RE: Betanija Novi SAd (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Porodilište



Poruka


Nanica1 -> RE: Betanija Novi SAd (7.9.2009 21:41:50)

A za ovog mog Pjevica niko nema pojma[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Dobro, sutra idem pa sta bude bice... Javicu kako sam ja prosla...




stevajela -> RE: Betanija Novi SAd (7.9.2009 21:55:31)

Prof Pjevicj e odlican,samo je mator.
Meni je trudnocu vodio dr Dusan Vuleta,mladja garnitura.To je covek koji je naucen od svog oca,koji je takodje bio ginekolog,da si za svoj rad placen platom i da pacijente tretiras najbolje sto mozes.
Na porodjaju su mi bili dr Radeka,koja me primila, moj dr Vuleta, dr Suvakovic i prof Stojic.Prosla sam fantasticno.Porodjaj mi trajao 5,16 min.




Nanica1 -> RE: Betanija Novi SAd (7.9.2009 22:06:25)

Stevajela, bar da me neko obraduje jer me hvata neka prpa od sutrasnjeg dana...




Anoniman -> RE: Betanija Novi SAd (7.9.2009 22:08:44)

Žene, nemojte se bojati. Samo pomislite da za svakog dr postoji i dobra i loša priča. Uostalom, kao što postoje lagane i rizične trudnoće. Izaberite svog lekara i pustite ga da vas vodi kroz trudnoću, niste mu ni prva ni poslednja trudnica. 




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (7.9.2009 22:08:55)

Nanice, samo hrabro, bice sve ok![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




nakins -> RE: Betanija Novi SAd (9.9.2009 20:36:01)

Cao cicko
Nova sam ovde, u 19. sam nedelji i ne zelim da te plasim ali sam o Vejinovicu samo cula najgore. Moja najbolja drugarica je isla kod njega, nadavala se para, a prosla kao bos po trnju. Ni na jednom expertnom nije video da mu nije narasla pisica kako treba. Malo pilence sad mora na  dve operacije. Nije joj bio na porodjaju, nije je obilazio, a cula sam da je sa njom bila i zenica koja je takodje isla kod njega i rodila bebu sa Daunovim sindromom.
Zato, ako imas nekog drugog bolje idi kod njega.
Meni vodi trudnocu Natasa Curcic, radi u Signalu. Ako imas neku vezu, slobodno idi kod nje. Doktorka je fenomenalna
Puno pozdrava od Natase iz Ns.




Anoniman -> RE: Betanija Novi SAd (9.9.2009 21:28:46)

Dobrodošla Naki. 




stevajela -> RE: Betanija Novi SAd (9.9.2009 22:50:11)

MOja poznanica je vec 10 dana u Betaniji na patologiji trudnoce,poradja se.Stalno se otvara,krecu kontrakcije pa brljave,na 15-8-10-5-20 minuta.Vec je nekoliko puta isla u porodjajnu salu pa se vracala.Indukovani porodjaj nece da joj rade jer je trudna 37,5 nedelja.I kaze mi sinoc ode opet u porodjajno,kad tamo prof Pjevic.Kaze ona on je skroz prijatan i kaze joj da moze da joj izazove porodjaj,ali da je bolje da se vrati na patologiju i ceka,mada je otvorena 6 prstiju.Medjutim napise joj da popije neki lek.Sidje ona na patologiju i kaz sestri da joj profa rekao da popije neki lek,sestra pogleda i kaze da je to lek protiv visokog pritiska,a kod zene pritisak 90/60.Lepo je posavetuje da ne popije lek,a da viziti kaze da je popila.Kada je ujutru dosla vizita,nisu mogli da se nacude sto joj covek to dao da popije,i sva sreca sto ga nije popila.
Eto neko je pitao za prof Pjevica,ja rekoh covek strucan i fin,ali definitivno izlapeo od matoroce!




Nanica1 -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 7:52:44)

Stevajela, i meni se tako nekako cini! Znaci, izgleda strucan, iako nas je tog dana bilo dosta za UZ on je svaku gledao 15-20 minuta, ali me nervira sto nema uopste onaj odnos doktor-pacijent. Ja sam ubedjena da nisam napomenula da sam dosla na fetalnu ehokardiografiju, oni bi mi odradili samo Euz bez detaljnog pregledanja bebinog srca. Mada, to bi mozda trebala sestra jer ona uzima uput ali uopste ne gleda u njega! A on umesto da pita mene zasto sam u stvari dosla, on kaze sestri:"A zasto je ona u stvari dosla?" Meni nije rekao ni dobro je, ni nije dobro mada sam ja sve razumela na osnovu toga sta je pricao sestri, nije mi cak ni pokazao bebu(mada to malo ko radi u drzavnim ustanovama) a nije nam davao ni slicice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




BiBi81 -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 9:17:55)

Ne prestajem da se zgrožavam ovakvim pričama o doktorima iz Betanije... a porođaj se bliži [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




stevajela -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 13:48:29)

IZVORNA PORUKA: Nanica1

Stevajela, i meni se tako nekako cini! Znaci, izgleda strucan, iako nas je tog dana bilo dosta za UZ on je svaku gledao 15-20 minuta, ali me nervira sto nema uopste onaj odnos doktor-pacijent. Ja sam ubedjena da nisam napomenula da sam dosla na fetalnu ehokardiografiju, oni bi mi odradili samo Euz bez detaljnog pregledanja bebinog srca. Mada, to bi mozda trebala sestra jer ona uzima uput ali uopste ne gleda u njega! A on umesto da pita mene zasto sam u stvari dosla, on kaze sestri:"A zasto je ona u stvari dosla?" Meni nije rekao ni dobro je, ni nije dobro mada sam ja sve razumela na osnovu toga sta je pricao sestri, nije mi cak ni pokazao bebu(mada to malo ko radi u drzavnim ustanovama) a nije nam davao ni slicice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Nije tacno,svi daju slicice EUz, i svi pokazu bebu,makar jednom,ali on je verovatno zaboravio.A to sto je pitao sestru,sigurno mu je rekla,jer sestre uvek kazu koja je uputna dijagnoza,ali on je zaista dementan i zaboravlja.Bez obzira sto je strucan, ipak moze mu se omasiti greska,zamisli da je moja poznanica sa pritiskom 90/60 popila lek koji joj je dao,pala bi u komatozno stanje.
Ako te brine fetalna ehokardiografija,uradi je privatno.Najbolji za to su ti prof Bjelopavlovic i prof Stojic.Posto su profesori mogu da rade privatno kao konsultanti.Znam par ordinacija gde rade,pa ti mogu na pp navesti imena.




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 14:32:19)

IZVORNA PORUKA: stevajela

IZVORNA PORUKA: Nanica1

Stevajela, i meni se tako nekako cini! Znaci, izgleda strucan, iako nas je tog dana bilo dosta za UZ on je svaku gledao 15-20 minuta, ali me nervira sto nema uopste onaj odnos doktor-pacijent. Ja sam ubedjena da nisam napomenula da sam dosla na fetalnu ehokardiografiju, oni bi mi odradili samo Euz bez detaljnog pregledanja bebinog srca. Mada, to bi mozda trebala sestra jer ona uzima uput ali uopste ne gleda u njega! A on umesto da pita mene zasto sam u stvari dosla, on kaze sestri:"A zasto je ona u stvari dosla?" Meni nije rekao ni dobro je, ni nije dobro mada sam ja sve razumela na osnovu toga sta je pricao sestri, nije mi cak ni pokazao bebu(mada to malo ko radi u drzavnim ustanovama) a nije nam davao ni slicice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Nije tacno,svi daju slicice EUz, i svi pokazu bebu,makar jednom,ali on je verovatno zaboravio.A to sto je pitao sestru,sigurno mu je rekla,jer sestre uvek kazu koja je uputna dijagnoza,ali on je zaista dementan i zaboravlja.Bez obzira sto je strucan, ipak moze mu se omasiti greska,zamisli da je moja poznanica sa pritiskom 90/60 popila lek koji joj je dao,pala bi u komatozno stanje.
Ako te brine fetalna ehokardiografija,uradi je privatno.Najbolji za to su ti prof Bjelopavlovic i prof Stojic.Posto su profesori mogu da rade privatno kao konsultanti.Znam par ordinacija gde rade,pa ti mogu na pp navesti imena.



Ne daju slicice svi 100%, samo kad sam ja bila na eksprtnom doktor nikom nije dao slicicu, tek ako trazis.




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 14:33:34)

Hvala Naki na savetu.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




BiBi81 -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 14:38:25)

IZVORNA PORUKA: cicko

IZVORNA PORUKA: stevajela

IZVORNA PORUKA: Nanica1

Stevajela, i meni se tako nekako cini! Znaci, izgleda strucan, iako nas je tog dana bilo dosta za UZ on je svaku gledao 15-20 minuta, ali me nervira sto nema uopste onaj odnos doktor-pacijent. Ja sam ubedjena da nisam napomenula da sam dosla na fetalnu ehokardiografiju, oni bi mi odradili samo Euz bez detaljnog pregledanja bebinog srca. Mada, to bi mozda trebala sestra jer ona uzima uput ali uopste ne gleda u njega! A on umesto da pita mene zasto sam u stvari dosla, on kaze sestri:"A zasto je ona u stvari dosla?" Meni nije rekao ni dobro je, ni nije dobro mada sam ja sve razumela na osnovu toga sta je pricao sestri, nije mi cak ni pokazao bebu(mada to malo ko radi u drzavnim ustanovama) a nije nam davao ni slicice[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Nije tacno,svi daju slicice EUz, i svi pokazu bebu,makar jednom,ali on je verovatno zaboravio.A to sto je pitao sestru,sigurno mu je rekla,jer sestre uvek kazu koja je uputna dijagnoza,ali on je zaista dementan i zaboravlja.Bez obzira sto je strucan, ipak moze mu se omasiti greska,zamisli da je moja poznanica sa pritiskom 90/60 popila lek koji joj je dao,pala bi u komatozno stanje.
Ako te brine fetalna ehokardiografija,uradi je privatno.Najbolji za to su ti prof Bjelopavlovic i prof Stojic.Posto su profesori mogu da rade privatno kao konsultanti.Znam par ordinacija gde rade,pa ti mogu na pp navesti imena.



Ne daju slicice svi 100%, samo kad sam ja bila na eksprtnom doktor nikom nije dao slicicu, tek ako trazis.


Baš tako... a pitanje je da li doiješ čak i kad tražiš - meni su rekli "Nestalo nam tonera!!!" Sličicu sam dobila samo kod privatnika...




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 22:26:04)

Ja sam danas bila prvi put kod dr Vejnovica, privatno. Odusevio me je!




Anoniman -> RE: Betanija Novi SAd (10.9.2009 22:28:45)

Baš mi je drago cicko! 




Anoniman -> RE: Betanija Novi SAd (18.9.2009 9:33:27)

Sada me je zvala drugarica, inače je i član RR, Sanja79, ali nije aktivna kao mi, svakodnevni. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Uglavnom, termin joj je za 6 dana, sada je bila na pregledu, beba je karlično, a lekari neće da joj zakažu CR, kažu, možda se beba okrene. Kaže mi ona "Kada će pobogu da se okrene?, ja sam prvo rodila 6 dana pred termin, meni bi mogle krenuti kontrakcije večeras, pa nešto mi se ne porađa prirodno sa bebom koja je karlično!" Kažu lekari, ako se beba ne okrene, konzorcijum (jel se tako kaže?) lekara će da odlučuje da li će ona na CR.

Dakle, novosađanke, koje lekare savetujete za "CR preko veze"?  

Jel znate i cenovnik? Mislim da je kod Vejnovića 500eur.




stevajela -> RE: Betanija Novi SAd (18.9.2009 9:41:20)

Ja samo prof Sinisu Stojica.Mislim da od njega bolje to niko ne moze da obavi.
Samo da znas ne moze niti jedan carski da se radi dok konzorcijum ne odobri,sa vezom ili bez veze.Zbog Vejnovica su ga i uveli,jer je mlatio lovu na taj nacin,a vecinu tih carskih su radili specijaliznti,a on nadgledao i uzimao pare za to.
Nek proba,prof Stojic radi u Kosovskoj u nekoj ordinaciji,a radio je i u Perinatalu kod Kozarovke.Mada je skoro jednoj svojoj porodilji rekao da ne moze da sredi carski,jer niko u salu ne moze uci bez pismenog odobrenja.
Ja mislim da ne treba da brine uopste.Beba moze da se okrene u roku od 15 minuta,to niko ne moze da zna.




Anoniman -> RE: Betanija Novi SAd (18.9.2009 9:45:01)

Hvala!




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (18.9.2009 12:27:52)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sada me je zvala drugarica, inače je i član RR, Sanja79, ali nije aktivna kao mi, svakodnevni. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  Uglavnom, termin joj je za 6 dana, sada je bila na pregledu, beba je karlično, a lekari neće da joj zakažu CR, kažu, možda se beba okrene. Kaže mi ona "Kada će pobogu da se okrene?, ja sam prvo rodila 6 dana pred termin, meni bi mogle krenuti kontrakcije večeras, pa nešto mi se ne porađa prirodno sa bebom koja je karlično!" Kažu lekari, ako se beba ne okrene, konzorcijum (jel se tako kaže?) lekara će da odlučuje da li će ona na CR.

Dakle, novosađanke, koje lekare savetujete za "CR preko veze"?  

Jel znate i cenovnik? Mislim da je kod Vejnovića 500eur.


Raspitala sam se, kazu da Vejnovic svojim pacijentkinjama ne naplacuje CR (verovatno jer se nadajes para tokom vodjenja trudnoce), kazu da je izuzetan za CR, da ih najbolje radi, i kad uradi, uradi da to lici na nesto. Ma sta pricam, i tebi je radio, zar ne Tasho?




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (18.9.2009 12:33:16)

A sto se tice cenovnika "preko veze"- nemam pojma. Cula sam da je kod nekih doktorki 500 evra, ali za Vejnovica ne znam. Moj dragi radi sa koleginicom cija cerka je otisla pred porodjaj kod njega da se dogovore za CR, ali nije pitao koliko im je trazio. Kad se koleginica vrati sa GO raspitacemo se!




Anoniman -> RE: Betanija Novi SAd (18.9.2009 12:43:06)

Da, da, meni je radio, ja sam svime zadovoljna. No sada sam pitala zbog nečega drugog. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (19.9.2009 21:58:42)

IZVORNA PORUKA: stevajela

Ja samo prof Sinisu Stojica.Mislim da od njega bolje to niko ne moze da obavi.
Samo da znas ne moze niti jedan carski da se radi dok konzorcijum ne odobri,sa vezom ili bez veze.Zbog Vejnovica su ga i uveli,jer je mlatio lovu na taj nacin,a vecinu tih carskih su radili specijaliznti,a on nadgledao i uzimao pare za to.
Nek proba,prof Stojic radi u Kosovskoj u nekoj ordinaciji,a radio je i u Perinatalu kod Kozarovke.Mada je skoro jednoj svojoj porodilji rekao da ne moze da sredi carski,jer niko u salu ne moze uci bez pismenog odobrenja.
Ja mislim da ne treba da brine uopste.Beba moze da se okrene u roku od 15 minuta,to niko ne moze da zna.



[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley11.gif[/image]




nakins -> RE: Betanija Novi SAd (19.9.2009 22:18:41)

Drage moje, pozdrav od Natase iz Ns.
Mojoj drugarici je vodio trudnocu Vejinovic, jadna se nadavala para kao blesava, najgore sto Kreten nije video anomaliju kod bebe koja se trebala videti i nije istina da ne trazi pare za CR. I pored svega sto joj je vodio trudnocu, nije bio na porodjaju a kamoli da se pojavio kasnije kod nje. Mogla je na CR ako da 400 eura.
Ne znam kako vi, ali sam se ja naslusala svakakvih prica o njemu pa nikom ne preporucujem da on vodi trudnocu.




cicko -> RE: Betanija Novi SAd (19.9.2009 22:25:08)

IZVORNA PORUKA: nakins

Drage moje, pozdrav od Natase iz Ns.
Mojoj drugarici je vodio trudnocu Vejinovic, jadna se nadavala para kao blesava, najgore sto Kreten nije video anomaliju kod bebe koja se trebala videti i nije istina da ne trazi pare za CR. I pored svega sto joj je vodio trudnocu, nije bio na porodjaju a kamoli da se pojavio kasnije kod nje. Mogla je na CR ako da 400 eura.
Ne znam kako vi, ali sam se ja naslusala svakakvih prica o njemu pa nikom ne preporucujem da on vodi trudnocu.


I ja sam, i dobrih i losih, ali sam shvatila da se za svakog lekara vezuje nekoliko losih iskustava.  Evo ja sam se "prijavila " za test[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley2.gif[/image], termin mi je za Dan zena, pa cu podeliti svoje iskustvo sa ostalima. Nadam se da se necu opeci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>