RE: Strabizam (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


janajana -> RE: Strabizam (30.3.2015 23:32:00)

Mojoj maloj isto seta oko (desno) na unutra, jedno vreme je bilo upecatljivije ali se poboljsalo, kada smo isli na kontrolu u IMD njena dr. je rekla da nismo pogresili i sada nosi flaster 4h na jednom i 4h na drugom oku, do sledece kontrole (15.04.). Sve svemu nista strasno, i da se ispraviti i nadam se da za 15 dana vise nece morati da nosi flastere




Jole84 -> RE: Strabizam (4.4.2015 11:10:24)

Mila hvala ti [sm=smiley31.gif] Uglavnom kad je pospana, mada i ovako primetim po koji put, ali ređe neko ranije. Meni se čini da ne bih ni obratila pažnju da mi dr nije rekla.
Nadam se da će da se ispravi skroz.
Dunjči naravno da je sve ok, to su naši mali mišići [sm=smiley31.gif] nego ajd mora malo da brinemo, to nam je u opisu majčinstva [sm=smiley36.gif]
JanaJana javi kakva je situacija posle skidanja flastera [sm=bravo.gif]




mirkam -> RE: Strabizam (5.4.2015 22:41:48)

Pisala sam vec na predhodnoj strani da je M oko malo kao "bjezalo" ka nosicu i da je to primijetila i nasa pedijatrica i predlozila da odemo kod oftamologa.
Nama je to izgledalo bas kao Dunjinom S.
I bili smo prije nekih mjesec dana i evo kako je bilo:
Dodjemo mi ja lijepo sve objasnim dr kako mu oko ponekada pri nekom poglesdu bjezi na unutra, i ona pocne pregled.Kako joj nesto nije bilo jasno, ona standardnu proceduru koju radi ponovi jos jednom (pokazivala mu je nke sarene olovke,zvecke,medice,isla oko njega da je prati okolo, gore, dolje...), pogleda ocno dno, provjeri vid i......zakljuci da sam ja luda[sm=smiley1.gif]
Salim se. Kaze ona meni da je dva puta radila bas iz razloga sto ona nikako nije mogla da uhvati to bjezanje oka.Objasni mi da, u koliko postoji bilo kakva nepravilnost, deformitet, u toku tog standardnog pregleda ono bi moralo pobjeci bar jednom.S obzirom da je ona dva puta duze radila pregled, a oko nije pobjeglo, znaci da nema ni problema.E sad,ona takodje kaze da ne sumnja da sam ja to primijetila ali da je to "normalna" pojava kod beba i da ce vremenom nestati.Kontrola tek za godinu dana.I zaista bas odavno nisam nijednom uhvatila vise to jezanje kao ranije.
Eto, da znate da nije sve bas kao sto mi mame vidimo i mislimo.
I kako vrijeme prolazi sve mi je jasnija ona izreka "ne dao ti Bog sto ti majka misli"[sm=smiley1.gif]




janajana -> RE: Strabizam (16.4.2015 16:07:30)

Mi smo juce bili na kontroli i do jula je dr rekla da nosi flaster s tim da ce nositi samo 2sata dnevno, i to jedan dan jedno drugi dan drugo oko. Ovako je bilo 8sati dnevno (4sata jedno 4sata drugo oko).
DR.ne primecuje vise bezanje ali predostoznosti radi da ga nosi jos malo.
A i bezorazno su skupi flasteri pogotovu ako moras dva dnevno da stavljas, a u kutiji 20 komada (obicni bez sara), sto znaci bilo je na 10 dana nova kutija




IvanaSK RR -> RE: Strabizam (28.11.2016 11:09:50)

Andrea ima dioptriju +1,5 i +2. Sledeca kontrola je za sest meseci. Dr kaze da je moguće da ce se to povuci. Ja se iskreno nadam da hoce[sm=smiley13.gif]




Zemunka85 -> RE: Strabizam (29.11.2016 7:54:22)

Ivana, ja sam isto ranije rodjena, jos manja sam bila od tvoje mrvice.
Jedina posledica mi je ta dioptrija (ne velika) koja je ostala i koju sam zapustila [sm=smiley13.gif].

Nas drugar ima strabizam, nosi flaster vec nekoliko godina i naocarice, jer ima veliku dioptriju i to je sve bolje i bolje..




Mariya -> RE: Strabizam (29.11.2016 8:05:36)

Ivana, moja L ima akomodativni strabizam, dioptriju +6,5 i + 8,25, nosi naočare od 2.godine i flastere. Funkcije oka se jesu poboljšale jer smo počeli sa terapijom na vreme ali kaže dr da tu nema neke pomoći,ona se tako rodila,da se pomirim da će nositi naočare dok ne odraste. To je baš bio šok za nas, ali zasad to nju ne ograničava ni u čemu!
Ta dioptrija uopšte nije strašna,pogotovo što je beba. Negde sam čitala da je dioptrija do +3 normalna za bebe i da se to izraste. U svakom slučaju vi to morate da pratite,ako treba da se koriguje vid ali mislim da će ona biti ok!




IvanaSK RR -> RE: Strabizam (30.11.2016 8:24:51)

Hvala vam na utesnim rečima.
I ja sam citala da se bebe mogu roditi sa dioptrijom do 5, koja nestane kasnije.
Videćemo sa godinu dana, tada ima sledecu kontrolu.
Ja nosim naočare i ne volim ih, pa valjda zato ne bih volela da i ona nosi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]