RE: Prohodavanje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Prohodavanje (4.5.2017 21:49:08)

V je krenuo da hoda ali se predomislio. Znao je celu dnevnu sobu da iskoraca, da ode do sekine sobe..a poslednjih nedelju dana nam ne pusta prst ...i nece da hoda cim ga pustim pocne da place. Necu da ga forsiram mozda se uplasio..kad se ohrabri pustice se.
Ali zato zna da sidje sam s kreveta, danas se momak popeo na tabure pa na stolicu




vocicana -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 7:36:07)

Anci, to mi je super[sm=smiley36.gif], namsa Anim je bas o tome pisala, njen sincic je prohodao ali mu je posle bilo jos interesantnije da puzi jer se klizao po plocicama i parketu, pa je ona ja msm pomislila da nece da hoda [sm=smiley36.gif].
Naravno, kada bude spreman krenuce, ali je shavtio da je tesko nositi tezinu svog tela, dragoi mi je sto kapira stvari. uce je trcao drzeci me za prst oko fontane, msm da je bio u stanju da napravi 100 krugova.




IvanaSK RR -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 7:44:31)

Anck, mislim da se to i mojoj maci desilo. Mozda su se uplasili.
Ja sam mislila da je tvoj sinak vec prohodao skroz.
Meni je bitno da je stabilna, ne pada, ne udara se dok hoda uz nameštaj.




vocicana -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 7:46:52)

Jeste Iv , moj je isto ok, kda padne padne za guzu, ali nije sklon "ubijanju", hoda i dugo hoce da stoji, neka ih. Bice uskoro [sm=bravo.gif] za hodace.




Anck Su Nmaun -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 8:10:00)

Ivana pa islo je ka tome, bas je fino hodao ali samo po stanu, sad nece [sm=smiley13.gif]
I moja H je sa 12 meseci prohodala pa pljusnula i onda mesec dana nije htela ziva.... posle mesec dana opet na nogice.

On napolju trazi prstic, ja ga nni ne drzim, on se uhvati nama za prst i seta ali cim ga pustim , on cucne i kmezi.




IvanaSK RR -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 8:21:07)

Znam, ista situacija [sm=smiley36.gif]
Neka ga, pustice se on sam kad bude hteo.




Sanjica26 RR -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 8:37:45)

Uplasili su se. Desilo se i kod moje drugarice indenticno. Mala prohodala i posle samo stala. Brzo je proslo. Procice i kod vas brzo.




suzi kju -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 9:57:59)

Prohodace. Moja E je već hodala po stanu, onda smo zaglavile u bolnicu, tamo nikakvi uslovi za hodanje pa Ju je to bas usporilo pa se kasnije pustila. Sada ne staju [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Prohodavanje (5.5.2017 10:01:49)

Ma.znam ... mi ih sve pozurujemo nesto. Al ja jedva cekam jer ovako me non stop vuce da ga vodim jer napolju ne moze sam , ja napolje nigde ne mogu da zastanem ni sekund a da on ne vristi. Nista s njim ne mogu da obavim. Mora da hoda ! Onda malo na biciklo malo kolica al to ga dugo ne drzi. A ja ae stvarno premorim od takvog set_kanja eto zbog toga bih volela da ubrzo prohoda [sm=smiley36.gif] al mek su nam zdravi ...prohodace 😄




Anck Su Nmaun -> RE: Prohodavanje (18.5.2017 17:37:40)

Evo juce i danas kao navijen hoda sam . Pogotovo danas , idemo sad napolje u setnjicu da vidim hoce li hteti i napolju da seta sam.




Duškić -> RE: Prohodavanje (18.5.2017 19:57:09)

Super, Anck. .
Moj malac ne puzi , prevrce se, puzi samo kad ima cilj. Ovako mu se vise svidja da visi uz namestaj, krevetac..A do sad smo bili po napolju i poceo je da se buni ,nece u kolica.




emicaa -> RE: Prohodavanje (18.5.2017 20:04:22)

Duskic tek sad vidim da ste vi 8 dana mladji [sm=smiley1.gif]
Anck [sm=bravo.gif] za Vuka




Anck Su Nmaun -> RE: Prohodavanje (18.5.2017 20:05:20)

Napolju nece [sm=smiley36.gif] valjda mu nepoznat teren ali zato kuci nestaje smesan je ceo dan mu se smejemo kako je sladak mali covek ❤




IvanaSK RR -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 19:51:54)

Nikako da napisem... Maca sama hoda vec dve, tri nedelje, smesna je skroz :)




emicaa -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 19:58:27)

Bravo maco [sm=bravo.gif]




krin 40 -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 20:23:48)

Najsladji su kada tek prohodaju❤Bravo maco😃




Duškić -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 21:42:39)

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Duskic tek sad vidim da ste vi 8 dana mladji [sm=smiley1.gif]
Anck [sm=bravo.gif] za Vuka


E pa da..tvom sinu je rodjendan kad i mm.[sm=smiley27.gif]
[sm=smiley27.gif]

Bravo za MacU [sm=bravo.gif]..
I za Vuka [sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za sve nase slatke devojcice i decake!




Milena18 -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 21:46:06)

Bravo za malu macu [sm=bravo.gif]
M je počela da pravi sama po par koraka. Danas smo joj kupili cipelice za prohodavanje, pa je malo šetala i napolju.




veselicaa -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 21:57:02)

Maca je pametnica,bravo za koracice [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Prohodavanje (3.7.2017 22:08:35)

Maco[sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Prohodavanje (4.7.2017 10:28:00)

Joj meni je najtezi period bio prohodavanje.... kad staaaalno moras da ih pratis u korak, a moja malena je bila toliko aktivna da mislim da je po ceo dan mogla da hoda svuda, kad je otkrila kako se to radi 😊 onda sam se i sama napunila straha, kad sam je jednom pustila i ona mi pala na beton i udsrila i raskrvarila nosic... nije ga razbila, ali i taj udarac je bio dovoljan da se ja uplasim... jedva sam cekala da ,,utvrdi" hodanje... taj prvi mi je bio bas naporan...

Inace, kad je pocela da se dize na nogice i da prohodava, otisli smo kod fizijatra da je pogleda, i da potrazimo koji savet oko toga kako da joj pomognemo, i koje cipelice najbolje da uzmemo... i onda nam je rekla da je nikako ne vodsmo za ruke onako da njene ruke budu iznad njene glave, kaze da je to skroz pogresno jer onda deca nemaju balans nego se opuste, da obavezno vodimo racuna da ruke budu ispod nivoa njene glave, a jos bolje (mada je to za roditelje teze) da je drzimo ispod pazuha... u tom slucaju ce, ko padne pasti na guzu... a deca koja se vodaju za ruke obicno padaju na nos...
Eto recimo sta je nas savetovala...
Mozda ima neka mama fizijatar ovde pa da nam kaze i njeno misljenje??




vocicana -> RE: Prohodavanje (9.7.2017 10:39:37)

Mamam Jo ja sam bas gore negde napisala, svom sinu sam spustala ruke ipšod nivoa glčave, da oseti kakav je balans, da sam mora da nosi tezinu svog tela, sada hoda, i dalje uz prst radi sigurnosti, a puzi, podize se uz sve, trenutno je u fazi da sve otvara i baca stvari po podu. Kada ce sam pojma nemam.




veselicaa -> RE: Prohodavanje (9.7.2017 11:05:57)

Voci bice uskoro nista ne brini,cim bude spreman eto koracica[sm=bravo.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Prohodavanje (9.7.2017 12:51:09)

Voci, ne znam da li stvarno pomaze, ali cula sam da kada se deca plase da se puste daju im da u rucici nose neki stap ili tako nesto, i onda valjda dete ima osecaj kao da te drzi za prst i ima oslonac. Nisam probala, samo sam cula tako.




veselicaa -> RE: Prohodavanje (9.7.2017 13:38:50)

Cula sam i ja za to.
Voci koliko ima Damjan?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>