako je bilo i kroz cjelu proslu trudnocu.

Vidim da dosta cura ima problem sa visokim pritiskom.  Imala sam priliku 2007 godine da lezim u porodilistu (na ocuvanju trudnoce) i od nas 7 u sobi, njih cetiri su imale visok pritisak (bile su otprilike 8/9mjesec). ujutru bi dijelili lijekove za taj dan, i znam da su one imale po vise od pola one plasticne case, malenih tabletica za smanjivanje pritiska, smirenje i bla, bla.... Uglavnom, nije prijatno, ali to je mnogo cesci problem nego sto mi mislimo. Ono sto je najbitnije je da je sa njima, a i bebama sve bilo kako treba na kraju user posted image . jedino sto su se sve porodile na carski rez (nadam se da ovo nece nekoga obeshrabriti), ali najbitnije je da se sve zavrsi kako treba user posted image .


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
2.3.2010 22:57:00   
ninuska.h
Drage buduce mamice!
Ja ne zelim da se bilo ko uplasi, zelim samo da budete pravilno informisane, na vreme, da ne bi kasnije bilo problema.
Ja sam uve imala idealan pritisak, skolski 120/80. Od pocetka trudnoce mi se povisavao do preko 140/90, tako da sam vec u 13-oj nedelji trudnoce hitno hospitalizovana jer smo i beba i ja bile u smrtnoj opasnosti. uticaj na plod:
Kada ti je pritisak visok, materica zaustavi taj nagli protok krvi i ona, zajedno sa posteljicom i bebom ne dobijaju dovoljno krvi - automatski beba ne dobija dovoljno hrane, kiseonika, a posteljica se zbog slabe prokrvljenosti moze olubljivati od zida materice. Uticaj na majku:
Da i ne pricamo, svasta, zastoj pojedinih organa, elampticni napad, koma....
Ni ja nisam znala da je tako strasno, ali su me pregledala 7-8 lekara, i sve sam o tome prostudirala. Mesec dana sam bila u molnici, strogo mirovanje, da mi ne raste pritisak od fizickog napora, nema stresa, nerviranja, plakanja. Sada sam usla u 26-u nedelju, kuci sam ali i dalje pijem lekove. Dali su mi Methildopu 4 x 250mg, Bensedin 2 x 5mg (u pocetku 3x). Zbog kasnije pojave kontracija sad pijem i Gynipral 4 x 0.5mg (u pocetku 6x), uz to sa nekad po potrebi pila i Verapamil od 80mg.
Uz to i dalje pijem 1 tableticu folne kiseline na dan, 1 kapsulu ribljeg ulja, pola MamaVit-a (radije unosim vitamine ishranom).
Tako da sam duuugo bila komirana od lekova, svaki dan merim bar 2 puta obavezno, ako poraste vise od 125 ili 130 gornji odmah da idem za bolnicu... i tako.
Stvar moze biti fatalna za vas oboje, ali se moze i treba drzati pod kontrolom.
Ako vas dr ne obraca paznju na to, obratite se drugom. I u redu je veci pritisak u 8om, 9om mesecu ali nikako pre. Nisu mene za dzabe proglasili u visokorizicne trudnice!
Ali kazem, bez nervoze, samo se javi lekaru. I methildopa je najbezbedniji lek za pritisak u trudnoci. Ovo sve nije samo misljenje nase zemlje vec citavog sveta.
Ja nikada ne verujem jednome :)


_____________________________

Nina

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.3.2010 18:45:16   
Anoniman
ja sam oduvek imala nizak pritisak...i na prvom pregledu mi je bio 100/63,a danas sam izmerila 110/60... zanima me ima li veze pritisak sa prirodnim porodjajem(citam da je problem visok,a da li je isto i sa niskim) i moze li se hranom regulisati bar malo?

(odgovor članu ninuska.h)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
7.3.2010 21:15:07   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: lenaJe

ja sam oduvek imala nizak pritisak...i na prvom pregledu mi je bio 100/63,a danas sam izmerila 110/60... zanima me ima li veze pritisak sa prirodnim porodjajem(citam da je problem visok,a da li je isto i sa niskim) i moze li se hranom regulisati bar malo?

Nizak pritisak u pravilu ne predstavlja problem u trudnoci, a ni na porodjaju.

Visok pritisak predstavlja problem jer moze dodci do preeklampsije (pa eklampsije), i mora se lijeciti lijekovima i regučlisanom ishranom.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.3.2010 13:58:20   
Anoniman
choopa,hvala na odgovoru user posted image
samo da dodam,da mi je puls 100,sto takodje nije dobro user posted image a neko mi je rekao da kada je nizak pritisak puls je ubrzan....tako da sam kao mali zeka u odnosu na mm kome je puls 56 user posted image
mogu li ishranom malo da regulisem pritisak? jel kafa spusta ili podize? user posted image znam da ima tih caka....ali ne znam tacno koje su i kako deluju..

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.3.2010 19:58:12   
ninuska.h
LenaJe,

puls u normalnom stanju je od 60 do 80 otkucaja u minuti. A kada smo trudne, povecava nam se i zapremina krvi i njen protok, tako i puls. Sasvim je normalno da bude od 90 do 110 u trudnoci. Sve u nasem telu brze i jace radi. Cak se javljaju i aritmije srca, jako lupanje, i to nista nije razlog za brigu. Ja naravno sve zapisem na papir, pa onda ginekologu citam duuuguuuu listu pitanja  user posted image pa ja onda ne lupam glavu dali je nesto ok ili ne.
A nizak pritisak moze biti neprijatan, ali nije opasan i ne stvara komplikacije. Kada osetis da ti je opao, pojedi nesto slano, lezi tako da ti glava bude nize od nogu, a ako i ne osecaj taj nizak pritisak, onda se samo raduj sto nije visok user posted image


_____________________________

Nina

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.3.2010 20:04:08   
Anoniman
lenaje, celu trudnocu sam kuburila sa pritiskom, da je doktor cak hteo neke lekove da mi da, sto sam odbila. Savetovao mi je sledece: svaki 2-3 dan casa crnog vina, obavezno 2 kafe na dan, so da ne smanjujem ni slucajno, iako sam zbog toga bila puna vode, bolje je bilo to nego gornji pritisak koji se spustao i do 80, setnja svaki dan, obavezno, vise puta dnevno, lezanje sa podignutim nogama. Kafa, vino i so se inace, naravno ne preporucuju u trudnoci, ali kad dodjes do tacke da jedva ustajes iz kreveta zbog slabosti od niskog pritiska, buiras manje zlo. Ja sam pila 1 casu vina kad bas osetim da mi je jaaaako lose, otprilike 1 nedeljno.

(odgovor članu ninuska.h)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here