RE: Vantelesna oplodnja XVI (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (18.5.2018 22:46:32)

Dunja [sm=bravo.gif]




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (18.5.2018 22:48:14)

Ajmo dunjice navijamo jaaaakoooo[sm=bravo.gif]




ANDJEELA -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (19.5.2018 6:57:37)

Dunja generacijo navijamo jako[sm=bravo.gif]




pari -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (19.5.2018 7:07:47)

Dunja [sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (19.5.2018 22:18:32)

Hvala vam drage moje [sm=smiley31.gif]


Pari, nikako da te pitam, da li si sada prirodno zatrudnela?
Pitam te zbog toga što me zanima, ukoliko je bila VTO, koji protokol ste radili i gde, ne zameri što pitam, stalno razmišljam o protokolima ovih dana :)
Jako jako me raduje što tvoj mališa dobija društvo [sm=smiley31.gif]



Maslačkonjo, šta misliš o dugom protokolu u mojim godinama?




pari -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (19.5.2018 22:20:16)

Dunja, ovaj put je prirodno bilo [sm=smiley1.gif]
Zelim da ti sve prodje super!




lesli -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (19.5.2018 22:35:17)

Srecno Dunja [sm=bravo.gif]
Pa da za mesec i po zalijemo [sm=bravo.gif]

Ps. Fali mi pijani smajli sa bocom [sm=smiley36.gif]




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (19.5.2018 23:14:14)

Zasto da ne Dunja? Mislim da je skroz ok. Ti nemas problema sa slabom rezervom samom po sebi. To malo zavisi i od doktora ali i S je bio iz dugog protokola zar ne? Znam da je bio iz FET ciklusa ali embrion je nastao posle dugog protokola? Srecno, mislim jako na tebe!!!




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 1:36:34)


Hvala vam drage [sm=smiley31.gif]




Jeste Maslačkonjo, Save je bio iz dugog protokola, s tim što sam mesec pre početka pila i mikroginon. Sada nisam mikroginon, mada je prvobitno htela Goca, ali sam ja pitala da li je neophodno. Ne znam da li je pametnije bilo da idemo sa mikroginonom..

U septembru je radila kratak protokol, koji se nije uspešno završio, a prethodno sam pila mikroginon, čini mi se 2 ili čak 3 meseca. Goca se tada odlučila na kratki protokol na dan kada smo krenuli sa postupkom, a do tada je priča sve vreme bila da će ići sa dugim, isto kao kod Save. I onda puf, odjednom kratki. Mislim da je ona tada bila gotovo sigurna da se neće ok završiti, nekako je traljavo krenunlo, iako smo na kraju dobili 4 jc, što je skroz ok za moje godine. I nakon transfera je tada rekla, ako sada ne uspe, sledeći put radimo dugi. Sada sam je na to podsetila. A priča je bila i da mi je mikroginon previše uspavao jajnike, pa da ćemo ga verovatno izbeći sledeći put.


A par doktora koje sam obišla tokom jeseni i zime, mi je reklo da je dugi protokol napušten, i da bi mi oni radili kratki. I još ja a netu nekako sve nalazim da se dugi radi kod mlađih žena, ali ja ni pre 5 godina nisam bila "mlada", pa je uspelo ...

Krenuli smo sa dugim, pa nek nam je sa srećom :)






lesli -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 12:29:04)

Dunja, meni je radila kratki protokol (sa 28) posle 4 meseca na mikroginonu. Doduse, deluje mi da je u nekom trenutku zazalila sto se odlucila za njega, jer mi je jedan jajnik bas burno odreagovao i to na minimalnu dozu gonala [sm=smiley36.gif] Tako da smo zbog hiperstimulacije preskocili transfer i jedan ciklus i radili FET.

Ja bih vise verovala Goci nego drugim dr. Ona te poznaje kako reagujes, meni njen nacin rada uliva neverovatno poverenje (i ne samo sto je 1. VTO uspela) a i tebi je dugi protokol prosli put bio dobitni [sm=bravo.gif]
Bice i ovog puta [sm=duda.gif]




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 12:40:43)

Les, kod mene ne ide gonal, ja sam onaj tip koji prima samo menopure. Gonal je jači mnogo jel tako?
Meni su jajnici posle tog mikroginona (2 ili 3 meseca) bili čini mi se jako uspavani. Probudili su se oni posle super, ali posle velike doze menopura, koju ja mislim da ne bi primala u toj meri, da nije bilo mikroginona. A mikroginon mi je dala i zato da na moru ne bi imala ciklus, što mi je tada odgovoralo, to je bio jul, zatim u avgustu sam ga uzimala i krajem avgusta smo krenuli sa postupkom.

Pre 5 godina, kada smo radili dugi postupak, vodila me dr Bilja, koja je tada radila kod Ivanovića. Na dan kada smo radili FET Bilja je odlazila sa klinike, u Belgiju, jer joj je muž tamo dobio posao kao diplomata. Grlile smo se dugo, toliko smo se zbližile, ne mogu da opišem koliko sam je zavolela. Goca je tada uskakala sa savetima, Biljina ordinacija je bila levo, a Gocina desno (gde i sad), ali ipak moj dr je bila Bilja. Goca je radia transfer, taj dobitni kod FET-a, a ne mogu da se setim ko mi je radio transfer prvi put (isto bila trudnoća, ali nažalost BO, pa kiretaža). Da je Bilja tu, ih .. ona me poznaje u bobu. Ali verujem ja i Goci, meni prosto prija klinika Ivanović, obišla sam druge, i videla da se tamo ne osećam dobro. Osim jedne klinike u NS, na koju bi otišla, ali mi ne odgovara putovanje, ne mogu sa poslom i malim detetom bez ikakve pomoći sa strane to da izvedem.




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 12:46:15)

A odgovaraju mi Ivanovići i zato što su mi blizu, 15 minuta šetnje do njih, i 15 nazad, prija mi. Evo sada se spremam, krećem na injekciju, mislim da samo ja primam Diferelin na klinici [sm=smiley36.gif], ali ne mogu i neću da ga dajem sama sebi (iako sam u prvom postupku sve sama davala, čak i putovala i nosala injekcije). I još jedno godinu je bilo bockanja fraksiparinom, sama sebe.




lesli -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 13:06:46)

E vidis tvoji postovi dokazuju ono 100 ljudi 100 cudi ili ti 100 zena 200 si*a [sm=smiley36.gif]
Meni recimo mikroginon uopste nije odgovarao, non stop sam krvarila sa njim (a pritom mi ocito i nije nesto uspavao jajnike)! 4 meseca pakla + mesec pred fet...ali su bar kompanije koje proizvode uloske profitirale na meni za tih 5 meseci [sm=smiley36.gif]

A pravo da ti kazem ne znam razliku menopur-gonal. Kad smo kretali u stimulaciju, rekla je "idemo sa blagom stimulacijom" i prepisala jedan gonal dnevno. [sm=zmeden.gif]

Pa superiska sto su ti blizu, taman je i lepo vreme, prijace ti set_nja! [sm=bravo.gif]
Meni su oni daleko, zato me je muz bockao diferelinom i cetrotidom. Gonal sam davala sama sebi.




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 13:15:01)

Nema tu tako jasnih pravila. To je posebna oblast istrazivanja: analiza kohorta pacijenata i svi mogucih parametara da bi se bolje predvideo odgovor na stimulaciju. I onda doktori rade iskustveno i otprilike. Nasala sam ja i studije gde je veci procenat uspesnosti bio na dugom protokolu bas kod starijh zena ali znam da je uobicajena interpretacija da starijima odgovara kraci da se nebi uspavali janici. U voom slucaju najbitnije je individualno iskustvo. A prvo pravilo glasi: never change a running system. Jednom je uspelo na dugom protokolu, sto da se ne pokusa ponovo.
gonal je rekombinantni cisti FSH. Menopur je miks FSHi LH. Znaci gonal je " jaci".Ali sigurno zavisi u kojojo dozi se daje.





lesli -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 13:20:31)

Nisam iz ove struke, ali mi onda neka logika nalaze da menopur za mene ne bi bio dobra opcija bas zbog tog lh koji sadrzi (s'' obzirom na pcos i da vec zbog toga imam inverziju lh i fsh)? Ili gresim?

A inace se slazem sa maslackom! Dobitnu kombinaciju ne treba menjati!




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 13:32:50)

moguce lesli. Ako imas visok LH, vrlo je moguce da su zato izbegavali da ga daju u rezimu stimulacije. Visok bazalni nivo LH ima tendenciju da smeta kvalitetu JC. To se zna.




lesli -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 14:10:40)

Nije bio previsok, ali s' obzirom na pcos vec je postojala ta inverzija lh i fsh.
Mislim da mi je fsh bio 5-6, a lh za 1-2 jedinice veci na 3.d.c.

Pitam cisto onako, mada se nadam da ce sledeca beba biti iz prirodnih radova. A i ako ne bude, pre nove stimulacije imamo jos za 2 pokusaja fet-a. Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)




Maraj -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 16:44:33)

Pa ja ni ne znam da li sam bila na dugom ili kratkom protokolu.
Ja sam imala samo suprefact i menopur od terapije. Ja pretpostavljam da je bio kratki protokol jer se sve nesto ubrzano desavalo....pojima nemam. Nikad mi Goca nine rekla koji je protokol u pitanju.

Dunja super sto si blizu klinike. Ja sa N.Bg i sad kod njih odrzavam ovu trudnocu. I prethodnu sam. Kad krenemo da prelazimo mostove....po vise od sat vremena nam treba kolima od nas do klinike




milicicak -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 19:29:06)

Dunja, navijam jako [sm=smiley31.gif] da nam se sto pre pridruzis u trudnickim temama




vonavoj -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (20.5.2018 20:35:18)

Dunja.vucem jako!




debeljuca87 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (21.5.2018 11:49:31)

Drage moje meni je danas 11 dan od transfera ,sutra radim betu. Od 3-4 dana me boli stomak kao da cu swakog trena dobiti. Obicno dobijam na 14 dana od ovulacije,a danas je 16 i nisam dobila. Da li da se nadam necemu?!




Maslacak15 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (21.5.2018 11:52:18)

ooo pa to zvuci krajnje obecavajuce[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Nema to veze sto boli, cak moze da bude pozitivan znak. ali 16 dana je sigurno krajnje pozitivan znak[sm=smiley36.gif] Javi se, drzimo fige!




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (21.5.2018 11:52:36)

Debeljuco, uvek ima nade, po meni je dobar znak što nisi dobia, navijam jakoo!


P.S. hvala drage moje [sm=smiley31.gif]




debeljuca87 -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (22.5.2018 16:03:41)

Cure moje,beta 12 dan od transfera je 158,0




dunja RR -> RE: Vantelesna oplodnja XVI (22.5.2018 16:09:26)

Bravooo, čestitam [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>