Sum na srcu kod bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Pansophia -> Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 9:17:21)

Nisam nasla ovu temu. Izvinjavam se ako vec postoji.
Moramo da idemo redovno na kontrolu zbog suma na srcu. Zanima me da li je nekoj bebi nestao sum vremenom i generalno sve o tome.




Trcosava -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 9:20:39)

panshopia, ja sam kao beba imala šum na srcu, nije mi ništa falilo. A i to ne bih znala, nego kad samišla na lekarski za vožnju, pitala me doca jel sam imala šum na srcu kao mala. Pa sam poslepitala mamui tek onda mi rekla. Koliko sam skontala, nema nekih posledica, ali ja to govorim samo na osnovu sebe i svog iskustva




Pansophia -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 10:42:14)

Trcosava, hvala puno na odgovoru. Nadam se da ce biti kao i kod tebe. A da li znas mozda da li si kao beba isla na kontrolu svaka 3 meseca?




Lilly* -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 12:13:08)

Moj sin je imao šum na srcu, doduše jako slab, primetila ga je dr jer je baš dobra, druge nisu, imala sam ga i ja kao beba. Meni su rekli da to nije ništa strašno, da je to često kod beba i da kada porastu, to, ne baš nestane, ali ne pravi nikakve probleme. To nije klasičan problem sa srcem! Išli smo redovno na kontrole, u stvari sa nekoliko meseci, kada su mu primetili, pa sa godinu dana i sa dve, i dr je rekla da je sada sve ok. Nemoj se brinuti, biće sve ok, samo idite na kontrole [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Pansophia -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 13:56:09)

Lilly79, hvala puno. Nama su rekli da idemo na kontrole na svaka 3 meseca. Nadam se da nije nista zabrinjavajuce.




Lilly* -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 14:37:48)

Ne znam na koje preglede idete, mi smo išli na uz srca u dečiju bolnicu.
Ako pedijatar/ dr. kardiolog koji ga je pregledao kaže na 3 meseca, to ispoštujte (naravno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]) i nemojte se brinuti. Oni moraju pratiti stanje. Znam kako se osećate, ali biće to sve ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 14:42:18)



od mm kolega s posla ima malečkog od 6 meseci koji ima isti problem... često pitam mm kako je mali , kažu da doktor ima samo reči ohrabrenja i da će sve  biti ok vremenom. naravno, redovno idu kod doktora i prqate situaciju.... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Trcosava -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 14:48:49)

IZVORNA PORUKA: Pansophia

Trcosava, hvala puno na odgovoru. Nadam se da ce biti kao i kod tebe. A da li znas mozda da li si kao beba isla na kontrolu svaka 3 meseca?

pojma nemam, znam samo da sam imala, da je doktorka koja me pregledala tad za vozački prvi put pitala inače niko drugi nije
znaju ljudi ovde da imam ubrzan rad srca, ali to nema veze sa tim. Bila sam i na UZ srca i sve - sa samim srcem je sve u redu. Tako da nemam ništa pametno da ti odgovorim osim da idete na te kontrole (mislim da je to onako rutina) i biće sve ok, evo još neke devojke su odgovorile




Pansophia -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 16:04:32)

Lilly79, isli smo na UZ priavatno kod decjeg kardiologa, a sada imamo zakazan UZ u Tirsovoj za 2 nedelje, ali se plasimo gripa, pa razmisljamo da odlozimo.
Kaliopa, Trcosava, hvala!





Lilly* -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 16:07:26)

Godinama se vuče ovaj ili onaj grip [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja ne bih odlagala, ako imate zakazano, to valjda znači da ćete tada i ući kod dr. 




Anoniman -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 16:09:18)

[image]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_3_15.gif[/image]




mihi -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 16:15:26)

Pansophia, U Tiršovoj imaš super stručnjake prof. dr. Ida Jovanović, dr Vukomanović, dr Parezanović..... Svi su sjajni kradiolozi.




Pansophia -> RE: Sum na srcu kod bebe (6.11.2009 17:28:03)

Lilly79, ne znam. Kada smo bili u Tirsovoj kod hirurga, imali smo zakazano i opet smo cekali 2 sata. Imamo jos 2 nedelje, pa cemo razmislilti, ali verovatno cemo otici.
Mihi, bili smo privatno kod dr Ide Jovanovic i jako smo zadovoljni, ali sada nismo uspeli da zakazemo kod nje na vreme, nesto je bila u guzvi, pa smo zakazali u Tirsovoj (nisam sigurna kako su rekli da se zove dr, mislim Milan, ali nism sigurna). Planiramo da kasnije nastavimo kontrole kod Ide Jovanovic.




Nanica1 -> RE: Sum na srcu kod bebe (15.11.2009 16:24:30)

Ja sam se rodila sa srcanom manom. Kod mene se konkretno radilo o koarktaciji aorte! Redovno sam isla na kontrole od petog meseca(jer je tada i primecen). Sa svojih 14 godina sam operisala srce i moracu da se kontrolisem ceo zivot!

To sto zelim da kazem, nije dovoljno reci samo sum na srcu, treba vise informacija... Kod nekih mana se preporucuje operacija odmah po rodjenju i to nije tako losa varijanta jer beba kroz to lako prodje i ne seca se toga kasnije; negde dr preporucuju da se saceka do puberteta jer se cesto desava da u pubertetu samo od sebe nestane! Ja sam bila na nekim ispitivanjima kao petogodisnjakinja pa onda jos jednom, cini mi se da sam imala oko 10 godina tada, neki dr su preporucivali operaciju a neki ne... Moji su se jako plasili i nisu pristali na operaciju, ali to je bilo i zbog toga jer je dr koja je bas bila zaduzena za mene bila protiv... Medjutim, morala sam sa 14 da operisem to, bila sam u Tirsovoj, fenomenalno iskustvo. Bio je tu jos jedan decko godinu dana stariji od mene a sve ostalo su bile bebe i mala deca!




jasnicak -> RE: Sum na srcu kod bebe (15.11.2009 16:42:44)

Moja bratanica je rodjena sa sumom. Kao mala je isla na kontrolu svaka tri meseca pa malo kasnije na sest meseci a potom na godinu dana. Hvala Gospodu sada je velika ima trinaest godina a prosle godine je bila na poslednjoj kontroli i dr je rekao da ne mora vise da dolazi. Bitno je da se prati stalno a nema nikakve smetnje ni posledice.




Pansophia -> RE: Sum na srcu kod bebe (18.11.2009 23:19:43)

IZVORNA PORUKA: Nanica1

Ja sam se rodila sa srcanom manom. Kod mene se konkretno radilo o koarktaciji aorte! Redovno sam isla na kontrole od petog meseca(jer je tada i primecen). Sa svojih 14 godina sam operisala srce i moracu da se kontrolisem ceo zivot!

To sto zelim da kazem, nije dovoljno reci samo sum na srcu, treba vise informacija... Kod nekih mana se preporucuje operacija odmah po rodjenju i to nije tako losa varijanta jer beba kroz to lako prodje i ne seca se toga kasnije; negde dr preporucuju da se saceka do puberteta jer se cesto desava da u pubertetu samo od sebe nestane! Ja sam bila na nekim ispitivanjima kao petogodisnjakinja pa onda jos jednom, cini mi se da sam imala oko 10 godina tada, neki dr su preporucivali operaciju a neki ne... Moji su se jako plasili i nisu pristali na operaciju, ali to je bilo i zbog toga jer je dr koja je bas bila zaduzena za mene bila protiv... Medjutim, morala sam sa 14 da operisem to, bila sam u Tirsovoj, fenomenalno iskustvo. Bio je tu jos jedan decko godinu dana stariji od mene a sve ostalo su bile bebe i mala deca!


Nanice, drago mi je da imas lepo iskustvo sa tako slozenom operacijom. Da li mozes da mi kazes nesto vise o koarktaciji aorte?




Pansophia -> RE: Sum na srcu kod bebe (18.11.2009 23:20:48)

IZVORNA PORUKA: jasnicak

Moja bratanica je rodjena sa sumom. Kao mala je isla na kontrolu svaka tri meseca pa malo kasnije na sest meseci a potom na godinu dana. Hvala Gospodu sada je velika ima trinaest godina a prosle godine je bila na poslednjoj kontroli i dr je rekao da ne mora vise da dolazi. Bitno je da se prati stalno a nema nikakve smetnje ni posledice.

Jasnicak, hvala Bogu da je sve dobro sada![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] Imas lep potpis![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jasnicak -> RE: Sum na srcu kod bebe (19.11.2009 1:05:29)

hvala pansophia[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Crvenkapa85 -> RE: Sum na srcu kod bebe (12.11.2010 19:36:53)

da li je neko upucen koliko je opasno kada plod ima sum na srcu....????




aleksandrova -> RE: Sum na srcu kod bebe (13.11.2010 14:09:56)

crvenkapa ja sam ga dobila sa 4 godine i isla sam redovno na kontrole,pa s godinama sve redje i redje da bi u pubertetu sam nestao...kao dete sam normalno funkcionisala trcala bez problema,nisam primala nikakve terapije...e sad ne bih da te plasim bas je moja mama sad tu i pitam je da l zna kaze mama da misli (ali misli al moja mama nije doktor pa zato nek ti neko sigurnije kaze) da je taj s rodjenjem koji nastaje neizleciv ali i da ne stvara nikakve probleme...opet ti kazem to je davno bilo kad sam ga ja dobila...i mama se i ona ne seca tacno al misli da je tako...potrazi na netu...sigurno ces naci nesto...sve najbolje 




Crvenkapa85 -> RE: Sum na srcu kod bebe (13.11.2010 17:51:31)

IZVORNA PORUKA: aleksandrova

crvenkapa ja sam ga dobila sa 4 godine i isla sam redovno na kontrole,pa s godinama sve redje i redje da bi u pubertetu sam nestao...kao dete sam normalno funkcionisala trcala bez problema,nisam primala nikakve terapije...e sad ne bih da te plasim bas je moja mama sad tu i pitam je da l zna kaze mama da misli (ali misli al moja mama nije doktor pa zato nek ti neko sigurnije kaze) da je taj s rodjenjem koji nastaje neizleciv ali i da ne stvara nikakve probleme...opet ti kazem to je davno bilo kad sam ga ja dobila...i mama se i ona ne seca tacno al misli da je tako...potrazi na netu...sigurno ces naci nesto...sve najbolje 
hvala na odgovoru,nisam u pitanju ja vec drugarica.....u prvom je trimestru i doktor kaze da plod ima sum srca[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image],pa hoce da joj uzimaju plodovu vodu.....




Trudnicica83 -> RE: Sum na srcu kod bebe (16.11.2010 12:02:56)

Pansophia, Moja Lana ima tri i po meseca sada. Kad smo izasli iz porodilista, na otpusnoj listi su mi napisali da dete ima sistolni sum 2/6 a da mi pri tom nisu nista napomenuli. Uglavnom, isli smo na UZ kod kardiologa u Tirsovoj sa tri nedelje starosti i pregledao nas je dr Parezanovic za koga imam sve pohvale. Uglavnom, cuo je sum, ali na UZ je gledao i nije organski - tj nije srcana mana, vec fizioloski sum koji kako dete raste nestaje. E, to je ono sto je bitna razlika - da li je sum organski ili fizioloski. Da li vam je to neko rekao? U svakom slucaju, mislim da ne treba odlagati pregled ni zbog cega, ja nisam mogla da docekam trecu nedelju da odemo na pregled, toliko me je to jelo iznutra, a kad smo saznali da nije nista strasno, srce mi je bilo na mestu.

Inace, rekao je da pedijatar na svakoj kontroli slusa i ako se konstantno bude culo, da dodjemo na kontrolu sa godinu dana. Medjutim, vec na sledecoj kontroli se nista nije culo, niti na onoj sa dva i tri meseca. Naravno, praticemo i dalje.

Nadam se da ce vam sve biti u redu, pozdrav! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




indy_25 -> RE: Sum na srcu kod bebe (23.5.2011 13:52:53)

Jutros sam vodila Saru na pregled. Tezina i sve ostalo super i motorika kaze da je dobra itd. I onda je presla na osluskivanje srca Sara je plakala cijelo vrijeme. Dugo se zadrzala na osluskivanju pa nekih 5 minuta. Kasniej u lezecem polozaju jos nekih 5 minuta. I ja je pitam zasto tako dugo osluskuje jel sve u redu. Kaze ona da je cula nesto na srcu kad je sara bila u sjedecem polozaju dok u lezecem nije nista cula. Ja joj kazem a da je vodim dalje kos specijaliste kaze ona nema potrebe tek za 3 mjeseca ce opet da je pregleda. Ja sam se prepala savjest mi ne da da poslusam doktoricu ovih dana ako ne i sutra vodim je kucnom doktoru da je jos jednom pregleda. Bas se plasim da joj nije sum na srcu znam da to nije strasno i ako ga ima al nekako kad je moje djete u pitanju strasno mi je i kad se malo posjece a ne neka bolest.




Anoniman -> RE: Sum na srcu kod bebe (23.5.2011 13:57:02)

Indy, plakalo je dete, tako da možda zbog toga nije dobro čula, ali je ti zbog sebe , da budeš mirnija, povedi.




indy_25 -> RE: Sum na srcu kod bebe (23.5.2011 13:59:28)

Ma naravno sutra je vodim da sam mirnija .




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>