Na terapiji (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


sladjaaaa -> Na terapiji (4.11.2009 13:14:14)

Pratim ovu seriju na Foxu "Na terapiji", i super je i nesvakidašnja, sviđa mi se i odabir glumaca i teme.
Palo mi je na pamet pitanje "Da li je terapija kod psihijatra sada nešto na šta idu samo snobovi i bogataši (kao Amerikanci), ili kod psihijatra idu i ostali ljudi? Da li se i dalje smatra da je lud onaj ko ide kod psihijatra ili se podrazumeva da tamo idu ljudi kojima je teže da izađu sa svojim problemima na kraj i da im je za to potreban razbovor sa stručnim licem?
Da li je neka od vas možda imala ovakvih ili sličnih iskustava? Da li ste bile ili idete kod psihijatra i šta mislite o tome?




magnetic -> RE: Na terapiji (4.11.2009 13:20:11)

Da ne daj Boze treba da idem isla bih bez sramote.




sephora -> RE: Na terapiji (4.11.2009 13:22:07)

ja ću isto pokušati da pratim ovu seriju jer onoliko koliko sam videla baš je super...
a ja bih rado išla kod psihoterapeuta ali nemam vremena pre svega, inače bi mi baš prijalo i pod uslovom da naletim na baš nekog dobrog!!!
ja verujem u Boga i molitva mi pomaže, imam i prijatelje i oni me saslušaju i učestvuju, ali ipak terapija je nešto posebno smišljeno i mislim da nije samo za osobe sa "ozbiljnim psihičkim problemima" već za svakoga koji razmišlja o životu i svetu oko sebe...




*Alexx* -> RE: Na terapiji (4.11.2009 13:22:15)

Nisam bila nikad, ali sam pomislila vise puta da bi trebalo. Nekad je prosto mnogo lakse ispricati stvari koje te muce potpunom neznancu, koji jos i ume da te uputi u pravom smeru. Mislim da je to skroz OK i da tu nema nikakve sramote.
Ali evo primer - moju mamu je jako dugo bolela glava, i neuro-sta-god-da-je je uputi kod psihijatra. Psihijatar joj da neke blage tablete za smirenje (biljne ili sta vec) i nju od toga glava nije bolela. Trajalo je jako kratko, nije se zena navukla [sm=smiley36.gif]. Kod moje mame je stres naknadno prouzrokovao razne zdravstvene probleme, koje mozda ne bi imala da je isla tada, dok ih je prozivljavala, kod psihoterapeuta.




sladjaaaa -> RE: Na terapiji (4.11.2009 13:38:54)

Mm sestra od tetke je imala problema pre dve godine, kaže da je bila depresivna (mada ja to nisam primećivala tad, ali sad jeste mnogo opuštenija i otkačenija[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) i da je imala jake glavobolje i zbog toga su je uputili na psihijatra u bolnici u Kragujevcu, oni nisu imali neke seanse već mu je ona samo ispričala kako se oseća i on joj je dao neke tablete za smirenje. Išla je 1 mesečno na kontrolu i opet bi joj samo produžio terapiju lekovima. Postepeno je prekinula sa tim lekovima i od kako je počela da radi nije više ni depresivna niti ima te glavobolje. Ne znam sad šta je uticalo na njen oporavak, posao ili lekovi?




Rivana -> RE: Na terapiji (4.11.2009 13:48:16)


IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

Mm sestra od tetke je imala problema pre dve godine, kaže da je bila depresivna (mada ja to nisam primećivala tad, ali sad jeste mnogo opuštenija i otkačenija[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) i da je imala jake glavobolje i zbog toga su je uputili na psihijatra u bolnici u Kragujevcu, oni nisu imali neke seanse već mu je ona samo ispričala kako se oseća i on joj je dao neke tablete za smirenje. Išla je 1 mesečno na kontrolu i opet bi joj samo produžio terapiju lekovima. Postepeno je prekinula sa tim lekovima i od kako je počela da radi nije više ni depresivna niti ima te glavobolje. Ne znam sad šta je uticalo na njen oporavak, posao ili lekovi?


Verovatno i jedno i drugo.




oliveradj -> RE: Na terapiji (4.11.2009 13:56:11)

Kada ima ta emisija? Baš bih volela da pogledam. Kod nas je psihoterapija koja se radi privatno privilegija bogatih. Korisna je ali jako skupa i suviše dugo traje 5-6 meseci, da se počne ako se nema za plaćanje do kraja, moja drugarica ide kući kod psihoterapeuta jer je kod kuće jeftinije.




sladjaaaa -> RE: Na terapiji (4.11.2009 14:52:33)

IZVORNA PORUKA: oliveradj

Kada ima ta emisija? Baš bih volela da pogledam. Kod nas je psihoterapija koja se radi privatno privilegija bogatih. Korisna je ali jako skupa i suviše dugo traje 5-6 meseci, da se počne ako se nema za plaćanje do kraja, moja drugarica ide kući kod psihoterapeuta jer je kod kuće jeftinije.


Imaš svakog radnog dana u 19:10 i reprizu oko 23:00, imaš i reprize svih epizoda subotom i nedeljom oko 12:00 na Foxu.




oliveradj -> RE: Na terapiji (4.11.2009 15:01:59)

Hvala pitanje da li ću stići da pogledam pošto mi je u sedam udarno sterilizacija flašica i kuvanje mleka i spremanje deteta na spavanje, ako stignem u 11 ali sam umorna pa tada spavam videću za vikend..




sladjaaaa -> RE: Na terapiji (4.11.2009 15:15:03)

Super je serija, ja davno nisam bila ovako oduševljena nekom serijom [img]http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/b040.gif[/img]




Dora89 -> RE: Na terapiji (28.2.2018 12:34:32)

Znam osobe koje se bave psihoterapijom. Kažu da uglavnom dolaze oni koji imaju para, jer je skupa, ali da je preporučuju svima, jer su i sami bili podvrgnuti psihoterapiji, i svašta su saznali o sebi, i rešili neke probleme sa kojima su se do tada saživeli.




Anck Su Nmaun -> RE: Na terapiji (28.2.2018 12:35:22)

Sto da ne...ja bih volela da mi neko malo zaviri u mozak i ukaze na neke greske koje sama ne vidim. Olakdava zivot




mama Jo -> RE: Na terapiji (28.2.2018 12:36:18)

Ja sam ratmisljala da krenem...ali naravno da nemam tmpara za to...




Mala Elena -> RE: Na terapiji (28.2.2018 12:38:14)

Gledala samo na seriji...




Anck Su Nmaun -> RE: Na terapiji (28.2.2018 12:38:14)

Pa kako si onda razmisljala [sm=jezicek.gif]




Stranica: [1]