RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


vonavoj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (11.6.2018 22:35:57)

Brufena mu daj slobodno 6ml..na tako visoku temp...
I imas li alkohol.pa stavi obloge..vec smo pisale o tome.




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (11.6.2018 22:54:17)

Ok, pola od tezine. To je isto paracetamol, sledeci put Brufen.
Ja I Brufen doziram pola od tezine




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (11.6.2018 23:06:04)

Brufen sam mu dala danas u pola 4 kada je imaoT 38,4 .Za cetiri sata brufen mu spustio samo na 38,3. Posle mu je skocila na 39,9.Zato sam mu posle dala paracetamol. Izgleda da ne reaguje ovaj put na brufen.




jess021 -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (11.6.2018 23:15:47)

Maraj, to je sve individualno, ali kako god da reaguje isti lek ne smes dati na manje od 6 sati.
Kako je sad?




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (11.6.2018 23:20:17)

Maraj, nadam se da ce spasti ubrzo... mirnu noc vam zelim!




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (11.6.2018 23:25:02)

Maraj, nama je jedan dr rekao da ako dete ima baš visoku temperaturu onda gledaš da je spustiš pa makar dala isti sirup. Ja sam Marku davala kada je imao 40.5.




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 6:19:47)

Maraj da brufen i stavis ga u kadu, temp vode priblino temp tela i pustis da se brcka i igra i u medjuvremenu ce brufen spustiti temp. Kada nas je spasila X puta veruj mi. Hajde pisi kako ste danas

i da NE TUSIRANJE znaci brckanje u kadi. Kad ga tusiras samo ce da se trese i place i bice detetu "jos gore". Ako neas kadu odnosno samo tus, onda udjes sa njim i drzis ga i pustas da ispraznis bojler skroz. Znaci tusiranje od 5 minuta ne pomaze.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 6:58:35)

Evo nas drage....
Pa L je bolje.... ide mu sad do 38,5 tada mu dam panadol baby. Punim mu kadu. Kvasim kosu. Kosa se osusi za 3 min a ima poprilicno kose (nikako da ga osisamo)
Nos mu je pun. Za nekih pola sata mu dajem drugu turu antibiotika. Valjda ce poceti da deluje.
Uglavnom, temperatura mu i pored lekova ne spada ispod 37,7.
Spasce valjda, bar smo skinuli sinoc onu temperaturu od 39,9. Nikad do sad nije imao toliku ...




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 8:37:17)

Ja sam davno negde citala da kad dete ima visoku temperaturu ne treba mu kvasiti glavu.
Nisam ni sinu ni njoj nikada glavu. Stavim ih u kadu, malo tusiram, malo sundjerom nakvasenim kvasim...
Nama samo Brufen pomaze za temperaturu. Dajem joj oko 5ml i kad je imala 9kg.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 9:07:35)

Stvarno!
Pa ja sve znam da trrba i glava da se kvasi da T ne ostane u glavi.
I stvarno, juce ga tusiram, pipnem telo, ohladilo se, a glava gori.
Ja mu uvek kvasim i glavu.
Prvi put cujem da se glava ne kvasi [sm=zmeden.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 9:29:49)

ja kvasim glavu




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 10:53:33)

Pisale smo bas u prerhodnoj temi o tome... Jedni kazu da se treba kvasiti, drugi kazu ne...
Ja mokrom rukom prelazim po licu, celu...




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 11:05:58)

Ja ne kvasim kosu ali obavezno stavljam mokar peskir ili pelenu na celo, vrat i obraze. I mnogo mi se efikasnije pokazalo uvijanje u mokre pelene nego brckanje u kadi kada je temperatura visoka.
Mini buba reaguje jako visokom trmperaturom na sve i dobro je podnosi. I po preporuci pedijatra nikad ne skidam temp dok ne prodje 38,5




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 11:09:17)

I ja ponekad mokrom pelenom, al je nervira iz nekog razloga [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 11:12:18)

Slažem se Milicicak, kod nas u domu zdravlja savetuju umotavanje u mokar peškir. Mom detetu ne prija tuširanje, samo mu bude još gore. I jako teško mu pada temperatura kada pređe 39. Užas, mrzim temperaturu. Ja sam bila skroz drugačija kao dete, kaže mama da posle jedne doze sirupa za temp ja sam bila izlečena, nema više ni temp ni ničega.




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 11:18:52)

Ja sam sinoc tetra pelenu nakvasila misleci da ga tako hladim u predelu grudi, ledja , butina...
Ma kakvi...toliko se drao da je to bilo jezivo...




IvanaSK RR -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 11:33:23)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam sinoc tetra pelenu nakvasila misleci da ga tako hladim u predelu grudi, ledja , butina...
Ma kakvi...toliko se drao da je to bilo jezivo...

Tako sam i ja pokusala par puta. Isto se drala. U kadi se manje dere.




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 11:36:00)

Joj mi smo samo jednom imali visoko temperaturu da smo morali da je tusiramo i skidamo na sve nacine... bila je beba od 8 meseci pa nije bas puno znala i mogli smo da joj stavljamo obloge...

Maraj, samo mu izvlaci iz nosica, i probaj da ga forsiras sto vise tecnosti da pije, pa da na sve nacine izbacuje iz sebe virus ili sta li je...




milicicak -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 12:09:29)

I mini buba se drala ali ko je pita kad ima temp 41! Jesam i ja bila skroz mokra jer je drzim u narucju, pricam, umirujem, ljubima ali kod mene nema milosti za te stvari, ima da istrpi neprijatnost ako je za njeno dobro.
I uvijem je u vlaznu pelenu, pa preko toga suv peskir i drzim je par minuta tako pa joj skinem, protresem pelenu pa opet




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 12:32:06)

Koji me djavo terao da ista napisem...

Evo J mi dobila temperaturu, 38,1 ali je bas slomljena, odjednom... da li da joj dajem nesto? Znam da kazu ispid 38, 5 se ne daje... ne znam, sta mislite?




Misha i Ljisha -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 12:34:24)

ako je D slomljena i na 37,7 dajem. Znaci ako lomis dajes lek. I ti neces slomljena cekati da popijes lek jer ti je neko rekao da ne pijes do 38,5 Daj detetu i olaksaj




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 12:40:57)

Jeste, dala sam joj jer je svakako govorila da joj se spava jako... dala sam joj i zaspala je...




Anck Su Nmaun -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 12:45:02)

Vidi ja se vodim time kako se dete oseca!
Ako je slomnjeno, nece da jede i duze vreme vec drzi ta manja T onda dam. Inace Ne
V je pre tri nedelje ceo dan imao T oko 38 ali dete normalno funkcionisalo citav dan nisam mu davala, tek pred spavanje da lepse spava da mu ne skoci. Sutra vise nije ni imao.




mama Jo -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 12:52:00)

Da, njoj je bas primetno opalo raspolozenje, sva nikakva, placna, nece da jede...
Dala sam joj najvise jer joj se jako spavalo pa da joj slucajno ne skoci jako dok spava... videcemo...




Maraj -> RE: Temperatura (sirup i čepići) II deo (12.6.2018 13:03:05)

Mame jel normalno da lek samo delimicmo obori T.
Evo u 15 do 12 sam mu dala panadol. Imao je 38, 6. Sad posle vise od sat vremena T 37,9.
T mu ne pada ispod 37,7 i pored lekova. Jel to ok.
Pije antibiotik al je tek 2 doze popio (na 12 sati ospamax)
Tek treba antibiotik da deluje. Valjda ce biti niza T kad krene antibiotik da deluje




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>