RE: singular (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


doktorkakristal -> RE: singular (24.9.2014 23:03:05)

JANCICE kako to mislis jaka terapija?ne razumem taj termin,prvo mnogo toga moras znati o mehanizmu nastanka alergije da bi mogla diskutovati da li je neki lek ok ili nije,nadam se da se ne ljutis ali morala sam reci ja prosto stojim iza svega sto sam rekla jer pricam o necemu o cemu se razumem




Janncica -> RE: singular (24.9.2014 23:09:19)

joj...dr nisam se lepo izazila.Nema ljutnje...nego sam gledala tamo da su mu ostavili i galitifen i jos ubacili singular.Je l to tako moze?




Peace* -> RE: singular (25.9.2014 8:55:28)

Mod, imam kutiju Singulara kod kuće, ali ne znam od koliko mg, i ne znam dal je rok još valjan. Kupila sam ga onomad kad je Marku pulmolog prepisao, ali imunolog nije bio oduševljen tom idejom zbog alergije, te je netaknuto. Ako mi pošaljem sms večeras da pogledam (oko 20h) mogu ti posalti poštom.




Modessty -> RE: singular (25.9.2014 8:57:01)

videh sad na netu da se singular inače daje kao dodatak uz već posotojeću terapiju.

" lekovi za lečenje astme se dele na lekove koji otklanjaju tegobe (prvenstveno se misli na bronhodilatatore tj Ventolin, Spalmotil, Berodual…. i druge) i preventivne lekove u koje upravo spadaju Flixotide i Singulair. Ako astmu dobro lečimo pravom kombinacijom preventivnih lekova onda neće biti ni tegoba, te samim tim ni potrebe da se primenjuju lekovi za njihovo otklanjanje." skinuto sa astma.rs




Modessty -> RE: singular (25.9.2014 8:59:07)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Mod, imam kutiju Singulara kod kuće, ali ne znam od koliko mg, i ne znam dal je rok još valjan. Kupila sam ga onomad kad je Marku pulmolog prepisao, ali imunolog nije bio oduševljen tom idejom zbog alergije, te je netaknuto. Ako mi pošaljem sms večeras da pogledam (oko 20h) mogu ti posalti poštom.


hvala puno Tash! evo malo pre me zvao tata i reče dali mu singular u državnoj apoteci na recept, besplatno. Čuvaj ti to možda mi zatreba narednog meseca [sm=smiley1.gif]
Hvala ti do neba! [sm=smiley31.gif]




Peace* -> RE: singular (25.9.2014 9:06:33)

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

videh sad na netu da se singular inače daje kao dodatak uz već posotojeću terapiju.

" lekovi za lečenje astme se dele na lekove koji otklanjaju tegobe (prvenstveno se misli na bronhodilatatore tj Ventolin, Spalmotil, Berodual…. i druge) i preventivne lekove u koje upravo spadaju Flixotide i Singulair. Ako astmu dobro lečimo pravom kombinacijom preventivnih lekova onda neće biti ni tegoba, te samim tim ni potrebe da se primenjuju lekovi za njihovo otklanjanje." skinuto sa astma.rs



DAAAA!

Marko je u prvih 1,5god života imao 5 bronhitisa, gde je za 5-ti završio na Urbasonima 3 dana.
Nakon toga uveden je Flixotide. Koristio ga je tada od sredine aprila, do nakon prvog maja naredne godine (ja uvek izguram i 1.maj, onom logikom - priroda, cvetanje, poleni). Nakon toga ukidam, i ne koristi do 1.sept.
Onda 1.sept krene da koristi, i opet do posle 1.maja.
Ove godine još nisam uvela.
Razlika je da Marko nema nikakve respiratorne alergije, test je rađen sa njegovih oko 1,5g. Sad u novembru treba da se ponovi, jer recimo pre nekih 2 nedelje, u jeku ambrozije je od običnog laringitisa dobio spazam grla, opet kortiko u guzu, i pedijatar povezuje to sa mogućom pojavom respiratornih alergija. Kod nas se očekuje da prolaskom alergije na mleko dolaze respiratorne alergije.

Ono što mi je objašnjeno kao razlika između Singulara i Flixotide-a je da Singular deluje sistemski (što je kod vas možda i potrebno zbog resp.alergije), a Singular deluje lokalno, na pluća.




Peace* -> RE: singular (25.9.2014 9:10:48)

od sredine aprila, do nakon prvog maja naredne godine


Malo sam se zbunila sada... mislim da je tu prvu godinu koristio i celo leto, ali baš ne bih stavljala ruku vatru. Možda smo i tad pauzirali leto. [sm=zmeden.gif]

Ono što je bitno po meni je da vezuješ punoooo mora. Lovi jeftiniji smeštaj, pa da povezuješ što više na moru. Kažu da je 3 nedelje prava klimatska terapija za dete. Sve ispod nije dovoljno delotvorno. Jutarnja isparavanja mora su zakon.




Modessty -> RE: singular (25.9.2014 9:11:38)

Danilo nije niakd imao probleme sa grlom i plućima, bar ne nešto strašno. Uvek mu je sva problematika kretala od nosa. Baš me dr pitala da li kašlje ujutru kad ustane. Rekoh ne. Ujutru je sve super. Problem je noć i dani kad duva jak vetar.
Koliko sam mogla da pohvatam iz njene priče, to je da mu Singular daje kako bi sprečila moguće komplikacije. Do početka septembra nismo imali probleme, od kako je krenula školica pojačali se problemi s nosem.




Modessty -> RE: singular (25.9.2014 9:14:28)

odgovoriću ti u temi Respitratorne alergije




Peace* -> RE: singular (25.9.2014 9:14:54)

Do početka septembra nismo imali probleme, od kako je krenula školica pojačali se problemi s nosem.


Zato je nama do sada vraćan Flixo u sept.

Sad je dr na putu, čekam da se vrati pa da vidim hoćemo li i ove godine da uzimamo ili da vidimo kako se situacija odvija.




Modessty -> RE: singular (28.10.2014 13:19:31)

Evo da apdejtujem [sm=smiley1.gif] Danilo još mesec dana treba da pije Singular, kao i Galitifen

Da li se može desiti da je sav nekako miran i uspavan od Singulara? Pitam jer je vaspitačica u školici primetila da je poslednje 2 možda i 3 nedelje baš baš miran i da mu se često dešava da se zagleda u jednu tačku. To mu se kaže nije dešavalo ranije. Čak me neki dan pitala da nije bolestan. I ja sam primetila da je manje aktivan i živahan nego pre jedno mesec dana recimo.
Singular pije da ne kažeme jede uz večeru.




Peace* -> RE: singular (28.10.2014 13:40:50)

Antihistaminici uspavljuju, ali Singular nije antihistaminik, koliko ja znam.
Jesi čitala u uputstvu uz lek, jel piše nešto?




Modessty -> RE: singular (28.10.2014 13:48:30)

piše svašta al ne videh za uspavljivanje. pogledaću danas ponovo detaljno. Mislila sam da neko možda ima slično iskustvo




World -> RE: singular (28.10.2014 14:17:53)

Antihistaminici uspavljuju, ali Singular nije antihistaminik


ali jeste galitifen




Peace* -> RE: singular (28.10.2014 14:19:47)

Nisam čula za galitifen , zato nisam ništa pisala.




Modessty -> RE: singular (28.10.2014 14:23:15)

znači da onda može Galitifen tako da utiče, a njega pije već mesecima!




World -> RE: singular (28.10.2014 14:23:26)

Ja sam ga pila nekad davno kad sam otkrila alergije. To je prvo sto su mi prepisivali.




Peace* -> RE: singular (28.10.2014 14:27:20)

Kod mene npr ne utiče, i nisam primetila da utiče na moju decu, ali su mi uvek naglašavali da Aerius dajem pred spavanje jer uspavljuje.




World -> RE: singular (28.10.2014 14:30:33)

ma da, i flonidan isto, mada ni mene nije nista od toga uspavljivalo.. ali desava se..




Modessty -> RE: singular (28.10.2014 14:30:37)

iskreno ja bi pre sumnjala na Singular, ali baš ću da pitam dr i za Galitifen




World -> RE: singular (28.10.2014 14:36:35)

Evo ga:

Retka neželjena dejstva (kod manje od 1 na svakih 100 pacijenata): - pospanost

evo citavo uputstvo KLIK




minnica -> RE: singular (31.10.2014 17:04:47)

Maksim je posle 4 bronhitisa dobio uput za pulmologa. Pulmolog nam je dao terapiju 4mg granula Singulara uveče sa kašastom hranom do kontrole za tri meseca. Nadam se da će uspeti i da neće biti više toliko osetljiv.




Modessty -> RE: singular (13.11.2014 10:58:53)

Od kad Danilo pije Singular i Galitifen definitvno mirno spava noću, tj ne budi se zbog zapušenog nosa. ALi nos mu jeste i dalje zapušen!
Drugo, da li može biti da je zbog singulara pre podne pasivan? Ne znam kako da objasnim, ali se definitvno drugačije ponaša, vrlo neobično ponašanje za njega, u poslednjih mesec dana. Najživahniji je popodne, pre sledeće doze SIngulara.
Baš me brine.




doktorkakristal -> RE: singular (13.11.2014 11:13:38)

MOD ja iskreno nemam pojma,moja sestra je bila veca kad ga je pila pa se nesto ne secam da li je bila tako pospana,mozda da pitaspulmologa kad budete na kontroli,da ga galitifen malo ne omamljuje




Modessty -> RE: singular (13.11.2014 11:53:35)

pitaću sigurno. Ali mislim da nije od Galtifena jer njega pije još od maja meseca i nje bio takav. Ovo je krenulo sad sa Singularom, tj jedno petanestak dana nakon početka primene. Zato sumnjam na Singular




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>