RE: Problemi sa menopauzom (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Dragica Draga -> RE: Problemi sa menopauzom (29.9.2021 9:38:01)

O, verujem da ti je bilo jako cudno. Grlim te [sm=smiley31.gif]




flamingos -> RE: Problemi sa menopauzom (29.9.2021 9:55:51)

Peace,drži se.Baš mi je žao.Mlada si,ali...Puna pozdrava ti šaljem.❤





Ivanka 75 -> RE: Problemi sa menopauzom (29.9.2021 13:27:55)

Peace, mene je to snaslo u veoma teskom periodu u zivotu, stres je odradio svoje, a htela sam jos dece.

Pij maku, virak, zalfiju, bice bolje. Ljubim te 😘




Didy -> RE: Problemi sa menopauzom (29.9.2021 15:18:18)

Eh, Tašo, pa kad pre?! Razumem kako si se osećala, nije svejedno, pogotovo kad neko to tako samo kaže u lice. Mama moja je ušla u menopauzu jako rano, tetka isto i sestra od tetke ulazi, ima 44 godine. 

Ja sam letos vadila hormone, kaže mi moj ginekolog da je sve u redu, da nisam još blizu, a eto nekako se spremam psihički već neko vreme da ću ući rano ako gledamo nasledni faktor.




Peace* -> RE: Problemi sa menopauzom (29.9.2021 15:27:17)

Nije mi bio problem što mi je dr rekao u lice. Bilo mi je draže tako, nego prva dr koja je slegala ramenima i bila u fazonu "pa neeee znam, možda".

Hvala svima [sm=smiley31.gif]




Didy -> RE: Problemi sa menopauzom (29.9.2021 15:29:56)

Ma, znam, jasno, ali verujem da nije svejedno. To je blagi šok.





Peace* -> RE: Problemi sa menopauzom (17.8.2022 13:03:50)

Nisam ni napisala epilog.

Išla sam kod endokrinologa. Svi hormoni u redu, radili mi - nema šta nisu.

Jedini problem koji su otkrili je ozbiljan deficit vitamina D - koji sam sredila za par meseci Kabivit kapima. Vratila mi se energija, prestali valunzi, prestale promene raspoloženja u tom kriminalnom obliku.
Prema objašnjenju dr - nedostatak vitamina D može uzrokovati loše rezultate insulina na OGTT, i može praviti show sa ciklusima.
Ona kaže da perimenopauze nema.
Ciklusi su uglavnom u redu. Imala sam početkom leta neko malo pomeranje: jedan mesec se oteglo, pa sledeći mesec kasnilo, pa poranilo, al sada se vratilo u normalu. [sm=smiley36.gif]

Sve u svemu, kontrola kod ginekologa će biti u septembru, a kod endokrinologa 30.11., pa vam pišem opet.

Moderatori, jel ovo sve što sam pisala za ovu temu, ili treba prebaciti u Prevremena menopauza?




dunja RR -> RE: Problemi sa menopauzom (17.8.2022 13:18:53)

Tašo, pa to su sjajne vesti!

Eto koliko je bitan taj vitamin D. Ni ja nisam znala dok nisam imala onaj spontani pre 9 godina, posle druge VTO, i tada, nakon mesec danja uzimanja vigantola, sredila rezultat vitamina D, i zatrudnela sa S.

Od tada redovno uzimam Vigantol/Kabivit (kako šta nađem, jer Vigantol povremeno nestane u apotekama), a i deci obavezno dajem, mada i mm nateram od skora, uglavnom. Meni je endokrinolog tada, pre 8 godina rekla da je obavezna suplementacija vit D na našem prostoru, doživotno (osim u mesecima kada je sunčano), i je se toga strogo pridržavam. Nekako imam osećaj da sam i oba puta, kada sam imala koronu, bila tako lak slučaj, baš zato pto sam nabustana vitaminom D.




flamingos -> RE: Problemi sa menopauzom (25.8.2022 6:11:50)



IZVORNA PORUKA: Peace*

Nisam ni napisala epilog.

Išla sam kod endokrinologa. Svi hormoni u redu, radili mi - nema šta nisu.

Jedini problem koji su otkrili je ozbiljan deficit vitamina D - koji sam sredila za par meseci Kabivit kapima. Vratila mi se energija, prestali valunzi, prestale promene raspoloženja u tom kriminalnom obliku.
Prema objašnjenju dr - nedostatak vitamina D može uzrokovati loše rezultate insulina na OGTT, i može praviti show sa ciklusima.
Ona kaže da perimenopauze nema.
Ciklusi su uglavnom u redu. Imala sam početkom leta neko malo pomeranje: jedan mesec se oteglo, pa sledeći mesec kasnilo, pa poranilo, al sada se vratilo u normalu. [sm=smiley36.gif]

Sve u svemu, kontrola kod ginekologa će biti u septembru, a kod endokrinologa 30.11., pa vam pišem opet.

Moderatori, jel ovo sve što sam pisala za ovu temu, ili treba prebaciti u Prevremena menopauza?
Baš mi je drago da se sve vratilo u normalu.Mlada si ti.Javi nam kad budeš išla na kontrolu.Koristim i ja vitamin D.Preporučila mi je doktorka.Ali,ja sam već druga priča.Moja majka je rano ušla u menopauzu,tako i ja.





dddaca -> RE: Problemi sa menopauzom (25.8.2022 8:36:07)

Dunja kako uzimate Vigantol? Svakodnevno ili jednom nedeljno vecu kolicinu? Ja sam zaboravila na njega celog leta, racunam ima sunca, ali trebalo bi da ga ubacimo za mesec dva




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]