|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prohodavanje
9.7.2017 14:47:28   
IvanaSK RR
On ima 15 meseci.
Andrea se cesto sama pustala kad ima u rukama nesto sto je interesuje. A ja sam izbegavala da je vodim za ruku, i nju i sina.
Sto se tice padanja, to je naucila pre nego sto je prohodala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Prohodavanje
9.7.2017 15:26:04   
veselicaa
Moja A je prohodala sa 14,5 meseci.Nisam se nista preterano uzbudjivala,ona je ionako bila pricalica a kazu ne ide jedno sa drugimuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Prohodavanje
9.7.2017 17:07:17   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Voci, ne znam da li stvarno pomaze, ali cula sam da kada se deca plase da se puste daju im da u rucici nose neki stap ili tako nesto, i onda valjda dete ima osecaj kao da te drzi za prst i ima oslonac. Nisam probala, samo sam cula tako.

Ovako sam ja prohodala. Imala sam punih 16 meseci. Dali su mi slamčicu da se kao za nju držim.
M je prohodala pre pet dana. Sada već ide iz sobe u sobu, sva je srećna. I dalje često gubi ravnotežu pa padne na guzu, posebno ako joj nešto privuče pažnju dok hoda.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Prohodavanje
9.7.2017 21:04:53   
IvanaSK RR
Milence, prohodala je sa isto meseci-dana kao moj sin :)
Neka su joj laki koraci i da sto manje boli guza.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Prohodavanje
9.7.2017 21:06:47   
veselicaa
Milena bravo za koraciceuser posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Prohodavanje
9.7.2017 22:32:08   
Milena18
Hvala, devojke! A guza ima amortizer - pelenu user posted image
To da rano prohodavanje znači da će beba malo kasnije progovoriti i obrnuto je i logično jer oni savladavaju jednu po jednu veštinu, ne mogu sve odjednom.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 7:25:09   
vocicana
acu mu neku slamcicu, msm stvarno je strasno. Evo ga stoji, naslonjen na ugaonu i glada tv, naravno, drzi mene za nogu i cuti.
Nije vise zainteresovan da seta kao na pocetku, kada stanes malo dalje od njega, drzis nesto sto je za njega interesantno, on op, na kolen i dopuzi. Dacu mu dve flase, pa neka balansira. Ja sam kasno prohodala, debela sam beba bila, katastrofa, a moja sestra brzo, ona je bila mrsavica, a ovo je stvarno maltretiranje. Jedva cekam da krene. Im momenata za sada kada ne skonta da u stvari stoji sam i odrzava ravntezu jer drzi zanimaciju u rukama.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 7:40:27   
emicaa
Voci ti si se bas opteretila sa tim prohodavanjem.
David ne hoda,nece u skorije vrijeme a i ne mora.Kd bude spreman prohodace.Dora prohodala sa 15mjeseci a bila am sigurna da ce prije godine.
MIlena bravo za koracice user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 7:58:51   
Sanjica26 RR
Aman zbog cega davati bilo sta detetu da bi ga podstakli na hodanje. Samo ce da prohoda kad bude bilo spremno.
Tako i ti Voci pusti ga. Reci ti lepo pedijatar da ga pustis.
Nijednu ni drugu nisam podsticala. Same su se pustile. T mnogo rano sa devet i po. Sofi posle prvog rodjendana.
Milenice, bravouser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 11.7.2017 8:00:55 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 8:03:47   
IvanaSK RR
Milence, ne mora da znaci, sin je prohodao mesec dana pre prvog rodjendana, a i rano je progovorio. Jedino mu je prvi zub izbio tek sa devet ipo meseci.
Voci, ne opterećuj se, pustice se on sam kad bude hteo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 8:23:45   
eca89
Voci, draga nema te veze sa debljinom, moja A., je a 5 mjeseci imala 10kg, sve ti je jasno. Prohodala je sa 10, sa 9 se počela pustati.
Nemoj ga forsirati, svako dijete je za sebe, kad bude spreman, pustiće se. Nemoj da brigasuser posted image

A, ti mitovi o dječima i djevojčicama mi je na vrh glave. Kako su dječaci lijeni, to su samo "babske" priče.
Ja imam drugaricu koja ima dječaka i djevojčicu, kaže da je dječak prije prohodao, skinuo pelenu nego ona, tako da je sve do djeteta, nema pravila.

< Poruku je uredio eca89 -- 11.7.2017 8:26:53 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 8:59:26   
Milena18
Voci, kao što ti rekoše devojke, opusti se. Eto, ja sam tako kasno prohodala jer sam se plašila. Kad mi kažu da hodam, zatvala sam oči i vikala "neću". Sigurno i tvoj sinček tako, nije spreman još. Prohodaće on kad bude bio siguran u sebe.

Ivana, ja bih najzadovoljnija bila kad bi joj konačno izašao neki zub sada, mnogo slabo stojimo na tom planu user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 9:42:21   
IvanaSK RR
Hahaha, Milena, moj sin je, koliko se sećam imao samo dva za prvi rodjendan user posted image Ali je zato trcao po kuci, vozio autic sto je dobio taj dan..
Maca je imala četiri za prvi.
I nema uopšte veze da devojčice urade pre decaka neke stvari, gluposti. Evo i kod mene slucaj da je sin prohodao ranije nego ona.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Prohodavanje
11.7.2017 9:54:22   
emicaa
Od zaove sin je prohodao sa 9 i po meseci a curica sa 15.On nije ni puzao nego odma poceo hodati

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 15:02:14   
vocicana
E novosti!!!
Pre tri dana, bili kod svekijevaca, ja ga uzela, nece ruku da mi da da setamo, hoce da se nosi, e pa neces.
Ja ga odaljila od sebe, pomerila se, on ide covcek, sam, lepo se balansira, bez iole naznake da cepasti. Naravno ruka stoji na glavii za svaki slucaj, ako grune da se ne povredi.
Ja mislila, nece vise.
Medjutim juce, prespartao je dvoriste ko zna koliko puta.
Place i hoda, ljuti se sto mu ne dam ruku, kako sam mogla da ga pustim da hoda sam 'user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 15:15:02   
dddaca
Ha, ha, ljuti se, ali ne odustaje user posted image
Bravo, svaka cast user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 16:17:33   
Sanjica26 RR
Bravo za decaka. Tako trebauser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 16:26:56   
Duškić
E i ja ne napisah moj beban vec nekoliko dana hoda, pa bup na dupe ali svakog dana duza relacija. user posted image

Voci user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 16:29:06   
veselicaa
Brabo za koraciceuser posted image user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 16:52:21   
vocicana
Jao kako je lepo kada ga gledam, a on se vrcka i trci. user posted image
Hvala vam devojke, tako da cu 29.7 da navedem kao dan prohodavanja. Place i hoda.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 19:26:04   
Anck Su Nmaun
Hahaha tako je i Vuki prvih dana plakao kao da.ga je malo strah. Ali uglavnom.po nepoznatom terenu, kuci gde je sigurno nije.
Al.sve jedno svala castuser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 20:47:25   
veselicaa
Voci brzo ce on da se opusti,nauce svasta zacas.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 20:50:41   
Duškić
Moj malac uzme daljinski za tv, pa drzi u ruci i pozuri da nam donese kao , pa nazad do police za tv.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 21:39:21   
Milena18
Bravo za drugare!
Voci, baš mi je drago, znam da si bila malo zabrinuta zbog prohodavanja.
Duškić, to i moja beba radi, krene da nam donese nešto, pa se kao predomisli user posted image

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Prohodavanje
30.7.2017 21:44:47   
degu
Bravo za hodalice malene !!! user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Ime za lepoticu 2
Sanja19

Koje je najlepše ime?

Lena (18%)

Sara (21%)

Lana (17%)

Kristina (19%)

Nikolina (16%)

Aleksandra (9%)


Ukupan broj glasova: 145

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here