RE: Želim abortus (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Debeljuca -> RE: Želim abortus (18.12.2009 12:18:56)

heh...

bila sam u sobi kad sam imala prekid trudnoce zbog anomalija ploda koje su bile nespojive sa zivotom....

a danas sam dosla iz bolnice sa kontrole trudnoce...

i dve zene su pisale zahtev za prekid treudnoce....

jedna u 20 nedelji nije znala, mislila je da joj kasni bla bla bla... KONZILIJUM u Gak-u odobrio...


a druga u 6 mesecu trudnoce... jer je resila da se razvede od muza.....


ostale 4 zene.... zbog anomalija...


ono sto se navodi kao razlog zaabortus i odobrava ... su kako anomalije ploda, ali tako i socio ekonomski razlozi...

tako da...

znam ja vrlo dobro o cemu pricam....

SVE DO 28 NEDELJE JE POBACAJ, A NAKON 28 JE PORODJAJ....

STO ZNACI DA JE sve do 28 nedelje abortus!!! a razlozi su razni....

mene ljute esktremi...

i to je ono o cemu pricam, i na sta skrecem paznju...

a ocigledno da ih ima i to ne zanemrljiv broj!

a drzava je takva, da za shaku dinara mozes da budes sta god pozelis!




Anoniman -> RE: Želim abortus (18.12.2009 12:21:39)

IZVORNA PORUKA: eugenija



Odbijam da sudim, odbijam da prva bacim kamen.. na bilo koga...Odbiijam da druga bacim kamen, odbijam da stota bacim kamen, odbijam da ga uopšte bacim..











mihi -> RE: Želim abortus (18.12.2009 12:25:54)

Debeljuco, ne verujem da su odbrili toj ženi jer nije znala a znam to jer je spremačica koja radi kod mene na katedri koja je razvedena ostala trudna s nekim tipom i pošto je malo nemarna mislila je da je hormonski poremećaj, kada je otišla kod lekara bila je 14 nedelja nije bilo šanse šta sve nije pokušavala čak i donosila potvrdu od psihijatra da je psihički labilna bla bla...... Ovih dana treba da se porodi. Postoji od pre godinu ili dve etički komitet koji ne udovoljava tavim bizarnim zahtevima tipaa (nije znala i razvodi se od muža). Sve je to ok ali nesmeju to da rade posle 10 nedelje a da za to nema medicinskog opravdanja.




bebaa -> RE: Želim abortus (26.12.2009 11:53:56)

Smeju i te kako, samo pored izgovora ti treba i koverta..... e tada sve moze
IZVORNA PORUKA: mihi

Debeljuco, ne verujem da su odbrili toj ženi jer nije znala a znam to jer je spremačica koja radi kod mene na katedri koja je razvedena ostala trudna s nekim tipom i pošto je malo nemarna mislila je da je hormonski poremećaj, kada je otišla kod lekara bila je 14 nedelja nije bilo šanse šta sve nije pokušavala čak i donosila potvrdu od psihijatra da je psihički labilna bla bla...... Ovih dana treba da se porodi. Postoji od pre godinu ili dve etički komitet koji ne udovoljava tavim bizarnim zahtevima tipaa (nije znala i razvodi se od muža). Sve je to ok ali nesmeju to da rade posle 10 nedelje a da za to nema medicinskog opravdanja.




mihi -> RE: Želim abortus (26.12.2009 14:03:17)

Ne verujem da se to može uopšte, to uopštavanje stvari da se parama sve može je loše za sve u ovoj zemlji. A konstatcija da lekari izlaze u susret bolesnim zahtevima i ubijaju ne rođenu decu za novac stvarno je smela, ukoliko nije 100% istinita.




bebaa -> RE: Želim abortus (26.12.2009 14:06:42)

provereno




Lu -> RE: Želim abortus (26.12.2009 15:11:01)

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: eugenija



Odbijam da sudim, odbijam da prva bacim kamen.. na bilo koga...Odbiijam da druga bacim kamen, odbijam da stota bacim kamen, odbijam da ga uopšte bacim..









Potpisujem!!!




Verus -> RE: Želim abortus (26.12.2009 15:14:36)

Strasno strasno strasno!  Gde ce im duse ako je to tako???  Gadi mi se taj sistem vrednosti gde se sve moze kupiti novcem; znaci povratim sebi u usta svaki put kada tako nesto cujem....nadam se da ce SVIM takvim stvari uskoro doci kraj!




Anitaaa -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:07:56)

azlog zaabortus i odobrava ... su kako anomalije ploda, ali tako i socio ekonomski razlozi...

tako da...

Jeste,ja znam par koji je bio u 14 nedelji i platili su 1000E da se izvrši abortus




Verus -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:13:13)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




cipiripi -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:18:42)

i moja stanarka je bila medju takvim zenama... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley7.gif[/image]
s tim sto je ona platila 300e, a bila je 4 mesec.. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley21.gif[/image]




anuksunamun -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:23:55)

nisam mogla ranije da nadjem ovu temu....ljudi otvorite oci i srca i pogledajte sta je abortus zaista...to je ubistvo nerodjenog coveka..to je oduzimanje prava coveku da izadje na svetlost dana a kamoli nesto vise....sve ono sto mi koji hodamo po zelji jesmo i sve ono sto osecamo i sve sto radimo..drugom oduzimamo pravo na to...ljudsko bice ne moze da postane ako zena ne zanese...tako da je i deljenje celija u pocetku-zigot ljudsko bice u razvoju...nije mi jasno kako zene koje imaju srca da ubiju svoje dete mogu da tvrde da vole decu (cak i onu koju su rodile)...Bog da onda kada treba ...uvek i samo kada treba...nema plana ljudskog...Ako se stvari posmatraju iz cisto racionalne perspektive ,opet abortus je odluka onoga ko nije ni u osnovi informisan o konceptu kontraecepcije...takvi ljudi nisu zavrsili osnovnu skolu valjano ,jer vec se deci sa 12-13 godina govori o svim nacinima kontraecepcije(pri tom niko ne pominje abortus kao mpgucnost)tako da drage zene ,koje se odlucujete na taj smrtni greh(ili racionalno-na ubistvo rodjenog deteta),upisite se ponovo u 7 razred osnovne i nemojte da bezite sa casova biologije ni pod tackom razno...u krajnjem slucaju prenesite znanje na decu koju ste rodili i spasite bar njih od propasti..."ko ima oci da vidi -taj neka vidi,ko ima usi da cuje-taj neka cuje"...ja ne sudim samo upozoravam da ce sud doci ..hvala




Verus -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:24:03)

jbt ja kad ovako nesto cujem totalno se razjarim!!!  Ne mogu da verujem da bi neko cekao tako dugo!  I znas sta, ako si cekao tako dugo, e onda se i nosi sa posledicama svog ponasanja, jer ubiti dete koje je vec oformljeno, zivo, svesno!  Pa muka mi je




anuksunamun -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:31:28)

a zene razmisljaju ..samo ovaj put...pa jos jednom...pa im se osladi ...ubijati ...joooooooj...samo par lekara(manje od pet ) u Srbiji NE RADI abortuse




Dora -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:35:20)

IZVORNA PORUKA: mihi

Ne verujem da se to može uopšte, to uopštavanje stvari da se parama sve može je loše za sve u ovoj zemlji. A konstatcija da lekari izlaze u susret bolesnim zahtevima i ubijaju ne rođenu decu za novac stvarno je smela, ukoliko nije 100% istinita.


Slažem se. Možda ima slučajeva ali i onaj ko za to zna a ne prijavi, i taj je zločinac. Zato, molim vas, pazite šta pričate! To je kao uperiti prstom u nekoga i reći: Taj čovek ubija za novac!
Otkud nekom pravo da daje te nebulozne procene...e, u 28 nedelji! Čoveče, daj reci kako se taj doktor zove, ili ta što se razvodi od muža... Daj neki dokaz, činjenicu...
Ja ne verujem u te priče, ma šta ti mislila da si videla i čula u bolnici...




anuksunamun -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:50:10)

doro devojka iz moje gimnazije(dve godine mladja od mene)Ivana ..abortirala je u sestom mesecu...u skoli su svi znali da je trudna ..nije krila stomak ..a nije ni mogla....onda je jednog dana nestala na mesec dana i vratila se bez stomaka...mama i tata su debelo platili taj abortus...a ta feministicka sra....a o tome kako zene treba da donesu odluku ..to je zadnje smece...nek donesu odluku da kupe kondom ...da ugrade spiralu..da se ne sexaju za vreme plodnih dana...da piju pilule za kontraecepciju...toliko je nacina da do trudnoce ne dodje..da bih ja mlatila curke koje nisu u stanju da razmisle bar sekund pre nego dignu noge uvis...nego onda kuku lele ..sta cu jadna ja sad trudna..a znala je vrlo dobro kako da rasiri noge...a onda joj treba neko treci jos (lekar )da joj resi problem..ne zna sta ce s detetom..uh ...




Verus -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:52:04)

Dora, ovde se to recimo radi bez problema ako platis i to u 23 nedelji i nadalje.  Jedna zena je cak tuzila kliniku, jer nije znala da dete u 23 nedelji izgleda kao beba!  I pazi, sad je njihova krivica!  Digla se citava frka oko toga.  Koliko je to legalno, ne znam, ali ako se to desava i ovde, ne vidim zasto ne bi bilo moguce da se desava i u Srbiji?




Anitaaa -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:55:24)

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

doro devojka iz moje gimnazije(dve godine mladja od mene)Ivana ..abortirala je u sestom mesecu...u skoli su svi znali da je trudna ..nije krila stomak ..a nije ni mogla....onda je jednog dana nestala na mesec dana i vratila se bez stomaka...mama i tata su debelo platili taj abortus...a ta feministicka sra....a o tome kako zene treba da donesu odluku ..to je zadnje smece...nek donesu odluku da kupe kondom ...da ugrade spiralu..da se ne sexaju za vreme plodnih dana...da piju pilule za kontraecepciju...toliko je nacina da do trudnoce ne dodje..da bih ja mlatila curke koje nisu u stanju da razmisle bar sekund pre nego dignu noge uvis...nego onda kuku lele ..sta cu jadna ja sad trudna..a znala je vrlo dobro kako da rasiri noge...a onda joj treba neko treci jos (lekar )da joj resi problem..ne zna sta ce s detetom..uh ...
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




bebolino -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:55:55)

pored svoje muke moram nešto reći,to je strašno,iz čistog hira ili glupih razloga to uraditi je strašno ali neki slučajevi kao što je zdravlje žene kad je u pitanju ili ako je došlo do toga silovanjem onda je to odluka žene i ne treba je kriviti jer to su teški psihički momenti.Znam da su predstavnici crkve protiv toga u svakom slučaju i da je to sve od Boga,ali stvarno nije od Boga ako te neko siluje pa da ti to dete rodiš to je strašno,samo se u tim situacijama slažem da to treba uraditi i još nešto,prošle godine sam videla devojku od 18 god koja je bila trudna i niko nije znnao za to ona se porodi u kupatilu i ubije bebu makazama pa to je tek strašno bolje da ga je abortirala nego što je tako uradila,potrebna je veća informisanost mladih o ovome




Verus -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:58:17)

Ja mislim da vecina nas ovde na forumu, voli decu i ne bi ni razmisljala da uradi tako nesto.  I znas kako kazu, uvek krenes od sebe-ono sto ti ne bi uradio mislis da niko drugi ne bi-sto ne znaci da je tako. 

Ja moram reci da sam ja ZA svaku ravnopravnost muskarca i zene, i da zene treba da biraju sta ce u zivotu, ali cak i ne obrazovani ljudi znaju kako se prave deca.  Ima puno porodica koje bi tu decu usvojile-i to se sve moze resiti van domova i sl institucija.  Odreknes se deteta, sudski ga usvoji druga porodica i ti si zavrsio-resen ti je problem toga sto imas tu bebu.  Nema potrebe ubiti je. 
Od moje dobre drugarice, tetka je radila kao akuserska sestra/babica u NS.  Srela je zenu u porodilistu koja nije zelela tu bebu.  Sve su dogovorile i kada je izasla iz bolnice u sudu resile sve papire.  Ta beba je sada zena od 20 i plus godina, sa zavrsenim fakultetom, uspesna i udata.  Po MENI je to win/win situacija za sve koji su umesani.




Anitaaa -> RE: Želim abortus (26.12.2009 19:58:26)

ubila bebu makazama????? Ne mogu da verujem da ima takvih nehumanih osoba!!!




anuksunamun -> RE: Želim abortus (26.12.2009 20:01:08)

ja razumem te extremne slucajeve...nazalost..ima i toga




Verus -> RE: Želim abortus (26.12.2009 20:02:18)

strasno! jadna beba....ne znam jel postoje kod nas institucije koje pomazu tinejdzerima koji su trudni? Da se razumemo, to nece prestati da se desava kako god da okrenemo, ali treba im pomoci koliko je moguce i smestiti takve bebe u zelene domove. 
Naravno, kada dodje do zdravlja majke ili ako nesto sa detetom nije u redu, onda se zna zasto se abortus odradjuje.  Ja sam pokidana oko ovog sa silovanjem, i ja sve mislim da takvo dete ne treba doneti na svet, osim ako ta majka ne zeli da ga unisti.  Jer vuci kroz zivot to da si plod silovanja i stasnog nasilja mora biti tesko..
IZVORNA PORUKA: bebolino

pored svoje muke moram nešto reći,to je strašno,iz čistog hira ili glupih razloga to uraditi je strašno ali neki slučajevi kao što je zdravlje žene kad je u pitanju ili ako je došlo do toga silovanjem onda je to odluka žene i ne treba je kriviti jer to su teški psihički momenti.Znam da su predstavnici crkve protiv toga u svakom slučaju i da je to sve od Boga,ali stvarno nije od Boga ako te neko siluje pa da ti to dete rodiš to je strašno,samo se u tim situacijama slažem da to treba uraditi i još nešto,prošle godine sam videla devojku od 18 god koja je bila trudna i niko nije znnao za to ona se porodi u kupatilu i ubije bebu makazama pa to je tek strašno bolje da ga je abortirala nego što je tako uradila,potrebna je veća informisanost mladih o ovome




Anitaaa -> RE: Želim abortus (26.12.2009 20:04:46)

Zato postoji pilula za dan posle ako dodje do silovanja ne treba čekati hoće li ili neće biti trudnoće.Treba odmah delovati!




Anoniman -> RE: Želim abortus (26.12.2009 20:06:38)

Anita, draga, nisam bas sigurna da zena u takvim trenucima moze da razmislja racionalno, da ode do apoteke i trazi tabletu. Vecina slucajeva silovanja zavrsi tako sto zena ostane u bolnici par dana i misli kako da izvuce zivu glavu. Mali je broj onih zena koje bi mogle da izvedu to sa pilulom za dan posle, nazalost.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>