|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
15.1.2022 11:41:51   
dddaca
Da, brinem i ja zbog tih zlezda. Nadam se da cemo uraditi ponovni ultrazvuk kod gastro kad budemo isli. Ako ne, zakazacemo privatno kod hematologa. Dete je veselo, raspolozeno, ali brinem.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.1.2022 17:51:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dddaca

Da, brinem i ja zbog tih zlezda. Nadam se da cemo uraditi ponovni ultrazvuk kod gastro kad budemo isli. Ako ne, zakazacemo privatno kod hematologa. Dete je veselo, raspolozeno, ali brinem.

Ja sam malo dosadna kada je decije zdravlje u pitanju, pa stalno nesto zapitkujem. Javite mi se kada zavrsite preglad. Pozdravljam vas.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.1.2022 22:40:37   
bubulence
Postovana doktorka, opet mi. Sutra imamo ponovo eeg glave pa sa ocitanim snimkom i rezultatima krvi idemo kod naseg dr . Ono sto me brine jeste sto me je pozvala nasa dr pedijatar da kaze da su stigli nalazi krvi i da je sve ok osim LDH koji je povisen na 660. I da ponovimo nalaz sledece nedelje. Rekla je da je to u redu ukoliko je sin bio nedavno prehladjen,ali nije. Zdrav je vise od mesec dana.Da li mislite da je to zabrinjavajuce, da li da odemo negde privatno? Malo smo sludjeni i uplaseni oko svega sto se desava sa epilepsijom a magnetnu jos nismo uradili (zakazani smo za 10.2.)

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.1.2022 23:14:18   
Mirko Svirko
Postovana doktorka, imali smo koronu , od 11.12 do 24.12 bili u izolaciji.

Dete je pre toga treniralo u skolici sporta, 3 treninga nedeljno. Nasa dr pedijatar rekla je mesec dana da ne trenira i da u skoli ne radi fizicko. Bio je raspust pa nije ni trenirao ni imao fizicko. Da li sada moze normalno da trenira ili moramo da odradimo neki pregled kod kardiologa ili pedijatra?Da napomenem da je operisao krajnike 2019 zbog cestih upala grla. I da je sada boljeg zdravstvenog stanja.Sada pije vitamin C,  vitamin D i cink.Da li sada krecemo postepeno samo fizicko u skoli 3x nedeljno ili moze i da trenira?Hvala unapred.Pozdrav!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2022 8:32:05   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Postovana doktorka, opet mi. Sutra imamo ponovo eeg glave pa sa ocitanim snimkom i rezultatima krvi idemo kod naseg dr . Ono sto me brine jeste sto me je pozvala nasa dr pedijatar da kaze da su stigli nalazi krvi i da je sve ok osim LDH koji je povisen na 660. I da ponovimo nalaz sledece nedelje. Rekla je da je to u redu ukoliko je sin bio nedavno prehladjen,ali nije. Zdrav je vise od mesec dana.Da li mislite da je to zabrinjavajuce, da li da odemo negde privatno? Malo smo sludjeni i uplaseni oko svega sto se desava sa epilepsijom a magnetnu jos nismo uradili (zakazani smo za 10.2.)

Ja stvarno ne mogu da kazem nista na ovako izolovan nalaz. Bitno je da se dete normalno ponasa , da ne pokazuje znake bolesti. Ponovite nalaz odmah, danas pa mi javite.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
21.1.2022 8:39:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Postovana doktorka, imali smo koronu , od 11.12 do 24.12 bili u izolaciji.

Dete je pre toga treniralo u skolici sporta, 3 treninga nedeljno. Nasa dr pedijatar rekla je mesec dana da ne trenira i da u skoli ne radi fizicko. Bio je raspust pa nije ni trenirao ni imao fizicko. Da li sada moze normalno da trenira ili moramo da odradimo neki pregled kod kardiologa ili pedijatra?Da napomenem da je operisao krajnike 2019 zbog cestih upala grla. I da je sada boljeg zdravstvenog stanja.Sada pije vitamin C,  vitamin D i cink.Da li sada krecemo postepeno samo fizicko u skoli 3x nedeljno ili moze i da trenira?Hvala unapred.Pozdrav!

Dete je prelezalo Covid, bilo u izolaciji, dobro se oseca, ja bih za svaki slucaj ponovila KKS i CRP. Posto je dete u pitanju,uradite bih pregled i kod decijeg kardiologa, i ako je sve uredu, normalno zivite. Ovo je sve predostroznosti radi, ne mozemo biti niusta sigurni, ali smo sve uradili.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
22.1.2022 22:34:15   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Postovana doktorka, opet mi. Sutra imamo ponovo eeg glave pa sa ocitanim snimkom i rezultatima krvi idemo kod naseg dr . Ono sto me brine jeste sto me je pozvala nasa dr pedijatar da kaze da su stigli nalazi krvi i da je sve ok osim LDH koji je povisen na 660. I da ponovimo nalaz sledece nedelje. Rekla je da je to u redu ukoliko je sin bio nedavno prehladjen,ali nije. Zdrav je vise od mesec dana.Da li mislite da je to zabrinjavajuce, da li da odemo negde privatno? Malo smo sludjeni i uplaseni oko svega sto se desava sa epilepsijom a magnetnu jos nismo uradili (zakazani smo za 10.2.)

Ja stvarno ne mogu da kazem nista na ovako izolovan nalaz. Bitno je da se dete normalno ponasa , da ne pokazuje znake bolesti. Ponovite nalaz odmah, danas pa mi javite.


U ponedeljak idemo da vadimo krv. Dr kaze da je velika verovatnoca da mu lek ne odgovara . Eftil moze da utice na jetru zato se i rade analize. U svakom slučaju javljam se u ponedeljak.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
23.1.2022 18:55:56   
Jeca1234
Upadam u temuAli ne znam kako drugačije da postavim pitanjeMožete li mi pomoći oko ovih nalazaBeba ima 19 mjeseciNije prehladjena bila ali su joj limfociti poviseniuser posted image Je li ovo nešto zabrinjavajućeNisu mi jasni prvi limfociti koji su u normali i ovi dojnji koji su poviseni

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
25.1.2022 19:39:47   
marketing RR

Draga doktorka Julka, jedna mama pita za savet:

Da li je obavezno bsz vakcinu ponavljati ako se nije primila? Beba mi ima 10mjeseci nije se primila i do sada nisu trazili i sad traze,al nisu naveli pod obavezno..Eto kao ako se ne primi sad nece vise ni ponavljati..Hvala unaprijed

(odgovor članu Jeca1234)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.1.2022 10:03:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Jeca1234

Upadam u temuAli ne znam kako drugačije da postavim pitanjeMožete li mi pomoći oko ovih nalazaBeba ima 19 mjeseciNije prehladjena bila ali su joj limfociti poviseniuser posted image Je li ovo nešto zabrinjavajućeNisu mi jasni prvi limfociti koji su u normali i ovi dojnji koji su poviseni

Ovaj nalaz KKS je normalan, Le. Hgb, Er i Tr su normalni, a taj odnos u formuli je dobar za uzrast, inace se on menja u toku dana. Nemoj te brinuti.

(odgovor članu Jeca1234)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.1.2022 10:27:15   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR


Draga doktorka Julka, jedna mama pita za savet:

Da li je obavezno bsz vakcinu ponavljati ako se nije primila? Beba mi ima 10mjeseci nije se primila i do sada nisu trazili i sad traze,al nisu naveli pod obavezno..Eto kao ako se ne primi sad nece vise ni ponavljati..Hvala unaprijed

Ranije je se kod dece kod kojih se nije formirao oziljak nakon BCG vakvine radio PPD test, ali se on vise ne radi, pracenjem vakcinisane dece zakljuceno je da vakcinu ne treba ponavljati. To je dokrtina danas. Mi se pridrzavamo naucnih otkrica i upustava o vakcinaciji.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.2.2022 8:46:02   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence

Draga doktorka, prvo sve najlepse Vam zelim u novoj godini. Dete je na terapiji i odlicno je podnosi. Ponovili smo eeg, dr kaze da su i dalje vidljive promene koje ukazuju na epilepsiju ali je to i ocekivao. Bitno je da su promene manje sto znaci da dobro reaguje na terapiju. Magnetna nam je zakazana za 10.2. u decijoj bolnici u NS, privatno nismo mogli da zakazemo jer mora da radi u totalnoj anesteziji i niko u NS to ne radi. On se ponasa nkrmalno, izuzetno je veselo dete kao i ranije ❣️. Hvala sto mislite na nas❤️

Postovani, prosao je 10.02. kada vam je bila zakazana magnetna rezonanca u Decijioj bolnici, ne javljate mi kakav je rezultat. Javite mi ,pozdrav.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.2.2022 12:21:35   
bubulence
Postovana doktorka, rezultate cekamo 2 nedelje. Ocekujem da ce me zvati krajem sledece nedelje .

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 938
   Pitajte Pampers pedijatra
21.2.2022 21:27:34   
Trepkica
Postovana doktorka,Molim vas za misljenje da li he vrednost trombocita kod dvogodisnjeg decaka za brigu i koje dalje korake preduzeti?user posted image
Hvala unapred na odgovoru

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.2.2022 11:01:39   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Trepkica

Postovana doktorka,Molim vas za misljenje da li he vrednost trombocita kod dvogodisnjeg decaka za brigu i koje dalje korake preduzeti?user posted image
Hvala unapred na odgovoru

Molim vas izvinite sto vam odmah nisam odgovorila, bila sam bolesna od ove korone. Gledam ovu kks i nije mi logicno, ne mogu da je pravilno tumacim, jer su trombociti niski, a dete nema krvavljenja, nije u nekoj infekciji, verujem da je greska, molim vas da ponovite kks pa da vidimo da li je greska. Javite mi se.

(odgovor članu Trepkica)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
26.2.2022 11:22:52   
Trepkica
Hvala najlepse na odgovoru,zelim vam brz oporavak. Odradili smo ponovo rezultate,doduse u drugoj laboratoriji jer smo u banji,i trombociti su 212. Doktorka kaze da je KS savrsena. Sta mislite za koliko da ponovimo opet da bidemo sigurni da je sve u redu?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
27.2.2022 9:17:16   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Trepkica

Hvala najlepse na odgovoru,zelim vam brz oporavak. Odradili smo ponovo rezultate,doduse u drugoj laboratoriji jer smo u banji,i trombociti su 212. Doktorka kaze da je KS savrsena. Sta mislite za koliko da ponovimo opet da bidemo sigurni da je sve u redu?

Nema potrebe da ponavljate ponovo KKS, predpostavljala sam da se radi o greski , ali moralo se ponoviti za svaki slucaj. Pozdravljam vas i odmarajte se.

(odgovor članu Trepkica)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
28.2.2022 8:13:09   
nata11
Postovana Dr
Molim Vas za komentar krvne slike deteta od 3 god.
Imala je povracanje jedne veceru, nakon toga SE zalila na bol u stomaku Ali je pregledom kod Dr ustanovljena upala grla.

user posted image

Dobila je Brufen za bolove u misicima 3 dana i ospamox 2ml/8h - 5 dana.

Hvala unapred.

< Poruku je uredio nata11 -- 28.2.2022 8:14:20 >


_____________________________





(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.3.2022 20:14:48   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Draga doktorka, prvo sve najlepse Vam zelim u novoj godini. Dete je na terapiji i odlicno je podnosi. Ponovili smo eeg, dr kaze da su i dalje vidljive promene koje ukazuju na epilepsiju ali je to i ocekivao. Bitno je da su promene manje sto znaci da dobro reaguje na terapiju. Magnetna nam je zakazana za 10.2. u decijoj bolnici u NS, privatno nismo mogli da zakazemo jer mora da radi u totalnoj anesteziji i niko u NS to ne radi. On se ponasa nkrmalno, izuzetno je veselo dete kao i ranije ❣️. Hvala sto mislite na nas❤️

Postovani, prosao je 10.02. kada vam je bila zakazana magnetna rezonanca u Decijioj bolnici, ne javljate mi kakav je rezultat. Javite mi ,pozdrav.


Draga doktorka, samo da javimo da smo konacno dobili rezultate magnetne rezonance i da je sve u redu. Nema nikakvih promena ni ostecenja na mozgu. Eftil pije i dalje,nisu mu povecali dozu jer je ovako sve u redu.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.3.2022 14:49:32   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: bubulence

Draga doktorka, prvo sve najlepse Vam zelim u novoj godini. Dete je na terapiji i odlicno je podnosi. Ponovili smo eeg, dr kaze da su i dalje vidljive promene koje ukazuju na epilepsiju ali je to i ocekivao. Bitno je da su promene manje sto znaci da dobro reaguje na terapiju. Magnetna nam je zakazana za 10.2. u decijoj bolnici u NS, privatno nismo mogli da zakazemo jer mora da radi u totalnoj anesteziji i niko u NS to ne radi. On se ponasa nkrmalno, izuzetno je veselo dete kao i ranije ❣️. Hvala sto mislite na nas❤️

Postovani, prosao je 10.02. kada vam je bila zakazana magnetna rezonanca u Decijioj bolnici, ne javljate mi kakav je rezultat. Javite mi ,pozdrav.


Draga doktorka, samo da javimo da smo konacno dobili rezultate magnetne rezonance i da je sve u redu. Nema nikakvih promena ni ostecenja na mozgu. Eftil pije i dalje,nisu mu povecali dozu jer je ovako sve u redu.

Hvala vam sto ste mi javili. Drago mi je sto je rezultat dobar. Puno vas pozdravljam i zelim vam svako dobro. Javite se ako vam nesto treba.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
4.3.2022 14:59:25   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: nata11

Postovana Dr
Molim Vas za komentar krvne slike deteta od 3 god.
Imala je povracanje jedne veceru, nakon toga SE zalila na bol u stomaku Ali je pregledom kod Dr ustanovljena upala grla.

user posted image

Dobila je Brufen za bolove u misicima 3 dana i ospamox 2ml/8h - 5 dana.

Hvala unapred.

Jedva se vidie ovi nalazi. Ja sam jedino videla da je niza vrednost hemoglobina, pa nakon dve nedelje od prekida pijenja antibiotika bi bilo dobro da ponovite KKS da bi smo videli novu vrednist hemoglobina. Javite mi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
8.3.2022 5:00:04   
marketing RR
Draga Dr Julka, jedna korisnica je postavila pitanje, koje prenosimo, i zamolila vas za odgovor:

Postovana Doktorka. Imam jedno pitanje htela bi znati sto se tice beba da li vadjene krvi iz Pete kod novorodjenta mora da se ponovi I Ako je beba navrsila 8 Dana zivota. Pritom pedijatriska sestra obavestava majku da mora da se ponovo test zato sto je doslo do ostecenja u transportu? Molim za odgovor. Hvala

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2022 9:13:24   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka, jedna korisnica je postavila pitanje, koje prenosimo, i zamolila vas za odgovor:

Postovana Doktorka. Imam jedno pitanje htela bi znati sto se tice beba da li vadjene krvi iz Pete kod novorodjenta mora da se ponovi I Ako je beba navrsila 8 Dana zivota. Pritom pedijatriska sestra obavestava majku da mora da se ponovo test zato sto je doslo do ostecenja u transportu? Molim za odgovor. Hvala

Na rodjenju se svim novorodjencadima vadi krv iz pete , to je obavezno zbog otkrivanaj nekih bolesti da bi se na vreme reagovalo. Vazno je da ponovite vadjenje krvi, molim vas uradite to.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2022 9:15:33   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Draga Dr Julka, jedna korisnica je postavila pitanje, koje prenosimo, i zamolila vas za odgovor:

Postovana Doktorka. Imam jedno pitanje htela bi znati sto se tice beba da li vadjene krvi iz Pete kod novorodjenta mora da se ponovi I Ako je beba navrsila 8 Dana zivota. Pritom pedijatriska sestra obavestava majku da mora da se ponovo test zato sto je doslo do ostecenja u transportu? Molim za odgovor. Hvala

Na rodjenju se svim novorodjencadima vadi krv iz pete , to je obavezno zbog otkrivanaj nekih bolesti da bi se na vreme reagovalo. Vazno je da ponovite vadjenje krvi, molim vas uradite to.

Zaboravila sam da vam kazem da to treba da obavite u porodilistu gde ste se porodili.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.3.2022 9:23:22   
lesica
Draga dr Julka,
Dugo, dugo nisam pisala, a kako vidim da ste online, pre svega želim da Vam se zahvalim na brizi za stanje i napredak u lečenju mog dečaka.

Damjan je sa jučerašnjim danom potpuno završio sa lečenjem leukemije. Stavljena je tačka i na terapiju održavanja, on je prilično dobro te nas sada očekuju pripreme za školu i otpočinjanje jednog potpuno novog poglavlja u životu.
Kontrole naravno ostaju tu i u narednim godinama, ali najteži period je iza nas.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here