|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.4.2020 12:07:45   
Filadendronka
Draga dr Julka, 
Potreban mi je savet. Beba ima godinu dana, rodjena u terminu, uredno napreduje. Nocu se jako cesto budi i cvili, stenje, okrece se i jedino se umiri na dojci. To bude i 10 puta tokom spavanja. Sisa od rodjenja i tokom dana ima vise krutih obroka. Imam osecaj da ga muci stomak, kao da ima grceve i cuje se krcanje creva. Ne deluje da je glad u pitanju, posto su ta nocna sisanja minimalna. Molim neki savet, ne znam gde gresim. Hvala. 

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.4.2020 13:12:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Devojčici (1 godina) se od juče pojavilo crvenilo na vulvi, izgleda da kada je kaknula jednom u toku dana otišlo napred, a nismo odmah primetili, pre nego smo oprali. Ne znam zapravo od čega bi drugo moglo biti. Inače, ima par stolica u toku dana, i uvek je peremo odmah.
I evo to crvenilo traje već 24h. Sad več počinje da me plaši, jer kod dr ne smemo zbog trenutne situacije.
Namazali smo kremu Cicaplast ali sada mi se čini da nije trebalo.
Šta raditi, šta koristiti?

Hvala unapred puno



Moj savet je gentamicin ujutru i u podne i uveče nistatin, javite molim vas kakvo je stanje?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.4.2020 13:47:42   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka, 
Potreban mi je savet. Beba ima godinu dana, rodjena u terminu, uredno napreduje. Nocu se jako cesto budi i cvili, stenje, okrece se i jedino se umiri na dojci. To bude i 10 puta tokom spavanja. Sisa od rodjenja i tokom dana ima vise krutih obroka. Imam osecaj da ga muci stomak, kao da ima grceve i cuje se krcanje creva. Ne deluje da je glad u pitanju, posto su ta nocna sisanja minimalna. Molim neki savet, ne znam gde gresim. Hvala. 


Ne grešite, verovatno je u pitanju varenje, pošto čujete gasove, pa čim je uzmete, ona se na dojci umiri, potreban joj je kontakt sa vama. Savetovala bih vam da joj dajete Bulardi za bebe razmućen u soku 7-10 dana. Pratite da li je vezano sa nekom hranom, interesuje me da li je stolica uredna i da li je neko od vas imao problema kada je bio mali? Kontakt sa vama joj znači, pa je uzmite, mučite se ali tako mora.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.4.2020 14:27:09   
Filadendronka

Beba od rodjenja ima neredovne stolice, tacnije jednu stolicu nedeljno. To je nasledio od mame nazalost. Nas pedijatar nam je ukljucivao probiotske kapi Biogaia i Waya, ali nije imalo neke promene. Jedno vreme se cak javila i klasicna opstipacija, ali se stanje dosta popravilo sa vecim unosom krute hrane. Mislim da je jogurt glavni zadatak odradio. Sad su stolice na dva-tri dana, normalne konzistencije. Mada deluje mi da ga creva i dalje muce. Hvala na savetu, primenicu ga i naravno biti uz bebu da to sto pre prodju ove muke. 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka, 
Potreban mi je savet. Beba ima godinu dana, rodjena u terminu, uredno napreduje. Nocu se jako cesto budi i cvili, stenje, okrece se i jedino se umiri na dojci. To bude i 10 puta tokom spavanja. Sisa od rodjenja i tokom dana ima vise krutih obroka. Imam osecaj da ga muci stomak, kao da ima grceve i cuje se krcanje creva. Ne deluje da je glad u pitanju, posto su ta nocna sisanja minimalna. Molim neki savet, ne znam gde gresim. Hvala. 


Ne grešite, verovatno je u pitanju varenje, pošto čujete gasove, pa čim je uzmete, ona se na dojci umiri, potreban joj je kontakt sa vama. Savetovala bih vam da joj dajete Bulardi za bebe razmućen u soku 7-10 dana. Pratite da li je vezano sa nekom hranom, interesuje me da li je stolica uredna i da li je neko od vas imao problema kada je bio mali? Kontakt sa vama joj znači, pa je uzmite, mučite se ali tako mora.



(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.4.2020 14:49:32   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Puno hvala na pomoći, mazali smo neke 2 nedelje terapiju i sredilo se sada,

Veliki pozdrav od nas!


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Devojčici (1 godina) se od juče pojavilo crvenilo na vulvi, izgleda da kada je kaknula jednom u toku dana otišlo napred, a nismo odmah primetili, pre nego smo oprali. Ne znam zapravo od čega bi drugo moglo biti. Inače, ima par stolica u toku dana, i uvek je peremo odmah.
I evo to crvenilo traje već 24h. Sad več počinje da me plaši, jer kod dr ne smemo zbog trenutne situacije.
Namazali smo kremu Cicaplast ali sada mi se čini da nije trebalo.
Šta raditi, šta koristiti?

Hvala unapred puno



Moj savet je gentamicin ujutru i u podne i uveče nistatin, javite molim vas kakvo je stanje?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.4.2020 16:00:24   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Beba od rodjenja ima neredovne stolice, tacnije jednu stolicu nedeljno. To je nasledio od mame nazalost. Nas pedijatar nam je ukljucivao probiotske kapi Biogaia i Waya, ali nije imalo neke promene. Jedno vreme se cak javila i klasicna opstipacija, ali se stanje dosta popravilo sa vecim unosom krute hrane. Mislim da je jogurt glavni zadatak odradio. Sad su stolice na dva-tri dana, normalne konzistencije. Mada deluje mi da ga creva i dalje muce. Hvala na savetu, primenicu ga i naravno biti uz bebu da to sto pre prodju ove muke. 
IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Draga dr Julka, 
Potreban mi je savet. Beba ima godinu dana, rodjena u terminu, uredno napreduje. Nocu se jako cesto budi i cvili, stenje, okrece se i jedino se umiri na dojci. To bude i 10 puta tokom spavanja. Sisa od rodjenja i tokom dana ima vise krutih obroka. Imam osecaj da ga muci stomak, kao da ima grceve i cuje se krcanje creva. Ne deluje da je glad u pitanju, posto su ta nocna sisanja minimalna. Molim neki savet, ne znam gde gresim. Hvala. 


Ne grešite, verovatno je u pitanju varenje, pošto čujete gasove, pa čim je uzmete, ona se na dojci umiri, potreban joj je kontakt sa vama. Savetovala bih vam da joj dajete Bulardi za bebe razmućen u soku 7-10 dana. Pratite da li je vezano sa nekom hranom, interesuje me da li je stolica uredna i da li je neko od vas imao problema kada je bio mali? Kontakt sa vama joj znači, pa je uzmite, mučite se ali tako mora.






Ako neko od roditelja pati od opstipacije onda najčešće i dete ima problem. Ja znam da ste dobili savet za ishranu, ali kiselo mleko forsirajte jer je tu fermentacija najbolja i prirodno je kiseljenje. Koristite Bulardi junior kako sam vam napisala. Mogli bi ste da nekoliko dana, uz takvu ishranu, koristite Laktulosa sirup, to je biljni siruo, imala sam u praksi dobre rezultate pri njegovoj primeni. Pozdravljam vas, javite se kada imate problem.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.4.2020 13:12:39   
dunja RR
Draga Dr Julka, jutros dok sam spremala doručak nisam primetila bebu (14 meseci) kod svojih nogu, čučala je, i zgazila sam joj šaku, i to klompom :( celom svojom težinom, nisam sigurna koji deo, mislim centar (bila joj je crvena cela šaka), kratko je samo plakala, posle bila vesela,igrala se, sada je napolju.
Da sam joj nešto ne daj Bože polomila, verujem da bi plakala i dalje, ili grešim?
Ne bih da je vodim u Dom Zdravlja sada, ako nema potrebe.

Hvala vam unapred

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.4.2020 13:18:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
9.5.2020 15:36:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, jutros dok sam spremala doručak nisam primetila bebu (14 meseci) kod svojih nogu, čučala je, i zgazila sam joj šaku, i to klompom :( celom svojom težinom, nisam sigurna koji deo, mislim centar (bila joj je crvena cela šaka), kratko je samo plakala, posle bila vesela,igrala se, sada je napolju.
Da sam joj nešto ne daj Bože polomila, verujem da bi plakala i dalje, ili grešim?
Ne bih da je vodim u Dom Zdravlja sada, ako nema potrebe.

Hvala vam unapred

Ja se izvinjavam sto vam se sada javljam, molim vas izvinite, imala sam veliki porodicni problem. Sigurna sam da je do sad sve proslo. Bitno je da dete pomera i savija sve prstice i da moze da stegne pesnicu. Vi bi ste sada mogli da joj ispipate i blago ispritiskate svaki prst i kosti sake i vidite da li bolno reaguje. Ako ima bola javite se decijem ortopedu. Jos jednom izvinite .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
12.5.2020 7:45:52   
degu
Postovani, moje dete ima 3 godine, slabo jede, ima 13.5kg i jako cesto ima temperature iz neobjasnjivih razloga. To su temperature oko 40 stepeni, to nije cudno jer su njemu kod svakog virusa tako visoke temperature. Vec cetvrti put se desava da ima samo temperaturu i otecene zlezde ispod usiju, to je otok velicine morcijeg jajeta. Ne curi mu nos, ne kaslje, nista, samo zlezde i temperatura. Prvi put je njegova dr-ka sumnjala na zauske, popio je antibiotik i za 3 dana je proslo, drugi put je isto dobio antibiotike, radili smo test na mononukleozu i neke enzime jetre, kks i crp. Sve je bilo u redu, samo je crp bio 74. Prosli put zbog pandemije nismo primljeni, vec je ostalo na tome ako ne prodje za 3 dana da se javimo. Proslo je i bez antibiotika. Evo sad se opet isto desava, nije proslo ni mesec dana, opet treba samo telefonski sa doktorkom da pricamo. Stvarno se brinem. Neobicno mi je da je dete tako cesto bolesno i to uvek samo temperatura i zlezde. Da li su pljuvacne ili limfne ne znam. Molim Vas recite mi gde da vodim dete, sta moze da bude, sta dalje da trazimo? Hvala unapred!



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.5.2020 13:58:27   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka, jutros dok sam spremala doručak nisam primetila bebu (14 meseci) kod svojih nogu, čučala je, i zgazila sam joj šaku, i to klompom :( celom svojom težinom, nisam sigurna koji deo, mislim centar (bila joj je crvena cela šaka), kratko je samo plakala, posle bila vesela,igrala se, sada je napolju.
Da sam joj nešto ne daj Bože polomila, verujem da bi plakala i dalje, ili grešim?
Ne bih da je vodim u Dom Zdravlja sada, ako nema potrebe.

Hvala vam unapred

Ja se izvinjavam sto vam se sada javljam, molim vas izvinite, imala sam veliki porodicni problem. Sigurna sam da je do sad sve proslo. Bitno je da dete pomera i savija sve prstice i da moze da stegne pesnicu. Vi bi ste sada mogli da joj ispipate i blago ispritiskate svaki prst i kosti sake i vidite da li bolno reaguje. Ako ima bola javite se decijem ortopedu. Jos jednom izvinite .


Draga Dr Julka,

Hvala vam puno na odgovoru, sve je ok, nije se žalila posle.

Puno pozdrava

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.5.2020 14:01:53   
dunja RR
Draga Dr Julka,

Imam i novo pitanje, pre nekih 5-6 dana primetila sam kod ćerke, bebe, ona ima 14 i po meseci, beleg na desnom boku, tj. malo iznad boka, svetao, ali poveći, nekih 5-6 cm u obimu. Ranije ga nije bilo. Znači pigmentacija koja je vidljiva, ali svetla, je, ćerka inače ima baš beo ten, ovaj beleg je nešto tamnijii, poput bele kafe recimo, ali vidi se, samo nisam sigurna ako uslikam da li će se videti, pa da stavim sliku ovde. Nije ispupčeno, već je u nivou kože.

Inače ona ima rodin ugriz, hemangiom na čelu i na vratu, od rođenja, ali ovaj beleg nije imala ranije. Nisam primatila da je bio manji pa da sada raste, kako i ona raste.

Sledećeg meseca bi smo strebali na sistematski, pa ću tek tada pitati našeg pedijatra.


Šta bi to moglo biti, da se tako odjednom pojavi? Inače ne svrbi je, ne boli .

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2020 14:08:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.5.2020 14:07:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: degu

Postovani, moje dete ima 3 godine, slabo jede, ima 13.5kg i jako cesto ima temperature iz neobjasnjivih razloga. To su temperature oko 40 stepeni, to nije cudno jer su njemu kod svakog virusa tako visoke temperature. Vec cetvrti put se desava da ima samo temperaturu i otecene zlezde ispod usiju, to je otok velicine morcijeg jajeta. Ne curi mu nos, ne kaslje, nista, samo zlezde i temperatura. Prvi put je njegova dr-ka sumnjala na zauske, popio je antibiotik i za 3 dana je proslo, drugi put je isto dobio antibiotike, radili smo test na mononukleozu i neke enzime jetre, kks i crp. Sve je bilo u redu, samo je crp bio 74. Prosli put zbog pandemije nismo primljeni, vec je ostalo na tome ako ne prodje za 3 dana da se javimo. Proslo je i bez antibiotika. Evo sad se opet isto desava, nije proslo ni mesec dana, opet treba samo telefonski sa doktorkom da pricamo. Stvarno se brinem. Neobicno mi je da je dete tako cesto bolesno i to uvek samo temperatura i zlezde. Da li su pljuvacne ili limfne ne znam. Molim Vas recite mi gde da vodim dete, sta moze da bude, sta dalje da trazimo? Hvala unapred!



Sto se tice telesne mase kod decaka je sa 3 godine od 12,7 do 16,9 kg granica, a kod devojcica sa 3 godine je od 12,3 do 16,4 kg granica , medjutim ne znam kakvi ste vi bili sa tezinom kao mali. Ono sto brine su te ceste temperature. Temperatura je uvek znak neke virusne ili bakterijske infekcije. Limfne zlezde mogu da budu povecane u infekciji kod limfatice dece i one mogu biti povecane na vratu, pod pazuhom i preponama. Posto je to tako cesto kako kazete ja bih se obavezno posavetovala prvo sa decijim imunologom i pa sa decijim hematologom. Javite mi se kada bude dete pregledano kod decijeg imunologa.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.5.2020 14:10:02   
dunja RR
Da dodam, da je ne svrbi, ne boli, i još da kažem da moj suprug ima dosta mladeža, ako to može imati ikakve veze.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Imam i novo pitanje, pre nekih 5-6 dana primetila sam kod ćerke, bebe, ona ima 14 i po meseci, beleg na desnom boku, tj. malo iznad boka, svetao, ali poveći, nekih 5-6 cm u obimu. Ranije ga nije bilo. Znači pigmentacija koja je vidljiva, ali svetla, je, ćerka inače ima baš beo ten, ovaj beleg je nešto tamnijii, poput bele kafe recimo, ali vidi se, samo nisam sigurna ako uslikam da li će se videti, pa da stavim sliku ovde. Nije ispupčeno, već je u nivou kože.

Inače ona ima rodin ugriz, hemangiom na čelu i na vratu, od rođenja, ali ovaj beleg nije imala ranije. Nisam primatila da je bio manji pa da sada raste, kako i ona raste.

Sledećeg meseca bi smo strebali na sistematski, pa ću tek tada pitati našeg pedijatra.


Šta bi to moglo biti, da se tako odjednom pojavi?



< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2020 14:14:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.5.2020 14:14:35   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga Dr Julka,

Imam i novo pitanje, pre nekih 5-6 dana primetila sam kod ćerke, bebe, ona ima 14 i po meseci, beleg na desnom boku, tj. malo iznad boka, svetao, ali poveći, nekih 5-6 cm u obimu. Ranije ga nije bilo. Znači pigmentacija koja je vidljiva, ali svetla, je, ćerka inače ima baš beo ten, ovaj beleg je nešto tamnijii, poput bele kafe recimo, ali vidi se, samo nisam sigurna ako uslikam da li će se videti, pa da stavim sliku ovde. Nije ispupčeno, već je u nivou kože.

Inače ona ima rodin ugriz, hemangiom na čelu i na vratu, od rođenja, ali ovaj beleg nije imala ranije. Nisam primatila da je bio manji pa da sada raste, kako i ona raste.

Sledećeg meseca bi smo strebali na sistematski, pa ću tek tada pitati našeg pedijatra.


Šta bi to moglo biti, da se tako odjednom pojavi? Inače ne svrbi je, ne boli .

Vazno je da na sistematskom pregledu ,obavezno pogleda pedijatar. Ako je boja bele kafe , a samo je takva jedna promena onda je verovatno hemangiom ,a ako ima vise od tri onda mramo pitati dec. imunologa. Vasa obaveza je da mi se javite posle sistematskog pregleda i tada ce te mi poslati i sliku.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
14.5.2020 14:19:58   
dunja RR
Da li u te tri računate i ove hemangiome na čelu i na vratu, koji su vidljivi od rođenja? Jer ona ima tu jednu promenu na boku i ona je povelika, ali proveriću da nema još negde, sada spava pa ću kasnije + ima na vratu i na čelu, ali su te dve taminje, crvenije, tj. rodin ugriz i one su vidljive od rođenja.

Čini mi se da ima i jednu skroz belu pigmentaciju ali manju, to smo ranije primetili, a sada se ne sećam gde se tačno nalazi, isto ću kasnije proveriti, ta manja je svetlija od njene kože, znači drugačija od ove veće.






Stariji sin inače ima mongolsku mrlju, plavičastu, ali samo jednu, od rođenja.




Hvala vam puno, javiću se nakon sistematskog,

Puno pozdrava

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.5.2020 14:21:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.5.2020 7:28:48   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li u te tri računate i ove hemangiome na čelu i na vratu, koji su vidljivi od rođenja? Jer ona ima tu jednu promenu na boku i ona je povelika, ali proveriću da nema još negde, sada spava pa ću kasnije + ima na vratu i na čelu, ali su te dve taminje, crvenije, tj. rodin ugriz i one su vidljive od rođenja.

Čini mi se da ima i jednu skroz belu pigmentaciju ali manju, to smo ranije primetili, a sada se ne sećam gde se tačno nalazi, isto ću kasnije proveriti, ta manja je svetlija od njene kože, znači drugačija od ove veće.






Stariji sin inače ima mongolsku mrlju, plavičastu, ali samo jednu, od rođenja.




Hvala vam puno, javiću se nakon sistematskog,

Puno pozdrava

Mislila sma na vise od tri promene na kozi boje bele kafe, a ne na te roze koje ima na celu, koja pripada promenama tipa hemangioma. Sto se tice sina i mongoloidne mrlje to je promena koja se javlja kod dece koja imaju visak pigmenta i ona ce se vremenom izgubiti. Pozdrav

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.5.2020 13:39:35   
degu


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: degu

Postovani, moje dete ima 3 godine, slabo jede, ima 13.5kg i jako cesto ima temperature iz neobjasnjivih razloga. To su temperature oko 40 stepeni, to nije cudno jer su njemu kod svakog virusa tako visoke temperature. Vec cetvrti put se desava da ima samo temperaturu i otecene zlezde ispod usiju, to je otok velicine morcijeg jajeta. Ne curi mu nos, ne kaslje, nista, samo zlezde i temperatura. Prvi put je njegova dr-ka sumnjala na zauske, popio je antibiotik i za 3 dana je proslo, drugi put je isto dobio antibiotike, radili smo test na mononukleozu i neke enzime jetre, kks i crp. Sve je bilo u redu, samo je crp bio 74. Prosli put zbog pandemije nismo primljeni, vec je ostalo na tome ako ne prodje za 3 dana da se javimo. Proslo je i bez antibiotika. Evo sad se opet isto desava, nije proslo ni mesec dana, opet treba samo telefonski sa doktorkom da pricamo. Stvarno se brinem. Neobicno mi je da je dete tako cesto bolesno i to uvek samo temperatura i zlezde. Da li su pljuvacne ili limfne ne znam. Molim Vas recite mi gde da vodim dete, sta moze da bude, sta dalje da trazimo? Hvala unapred!



Sto se tice telesne mase kod decaka je sa 3 godine od 12,7 do 16,9 kg granica, a kod devojcica sa 3 godine je od 12,3 do 16,4 kg granica , medjutim ne znam kakvi ste vi bili sa tezinom kao mali. Ono sto brine su te ceste temperature. Temperatura je uvek znak neke virusne ili bakterijske infekcije. Limfne zlezde mogu da budu povecane u infekciji kod limfatice dece i one mogu biti povecane na vratu, pod pazuhom i preponama. Posto je to tako cesto kako kazete ja bih se obavezno posavetovala prvo sa decijim imunologom i pa sa decijim hematologom. Javite mi se kada bude dete pregledano kod decijeg imunologa.


Hvala na odgovoru! U medjuvremenu je uradjen Alt, Ast, gama gt, alfa amilaza, to je u granicama referentnih vrednosti. Crp mu je bio 58.4 odmah prvi dan od skoka temperature. Kks je dobra, sem sto su leukociti poviseni, na 17,74 *10 na 9. Dobio je panklav da pije, iz brisa grla mu je u medjuvremenu izolovana bakterija Streptococcus pyogenes, u ponedeljak nosimo nalaze. Nadam se da smo pronasli uzrok i da cemo konacno resiti problem. Razmisljam da svi uradimo bris grla, mozda mu neko od nas stalno prenosi ili ni jednom do sad nije infekcija izlecena do kraja.
Sto se tice kilaze i suprug i ja smo bili sitni i mrsavi, sestra mu je doduse potpuno drugacija, ona ima 6 god i 23kg, uvek je bila krupna.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.5.2020 17:22:59   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: degu



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: degu

Postovani, moje dete ima 3 godine, slabo jede, ima 13.5kg i jako cesto ima temperature iz neobjasnjivih razloga. To su temperature oko 40 stepeni, to nije cudno jer su njemu kod svakog virusa tako visoke temperature. Vec cetvrti put se desava da ima samo temperaturu i otecene zlezde ispod usiju, to je otok velicine morcijeg jajeta. Ne curi mu nos, ne kaslje, nista, samo zlezde i temperatura. Prvi put je njegova dr-ka sumnjala na zauske, popio je antibiotik i za 3 dana je proslo, drugi put je isto dobio antibiotike, radili smo test na mononukleozu i neke enzime jetre, kks i crp. Sve je bilo u redu, samo je crp bio 74. Prosli put zbog pandemije nismo primljeni, vec je ostalo na tome ako ne prodje za 3 dana da se javimo. Proslo je i bez antibiotika. Evo sad se opet isto desava, nije proslo ni mesec dana, opet treba samo telefonski sa doktorkom da pricamo. Stvarno se brinem. Neobicno mi je da je dete tako cesto bolesno i to uvek samo temperatura i zlezde. Da li su pljuvacne ili limfne ne znam. Molim Vas recite mi gde da vodim dete, sta moze da bude, sta dalje da trazimo? Hvala unapred!



Sto se tice telesne mase kod decaka je sa 3 godine od 12,7 do 16,9 kg granica, a kod devojcica sa 3 godine je od 12,3 do 16,4 kg granica , medjutim ne znam kakvi ste vi bili sa tezinom kao mali. Ono sto brine su te ceste temperature. Temperatura je uvek znak neke virusne ili bakterijske infekcije. Limfne zlezde mogu da budu povecane u infekciji kod limfatice dece i one mogu biti povecane na vratu, pod pazuhom i preponama. Posto je to tako cesto kako kazete ja bih se obavezno posavetovala prvo sa decijim imunologom i pa sa decijim hematologom. Javite mi se kada bude dete pregledano kod decijeg imunologa.


Hvala na odgovoru! U medjuvremenu je uradjen Alt, Ast, gama gt, alfa amilaza, to je u granicama referentnih vrednosti. Crp mu je bio 58.4 odmah prvi dan od skoka temperature. Kks je dobra, sem sto su leukociti poviseni, na 17,74 *10 na 9. Dobio je panklav da pije, iz brisa grla mu je u medjuvremenu izolovana bakterija Streptococcus pyogenes, u ponedeljak nosimo nalaze. Nadam se da smo pronasli uzrok i da cemo konacno resiti problem. Razmisljam da svi uradimo bris grla, mozda mu neko od nas stalno prenosi ili ni jednom do sad nije infekcija izlecena do kraja.
Sto se tice kilaze i suprug i ja smo bili sitni i mrsavi, sestra mu je doduse potpuno drugacija, ona ima 6 god i 23kg, uvek je bila krupna.

Na osnovi ovoga sto ste mi poslali ja vidim da su Le povecani, da je Crp povecan ,da je u brisu nadjen Streptococuc pyogenes i zakljucujemo da je u pitanju bakterijska infekcija koja je uzrok temperature i povecanja limfnih zlezda. Zato je ispravno da pijete Panklav deset dana sa Bulardijem za decu 1x1 dnevno deset dana. Nakon terapije ,dva do tri dana ponovite bris , Kks ,Lf i Crp. Bilo bi lepo i da se raspitate kod vasih roditelja da li je neko od vas kada je bio mali, imao neku infekciju grla ,nosa i temperaturu reagovao povecanjem limfnih zlezda na vratu. Cujemo se nakon terapije i ponovljenih rezultata.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.5.2020 17:24:57   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li u te tri računate i ove hemangiome na čelu i na vratu, koji su vidljivi od rođenja? Jer ona ima tu jednu promenu na boku i ona je povelika, ali proveriću da nema još negde, sada spava pa ću kasnije + ima na vratu i na čelu, ali su te dve taminje, crvenije, tj. rodin ugriz i one su vidljive od rođenja.

Čini mi se da ima i jednu skroz belu pigmentaciju ali manju, to smo ranije primetili, a sada se ne sećam gde se tačno nalazi, isto ću kasnije proveriti, ta manja je svetlija od njene kože, znači drugačija od ove veće.






Stariji sin inače ima mongolsku mrlju, plavičastu, ali samo jednu, od rođenja.




Hvala vam puno, javiću se nakon sistematskog,

Puno pozdrava

Mislila sma na vise od tri promene na kozi boje bele kafe, a ne na te roze koje ima na celu, koja pripada promenama tipa hemangioma. Sto se tice sina i mongoloidne mrlje to je promena koja se javlja kod dece koja imaju visak pigmenta i ona ce se vremenom izgubiti. Pozdrav

Javite mi se nakon pregleda kod vaseg pedijatra koji ima mogucnos da pogleda te kozne promene i boju.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 8:24:14   
emicaa
Postovana doktorka.Do koje je godine normalno da dijete ima tjemenjacu.Od prijateljice djevojcice ima 3 godine i jos ima pomalo,na rodjenju je imala bas mnogo.Hvala unaprijed na odgovoru

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 13:26:07   
betibupbg
Пostovana doktorka,kako resiti problem cestog ojeda ispod pelene ?Hvala.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 14:08:28   
dunja RR
Draga Dr Julka, javljam se obavezno, sistematski u Domu zdravlja bi trebali da imamo u junu, jer su mi rekli da se javim krajem maja.
Pokušaću i da slikam (da uhvatim nekako da se vidi) ovu promenu, pa da vam postavim ovde u temi.

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li u te tri računate i ove hemangiome na čelu i na vratu, koji su vidljivi od rođenja? Jer ona ima tu jednu promenu na boku i ona je povelika, ali proveriću da nema još negde, sada spava pa ću kasnije + ima na vratu i na čelu, ali su te dve taminje, crvenije, tj. rodin ugriz i one su vidljive od rođenja.

Čini mi se da ima i jednu skroz belu pigmentaciju ali manju, to smo ranije primetili, a sada se ne sećam gde se tačno nalazi, isto ću kasnije proveriti, ta manja je svetlija od njene kože, znači drugačija od ove veće.






Stariji sin inače ima mongolsku mrlju, plavičastu, ali samo jednu, od rođenja.




Hvala vam puno, javiću se nakon sistematskog,

Puno pozdrava

Mislila sma na vise od tri promene na kozi boje bele kafe, a ne na te roze koje ima na celu, koja pripada promenama tipa hemangioma. Sto se tice sina i mongoloidne mrlje to je promena koja se javlja kod dece koja imaju visak pigmenta i ona ce se vremenom izgubiti. Pozdrav

Javite mi se nakon pregleda kod vaseg pedijatra koji ima mogucnos da pogleda te kozne promene i boju.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 18:23:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana doktorka.Do koje je godine normalno da dijete ima tjemenjacu.Od prijateljice djevojcice ima 3 godine i jos ima pomalo,na rodjenju je imala bas mnogo.Hvala unaprijed na odgovoru

U literaturi ne postoji do kog uzrasta moze biti prisutna temenjaca, ali postoje i odrasli ljudi koji imaju vise peruti sto je vezano za kozu glave. To nije nista samo treba 1-2 sata natopiti tu temenjacicu uljem pre kupanja pa oprati , istrljati koliko mozete glavicu, osusiti peskirom pa cesljicem iscesljavati. To uvek raditi dok se promena ne povuce, ali nakon toga se moze opet pojaviti, jer verovatno postoji sklonost.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 18:29:14   
degu
Postovana dr-ka Julka, jedino sto znam da je suprug navodno imao zauske kao mali, e sad on je '78.godiste, ne znam jel tad bila uvedena MMR vakcina, svekrva je i kod prvog oticanja zlezda kod naseg sina tvrdila da su zauske jer je mm isto tako imao kao mali. Kod nas se ispostavilo da nisu zauske. Sa napomenem jos da ne reaguje tako na svaku infekciju, kad zakaci virus, kad mu curi nosic, kaslje i ima druge simptome, ne oticu mu zlezde.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.5.2020 18:31:46   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: betibupbg

<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Пostovana doktorka,kako resiti problem cestog ojeda ispod pelene ?Hvala.</font></font>

Postoje deca koja su sklona ojedu. Kozu uvek posle stolice prati samo toplom vodom pod mlazom, a posle mokrenja obrisati sa mokrim peskirom. Nakon toga kozu osusiti fenom, mazati kozu Nystatin mascu ujutru i uvece, a preko dana sa Sudokremom . Bilo bi dobro da dete jedan duzi period pije i neki probiotik zbog bakterija u crevima, jer je potrebno uspostaviti crevnu floru.

(odgovor članu betibupbg)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here