RE: Mononukleoza (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


vonavoj -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 10:08:54)

Sanjalice,sestrin klinac je imao u decembru...nema terapije..mirovanjr ide i mesec dana...vitamini.. to kod dece prodje brzo.





Ivanka 75 -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 12:23:08)

Mononukleoza bese napada slezinu i jetru?
Moja drugarica se jedva izborila sa njom. Imala mozda 20 godina tada. Znam da je dugo pila surutku i da joj je to dosta pomoglo. 
Kad se kumina cerka pre 10ak god isto razbolela od mononukleoze (pile ona i drugarica vodu iz iste flasice), isto pila surutku. 




vonavoj -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 13:16:42)

Ivanka,to stariji tesko podnese..kod dece j kao obican virus..
Moja sestra je imala isto sa 20g,bila i u bolnici,ali kod dece se retko komplikuje




Ivanka 75 -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 15:43:22)

Eto, to nisam znala. 




Sanjalicaaa -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 19:44:28)

Znate sta mi nije jasno, mononukleoza je virus i tu antibiotik ne deluje. G pije antibiotik 4. dan. Danas nema temperaturu i zlezde su vidno manje. Cak kaze da ga i grlo vise ne boli. Da li je mononukleoza zaista? I kako mu je od antibiotika bolje, ako je virus.  




jess021 -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 19:45:20)

Sanjalice, moguće e da mu je od mono oslabio imunitet pa je pokupio jos nesto





Tiziana -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 19:54:44)


Mom sinu su otekle bile zlezde straasno kad je imao streptokoke. 
Jeste vi radili neki bris? 
IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Znate sta mi nije jasno, mononukleoza je virus i tu antibiotik ne deluje. G pije antibiotik 4. dan. Danas nema temperaturu i zlezde su vidno manje. Cak kaze da ga i grlo vise ne boli. Da li je mononukleoza zaista? I kako mu je od antibiotika bolje, ako je virus.  






Sanjalicaaa -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 20:45:28)

Tiziana, nismo. Odmah su mu dali antibiotik.

Da li bi krvna slika pokazala da je streptokoka? 




Tiziana -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 21:15:03)

Bi. Leukociti su poviseni. 





vonavoj -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 21:17:40)

Sanjalice,a kakva mu je krvna slika? Jetrini enzimi su puno puta uvecani kod mononukleoze.





Ana RR -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 21:44:26)

Sanjalice, mom Marku su sumnjali na mono kada je imao gnojnu anginu, kažu da su isti simptomi. Imao je više puta gnojnu anginu ali taj put je primao injekcije i morao je da miruje. Međutim, bilo mu je bolje već od druge injekcije pa su je isključili (a valjda su i rezultati brisa pokazali da je streptokoka). Žlezde su mu bile ogromne mada on inače ima uvećane (ostale su tako nakon upale pljuvačne žlezde).




Sanjalicaaa -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 21:50:06)

Enzimi jetre su mu samo malo poviseni. A leukociti jesu poviseni.

Da je mononukleoza sumnjam da bi se zlezde tako brzo smanjile. Krajnici su mu bili prekriveni skoz belim naslagama, sad samo malo.Ne znam, eto u zbunu sam. Kud nisam uradila bris taj prvi dan...




Ana RR -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 21:52:40)

Meni to liči na gnojnu anginu, iskreno... Marku su krajnici bili beli, puni čepova.




vonavoj -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 22:14:10)

Nije onda mononukleoza..sestrinom malom su bili 5 puta uvecani enzimi...i jako sporo padali.





Nora332 -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 22:24:14)

Ja sam prelezala mononukleozu kao dete, evo napisacu ti svoje iskustvo, mozda pomogne. Imala sam 14 godina (8.raz. OS) i pocelo je tako sto mi se slosalo dok sam se tusirala, to nikad necu da zaboravim, savladao me je u sekundi ogroman umor i pocela sam da zovem mamu da mi pomogne da izadjem iz kade. Zatim su me vodili kod doktora i bezuspesno lecili od angine, jer kao sto je neko napisao, simptomi su maltene isti. Meni se stanje nije pobosljavalo iako sam primala terapije i onda su ukljucili specijaliste (imamo dosta doktora u familiji pa se dosta ljudi ukljucilo), vadili su mi krv milion puta i set_kala sam se po infektivnoj neko vreme dok nisu konacno rekli - mononukleoza. Drugacije poznata kao boledt poljupca, lako se prenosi, a deca najcesce oboljevaju. Lecila sam se nekih mesec i po dana i ono sto najvise pamtim je nenogucnost da se popnem uz stepenice, npr dva stepenika su mi bila kao prepesacen kilometar. Morala sam strogo da mirujem i da jedem mlad sir i surutku, jetre, oba sam odbijala jer nisam volela pa su moji cupali kosu od mene. Takodje mi je bilo zabranjeno fizicko u skoli do kraja te skolske godine, doktori su rekli nikwkva fizicka aktivnost 6 meseci inace moze da bude kobno. To je sve cega se secam. Stvarno nije bilo prijatno. Nadam se da sam pomogla bar malo. Brz oporavak zelim! 





Tiziana -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 22:39:27)

I mom sinu su krajnici bili beli, zlezde otecene.. . Nama je dr kako smo usli na vrata, jos joj nije bio ni prisao, rekla ''ne ginu vam injekcije, ali dodjite da ga pogledam i pravac vadjenje krvi'' ... I tako i bi.







Tiziana -> RE: Mononukleoza (25.3.2021 22:42:06)

Da i ovo sto kaze Ana i mom sinu su te zlezde stalno blago uvecane. A tad je bilo grozno.. Kazu da je kod neke dece prosto tako, zovu ih limfoticni tipovi, tako nekako.. 





mati -> RE: Mononukleoza (26.3.2021 10:13:15)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

G je izgleda zapatio mono.

Nisam imala pojma da mala deca mogu da imaju mono. 

Sanjalica ja sam mislila da samo deca mogu da dobiju i tinejdžeri. Znam da je to "bolest poljupca". E sada, to je sve. U osnovnoj školi još dok smo bili jedan drug je dobio i posle još par njih, ali sigurno je bilo do četvrtog razreda, i tada nismo ni znali da je medicinski naziv mononukleoza nego ovaj drugi, pa smo ih zadirkivali sa kim su se ljubili. Deca.
Možda nisu išli nedelju dana u školu, i toliko.
Ali eto vidiš, možda kod vas nije. Želim brz oporavak. 🤗




Sanjalicaaa -> RE: Mononukleoza (30.3.2021 21:24:50)

Danas smo radili ultrazvul i jetra i slezina su mu malo uvecane.

U petak radimo antitela.




mati -> RE: Mononukleoza (30.3.2021 21:48:50)

Sanjalice, jel trebalo ultrazvuk da se uradi odmah, ili tek sada? Dovoljno im je samo iz krvi što vide?
Neka ste vi bolje...




bubulence -> RE: Mononukleoza (30.3.2021 21:52:05)

Ja sam imala mononukleozu, lezala sam u bolnici. To se zove bolest poljupca ali se prenosi i preko case, kasike... Pljuvackom. 

Takodje sam lecena antibioticima i vec od prve boce infuzije i injekcija sam dosla sebi. Ne znam da li je virus ali smo tamo svi leceni antibioticima




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]