|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 20:52:03   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Trcosava

probala ja na ono gde ima kao ''odmrzavanje'' nacrtano, znači nije high, i bre skoro ga ispeklo dole, a ništa se nije otopilo gore user posted image

Trc, tako je na defrost odmrzavaš,kako se ispeklouser posted image user posted image
Kod mene npr. prvO ide low,pa defrost,pa medium high,pa high,grill itd...
Ja ti stavim meso iz zamrzivača prvo jednu minutu na high,pa onda ga okrenem i na defrost nekih 5 min. zavisi koliki su komadi mesa.
Na defrost ti neće poijeliti meso a kamoli se ispeći,videćeš prbaj ovako i ubrzo ćeš svladatiuser posted image


e dakle nije me mrzelo da slikam user posted image user posted image de mi sad reci na kojo da ga okrenem

user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 21:09:24   
Lu
user posted image Kad sam povećala sliku vidjela sam da ti defrost piše dole kod timerauser posted image
Kod mene je između low i medium gdje kod tebe stoji medium low,ne znam možda neko ima takvu baš pa ti pomogne ali svakako pokušaj sa nižom temperaturom,pokušaj sa low,ako ne bude išlo onda medium low.
Ne vidim dobro,jel ti kod onoga M.LOW ima neki znakuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 21:14:08   
Trcosava
zaludna sam ja...kažem lepo user posted image

elem znak za defrost stoji kod medium low, a dole na tajmeru to defrost je za gramažu samo što piše u šugavim uncama ja mislim (ili u kg????) ide 0.2, pa 0.4 bla bla možda jeste u gramima, pa kao na toliko minuta, ali kad smo probali - ćorak

btw  upitanju je bilo mleveno meso

hvala u svakom slučajuuser posted image , će gi prokljuvimo nekakko

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 21:16:18   
Lu
Znači stavila si na M.low i to ti je defrost a reci mi na koliko minutauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 21:38:13   
Trcosava
pa na nekih 5 minuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 21:49:19   
Lu
Ne znam onda šta se desilo ali sam sigurna da ćeš slijedeći put pokušati sa 2 minuteuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: MIKROTALASNA
3.11.2009 21:51:38   
Trcosava
pa tje probamo....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: MIKROTALASNA
4.11.2009 23:12:01   
Ellenica
Citala sam da se hrana i tecnost zagrevaju nejednako, zatim da je podgrevanje manje stetno od kuvanja i da jedan zagrejani obrok verovatno nece mnogo stetiti, ali ne savetuje PRODUZENO KORISCENJE. Naime mikrotalasna proprema hrane stvara jedinstvene molekule, koji nikada nisu nadjeni u prirodi. Promene na molekulima hrane formiraju tzv. radioliticke medjuprodukte koji,ako se konzumiraju u duzem periodu, stvaraju brojne zdravstvene probleme. To je posebno vazno za decji organizam koji je u razvoju...minerali iz povrca bivaju promenjeni u slobodne radikale, opada hranljiva vrednost hrane..ovako zagrejana formula adaptiranog mleka npr. menja strukturu i komponente aminokiselina na nacin koji moze da uzrokuje funkcionalne , strukturne i imunoloske promene. Neke od tih aminokiselina dokazano toksicno deluju na bubrege, jetru, nervni sistem...


Nebih pisala da nisam to negde procitala.Opet citala sam da grilovanje i pecenje u dubokom ulju povecavaju rizik za oboljenje od raka, sve danas nije zdravo, ali kada je u pitanju ishrana dece netreba se igrati.
Opet nisam protiv mikrotalasne (za mm i sebe) nebih trazila savete i recepte da jesam, samo navodim nesto sto mozda do sada niste culi ili procitali.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: MIKROTALASNA
5.11.2009 11:22:52   
Anoniman
Ellenice, ali u mikrotalasnoj ne zagrevas ad mleko, nego samo vodu za mlekouser posted image
Hrana se neravnomerno zagreva, to je istina, ali kad zavrsis sa zagrevanjem promesas sve i onda je sve istouser posted image
Sto se tice podgrevanja i kuvanja...pa podgrevas vec skuvanu hranu, na sporetu ili u mikrotalasnoj, tako da je ta, vec skuvana hrana potpuno siromasna vitaminima i mineralima, a ostatak ce svakako nestati, nije vazan nacin podgrevanja.
Ono sto ja znam je da sasvim sigruno nije stetnije od przenja i pecenja, pa sad...sve ima svoje prednosti i mane, meni je mikrotalasna i dalje nezamenjivauser posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: MIKROTALASNA
5.11.2009 14:11:12   
Lu
Nikada se ne može nešto podgrijati u šerpici ili u tavici i da izgleda i ima okus kao iz mikrovalne,kraće traje a o prljavom suđu da ne govorim.
Sve od tijesta se savršeno podgrije i izgleda kao tek pripremljeno,uštipci,kifle,krofne...,ako pokušate podgrijati u rerni nije ni slično.
Sve što toplota uništi u hrani,uništi i na šporeti i u mikrovalnoj jednako.
Ad mlijeko...sigurna sam da ga niko ne podgrijava ni na šporetu.
Ellenice ja mislim da si ti već zauzela svoj stav o mikrovalnojuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: MIKROTALASNA
6.11.2009 12:50:09   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: lu
Ellenice ja mislim da si ti već zauzela svoj stav o mikrovalnojuser posted image



Ma neeeeeeeee
Ja zelim da je malo vise koristim, ali mi treba savet za nesto konkretno.
i ja sama grejem mleko i pravim tople sendvice, podgrevam rucak i odmrzavam meso.
Neznam dali moze nesto konkretno da se ispece kao musaka npr, nisam sama pokusavala i ne usudjujem se, pa me zanima dali je neko spremao nesto slicno.

A za mleko neznam kako se greje-sprema jer mi samo sikimouser posted image , tekst sam samo copy-paste.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: MIKROTALASNA
6.11.2009 15:47:08   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: Trcosava

zaludna sam ja...kažem lepo user posted image

elem znak za defrost stoji kod medium low, a dole na tajmeru to defrost je za gramažu samo što piše u šugavim uncama ja mislim (ili u kg????) ide 0.2, pa 0.4 bla bla možda jeste u gramima, pa kao na toliko minuta, ali kad smo probali - ćorak

btw  upitanju je bilo mleveno meso

hvala u svakom slučajuuser posted image , će gi prokljuvimo nekakko



Trci imaš li oznaku na mikrotalasnoj "DEFROST"?
To je za odmrzavanje, nacrtane su i neke kapljice.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: MIKROTALASNA
6.11.2009 15:49:19   
minavb
Ja u mojoj vise nista ne odmrzavam. Kad sam odmrzavala pilece belo, povrsina mi se ispekla a lepo i pazljivo sam okrenula na defrost. Imam i u obicnoj rerni neki sistem za defrost, samo malo duze traje, pa koristim to a mikrotalasnu za podgrevanje i one diiiivne kokice.

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: MIKROTALASNA
6.11.2009 21:43:08   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: minavb
...... a mikrotalasnu za podgrevanje i one diiiivne kokice.


mmmmmmmmmmm sa ukusom sira

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 11:44:26   
Ellenica
Nasla sam recepte

mikrotalasna

A evo jedan recept koji jos nisam probala ali uskoro cu.


Potrebno vam je (za 1 osobu):
-veca solja za kavu, namenjena za upotrebu u mikrotalasnoj
-4 velike kas. brasna
-3 velike kas. secera
-2 velike  kas.kakaa
-1 vanilin secer
-1 jaje
-3 velike kas. mleka
-3 velike kas. ulja
-3 velike  kas.cokolade izmrvljene na komadice
-iseckani orasi, lesnici, bademi - ovo po izboru
Stavite sve suve sastojke u soliu i dobro izmesajte. Dodajte jaje i dobro izmesajte, mleko i ulje, i jos jednom sve dobro izmesajte da dobijete glatku masu u koju dodajte komadice cokolade i/ili seckane bademe. Stavite soliu u mikrotalasnu i ukljucite na punu snagu 3 minuta. Izvadite soliu iz mikrotalasne, ohladite 1-2 minuta


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 11:57:06   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja u mojoj vise nista ne odmrzavam. Kad sam odmrzavala pilece belo, povrsina mi se ispekla a lepo i pazljivo sam okrenula na defrost. Imam i u obicnoj rerni neki sistem za defrost, samo malo duze traje, pa koristim to a mikrotalasnu za podgrevanje i one diiiivne kokice.


isti slučaj user posted image user posted image user posted image user posted image

sladjo, kapljice su za nešto drugo (barem na jednoj na kojoj sam ja imala) a imam i sličicu za defrost - ali se ''ispeklo''

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 11:58:30   
Trcosava
amm....ellenice šta je SOLIA?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 12:01:16   
Ellenica
Solja, kao solja za kafu mleko ili caj.

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 12:02:00   
sneza24
Mislim da je to solja.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 12:02:47   
Ellenica
Upsss imali smo peh u kuckanju, sad cu ispravitiuser posted image

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 12:04:09   
Trcosava
user posted image pa ja gledam može bude šolja a može bude i folija - pa sam se zboonila jer folija ne sme u mt - jedino ona valjda providna samolepljiva user posted image user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 12:05:26   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: sneza24

Mislim da je to solja.


Ma da jeste......

Ono valjkastog oblika sa drskom sa strane, sto pijemo kafu iz togauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 14:09:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja u mojoj vise nista ne odmrzavam. Kad sam odmrzavala pilece belo, povrsina mi se ispekla a lepo i pazljivo sam okrenula na defrost. Imam i u obicnoj rerni neki sistem za defrost, samo malo duze traje, pa koristim to a mikrotalasnu za podgrevanje i one diiiivne kokice.


isti slučaj user posted image user posted image user posted image user posted image

sladjo, kapljice su za nešto drugo (barem na jednoj na kojoj sam ja imala) a imam i sličicu za defrost - ali se ''ispeklo''


Pa desilo se i meni prvi put,možda i drugi ali onda sam skapirala koliko min. se šta odmrzava.
Na koliko ste minuta stavileuser posted image
Drugi put na pola manje pa ćete vidjeti da li treba više ili ne..mislim ako vam se "da"user posted image
Meni je mnogo jednostavnije nego da odmrzavam u vodi ili na radijatoru( i to sam vidjela),pogotovo kad moram na brzinu,a uvijek mi je na brzinuuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 14:11:36   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ellenica

Nasla sam recepte

mikrotalasna

A evo jedan recept koji jos nisam probala ali uskoro cu.


Potrebno vam je (za 1 osobu):
-veca solja za kavu, namenjena za upotrebu u mikrotalasnoj
-4 velike kas. brasna
-3 velike kas. secera
-2 velike  kas.kakaa
-1 vanilin secer
-1 jaje
-3 velike kas. mleka
-3 velike kas. ulja
-3 velike  kas.cokolade izmrvljene na komadice
-iseckani orasi, lesnici, bademi - ovo po izboru
Stavite sve suve sastojke u soliu i dobro izmesajte. Dodajte jaje i dobro izmesajte, mleko i ulje, i jos jednom sve dobro izmesajte da dobijete glatku masu u koju dodajte komadice cokolade i/ili seckane bademe. Stavite soliu u mikrotalasnu i ukljucite na punu snagu 3 minuta. Izvadite soliu iz mikrotalasne, ohladite 1-2 minuta


Ovo mi zvuči kao muffin,ali gotov za 3 min.user posted image

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: MIKROTALASNA
7.11.2009 17:05:08   
Ellenica
Pa tako nesto kao muffin, al kazem nisam pravila jos, sinoc sam nasla recept na netu.

_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here