RE: Hrana u porodilištu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


SaraLana -> RE: Hrana u porodilištu (2.5.2017 18:32:39)

Ne umem jos uvek da kacim slike a bas sam slikala par obroka u porodilistu nedavno
Mislim na KBC Dragisa Misovic.

Na pisak sta poneti u pordiliste ko voli slano obavezno da napise SO [sm=smiley36.gif]
KAFU NE DOZVOLJAVAJU I NE SLUZE. [sm=smiley13.gif]

Ja nisam preterano probirljiva meni je klopa bila zaista ok,navescu par primera

dorucak,dzem i puter sa dva parceta hleba i caj ili med i puter dva parceta hleba i cokoladno mleko,jaje ,krem sir veci i caj.

rucak UVEK IMA SUPA iz kesice ali neko voli i tu, pirinac sa povrcem karabatak i cvekla ledena kocka,spanac snicla i salata od kupusa puding.becka snica krompir i salata kolac od visanja...

vecera dva kroasana sa puterom i jogurt,tunjevina konzerva cela i krompir salata,projarica sa spanacem i jogurt u casi.




IvanaSK RR -> RE: Hrana u porodilištu (2.5.2017 18:38:34)

SaraLana, evo tema gde je objasnjeno kako ubaciti sliku Klik




MamaNecaVo -> RE: Hrana u porodilištu (8.10.2017 23:23:49)

Ja konstantno citam kako se zene zale na hranu.
Sto se kolicinski tice to je vec problem do osobe,ne do porodilista.
Meni je hrane bilo i previse,a mojoj cimerki uvek malo (i repete je dobiajala) uz to,pojela bi i ono sto meni ostane.

Hrana je bila raznovrsna,jedino mi je bilo bezveze davati grasak i pasulj porodiljama koje doje bebe.




Mala Elena -> RE: Hrana u porodilištu (8.10.2017 23:27:00)

Meni je istosmetalo sto daju mahunarke, kupus... ipak se zna sta nadima stomak. U sustini, hrana je bila ukusna.




MamaNecaVo -> RE: Hrana u porodilištu (8.10.2017 23:47:21)

U principu kazu da im nutricionista priprema jelovnik tj sta i kada i koliko.
Mislim ok,ali nije mi logicno.Obicno kazu ono sto nadima dojilja ne jede, a ovde ti serviraju grasak drugi dan psole porodjaja.




medamisko -> RE: Hrana u porodilištu (9.10.2017 7:11:05)

I meni je bilo doboljno hrane u porodilistu, a kao i kod ostalih bile su mahunarke. Ali uvek sam imala plazmu ili nesto da gricnem.




MamaNecaVo -> RE: Hrana u porodilištu (19.10.2017 23:40:39)

Mislim da je vise problem u probirljivosti nego u hrani porodilista.
Ogradjujem se ovom izjavom jer ne znam stanja u drugim porodilistima mimo visegradske i Narodnog Fronta.




Dora89 -> RE: Hrana u porodilištu (1.3.2018 10:38:19)

U Frontu pet obroka, doručak otprilike u 7,ručak u 12, večera u 6,a između užine, znači posle 6 ništa. Kvalitet hrane osrednji, raznovrsnost mi je ok, uglavnom je problem u veličini porcije. Za doručak neki namaz za jedno parče hleba i jaje i čaj, za ručak supa u čaši, glavno jelo, salata i hleb, za večeru makarone sa sirom, projara sa jogurtom... Za užinu voće, sutlijaš ili puding. Nekad bude i kolač uz ručak [sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Hrana u porodilištu (11.3.2018 22:19:36)

U Betaniji isto saavim korektno. Dorucak nesto slabiji, jer tri dana koja sam bila dobili smo neku bas neukusnu salamu, rucak je uvek bio odlican, a vecera slicna kao dorucak. Cudno mi je samo sto nemaju uzinu, i sto je recimo vecera oko 18h i ujutru do 8h nista... da nam nasi ne donose keksice ja ne znam kako bih izdrzala.




MimaKos -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 13:56:33)

U Nisu pre cetiri i po godine samo griz i keks, sva tri obroka.. a sada pre tri meseca je bilo i mesa i salata i vocnih jogurta, samo ne kapiram recimo kupus koji sluze, kako to porodilji koja doji?




Anck Su Nmaun -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 15:57:20)

Kad sam se proodila sa V , i doneli me u sobu taman stigla na veceru a ono me sacekalo testo sa prezlama i secerom, jao kako sma se najela [sm=jezicek.gif] Posle sam i kuci par puta pravila bas to volim...ubolo me [sm=jezicek.gif]




MimaKos -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 17:04:19)

Ja nisam smela da mrdam zbog epidurala glavu, pa onako jadna samo plazmu sto sam ponela i uspela da dohvatim :)




mama Jo -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 18:07:36)

Secam se prvi dan mi sestra objasnjava sta da ne jedem zbog dojenja i spomene med, kad sutradan za dorucak maslac i med [sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 21:51:00)

Zasto ne med...prvi put cujem. I nikad mi niko nije tupeo sta ne smem da jedem.




MimaKos -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 21:52:56)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Zasto ne med...prvi put cujem. I nikad mi niko nije tupeo sta ne smem da jedem.

Zbog alergena, kao.ni kikiriki, jagode i slicno




IvanaSK RR -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:18:30)

Ja sam tresnje jela u porodilistu [sm=smiley36.gif] jagode cim sam dosla kuci. Mada, ja sam sve jela dok sam dojila.
U Gradskoj je hrana standard, ali isto je nezgodno sto izmedju vecere i dorucka ima vise od 12 sati.




Anck Su Nmaun -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:20:51)

IZVORNA PORUKA: MimaKos


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Zasto ne med...prvi put cujem. I nikad mi niko nije tupeo sta ne smem da jedem.

Zbog alergena, kao.ni kikiriki, jagode i slicno

Ma kakvi sve sam jela
Iam tema i o tome, pisal sam vise puta




mama Jo -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:21:03)

Da, tako je meni ta sestra rekla - med ne jer je alergen [sm=zmeden.gif]

I u NS isto tako - vecera u 18h a dirucak u 8h... to je predugo bez hrane 😁




MimaKos -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:21:09)

Ma kakvi kod nas je meso vrhunac luksuza, ali hvala im i ja tome, bolje nego griz :)




Anck Su Nmaun -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:22:22)

Ma hajde to je za decu ne davati al porodilja moze. Al dobro svako ima svoje "strucno " isljenje




IvanaSK RR -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:23:46)

Ovde je bilo uglavnom nesto sa mesom za rucak. Punjene paprike su im ok. Snicle, krmenadle, piletina.. Za doručak i veceru makarone, mazalice (med i margarin bio takodje), jogurt,keks..




Anck Su Nmaun -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:25:44)

Ovde se secam kolut salame i onaj debli fuj kiseli krastavac..sad bih se ispovracala.




mama Jo -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:26:15)

Sto teorija o toj hrani za dojilje 😁
Ja sam u pocetku vodila racuna, li sam onda postepeno sve uvodila...
Pratis svoje dete...

To verovatno ako odjednom pojedes 5 kg meda moze mozda nesto da skodi bebi, mozda...




MimaKos -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:28:51)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: MimaKos


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Zasto ne med...prvi put cujem. I nikad mi niko nije tupeo sta ne smem da jedem.

Zbog alergena, kao.ni kikiriki, jagode i slicno

Ma kakvi sve sam jela
Iam tema i o tome, pisal sam vise puta

Da ali tu se jednom opeces.. bolje ne rizikovati, a kao mali mogu da imaju reakciju a kasnije ne




mama Jo -> RE: Hrana u porodilištu (28.4.2018 22:29:52)

Anck - tu salamu i dalje sluze 😬




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>