RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Dečja oprema



Poruka


Maraj -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (23.3.2019 21:24:34)

Ovo cam kao moze malo unazad da se zaturi...pojima nemam. Videcemo kad ga montiramo. Ova kupovina sedista komplikovana...katastrofa...




Sanidej -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (23.3.2019 21:26:50)

Buster je ok za predskolca ili novopecenog osnovca..ranije ako je bas visoko dete.




Maraj -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 10:05:53)

Imam pitanje

Hocu da operem presvlaku od sedista. Ubacicu u masinu na 30°. Imam neki program "rucno pranje"
Al sta kad se opere? Kako ste susile?
Mm misli da cim se izvadi iz masine, da ga namontira na sediste
Kaže da se ne poremeti...pa da se susi na sedistu...
Jel to ok? Kako ste tj gde susile presvlaku?




mama Jo -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 10:08:20)

Ja sam obicno ostavila da se osusi i onda navukla.




Sanidej -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 10:15:32)

Susi se normalno na susilici za ves..




pari -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 10:18:42)

I ja sam uvek normalno susila




vocicana -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 10:32:40)

Vozim auto na unutrasnje sredjivanje, sredice I sediste. Msm da se moja navlaka ne skida, samo jastuk za ispod zadnjice, on je vec opran.




Ana RR -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 10:43:51)

Maraj, osušiš ga normalno pa onda montiraš. Ako staviš mokro na sedište plašim se da se ne usmrdi, ubuđa [sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 11:45:54)

Super hvala vam.
Mm misli da ce se poremetiti /skupiti ili sta vec ako se ne montira odmah pa tako da se suši
Nista obda ubacujem da se pere pa da se susi [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 11:48:33)

Neće se skupiti.




jess021 -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 11:55:27)

Maraj, ja sam ga okacila na onaj rebrasti radijator u kupatilu.





dejana007 -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 12:28:32)

Ja svoju navlaku prala rucno :) Genijalac

Ovako, imam problem. Dok mi prvi sin bio mali koristili smo chico jaje. Kasnije kupili autosedište chicco eletta - na kom pise od 0 do 18kg. Po tome zakljucila i da je za novorodjence. Zato prodala jos tada chicco jaje jer sam znala da za drugo dete imam ovo drugo autosediste. Medjutim sada kad pokušala da stavim Luku koji ima mesec dana nešto mi ne izgleda udobno. Kao da je mnogo sedeci polozaj i bas strahujem. dal neko ima iskustva sa slicnim ili istim autosedistem? Hvala unapred.


p.s

druga slika je ustvari najnizi polozaj za lezanje i u tom polozaju sam stavila dete. i sa dodatkom koji je navodno za bebe. Naravno ide na zadnje sediste suprotno se postavlja...


[img]https://i.postimg.cc/FY7xLcQD/20190324-174206.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/y3cLtv98/20190324-174201.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/1gSVrMRK/20190324-120215.jpg[/img]







Sanidej -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 12:31:28)

Za bebu samo jaje




Ana RR -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 12:35:43)

Dejana, čini mi se da je takav položaj i u jajetu. Nemam na ovom laptopu fotke sa klincem dok je bio bebac ali ako se dobro sećam tako nekako je bio i u jajetu.




dejana007 -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 13:03:10)

sanidej jajae jedino da polovno kupim a opet chicco nije firma koja bi pravila takve greske, ali opet deluje pomalo cudno.... cemu deklaracija 0+ ako nije za bebu od rodjenja. Muz nikako nece da ga stavi u ovo auto sediste, i ja mu se bas mislim, zato i zatražila misljenje :) Ana mozda bi mogla i ja da proverim kako je Nikola bio u jajetu. Taman da uporedim. Hvalaa




dejana007 -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 14:13:25)

Googlala malo i nasla ovo:

Pravila za novorođene bebe
Novorođena beba je veoma nežna i njena telesna konstitucija zahteva posebnu zaštitu. Zbog toga su za decu od rođenja pa do 13kg, dizajnirana auto-sedišta koja se postavljaju suprotno od smera kretanja automobila, tj. unazad. Takva auto-sedišta se postavljaju pod uglom od 45 stepeni u odnosu na tlo, kako bi beba bila u poluležećem položaju. U tom položaju glava, vrat i leđa, koji su kod beba nedovoljno razvijeni i veoma osetljivi, biće poduprti naslonom auto-sedišta u slučaju sudara. Jako je važno ne podmetati ništa ispod bebe što nije originalni deo auto-sedišta. Podmetanjem, „da bi se beba izravnala“ narušavamo optimalan položaj deteta u sedištu i prilikom sudara može doći do pritiska na određene delove tela (vrat, kičma) i tako doći do ozbiljnih povreda. Takođe, dete mora biti čvrsto vezano da prilikom sudara ne bi izletelo. Kada bebu stavite u auto-sedište i ukopčate pojaseve, zatežite ih tako da između detetovog ramena i pojasa može da stane samo jedan vaš prst. To je dovoljno da bebu ne steže, a takođe i potrebno da, ako dođe do sudara, dete ne izleti iz auto-sedišta. Dete zimi ne bi trebalo vezivati u debeloj jakni ili skafanderu jer se u njima ne može dovoljno čvrsto stegnuti pojas. Najbolje je da, kada dobro zategnete pojas, bebu pokrijete jaknom ili ćebetom. Tako ćete i tokom vožnje, kada se automobil zagreje, lakše moći da oslobodite dete viška odeće i izbegnete pregrevanje.


Možda je ipak to rešenje za moje auto sediste odnosno kad se postavi u autu da bude pod tim uglom...




pari -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 14:20:48)

I ja imam takvo i stavljala   sam je od rodjenja, malo sam naginjala i to je to. Odnosno i dalje ga imam i stoji mi na suvozackom jer se dosta vozimo same pa da mi bude tu




veselicaa -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 14:26:07)

Dejana postavi ga u kolima pa vidi,ljudima i jaje deluje neudobno za bebu,mi kad smo iznosili Ninu iz bolnice,nisu hteli da je stave u jaje,koliko su neinformisane.




Maraj -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 14:28:24)

Dejana pa meni deluje da je ok on ususkan sa tim jastucicima tj dodacima za novorodjence. Ne verujem da bi imali deklaraciju od 0 meseci da sediste ne podrzava to




vonavoj -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (27.3.2019 15:25:12)

Dejana,ja imam takvo sediste,kupljeno pre 7 godina,isto smo vozili bebu od prvog dana..okrenuto naopako i sa tim jastucima.




dejana007 -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (28.3.2019 9:53:35)

Hvala svima, definitivno ne kupujem novo i ovo cu da ubacim u auto. Hvala od [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] Vonavoj i ja ga kupila za prvo dete pre oko 7 god - ne znam tacno [sm=smiley1.gif] samo što on imao tad oko godinu pa je sedište delovalo savršeno. Sad jedino da ga postavim dobro i pravilno u autu i da lepo postavim bebca :)




BubaBubica -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (29.3.2019 0:01:40)



      Da, i jaje sedišta meni deluju neudobna za bebu. Znam da se ne sme al opet sam stavljala urolan peškirić ispod guze jer je bukvalno sedela. Sad sam nabavila Graco autosedište od rođenja do 18 meseci i mislim da je udobnije od onog jajeta što smo imali pozajmljeno. Jaje je ni nemam pojma koji proizvođač, ne piše nigde.




kamičak -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (1.5.2019 9:53:16)

U Dexy co su auto sedista na akciji sad u maju, ako nekoga interesuje




bubulence -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (29.11.2019 8:40:53)

Gledam da porucim Masi sediste, ono do 36kg. Ona hoce iskljucivo zeleno sediste 😆 (za nju postoje samo plava i zelena boja, nista drugo ne priznaje). Od svih marki nasla sam samo jedno koje je 41000din i znam da ga necu kupiti i jedno bertoni. Da li neko ima bertoni AS. Kakvo je? 





Ana RR -> RE: Autosedista za bebu i decu 2. deo (29.11.2019 9:08:01)

Bubi, mislim da se spominjalo u temi. Kucaj u pretraživaču pa će ti izbaciti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>