Slike beba na društvenim mrežama (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Dora89 -> Slike beba na društvenim mrežama (16.6.2017 17:30:48)

Za ili protiv?

Lično - protiv! Smatram da se time narušava privatnost dece, a to je odgovornost roditelja. Ima vremena kad će ta ista deca koristiti društvene mreže. Posebno mi se ne sviđa kad je dete golo, ili kad se slika bebe koristi za profilnu, jer onda mogu da je vide ne samo odabrani ljudi, nego i ceo svet.

Ima li drugačijih mišljenja? Volela bih da razvijemo diskusiju na ovu temu, jer se često preispitujem da li postupam ispravno, kada rodbina žarko želi da se pohvali svima svojim mezimčetom.




Sanjalicaaa -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 9:04:15)

Ja nemam ništa protiv. Jedino da na slikama deca nisu gola. Sve ostalo mi je ok. Slike dece izbacujemo mm i ja, sa rodbinom nemamo problema.




IvanaSK RR -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 9:50:49)

Sanjalice, slazem se. Tako i mi.




Milena18 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 10:12:04)

Meni je ok da roditelji kače slike svoje dece ako žele i ako će to videti samo odabrani krug ljudi. Ja, na primer, nemam Facebook nalog, kao ni mm, i jako me nervira kada neko od rođaka postavi sliku mog deteta. U takvoj situaciji odmah tražim da je uklone.




suzi kju -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 10:33:11)

Ja nemam ništa protiv.
Meni više smetaa kada postave sliku bebine nogice ili rukice.




IvanaSK RR -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 11:07:22)


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ja nemam ništa protiv.
Meni više smetaa kada postave sliku bebine nogice ili rukice.

Hahahahahaha, :)




degu -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 17:33:30)

Doro mozda si s jedne strane u pravu, mozda narusavamo njihovu privatnost. O tome mislim kad neko okaci sliku deteta kod zubara sa rascepljenim ustima, ili deteta iz bolnice(ovde ne mislim na situacije gde je dete stvarno bolesno i roditelji traze pomoc) nego kad se razbije npr, tako slicne neke situacije kojih bi se dete mozda stidelo sutra.
Ja moram da priznam da sam zavisna od postavljanja slika, oni su meni tako divni, tako sam ponosn da zelim da ih svi vide, sve mislim i drugi ce videti isto savrsenstvo koje ja vidim [sm=smiley36.gif]
Takodje imam drugaricu koja ne kaci detetove slike, to potpuno postujem i ne kacim slike njenog deteta nikad. A o golotinji nema potrebe da pisem, mislim da smo svi istrenirani da to ne slikamo uopste




krin 40 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 18:09:48)

Ja sam za postavljanje slika.Uživajte dok traje.Ovi moji veliki sad u nekom svom fazonu.Živa nisam ako okačim neku njihovu sliku ili ih "ne daj Bože" tagujem.Na foru jedino ovde objavim njihovu sliku jer ovde ne ulaze😃😃😃.Tako da ću Ducija sa zadovoljstvom da "kačim" dok i on ne nauci da me oladi
sa "ne blamiraj me mama"😃




Anck Su Nmaun -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 18:37:35)

Ja sam za umerenoat. Mada meni naidje period da sve pobrisem mada kazu kad jednom postavis to je zauvek. Trudim se da sto manje postavljam.
I zna se kakve se slike postavljaju i kako.




eca89 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (17.6.2017 21:41:25)

Ja ih licno ne postavljam, ali nemam nista protiv, uvijek se obradujem kad vidim dijete svojih prijatelja.




IvanaSK RR -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (18.6.2017 8:34:56)


IZVORNA PORUKA: degu

Ja moram da priznam da sam zavisna od postavljanja slika, oni su meni tako divni, tako sam ponosn da zelim da ih svi vide, sve mislim i drugi ce videti isto savrsenstvo koje ja vidim [sm=smiley36.gif]


❤❤❤❤❤




emicaa -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (19.6.2017 11:47:02)

potpuno se slazen sa ovim sto je Degu napisala,oni su meni savrseni i hocu da ih svi vide.
E sad ja u prijateljim nemam nikoga koga ne poznajem,i par sa RR ali sa kojima sam stalno u kontaktu.Zakljucane su mi slike tako da ih samo moji prijatelji vide




Dragce86 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (20.6.2017 20:26:10)

Licno - trudim se da ih sto manje ima na drustvenim mrezama, ali nazalost, ne mogu da zabranim rodbini i bakama i dekama da izbacuju slike. :(




Sanjica26 RR -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (20.6.2017 20:29:46)

Ja nemam nista protiv. I ja postavljam fotografije svoje dece, ali ne cesto.




Dora89 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (28.6.2017 18:00:15)

Hvala vam što ste razvili diskusiju. Ja sam u nedoumici, a vaša mišljenja mi puno znače. Za sada nemamo objavljene sličice, ali za sve postoji prvi put.
[sm=zmeden.gif]




emicaa -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (28.6.2017 18:30:47)

Dora uvijek mozes ograniciti koce ti vidjeti slike,napravi da vide samo najblizi prijatelji i rodbina.




Dora89 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (28.6.2017 22:45:35)

E, hvala na savetu. Pa, u principu, njima šaljem na Viber.




choopa choops -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (28.6.2017 23:27:41)

Ja sam jednom pobrisala slike, kad je L bla mala, ali tada nesto i nije moglo da se zaštiti kao sad. Sada stavljam, umjereno, tipa kad je neki vazan događaj ili kad se desi nesto zanimljivo. Ne stavljam sve sto slikam, a slikam ih skoro svaki dan. Nema potrebe. Čak mislim da nekiljudi pretjeruju kad pocnu da stavljaju slike svoje djece u bukvalno svakoj pozi [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (28.6.2017 23:49:14)

Ja nisam aktivna na društvenim mrežama, da sam aktivna, postavila bih možda nekoliko slika. slika moje dečice mi je jedino profilna slika na viberu. Ali kad virnem kod nekoga, volim da vidim slike njihove dece, samo treba imati meru. Slažem se sa degu, verujem da skoro svi tako misle kad postave sliku svoje dece.




Peace* -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (29.6.2017 8:18:23)


IZVORNA PORUKA: Dora89

Posebno mi se ne sviđa kad je dete golo, ili kad se slika bebe koristi za profilnu, jer onda mogu da je vide ne samo odabrani ljudi, nego i ceo svet.



To je jedino što smatram da nije ok: golo dete i dete za profilnu.

Mada, nedavno mi je stariji sin, koji već ima svoj Insatrgam, rekao da ne stavljam njegovu slike jer nemam dozvolu za to... Pubertet... videće neko od drugara da je sedeo u pesku i bio od prljav... Kažem mu da nije prljav nego od peska što je ok kad si na plaži... ne vredi...



IZVORNA PORUKA: choopa choops

Čak mislim da nekiljudi pretjeruju kad pocnu da stavljaju slike svoje djece u bukvalno svakoj pozi [sm=smiley36.gif]


Definitivno.
Ume da me nasmeje kad vidim na FB ono "+135" i ispod "XY added 135 photos in album "3-ći rođendan" ".
[sm=smiley36.gif]




Duškić -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (5.7.2017 4:00:29)

Nisam za postavljanje slika na fb, narocito dece. Mada ponese ljude. Nisam ni neki izriciti protivnik, mozda po neku ali ne preterivati i imati odredjenu grupu prijatelja, i da nisusvima dostupne slike.




branki* -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (5.7.2017 8:57:53)

Nemam nista protiv,nek radi kako ko hoce.licno,ne bombardujem slikama svoje dece,izbacim tu i tamo poneku fotografiju,ni svoje slike nesto u posl vreme ne izbacujem,ali opet,kako ko voli.




Dragce86 -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (6.7.2017 14:58:36)

Iskreno, ne volim. Ok je neka slicica ali zamara kada vidim da svaki momenat intime porodicnog doma i ljubavi leti na fejs! I svaki dan po par stotina novih slika...ej, pa svi imamo decu, treba malo i sami da uzivamo u njima a ne da se lepe po netu :(




dddaca -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (11.7.2017 18:10:50)

Ja sam protiv toga da se svakodnevno objavljuje milion slika deteta, ali nemam nista protiv onih koji to rade. Svako radi kako misli da je najbolje.
I ja izbacim po neku fotografiju, ali u poslednje vreme sve redje. A i njih mogu da mi vide samo prijatelji




Sarav -> RE: Slike beba na društvenim mrežama (4.8.2017 12:29:06)

Imam fejs i izbacujem slike, ali povremeno. Volim da se pohvalim svojom decom i isto tako volim da vidim decu svojih drugova i drugarica. Ali me smara kad neko objavljuje deset slika na dan. Inače o golišavim slikama dece nemam šta da dodam, protiv toga sam.




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>