Produženi boravak (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Buba Mira -> Produženi boravak (5.4.2017 8:48:01)

Odlučila sam da dete ipak upišem u produženi boravak.
Kakva su iskustva mama čija deca već koriste usluge produženog boravka?




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 9:46:29)

Sin je isao dve godine. Sve zavisi koliko dece ima tamo. Uglavnom je uspevao da odradi domaci, mada se dešavalo i da ne uradi.
Vise nam je značilo sto tamo moze biti posle casova i sto ima rucak.




Buba Mira -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 11:05:13)

Ja radim po smenama. Računala sam, ako ja dođem s posla u 19:30 kad i ona ako je druga smena (jer ako ne ide u boravak onda ide u razred koji svake nedelje menja smene), dok večera, tušne se, biće 20h, kad će raditi domaći i s kojim elanom?
Ovako je samo prva smena, domaći uradi u školi, a ja je mogu preuzeti i ranije iz boravka kada sam prva smena, do 14h.




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 11:13:48)

To sve zavisi od uciteljice koja je u boravku. Nije se desavalo mnogo puta da sin ne uradi domaci, tako da se nadam da nece ni kod vas.




Duškić -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 11:17:05)

Moj sestric ide u 'produzeni boravak' , sve odradi domaci. I bas su zadovoljni sestra i zet.




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 11:24:01)

Duskic, i ja sam bila zadovoljna, ali problem je bio kad je jedna učiteljica na dva odeljenja.
Problem je i discipline i toga da, verovatno, zapamti kome je pregledala domaci ili nije :)




Buba Mira -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 12:12:35)

Je l' zna neko da mi kaže kad im je šta u toku dana, kad je užina, kad ručak, kad domaći? Pretpostavljam da se to razlikuje od škole do škole, ali okvirno me zanima.




Anck Su Nmaun -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 12:14:03)

Koliko znam tu se menjaju dve uciteljice. I ja sam od drugih mama cula samo pozitina iskustva




Anck Su Nmaun -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 12:15:50)

Draga pogledaj na sajtu skole, mozda pise , za N. Teslu ima sve ispisano




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 13:08:13)

To onda zavisi od skole, ovde je samo jedna učiteljica.
Imaju rucak koji je izmedju pola jedan i pola dva. Doručak je bio vezan za njihovu uciteljicu i ona im ga je davala na velikom odmoru. Tj. isli su u kuhinju tada.




Anck Su Nmaun -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 13:16:27)

Kako samo jedna? Pa koliko joj je onda radno vreme ?




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 13:36:51)

Jedna učiteljica za nastavu, jedna za boravak. Boravak je bio od osam do dva kad su im casovi popodne i od dvanaest do sest kad su casovi pre podne.




Anck Su Nmaun -> RE: Produženi boravak (5.4.2017 13:37:57)

Pa da, na to sam i ja mislila




Duškić -> RE: Produženi boravak (9.4.2017 13:33:29)

A za te uzine i ruckove nemam pojma, znam da se nesto doplacuje i najbolje da odes i dogovoris se..




Anck Su Nmaun -> RE: Produženi boravak (9.4.2017 14:20:12)

Ovde je oko 2600-3000 zavisi.




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (9.4.2017 18:54:35)

Ovde nema opcija dogovora. Ako dete ide u boravak mora da se obavezete ili na doručak ili na rucak (ili oboje). Koliko se sećam doručak je bio 80 din, rucak oko 150 din.




Duškić -> RE: Produženi boravak (9.4.2017 19:28:27)

Ma mislila sam odes lepo tamo i dogovoris se sa ljudima tj.uciteljicama..I informises se o semu. Ako imaju vise skola u blizini odes pogledas gde ce dete da ti provodi dan, gde mislis da je bolje[sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 8:46:05)

Luka je išao u produženi boravak (zaklela bih se da sam tada pisala, ali ne nalazim...), a sada ide i Marko.

Mlada učiteljica, dopada mi se.
Kuvarice nasmejane i raspoložene da sarađuju - što je meni zbog alergije na mleko veoma bitno! [sm=bravo.gif]

Juče, na dve učiteljice u boravku 62 dece. [sm=smiley29.gif] Kaže učiteljica da će ih deliti na dva boravka, pa će biti ok.

Kada su prepodnevna smena, ručak je u 12.30h, kada su popodnevna, ručak je u 12h.

Mislim da se domaći radi nakon ručka kada su prepodnevna smena.

Juče smo imali kiks u boravku. Igrali su se žmurke u dvorištu i Marka je neki trećak išamarao kroz ogradu. Nisam pravila cirkus jer je učiteljica bila toliko ljuta da je ona napravila show, uhvatila je trećaka i nazvala mu mamu, pa sam ja pustila (šatro smireno) da vidim šta će biti... ako se ponovi napraviću show, a za sad ću da se nadam da će sve biti ok i da je to iza nas.
Tužno je to što je obrazloženje trećaka bilo "Išamarao sam ga jer je mali i jer mi se može". [sm=smiley13.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 9:48:49)

JaoTasho bas bzvz. Sreca pa je uciteljica reagovala kako treba.
A taj decak nije iz skole?




Sanjica26 RR -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 10:00:54)

Strasno Peace, Vazno da je uciteljica odreagovala i pozvala mamu. Odmah treba saseci u korenu.




Peace* -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 10:49:54)

Jeste, iz škole je.




IvanaSK RR -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 11:44:39)

Uzasno, bez komentara. Razapnite me, ali da je moje dete tako nesto reklo i uradilo, odvela bih ga kuci i "objasnila" neke stvari.
Lepo sto je učiteljica reagovala.
Kod nas nije bilo takvih slučajeva do sada. Ne racunam sto se sin kao jurio sa nekim decacima i oni su kao hteli da ga biju, jer im se svidja ista devojcica[sm=smiley36.gif]




Tatjana.87 -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 13:36:31)

Tako nešto ide iz kuće mislim ponašanje! Sreća što je učiteljica "lepo"reagovala i što si ti fino ostala hladne glave!




krin 40 -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 13:47:01)

Moja N je ostajala vrlo kratko u prvom..posle sve sama.Dodje kući,uradi domaći..sve zavrsi dok mi dodjemo sa posla.Ali ona je silom prilike i sa pet god ostajala sama




Peace* -> RE: Produženi boravak (14.9.2017 14:56:06)

IZVORNA PORUKA: Tatjana.87

Tako nešto ide iz kuće mislim ponašanje! Sreća što je učiteljica "lepo"reagovala i što si ti fino ostala hladne glave!


Ne mora da znači.

Učiteljica iz boravka poznaje dečaka od prošle i pretprošle godine kada je bio kod nje u boravku.
Kaže da je on bio dete koje je trpelo maltretiranje druge dece, te ni učiteljici ni majci nije jasno odakle mu ideja da radi tako nešto, kada zna koliko ga je to vređalo kada su mu drugi radili.

No, sada smo zašli u neku drugu temu.

I dalje sam za boravak, i mislim da je deci tamo super! [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>