RE: Iz krevetića u krevet (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


minna -> RE: Iz krevetića u krevet (6.6.2013 22:17:28)

Mi sad gledamo krevete, ustvari trebalo bi da gledamo a nikako da pocnemo, al u sv sl od kraja leta prelazi u svoj krevet, sad mu je krevetac vec tesan, tako da je vreme, mislim da cemo preurediti celu sobu, samo nemam uopste nikakve ideje sta, kako i gde, ako neko zna gde u Bg ima lepih kreveta - decijih soba, neka pise...




Anck Su Nmaun -> RE: Iz krevetića u krevet (7.6.2013 7:51:17)

Peace, a jel moze na tu fijoku da se stavi ogradica? Razmisljam ako uzmemo takav T ide gore a H dole, al za obe nam treba ograda,bez obzira sto je ovaj drugi skoro na podu :p




Peace* -> RE: Iz krevetića u krevet (7.6.2013 9:02:07)

Nisam sigurna kako se te ogradice montiraju. Tj, ne znam koliko duboko ulazi ram kreveta u taj držač ogradice. Kad stignem kući, mogu ti slikati, pa ćeš ti to bolje proceniti.

Ono što se meni ne dopada kod fioke je: prednja strana fioke ide preko rama gornjeg kreveta (nema rupa između kreveta i fioke. Medjutim, da dušek u fioci ne bi češao gornji krevet, on je prosto ispod ravni te prednje stranice fioke. Tako da ja taj deo prekrivam frotirom da se ne bi udarao. pih, zakomplikovala sam, slikaću ti uveče pa ćeš razumeti, ovo zvuči baš konfuzno.




Peace* -> RE: Iz krevetića u krevet (10.6.2013 8:31:46)

Ovako naleže od napred. Tamniji deo je ustvari prednja strana fioke.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0610/8o8-201306.jpg[/img]


A ovo je slikano sa strane gde stavlja glavu, da vidiš koliko da prednja strana odstoji iznad ravni dušeka, pa da vidiš dal možeš da montiraš ogradicu:

[img]http://www4.slikomat.com/13/0610/fgy-201306.jpg[/img]




Anck Su Nmaun -> RE: Iz krevetića u krevet (10.6.2013 8:37:44)

Moze da se montira, hvala za slike, bitno je samo da ima i malo iznad duseka!




Peace* -> RE: Iz krevetića u krevet (10.6.2013 8:57:18)

[sm=smiley2.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Iz krevetića u krevet (10.6.2013 9:08:08)

Mi smo nasli krevet i za koju nedelju muz ce da kreci sobu dok nas dve budemo odsutne. Okacicu sliku kad se zavrsi.




branki* -> RE: Iz krevetića u krevet (10.6.2013 9:32:03)

kaci,sanja[sm=smiley1.gif]
boza nije ni bio u krevecu,vrlo kratko,spava sa mnom na velikom krevetu..tako da je on vrlo napredan za svoj uzrast[sm=jezicek.gif]




Ivanka 75 -> RE: Iz krevetića u krevet (10.6.2013 9:36:49)

Mi imamo krevet mm u sobi koja će da bude dečija. Samo ćemo dušek da promenimo a svekar će da napravi ogradicu sa strane, ima neke ideje a ja ne sumnjam da će biti super [sm=smiley36.gif]
Nadam se da ćemo na leto da joj sredimo sobicu, a ona već sada voli da spava u tom krevetu u toj sobi.




Anck Su Nmaun -> RE: Iz krevetića u krevet (18.9.2013 10:39:10)

I malena H je presla u svoj veeejiki krevet! Bez problema. Uzeli smo krevet na sprat ali ne klasicni , vec je malko nizi onaj gornji deo i donji lezaj je siri 120cm.




Mariya -> RE: Iz krevetića u krevet (20.8.2014 11:24:50)

I mi smo presli u veliki krevet, bez problema. Bila je presrecna kada je dobila krevet sa zutom posteljinom i pocetnim slovom njenog imena.
[img]http://www4.slikomat.com/13/0820/dhe-DSCF82.jpg[/img]




dunja RR -> RE: Iz krevetića u krevet (20.8.2014 11:32:57)


IZVORNA PORUKA: branki

kaci,sanja[sm=smiley1.gif]
boza nije ni bio u krevecu,vrlo kratko,spava sa mnom na velikom krevetu..tako da je on vrlo napredan za svoj uzrast[sm=jezicek.gif]


Branki, jel ste spavali samo ti i Boža u velikom ili svo troje?




branki* -> RE: Iz krevetića u krevet (20.8.2014 12:14:23)

dunjac,nismo svo troje,samo boza i ja,jer je on voleo da se vrti i da ima prostora,pa da se ne bi budio,mm je proteran u drugu sobu.a,da ne bi spao,sa jedne strane kreveta sam bila ja,sa druge sam privukla krevetac,a na onom delu gde su noge stavim jorgan i jastuke,napravim kao neku barikadu da ne bi spao,jer je jako nemirno spavao i vrteo se.




Misha i Ljisha -> RE: Iz krevetića u krevet (14.9.2014 11:34:19)

Mi smo D otfikarili tri letvice na krevecu (odnosno to je krevet za decu do 7 godina znaci veci je od standardnog kreveca) i sad komotno moze da izlazi i ulazi u njega a nema bojazni da ce tokom noci da ispadne iz istog. [sm=smiley36.gif] Ovaj ulazak i izlazak ima svoje prednosti i mane

[img]http://www4.slikomat.com/13/0914/2xi-FB-IMG.jpg[/img]




soni -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 21:46:45)

vec 2 dana spava u novom krevet , znaci sa dve i po god je presla...navikavanje u toku




vikiveki -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 21:51:23)

M i Lj super ste osmislili vaš krevet..Soni [sm=bravo.gif] super je što hoće sama da spava,moji su veći pa i dan danas ponekad zažele da spavaju kod mame i tate.Nekad im ispunimo želju, ali u većini slučajeva to im ne pođe za rukom[sm=smiley36.gif]




soni -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 21:55:23)

moram da je navikavam..od 6 m spava sama u svojoj sobi...navikla je tako...




Misha i Ljisha -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:03:39)


IZVORNA PORUKA: soni

moram da je navikavam..od 6 m spava sama u svojoj sobi...navikla je tako...

[sm=smiley36.gif] mi smo nedavno pokusali pre ove ideje da otfikarimo letvice ustvari da skinemo ogradicu i stavimo dasku, koja se inace dobija uz taj krevet jer je i za stariju decu, medjutim pala je sa kreveta i odustali smo. A ovo da beba od 6 m spava sama u sobi je meni nepojmivo ahahha...Svaka cast. Meni to dodje kao naucna fantastika. Mislim ne bih ja ni mogla da je pustim da spava sama u sobi, pogotovo ako je bolesna ili bilo sta, otkrivanje da i ne spominjem posto mogu svaki cas da ustajem iz kreveta da pokrivam[sm=smiley36.gif] plus nocno budjenje koje je kod nas i dalje aktuelno (a prestala je da sisa sa 15 meseci). Tako daaaa... kod nas ne da ne bi upalilo nego nema sanse[sm=smiley36.gif]




soni -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:07:04)

i ja sam ustajala po sto puta...ali tih prvih 6 meseci nisam trenula...cujem svaki sum i kad treba i kad ne treba...ona se okretala, prevrtala, uzdahivala i to me je budilo...nisam mgla da funkcionisem danju a ona uopste preko dana nije htela da spava tako da ni meni nij ebilo odmora..morala sma ovako...




Misha i Ljisha -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:10:27)

i ja sam prvih 6 mesci svaki sum cula ali saaad...hahah jao jadna mi majka toliko sam nekad umorna da mi se dete probudi, ustane i legne pored mene u krevet a ja nemam pojma. Zato kazem da otfikarene letvice imaju svoje prednosti i mane[sm=jezicek.gif]




Valerie -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:11:31)

mi smo se prebacili sa 2 god i 2 meseca. Pored kreveca u sobi joj je stajao krevet standardne single velicine, koji je mahom koristila za redjanje igracaka. i jednog dana mi padne na pamet da probamo. stavila sam joj posteljinu sa Pepom i pitala je da li zeli tu da spava. prvi put za popodnevno spavanje. i bila je odusevljena. super zaspala i od tada je tako svaki put. problem mi je sto nemirno spava i moram da kupim ogradicu. za sada joj stavim putni krevetac uz veliki, ali je par puta skliznula izmedju [sm=smiley36.gif]. nije bila u panici, hvala bogu.




Didy -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:20:50)

Ja se kunem u to da su deca koja od prvog dana spavaju sama u sobi "bolji spavači", odnosno, mirnije spavaju. Moja Sofija je živi dokaz. Čim se rodila, krevetac smo stavili u njenu sobu koja je odmah pored naše, sa dva meseca je spavala celu noć. Stefan je tad dobio novi krevet, on je spavao u svojoj sobi, Sofija u svojoj, mi u našoj. Nije mi bilo teško da ustajem kad treba, ali konačna matematika kaže da sam manje puta ustajala noću za nju, nego za Stefana kad je bio mali, a spavao s nama u sobi.
Moji od nedavno spavaju zajedno u sobi na redovnim krevetima, spojili smo im i jako su srećni, spavaju mirnije i duže ujutro, gotovo nikako se ne bude noću, desi se recimo jednom u dve nedleje, npr. neko od njih traži vode i odmah nastavlja sa spavanjem.




Misha i Ljisha -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:25:19)

[sm=smiley36.gif] Didy a mozda su "bolji spavaci" jer ih ne cujete ahahah...Salu na stranu. Kod moje D nema veze to spavanje sa nama u sobi ili ne sto posto jer je sa dva meseca i ona spavala celu noc ali sa tri je pocela da se budi u placu. Pri tom bas u toku tog budjenja mi nismo jos uvek u sobi i nismo zaspali vec obavljamo vecerenje aktivnosti koje vec imamo. Tako da to nema nikakve veze u nasem slucaju[sm=smiley36.gif]




Didy -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 22:29:13)

Ma, ja se i dalje kunem da ima veze. Npr. Stefana je svako jutro budio mm kad se spremao na posao, nju nije jer ga nije ni čula u svojoj sobi. On je urlao svaki put kad skonta da nismo u sobi, a njoj je bilo standardno da je sama, pa nikad nije ni kukala za nama.
A imala je alarm uvek uključen, čuli smo svaki šum, ali ona nas nije, to je ključno.
Ja sam tek s drugim detetom shvatila koliko sam od prvog deteta pravila, ružno zvuči, ali tek sad vidim da je tako, nesposobnog debila.




Mala Elena -> RE: Iz krevetića u krevet (30.11.2014 23:13:35)

Didy , svaka cast detetu ako je da dva meseca spavalo celu noc .Mnoge mame, kao i ja, se bore do godinu dana sa nocnim budjenjem i podojima.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>