RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


krin 40 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.6.2017 21:29:51)

Vikiveki moja zaova.Porodila se u novembru prosle godine.Prosto žena se udala u 42 god. prvi put.Nije se opterećivala,ostala trudna odmah posle svadbe bez problema...i rodila Viktora srce malo❤




dunja RR -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.6.2017 23:01:28)


IZVORNA PORUKA: krin 40

Godima imaš onoliko koliko imaš zivotne energije.Evo ja ću u avgustu 42.Divno sam se porodila(treći put❤) za 4 h..celu trudnoću bila aktivna.Patronažna,doktor..svi me hvale jer sam 4 ti dan posle porodjaja bila
kao "da se poradjala nisam"..Ma ja sam sebi devojčica[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]



Krin, ne znam da li ti išta znači, ali tvoji postovi i baš ta energija koju nesumnjivo poseduješ, a oseti se preko neta kao da si pored mene, su uticali, između ostalog, na moju odluku da sada (u julu punim 41) krenem u novi IVF postupak, i pokušam da u 42. dobijem drugo dete.
Hvala ti, znaš :)




Mariya -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.6.2017 23:08:42)

Dunja[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]divno!




krin 40 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (17.6.2017 10:29:39)

Dunja DIVNOOO😃Naježila sam se..ali stvarno..i treba ds kreneš.41 je samo br.Želim ti uspešan postupak i da nas obraduješ sa lepim vestima.E da sad može da ovo što si napisala pročita moja pokojna majka.Uvek je govorila da ja ljude navodim na "razne gluposti"[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (17.6.2017 10:51:37)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Sarav -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (17.6.2017 11:50:15)

Svaka čast levice! Kad čitam ovakve motivacione postoje najtežim se. Neke žene stvarno pozitivno zrače i preko foruma. Krin, ženo, da si živa i zdrava i tako pozitivna još 100 godina!




Maslacak15 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (17.6.2017 12:12:50)

ja bas ne vidim ni jedan razlog zasto ne. Samo napred Dunja[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Odluka o radjanju deteta je najitimnija odluka svake zene i tu stvarno nema bilo ko da deli savete. Ni za rano ni za kasno radjanje. Jedino sto ja smatram " riskantnim" ukoliko se zeli dete je preterano odlaganje. Pri tome mislim na posle 40. Zato sto moze da bude sve super kaao sto ste pomenule u prethodnim primerima,ali ne mora da znaci. Imali smo mi ovde na forumu sokiranih zena " ali ja zivim zdravo ne pusim ne drogiram se bavim se sportom" kojima je receno da su hormonski vec u u perimenopauzi sa 40. FSH 20 i kusur i slicne stvari..... Pa ko da ih udari grom iz vedra neba[sm=smiley13.gif].

Uspesnost IVFa sa sopstvenim jajnim celijama zene od 45 godina nije veca od 2% ako i toliko. Dunja ovo se ne odnosi na tebe ( 4 godine je ogromna razlika kad je u pitanju funkcija jajnika posle 40+) a i ako se secam imas odlicnu rezervu nego pricam generalno. Mislim da se zenama odmaze sirenjem prica kako danas medicina moze sve. Moze dosta, ali biologija je biologija i ja kao biolog prosto moram to da konstatujem. A ko zna ako bude me posluzila sreca ( sa skoro 40 ne mogu nista da garantujem ) mozda se druzim sa Dunjom po tromesecjima. Videcemo[sm=smiley2.gif]




dunja RR -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (17.6.2017 18:07:09)

Maslačkonjo [sm=smiley31.gif] Pa ovo bi bilo super sjajno [sm=bravo.gif]

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
A ko zna ako bude me posluzila sreca ( sa skoro 40 ne mogu nista da garantujem ) mozda se druzim sa Dunjom po tromesecjima. Videcemo[sm=smiley2.gif]





Odradih ja analize u aprilu i maju, UZ-ove, hormone, sve je u najboljem redu. Trebala sam u junu da radim IVF pa FET u septembru, međutim Goca (ginekolog) se dvoumila da li da počinjemo jer je levi jajnik bio previše miran. Mada on meni nikada nešto posebno nije radio (endometrioza je uvek bila na njemu, kada sam je imala), ali eto Goca je donela odluku da sačekamo. Nakon 10 dana me gledala opet i videla lepu ovulaciju, na desnom jajniku. Ali zbog vrućina, dogovorismo se da krenemo sa postupkom krajem avgusta.


IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Dunja ovo se ne odnosi na tebe ( 4 godine je ogromna razlika kad je u pitanju funkcija jajnika posle 40+) a i ako se secam imas odlicnu rezervu nego pricam generalno.







Mica93 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (7.3.2018 22:02:23)

Podrska za sve mame koje rode u tim godinama .. Ako smatraju da su spremne na to, samo napred i srecno.[sm=bravo.gif]




Dragce86 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (7.3.2018 22:13:40)

Dunja, Krin40, obe ste jako pozitivne i zelim Vam svu srecu - Dunji na putu za novu trudnocu, a Krin40 da gaji u sreci i zdravlju svoje trece detence!! Sve pohvale, mislim da godine nista ne znace ako je covek jak psihicki, tj.duhom, onda je u prednosti za sve! Evo, recimo ja sam bila prilicno razocarana u sebe kad sam ostala u drugom stanju neplanirano ovaj drugi put jer mi je prva beba jos mala ( nevezano za moje godine ) al onda sam sela i porazmislila o svemu i shvatila da treba Bogu da zahvalim na tom daru i mogucnosti da dam jos jedan zivot - to je bogatstvo i lepota svega! [sm=smiley1.gif]




Svojaposla -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.8.2018 13:10:31)

Ako još neko prati ovu temu, pitala bih: Da li znate za slučaj da je žena s 43 godine zatrudnela PRIRODNO i to PRVI PUT? Al' da ne bude estradna zvezda, njima ništa ne verujem. :)




dunja RR -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.8.2018 16:57:24)

Svoja posla, ja ne znam lično. Čujem neke priče oko sebe, ali ne poznajem lično.
Ja imam 42, napunila pre dve nedelje, i čekam drugo dete, VTO. I za VTO znam da su bile male šanse u mojim godinama. Moja dr endokrinolog je rekla da pokušavam do 42-43 i to je to, jer posle teško da ću dobiti iole kvalitetne jajne ćelije, iz njenog iskustva, ali eto mi dobismo 10 jajnih ćelija, od toga jedan embrion mi vratili, a 3 odlična zamrznuli, da imam za 3. dete ako odlučim, tamo sa 44 :)




Svojaposla -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.8.2018 17:03:24)

Bravo za vas! :)
Je l' vam prva trudnoća nije bila vto?
Gde ste radili vto?




dunja RR -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.8.2018 17:12:09)

Hvala [sm=smiley31.gif]

I prva trudnoća je bila VTO, (nemam jajovode, izvadili ih pre desetak godina, hidrosalpings, endometrioza, 3 operacije), međutim tada je bio BO, pa kiretaža, zatim radili FET i 2014. dobili sina. Prošle godine sam radila još jednu VTO, biohemijska trudnoća, i sada u junu, poslednja VTO, sada sam punih 11 nedelja, ulazim u 12n. Sve ove VTO kod Ivanoviča rađene (jednu sam radila u Mađarskoj prethodno, biohemijska trudnoća).




Svojaposla -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.8.2018 17:19:49)

Svaka čast!!! Srećno! :)




dunja RR -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (16.8.2018 17:41:35)

Hvala, takođe srećno i sve najbolje [sm=smiley31.gif]




Sonja976 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (10.12.2018 19:38:02)

12 god se borili da iznesem trudnocu do kraja i konacno uspeli,porodila sam se u maju ove godine sa punih 42 god....nikad nije kasno za ono najlepse u zivotu




vocicana -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (10.12.2018 19:41:29)

Sonja...[sm=smiley31.gif], nikada nije kasno, bar za prvu srecu nikada nije kasno! Cestitam!




Sanidej -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (25.2.2019 21:18:42)

Svaka čast, žene, kakva energija ☺ Ako odlučim da rađam u 40im to će biti četvrto 😅




mirana1 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (26.2.2019 19:45:25)

Zasto ne?




kutija_sibica -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (13.12.2019 17:46:41)

Da naravno, zasto da ne





Nora332 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (1.12.2020 20:23:46)

Dugo nije pisano u ovoj temi, a posto sam nova na forumu iscitavam sve pa rekoh da prokomentarisem. 😊


Znam da je clanica postavila pitanje da li neko zna nekoga ko je rodio prirodno po prvi put sa 42 - evo ja znam. Imam rodjaku koja je rodila prvo dete sa tacno 42. Prirodno. Predivna zena, jednostavno ranije nije upoznala ''tog nekog'', i sa 41 se udala i nakon toga ostala trudna. Dete je genijalac - bukvalno - ne znam da li to ima veze sa godinama, citala sam i o tome, ali je na kraju dana sasvim nebitno. Bitno je jedino da se zelja ostvarila i da je dete rodjeno zivo i zdravo. Sada ima oko 15ak godina i sve je super. 😊 a imam jos jedan primer u familiji gde je zena rodila prvo dete sa 39, takodje prirodno i iz prve, misleci da nikada nece imati dece jer je imala abortus sa 18 i u medjuvremenu digla ruke od svega i nije se ni udavala ni pokusavala. I eto iznenadjenja 😊
Znam da je kasno da odgovorim, ali mozda nekoga ko je u slicnoj situaciji bude zanimalo i bude trazio isti odgovor, pa eto da napisem. 😊




Maslacak15 -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (1.12.2020 21:14:46)

Pravi odgovor je ko moze sigurno da nije kasno. Na zalost ne mogu sve. I toga treba biti svestan. Inace je dete velika sreca i blagoslov u kojim god godinama.




Duškić -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (1.12.2020 21:17:56)


IZVORNA PORUKA: Sonja976

12 god se borili da iznesem trudnocu do kraja i konacno uspeli,porodila sam se u maju ove godine sa punih 42 god....nikad nije kasno za ono najlepse u zivotu



Cestitam ti!




flamingos -> RE: Trudnoca u 43 godini da ili ne? (1.12.2020 22:29:42)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Pravi odgovor je ko moze sigurno da nije kasno. Na zalost ne mogu sve. I toga treba biti svestan. Inace je dete velika sreca i blagoslov u kojim god godinama.
Apsolutno se slažem.❤





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]