moja beba kaslje vec 3 mj (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


jupidupi -> moja beba kaslje vec 3 mj (31.10.2009 18:56:45)

Moja 4-mj beba kaslje vec od navrsene 3 nedelje. Kasalj je svakodnevan. Na redovnim kontrolama kod doktora, pregledom grla i preslusavanjem pluca, nisu pronasli nista zabrinjavajuce. Znam da bebe refleksno kisu ali ne i kaslju i to mi je potvrdila i doktorica . Ona kaze da je beba zdrava i da dobro napreduje ali ja jako brinem zbog toga. Da li se to vec nekom desavalo?Da li je moguce da je neka alergijska reakcija?Primjetila sam da se kasalj javlja kada je beba uzbudjena, bilo zbog toga sto je plakala ili se kikotala odsmjeha. Da li da insistiram na temeljnijim pregledima od strane ljekara?




Verus -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (31.10.2009 19:17:06)

jupidupi dobro dosla na forum!  Ne znam razlog, tj. zasto bi to bilo-osim: ako nisu neke alergijske reakcije i da polako prelazi na astmu.  Beba je jako mala za steroide, ali ako bi joj dali dozu spreja, i kasalj se ne pojavi dan, dva to je onda dobra indikacija da se putevi ipak nadrazuju tokom smeha, placa, znaci bilo kakvog naprezanja koje zahteva veci unos kiseonika, a bebi su zbog necega disajni putevi stisnuti tj. pod upalom/nateceni.

INSISTIRAJ da odrade testove, da snime pluca, a ne samo da poslusaju i da kazu da je ok....javi nam kako je bebac




sephora -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (31.10.2009 19:43:40)

ja lično mislim da ne brineš, jer verujem da su lekari u pravu-to traje već dugo, da je neka infekcija do sada bi se potpuno razvila...mislim da nije ni alergija i da će to kako beba raste postepeno isčeznuti...uvek možeš potražiti mišljenje više lekara...




Lilly* -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (31.10.2009 20:05:40)

Jedno pitanjce Jupi, da li živite u stanu sa centralnim grejanjem?




Anoniman -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (1.11.2009 10:21:47)

IZVORNA PORUKA: lilly.79

Jedno pitanjce Jupi, da li živite u stanu sa centralnim grejanjem?


To sam htela da pitam, jer Luka UVEK kašlje celu zimu, ali ova bebica kašlje već 3 meseca, a grejanje počelo pre par nedelja.




jupidupi -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:11:59)

Verus RR, Sephora,Iilly.79i Tasha RR hvala na odgovorima i dobrodoslici:) kasnim sa javljanejm sto zbog problema sa konekcijom sto zbog obaveza oko moje bebace. Planiram uskoro da posjetim privatnu pedijatrijsku ordinaciju, nekako mi se cini da se oni temeljnije posvete pacijentima, tako da cu vjerovatno lakse dobiti uput za specijlistu ukoliko procijene tamo da je to potrebno. A ja cu ipak da se nadam da je to zbog grijanja... Zivimo u stanu sa centralnim g. a i radnije smo po preporuci babice grijali bebi sobu grijalicom pred kupanje ( iako je bilo ljeto,2mj) ...mozda je ipak to...kako ste vi izlazili na kraj sa suvim vazduhom? Plasim se da bi voda koju ostavim na radijatorima stvorila kondez i vlagu pa jos vise pogorsala situaciju




Anoniman -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:17:43)

mislim da to nije ništa strašno, kako si rekla kašlje ako je uzbuđena, znači grlo se osuši od plakanja i smijanja i to je reakcija

da li kašlje kad spava ( u snu) ????


ali opet posjeti ljekara i ako sam uvjerena da nema razloga za brigu

sve najbolje

i da stavi na radijator šerpicu sa kamilicom






Anoniman -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:25:02)

Kašalj zbog parnog grejanja KLIKNI




jupidupi -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:42:39)

Ne, nekaslje u snu. Pokusacu sa kamilicom na radijatoru




jupidupi -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:47:14)

a da, primjetila sam da je kod bebice cesto pljuvacka pjenasta, kao kod nas kad smo zedni ali kada joj ponudim siku odbije...valjda ce da pomogne kamilica. Hvala vam




Anoniman -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:52:24)

IZVORNA PORUKA: jupidupi

a da, primjetila sam da je kod bebice cesto pljuvacka pjenasta, kao kod nas kad smo zedni ali kada joj ponudim siku odbije...valjda ce da pomogne kamilica. Hvala vam



bitno je da ne kašlje u snu

ali hajde ti daj bebi vode ili čaja od kamilice ili komorača, ako odbija siku u tom momentu ...pa dovoljna ce joj biti dva tri gutljaja




Anoniman -> RE: moja beba kaslje vec 3 mj (3.11.2009 15:57:45)

Ja se ne bih zezala sa čajevima.

Alergija na kamilicu? KLIKNI




Stranica: [1]