|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.10.2016 21:52:27   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Evo i nas sa pitanjem.
Postovana doktorka,
Cerka od 21 mesec je pocela jako da hrce. Pocelo je pre nekih mesec dana kada se prehladila, prehlada je prosla a ona i dalje hrce i to sada vec postaje strasno. Ne mzoemo da spavamo u istoj sobi. Nema razlike da li spava na stomaku ili ledjima.
Da li zbog toga treba poset_iti pedijatra i sta moze biti uzrok?

Uzrok je verovatno, ako ne i sigurno, treci kranik. Obavezno je da dete pregleda deciji ORL lekar sto pre.


Hvala najlepse na odgovoru.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.10.2016 11:12:09   
dddaca
Ne znam gde da postavim pitanje, pa cu probati ovde. Beba ima 20 meseci. Do nedavno nije imala nikakvih problema sa uspavljivanjem (stavim je u krevetac, izadjem iz sobe i ona zaspi), ali u poslednjih nekoliko dana jednostavno ne moze da zaspi. Prema krevecu ima averziju, place, ne zeli da udje u njega, tako da smo nakon nekoliko pokusaja odustali od njega i sada spava u nasem krevetu. Kad dodje vreme za spavanje preko dana je pospana, legne, mazi se, pokusavamo na sve moguce nacine da se uspavamo, ali ne uspeva. Uvece je dete vec umorno, nervozno i iscrpljeno, ali opet odbija krevetac kao i samu pomisao da ide na spavanje. U toku noci, kad zaspi, ne budi se. Pre problema sa dnevnim spavanjem pocinjala bi da se budi usred noci, da pokusava da preskoci ogradicu kireveca i kad bih je uzela kod sebe, ona bi se otrgla i pocinjala dezorjentisano da hoda po stanu. Kad bi se rasanila, trazila je da se igra. Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali mislim da je ovo pocelo da se desava u vreme kada je primila MMR vakcinu, pa se plasim da nije ostavila neke posledice.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.10.2016 13:47:01   
cecyly
beba ima 6 dana i na bebelac je hrani nedojim.je zato sto nemam mleka ali svkai put kada ruca odmah kaki stolica je jarko zuta i kasasta pa me zanima dali je to normalno ili da je vodim doktoru?hvala

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.10.2016 9:38:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,


Hvala vam!

Molim vas za još jedan odgovor, naima bratanica moga supruga ima bebu od 5,5 meseci. Malecka je bila prehlađena 10 dana, inhalirali su je i izvlačili sekret iz nosa sa pumpicom. Zbog T joj je davan i Paracetamol. Sada nema T, ali ne mogu da se reše šlajma iz pluća, i dalje se čuje.
Da li imate neki dobar savet?

Obzirom na uzrast neophodno da se kod bebe poslusaju pluca pa tek onda razmisljati o slajmu. Pitanje je da li je to slajm ili nesto drugo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.10.2016 9:46:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

Ne znam gde da postavim pitanje, pa cu probati ovde. Beba ima 20 meseci. Do nedavno nije imala nikakvih problema sa uspavljivanjem (stavim je u krevetac, izadjem iz sobe i ona zaspi), ali u poslednjih nekoliko dana jednostavno ne moze da zaspi. Prema krevecu ima averziju, place, ne zeli da udje u njega, tako da smo nakon nekoliko pokusaja odustali od njega i sada spava u nasem krevetu. Kad dodje vreme za spavanje preko dana je pospana, legne, mazi se, pokusavamo na sve moguce nacine da se uspavamo, ali ne uspeva. Uvece je dete vec umorno, nervozno i iscrpljeno, ali opet odbija krevetac kao i samu pomisao da ide na spavanje. U toku noci, kad zaspi, ne budi se. Pre problema sa dnevnim spavanjem pocinjala bi da se budi usred noci, da pokusava da preskoci ogradicu kireveca i kad bih je uzela kod sebe, ona bi se otrgla i pocinjala dezorjentisano da hoda po stanu. Kad bi se rasanila, trazila je da se igra. Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali mislim da je ovo pocelo da se desava u vreme kada je primila MMR vakcinu, pa se plasim da nije ostavila neke posledice.

Ako dete lakse zaspi dok je uz vas , nosite je , mazite je , koristite to da je smirite. To dezorjentisano hodanje nakon budjenja i ponasanje zaheva pregled decijeg neurologa. Nisu mi poznate ovakve reakcije na MMR vakcinu.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.10.2016 9:49:10   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: cecyly

beba ima 6 dana i na bebelac je hrani nedojim.je zato sto nemam mleka ali svkai put kada ruca odmah kaki stolica je jarko zuta i kasasta pa me zanima dali je to normalno ili da je vodim doktoru?hvala

To je normalna reakcija zbog izrazenog i normalmno prisutnog refleksa koji se javlja pri hranjenju novorodjenceta.

(odgovor članu cecyly)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.10.2016 9:51:01   
Anck Su Nmaun
Postovanje,
Interesuje me da li smeta ako predjemo na Bebelac 2 a ima 5,5 meseci, znaci malo ranije. Jer mi se i cini da ga Bebelac 1 ne drzi dugo sitim?
Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
29.10.2016 9:53:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Postovanje,
Interesuje me da li smeta ako predjemo na Bebelac 2 a ima 5,5 meseci, znaci malo ranije. Jer mi se i cini da ga Bebelac 1 ne drzi dugo sitim?
Hvala

Predjite postepeno, uvodjenjem jednog pa dva obroka Bebilaka 2 dnevno, povecavajte broj obroka .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.10.2016 21:50:52   
lesica
Draga doktorka,

Svakako idemo do lekara, ali me zanima šta može da bude uzrok peckanja jezika kod deteta.

Naime, ćerka 6,5 godina se par dana periodično žali na "peckanje" jezika, da bude iskrena ja sam bila ubeđena da je neka aftica u pitanju ili način da izbegava ručak koji joj se ne dopada. Međutim danas se baš žali, i kada sam pogledala, tačno se vide "izraženije"papile, pri vrhu joj je jezik crveniji.
Nije prehlađena, tj. ne pokazuje naznake prehlade, uobičajeno se ponaša.

Hvala unapred!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.10.2016 22:06:02   
dddaca
Hvala na odgovoru. Od kako spava sa nama vise se ne budi i ne ustaje nocu. Dnevno spavanje je i dalje problem. I dalje je tesko uspavljujem, ima dana kad uopste ne spava, a umorna je bas, vidi se

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
31.10.2016 22:11:41   
Maraj
Postovana doktorka , bebi od godinu dana smo mesec dana lecili upalu uha. Prvo sa augmentinom pa sa pancefom. Dobili smo savet pwdijatra da ne bi bilo lose da vakcinisemo dete prevenar 13 vakcinom. Naglasavam , ovo smo se prvi put susreli sa upalom. Ranije je nije imao. Jedino sto smo je duze lecili-mesec dana. Mene zanima , kakva su Vasa misljenja o ovoj vakcini? Da li ste za? Da li se za ovu vakcinu vezuju neke "ozbiljnije" nuspojave?
Hvala

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.11.2016 10:03:45   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka,

Svakako idemo do lekara, ali me zanima šta može da bude uzrok peckanja jezika kod deteta.

Naime, ćerka 6,5 godina se par dana periodično žali na "peckanje" jezika, da bude iskrena ja sam bila ubeđena da je neka aftica u pitanju ili način da izbegava ručak koji joj se ne dopada. Međutim danas se baš žali, i kada sam pogledala, tačno se vide "izraženije"papile, pri vrhu joj je jezik crveniji.
Nije prehlađena, tj. ne pokazuje naznake prehlade, uobičajeno se ponaša.

Hvala unapred!

Takvo peckanje se u poslednje vreme pojavljivalo i kod odraslih. Papile jezika mogu da budu pod upalom kao i ostala tkiva. Dobro su reagovali kada jezik namazete Gingivalom dva tri puta dnevno.To je biljni preparat i dobar je, malo pecka kada se namaze , ali je dobar za upale.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.11.2016 10:08:29   
lesica
Draga doktorka,
hvala Vam najlepše na odgovoru, imaću u vidu šta ste savetovali, ja sam joj u međuvremenu prskala tantum verde, i kaže da joj pomaže.
Danas popodne svakako idemo do naše dr na kontolu mlađeg deteta pa ću i nju povesti da dr pogleda.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.11.2016 10:12:20   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana doktorka , bebi od godinu dana smo mesec dana lecili upalu uha. Prvo sa augmentinom pa sa pancefom. Dobili smo savet pwdijatra da ne bi bilo lose da vakcinisemo dete prevenar 13 vakcinom. Naglasavam , ovo smo se prvi put susreli sa upalom. Ranije je nije imao. Jedino sto smo je duze lecili-mesec dana. Mene zanima , kakva su Vasa misljenja o ovoj vakcini? Da li ste za? Da li se za ovu vakcinu vezuju neke "ozbiljnije" nuspojave?
Hvala

Vakcina Simbikort je u uporebi i savetuje se pri cestoj upali usiju, koja je prouzrokovana i dokazano brisom prouzrokovana Strepokokom pneumonije. To je vakcina za taj uzrocnik, a ne za druge uzrocnike. Ja sam savetovala tu vakcinu kod cestih upala usiju prozrokovanu i dokazanu brisom.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.11.2016 10:14:44   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka,
hvala Vam najlepše na odgovoru, imaću u vidu šta ste savetovali, ja sam joj u međuvremenu prskala tantum verde, i kaže da joj pomaže.
Danas popodne svakako idemo do naše dr na kontolu mlađeg deteta pa ću i nju povesti da dr pogleda.

Tantum verde je odlican preparat, ali on samo smanuje bolove ,a ovaj drugi je antiinflamatoran. Idite na pregled.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.11.2016 14:30:07   
emicaa
Draga doktorka,beba od 4 mjeseca se cesto budi nocu.Pije ad Beba 1,na dvicu se prelazi tek sa pola godine.Da li bih mu pred spavanje smjela staviti kasicicu vise praha da duze bude sit?
Hvala

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.11.2016 20:55:53   
branki*
Postovana doktorko,kakvo je vase licno,a i profesionalno misljenje,mogu li se bebe razmaziti?imam bebu od 21 mesec,vezana je za mene puno ,buni se kad nesto nije po njenom,place,kuka,histerise,mama kaze da sam je razmazila i da treba da je pustim da place i da ce se sama smiriti kad shvati da ne moze tako.ja je pustim malo,ali ne mogu da izdrzim,pa je uzmem.cinjenica je da kad ja izadjem iz stana,a ona ostane sa babom ili nekim drugim,prestane nakon minut sama da place i da histerise.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.11.2016 19:05:51   
Animsaj9
Postovana doktorka,
imam dva pitanja za Vas user posted image :
Beba ima 10 meseci.
Cesto mu se pojave sitne bubuljice po licu, mislim da su od znoja, jer mu je glava stalno mokra kad spava. Cime bi mogla da mu namazem lice malo da se povuku?
I do kad bi trebalo da se prevuce skroz kozica na piši?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.11.2016 20:39:47   
popkica bebic
Postovana doktorka, molim Vas za savet. Cerkica, 9 meseci stara, je do danas pila Sinacilin zbog laringitisa. Dan pre pocetka terapije pocele su redje stolice, da bi trajale evo vec 8 dana. Nekad je stolica obilnija, a nekad samo malo izadje sa gasovima. U medjuvremenu se pojavio ojed svuda u intimnoj regiji i guzi. Da li je ojed posledica antibiotika ili dijareje? Pijemo Bulardi, mazemo Jekoderm, ali zasad ne nestaje ni jedno ni drugo. Cime mazati bebu? Hvala Vam!

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2016 8:34:58   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,beba od 4 mjeseca se cesto budi nocu.Pije ad Beba 1,na dvicu se prelazi tek sa pola godine.Da li bih mu pred spavanje smjela staviti kasicicu vise praha da duze bude sit?
Hvala

Ne bi ste smeli. Kupite mleko za noc. Postoje takva mleka koja povecavaju sitost, a daju se pred spavanje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2016 8:41:07   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: branki RR

Postovana doktorko,kakvo je vase licno,a i profesionalno misljenje,mogu li se bebe razmaziti?imam bebu od 21 mesec,vezana je za mene puno ,buni se kad nesto nije po njenom,place,kuka,histerise,mama kaze da sam je razmazila i da treba da je pustim da place i da ce se sama smiriti kad shvati da ne moze tako.ja je pustim malo,ali ne mogu da izdrzim,pa je uzmem.cinjenica je da kad ja izadjem iz stana,a ona ostane sa babom ili nekim drugim,prestane nakon minut sama da place i da histerise.

Majka je najvaznije bice u detedovom svetu. Vazno je maziti dete i postupsti sa strpljenjem. Ko ce da je mazi ako ne majka, svi bi da naredjuju i komanduju detetu. Obnjastavajte joj i mazite je, taj period nece dugo da traje, deca brzo rastu, idu svojim putem. Mazite svoje dete.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2016 8:49:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Postovana doktorka,
imam dva pitanja za Vas user posted image :
Beba ima 10 meseci.
Cesto mu se pojave sitne bubuljice po licu, mislim da su od znoja, jer mu je glava stalno mokra kad spava. Cime bi mogla da mu namazem lice malo da se povuku?
I do kad bi trebalo da se prevuce skroz kozica na piši?

Te promene su verovatno od znojenja, jedino sto je nestetno i blago namazete je Pantenol kremom. Sto se tice kozice vasa doktorka ce to gledati kada budete isli na sistematski. Vi blago povlacite kozicu nakon kupanja i sirite otvor prepucijuma, ali ne naglo i ne energicno. Deciji urolozi smatraju da prevlacenje prepucijuma treba da bude gotovo do polaska u skolu. Zato polako.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2016 8:58:23   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Postovana doktorka, molim Vas za savet. Cerkica, 9 meseci stara, je do danas pila Sinacilin zbog laringitisa. Dan pre pocetka terapije pocele su redje stolice, da bi trajale evo vec 8 dana. Nekad je stolica obilnija, a nekad samo malo izadje sa gasovima. U medjuvremenu se pojavio ojed svuda u intimnoj regiji i guzi. Da li je ojed posledica antibiotika ili dijareje? Pijemo Bulardi, mazemo Jekoderm, ali zasad ne nestaje ni jedno ni drugo. Cime mazati bebu? Hvala Vam!

Obzirom na uzrast dete bi trebalo da pije Multilac baby po jednu kecicu dnevno. Takve stolice su posledica poremecene crevne flore zbog uzimanaja antibiobica ili zbog virusne infekcije koja vlada. Za ojed koristite Nystatin ung. dva puta dnevno, a preko dana Sudokrem pri svakom presvlacenju. Nophodno je presvlaciti dete i da dete bude suvo.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2016 10:54:18   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Draga doktorka,beba od 4 mjeseca se cesto budi nocu.Pije ad Beba 1,na dvicu se prelazi tek sa pola godine.Da li bih mu pred spavanje smjela staviti kasicicu vise praha da duze bude sit?
Hvala

Ne bi ste smeli. Kupite mleko za noc. Postoje takva mleka koja povecavaju sitost, a daju se pred spavanje.

To mi nije upste palo na pamet,hvala jos jednom

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.11.2016 14:21:58   
Animsaj9
Hvala doktorka user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here